Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

A żebyś wiedział, że mnie kusi wziąć w ciemno któreś Elrogi, jeszcze przed przyjazdem Envy :D W każdym razie chyba lepiej kupić raz a porządnie, niż kilka par z niższej półki. Tym bardziej, że stockowe Full Music 300b są ponoć naprawdę całkiem niezłe. Zobaczymy, ale najrozsądniej będzie poczekać na wzmacniacz i wtedy wypożyczyć za kaucją lampy. 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MichalZZZ napisał:

A żebyś wiedział, że mnie kusi wziąć w ciemno któreś Elrogi, jeszcze przed przyjazdem Envy :D W każdym razie chyba lepiej kupić raz a porządnie, niż kilka par z niższej półki. Tym bardziej, że stockowe Full Music 300b są ponoć naprawdę całkiem niezłe. Zobaczymy, ale najrozsądniej będzie poczekać na wzmacniacz i wtedy wypożyczyć za kaucją lampy. 

 

Michal, pewnie tak, tylko skad wiesz ktore Ci podpasuja? Mi Full Music 45 tki graly bardzo ladnie, ale EML tez graly swietnie. Dostaniesz wzmaka to bedziesz wiedzial w jakim kierunku chcesz isc z brzmieniem.

 

 

Z innej beczki. Skladal ktos moze Bottlehead crack'a? I moze sie podzielic doswiadczeniami? Naszlo mnie zamowic kita i zlozyc samemu dla zabawy. Mialbym desktopowy zestaw. Nie mam tylko zupelnie technicznego doswiadczenia, ale podobno to jest tak latwe, ze kazdy da rade.

Edytowane przez bpiotrow13
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bpiotrow13 napisał:

Michal, pewnie tak, tylko skad wiesz ktore Ci podpasuja? Mi Full Music 45 tki graly bardzo ladnie, ale EML tez graly swietnie. Dostaniesz wzmaka to bedziesz wiedzial w jakim kierunku chcesz isc z brzmieniem.

 

 

 

Masz rację. Nie będę się podpalał z lampami dopóki nie poznam charakteru grania wzmacniacza na stockowych lampach 👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZ Będzie recenzja wzmacniacza Western Electric 91 E (15.000$) na ich lampach WE 300b. Może coś bliżej o brzmieniu tych lamp się dowiemy. Wiadomo, to inna konstrukcja wzmacniacza, ale charakter brzmienia powinien być pokazany. 

https://soundrebels.com/western-electric-91-e/?fbclid=IwAR2h0r-B6wWqMwr0O7SdRuMXJsTurcOoqFZPLh_DtFTOCfGHIC7DKzBqndQ 

 

image.png

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za info.👍

 

Ja na razie sobie wstępnie przestudiowałem takie lampy :

 

Western Electric 300b
Emission Labs 300B XLS
PsVane ACME 300B
Elrog ER300b

Elrog ER300B-Mo
Takatsuki 300B
Sophia Electric Royal Princess 

 

Coś jeszcze warto wrzucić na ruszt? 

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, The Grand Wazoo said:

@MichalZZZ Będzie recenzja wzmacniacza Western Electric 91 E (15.000$) na ich lampach WE 300b. Może coś bliżej o brzmieniu tych lamp się dowiemy. Wiadomo, to inna konstrukcja wzmacniacza, ale charakter brzmienia powinien być pokazany. 

https://soundrebels.com/western-electric-91-e/?fbclid=IwAR2h0r-B6wWqMwr0O7SdRuMXJsTurcOoqFZPLh_DtFTOCfGHIC7DKzBqndQ 

 

image.png

Ciekawe czy piloty do tego cuda robi Arek Kallas?
Pilot identyczny jak w Hattor i w Lampizatorze 😉

3 hours ago, MichalZZZ said:

Wielkie dzięki za info.👍

 

Ja na razie sobie wstępnie przestudiowałem takie lampy :

 

Western Electric 300b
Emission Labs 300B XLS
PsVane ACME 300B
Elrog ER300b

Elrog ER300B-Mo
Takatsuki 300B
Sophia Electric Royal Princess 

 

Coś jeszcze warto wrzucić na ruszt? 

 

 

Ja bym jeszcze rozwazyl:

KR Audio,

Linlai ( co najmniej DG a moze Elite),

JJ

i pewnie cos z Full Music

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MichalZZZ napisał:

Wielkie dzięki za info.👍

 

Ja na razie sobie wstępnie przestudiowałem takie lampy :

 

Western Electric 300b
Emission Labs 300B XLS
PsVane ACME 300B
Elrog ER300b

Elrog ER300B-Mo
Takatsuki 300B
Sophia Electric Royal Princess 

 

Coś jeszcze warto wrzucić na ruszt? 

 

 

Kazda daje inne brzmienie z tego co ludzie pisza, ja ich nie sluchalem. To topowe drogie lampy, pewnie trudno o osoby, ktore realnie je porownywaly.

 

Western Electric to legenda. Takasuki to super japonska produkcja podobno doskonalsze niz EML, ktore sa tez swietne, nieco cieple, ale na tym poziomie tez swietne technicznie. 

Sophia to fullmusic, nie wiem, czy jeszcze je robia, bo zmarl wlaciciel fullmusic i np. 45tki przestali robic.

 

KR audio, o ktorych pisal Jurek to moze byc to czego szukasz. Daja chyba nieco bardziej techniczne brzmienie.

 

 

12 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

@MichalZZZ Będzie recenzja wzmacniacza Western Electric 91 E (15.000$) na ich lampach WE 300b. Może coś bliżej o brzmieniu tych lamp się dowiemy. Wiadomo, to inna konstrukcja wzmacniacza, ale charakter brzmienia powinien być pokazany. 

https://soundrebels.com/western-electric-91-e/?fbclid=IwAR2h0r-B6wWqMwr0O7SdRuMXJsTurcOoqFZPLh_DtFTOCfGHIC7DKzBqndQ 

 

image.png

Ale cudo Panie:) ja bym kiedys chcial miec wzmaka na 300b z kolumnami szerokopasmowymi albo z klipsch heresy.  Tylko musialbym miec gdzie to postawic.

 

Czytalem ostatnio porownanie lamp 2a3 do 45tek Doctora B (z Bottlehead crack), ktory pisal, ze 45 tki sa bardziej techniczne niz 2a3 za cene "duszy" muzyki, dlatego on slucha 300b.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda, że każde z powyższych lamp są opisywane jako nieco inne. To też chyba w dużej mierze będzie zależało od wzmacniacza i od tego jak wzmacniacz będzie reagował na zmienię lamp (jak będzie zestrojony). Czysto teoretycznie najbardziej pasują mi Elrogi, ale znów to tak naprawdę na dwoje babka wróżyła i będę musiał najpierw poznać możliwości wzmacniacza. W każdym razie nie wiem czemu, ale mam przeczucie, że Elrogi to jest to ;) Może dlatego, że spotkałem się z dwoma wzmacniaczami Envy gdzie ktoś bardzo zachwala takie połączenie.

 

O KR Audio nie czytałem jeszcze nic, ale z pewnością to nadrobię 🙂👍

 

Najbardziej mnie ciekawi na ile taka topowa lampa 300B realnie będzie miała wpływ na brzmienie i na ile taki wzmacniacz będzie reagował na zmiane lamp. Jedyne jakie miałem moje skromne doświadczenie z lampami, to wtedy kiedy zmieniałem lampy w hybrydzie (Pathos Aurium) i ta zmiana była jak najbardziej dla mnie słyszalna. Na tyle słyszalna, że mógłbym nawet określić tą zmianę jako dającą większy efekt aniżeli zmiana okablowania słuchawkowego (w większości przypadków, ale też nie w każdym przypadku). I teraz jeżeli taka lampa 300B czysto teoretycznie potrafi dać jeszcze więcej, to sądzę, że jestem w stanie znaleźć dla siebie idealne brzmienie. Tym bardziej, że Envy nie gra jak typowy wzmacniacz OTL, bo gra jak połączenie tranzystora (czyli to co mi najbardziej odpowiada do muzyki, której najczęściej słucham) ze wzmacniaczem lampowym. Mamy tutaj ponoć dynamikę, przejrzystość, detal i rozdzielcze wysokie, plus barwę, muzykalność i organiczne nasycone brzmienie. Dla mnie kurcze bomba! Brzmi to wszystko bardzo obiecująco. Teoretycznie ;)

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

 

image.png

Może nie za bardzo merytorycznie się wypowiem, bo ani nigdy nie miałem, ani nie planuję mieć żadnego lampowego sprzętu audio, ale pod względem stylistycznym ten wzmacniacz to arcydzieło, chyba najpiękniejszy, jaki w ogóle widziałem.

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MichalZZZ napisał:

A widzisz, ostatnio Ci napisałem, że się pomodlę za Twój gust i modły jednak pomogły :D

Ale ze słuchawek i tak Beyery DT-150 najładniejsze, a zaraz za nimi studyjne AKG, ale te stare - K240 DF, Sextett itp :D

No, powiedzmy że tamten Western Electric na równi z tym pięknym Fostexem HP-V8:

HP-V8_front-Top-main.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bednaar napisał:

Ale ze słuchawek i tak Beyery DT-150 najładniejsze

 

Zdrowaś Maryjo, łaski pełna...

 

Dobra żartuję, ale wzmak WE rzeczywiście piękny 🙂👍

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2022 o 09:32, Qaz12 napisał:

Szukam czegoś cieplejszego od Bursona 3xr i pomyślałem o lampach, z którymi nie mam doświadczenia, słuchawki he1kse, co mi tutaj polecicie?

Cieplej to burson cv2, jak juz jestesmy przy bursonie:) Fenomenalny wzmacniacz, gra cieplej niz niejedna lampa i jest wybitny technicznie. Sa tylko doniesienia o jego awaryjnosci, ale nie jakies masowe i wydaje sie, ze i tak mniej niz kolejna wersja bursona.

 

Ale co do meritum, to nic nie piszesz o budzecie. Z lamp to jak rozumiem impedancja Twoich sluchawek to 34 omy, czyli OTL nie bedzie pasowal. Dobre lampy z trafem na wyjsciu niestety kosztuja. Moze cos Cayina? Ha6a albo ha300, ale ten drugi to juz spory koszt  Niestety znam je tylko z opisow, ale sa zachecajace.

 

Z innych z trafem na wyjsciu, to mialem ayona ha3 i to tez super opcja, ale nie jest cieply. Burson cv2 jest istotnie cieplejszy.

 

Z tanszych opcji to woo wa6 (se), ale tez cieplo nie gra, choc pewnie cieplej niz burson 3.

 

Moze tez Lucarto songolo, sporo osob chwali, ale niestety jest bardzo duzy.

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam gabinet na piętrze w domu gdzie siedze przy kompie i udaje, że pracuje. Robie ostatnio mały remont z podłogami i wyłączyłem ogrzewanie na całej górze. Muszę przyznać, że jak załącze OTLa to normalnie grzeje jak sam .uuj :D Robi się przyjemnie i cieplutko (bo jest tuż obok mnie). Jaka oszczędność na ogrzewaniu w dzisiejszych czasach :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2022 o 21:12, pabloj napisał:

Mam gabinet na piętrze w domu gdzie siedze przy kompie i udaje, że pracuje. Robie ostatnio mały remont z podłogami i wyłączyłem ogrzewanie na całej górze. Muszę przyznać, że jak załącze OTLa to normalnie grzeje jak sam .uuj :D Robi się przyjemnie i cieplutko (bo jest tuż obok mnie). Jaka oszczędność na ogrzewaniu w dzisiejszych czasach :)

I jeszcze muzyka gra:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zdjęcie surowego stanu obudowy mojego egzemplarza Feliksa Envy. Dość długo wybrzydzałem z drewnem, ale ostatecznie myślę, że wybrałem absolutnie przepiękne drzewo i prezentuje się to wszystko w stanie surowym fenomenalnie. Bardzo mi się też podoba to usłojenie 🙂👍

 

 

2c.jpeg

  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, MichalZZZ said:

Poniżej zdjęcie surowego stanu obudowy mojego egzemplarza Feliksa Envy. Dość długo wybrzydzałem z drewnem, ale ostatecznie myślę, że wybrałem absolutnie przepiękne drzewo i prezentuje się to wszystko w stanie surowym fenomenalnie. Bardzo mi się też podoba to usłojenie 🙂👍

 

 

2c.jpeg

Imponująca średnica, tylko na razie coś mało wypełniona 🤣

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
5 hours ago, MichalZZZ said:

Ależ ten Envy jest olbrzymi w porównaniu z innymi klockami Feliksa :

 

 

 

A to już Twój egzemplarz prezentują, czy jeszcze nie?

Kiedy spodziewasz się dostawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Michałem Feliksem w stałym kontakcie i z tego co mi pisał były opóźnienia w dostawie jakiś tam podzespołów. Spodziewam się wzmacniacza jakoś w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności