Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli podsumowując abym miał pewność co mnie czeka w przypadku, kiedy zdecyduję się na Envy. Rozumiem, że muszę znaleźć odpowiednie lampy mocy i lampy sterujące, które będą synergią do siebie odpowiednio pasowały. To działa mniej więcej na zasadzie jak ze wszystkim w audio - czyli najlepiej jak jedne będą grały nieco jaśniej a drugie odrobinę cieplej, czy niekoniecznie? Które z tych lamp mają większy wpływ na 3 główne pasma i od których lamp powinienem zacząć zabawę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, hammerh34d napisał:

Zasadniczo więcej w brzmieniu robi driver z tego co ludzie piszo i z moich doświadczeń na woo też. Może inne wzmaki mają inaczej, ale moim zdaniem warto zacząć od drivera i dopieścić powerem jeśli trzeba.
Czy nie?...

Tutaj to zalezy od wzmacniacza. U mnie lampy mocy bardzo wplywaja w sinusie, ale kluczowa jest synergia.

 

Lamp 300b w obecnej produkcji jest troche. Emission Labs 300 b nie sluchalem (mialem tylko EML 45tki), ludzie chwala, ale i narzekaja na ich serwis strasznie.

Godzinę temu, MichalZZZ napisał:

Czyli podsumowując abym miał pewność co mnie czeka w przypadku, kiedy zdecyduję się na Envy. Rozumiem, że muszę znaleźć odpowiednie lampy mocy i lampy sterujące, które będą synergią do siebie odpowiednio pasowały. To działa mniej więcej na zasadzie jak ze wszystkim w audio - czyli najlepiej jak jedne będą grały nieco jaśniej a drugie odrobinę cieplej, czy niekoniecznie? Które z tych lamp mają większy wpływ na 3 główne pasma i od których lamp powinienem zacząć zabawę? 

Klucz to synergia, ale tu lampy potrafia zaskakiwac. Najpierw posluchaj na stockowych.

22 godziny temu, lobuz1 napisał:

Temperatura niższa to sobie dzisiaj słucham.😀

19D20186-CB91-47D1-B6EB-36D7AA309814.jpeg

To jest GE6as7ga? A jakie masz sterujace?

20 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

Lubię też SHUGUANG CV181-Z, takie masywne, ciepłe, ale dynamiczne brzmienie. 

Ja tez je lubie, super lampy i to z nowej produkcji.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, bpiotrow13 napisał:

Tutaj to zalezy od wzmacniacza. U mnie lampy mocy bardzo wplywaja w sinusie, ale kluczowa jest synergia.

 

Lamp 300b w obecnej produkcji jest troche. Emission Labs 300 b nie sluchalem (mialem tylko EML 45tki), ludzie chwala, ale i narzekaja na ich serwis strasznie.

Klucz to synergia, ale tu lampy potrafia zaskakiwac. Najpierw posluchaj na stockowych.

To jest GE6as7ga? A jakie masz sterujace?

GE12AU7

 

97AEB756-E8FC-453E-8DF4-027C7497CD75.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZ piszesz o kablach zbalansowanych i że chcesz używać ich z Envy, ale wiesz, że to nie jest zbalansowany wzmacniacz i na wejściu XLR ma trafa Lundahla (swoją drogą bardzo dobre) potem normalna konstrukcja single ended i na wyjściu trafa dające balans. Nie jest to wzmacniacz hybrydowy, ma tylko półprzewodniki w zasilaniu i żarzeniu, tak przynajmniej opisują jego konstrukcję w necie, nie ma półprzewodników na wzmocnieniu. Do tego szkoda, że nie ma drabinki tylko niebieskiego Alpsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, aczkolwiek p. Łukasz Feliks zasugerował wyraźnie podczas naszej rozmowy, że lepiej jest łączyć Envy z DACiem poprzez balans. O potencjometrze tez rozmawialiśmy i powiedział, że jeżeli chce, to może mi zamontować coś innego aniżeli popularny Alps. Swoją drogą to jakaś ujma ten Alps? Pytam z czystej ciekawości, bo pamiętam, że ktoś tam kiedyś na jakimś forum wyśmiał, że wzmak za tyle kasy a w środku potek Alpsa. Podejrzewam, że drabinka będzie trwalszym systemem, ale czy komuś kiedyś padł Alps po roku czy dwóch latach od nowości? Bo zdaje się wpływu na brzmienie to większego nie ma. 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata wytrzyma, tylko ma imbalans na początku skali to dość typowe w tym Aplsie, jeden z recenzentów Envy chyba też o tym pisał. Jakby wstawili złoty jak Woo to nie byłoby dyskusji.

Wejście zbalansowane moim zdaniem ma sens w konstrukcjach zbalansowanych, tu masz dodatkowo trafo które zmienia sygnał, ale tak na prawdę wszystko zależy od DACa jak on ma lesze wyjście zbalansowane to ma sens, jak nie to moim zdaniem nie ma sensu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, saudio napisał:

Dwa lata wytrzyma, tylko ma imbalans na początku skali to dość typowe w tym Aplsie, jeden z recenzentów Envy chyba też o tym pisał. Jakby wstawili złoty jak Woo to nie byłoby dyskusji.

Wejście zbalansowane moim zdaniem ma sens w konstrukcjach zbalansowanych, tu masz dodatkowo trafo które zmienia sygnał, ale tak na prawdę wszystko zależy od DACa jak on ma lesze wyjście zbalansowane to ma sens, jak nie to moim zdaniem nie ma sensu.

Zawsze jest jeszcze czarny, ktorego mozna jeszcze dostac. No i porzadny drabinkowy jest pewnie lepszy jeszcze niz zloty alps i tanszy jak sie dobrze poszuka. Ja sie wlasnie zastanawiam nad czarnym alpsem, zeby upgradowac swojego sinusa.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie apropo Beyerdynamic DT880 600 Ohm. Czy Beyery 1990 są rozwinięciem tychże? Mi w nich "delikatnie" brakuje niskiego basu, i zastanawiam się czy DT1990 w połączeniu z OTLem byłyby progresem brzmiącym podobnie, ale pełniej w stosunku do DT880?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, saudio napisał:

Czarny to nie będzie jakaś wielka zmiana, ale fakt dobra drabinka będzie pewnie lepsza.

Złotego nie znam, wiem że jest, są chyba dwie trzy konstrukcjie które go używają. 

No podobno jednak czarny sporo lepszy niz czerwony. Ale nieprodukowany juz i cena sie zbliza do zlotego coraz bardziej. Zastanawialem sie nad drabinkowym, bo i taniej i lepiej, ale jakos nie mam przekonania, ze te 24 kroki mi wystarcza. Mozna poszukac i 48 krokowej, ale to trzeba poszperac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bpiotrow13 napisał:

No podobno jednak czarny sporo lepszy niz czerwony. Ale nieprodukowany juz i cena sie zbliza do zlotego coraz bardziej. Zastanawialem sie nad drabinkowym, bo i taniej i lepiej, ale jakos nie mam przekonania, ze te 24 kroki mi wystarcza. Mozna poszukac i 48 krokowej, ale to trzeba poszperac.

No z drabinką to fakt trzeba dobrze poszukać sprawdzonej i pewnie 48 to minimum. Są też rozwiązania na scalaku (Trilogy 933, czy pierwsza wersja Ayona HA-3), ale to już trzeba sterowanie dorabiać.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, saudio napisał:

No z drabinką to fakt trzeba dobrze poszukać sprawdzonej i pewnie 48 to minimum. Są też rozwiązania na scalaku (Trilogy 933, czy pierwsza wersja Ayona HA-3), ale to już trzeba sterowanie dorabiać.

Fakt, ta na Ayonie mi dzialala bardzo dobrze, nie brakowalo krokow. Nie pamietam, ile tam bylo krokow ale chyba wiecej niz 48.  Tylko ten scalak Ayonowi srednio wyszedl, bo niektore egzemplarze nie byly ciche i z tego zrezygnowali, choc u mnie bylo i cicho i fajnie, szczegolnie ze wyswietlacz ze skala sie przydawal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bpiotrow13 napisał:

Fakt, ta na Ayonie mi dzialala bardzo dobrze, nie brakowalo krokow. Nie pamietam, ile tam bylo krokow ale chyba wiecej niz 48.  Tylko ten scalak Ayonowi srednio wyszedl, bo niektore egzemplarze nie byly ciche i z tego zrezygnowali, choc u mnie bylo i cicho i fajnie, szczegolnie ze wyswietlacz ze skala sie przydawal.

Bo oni błędnie myśleli że powodem brumienia była ta regulacja, a to nie było to, no ale na szybko przekombinowali wstawiając niebieskiego alpsa, zamiast poprawić konstrukcję, szkoda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, saudio napisał:

Bo oni błędnie myśleli że powodem brumienia była ta regulacja

A to inżyniery. A wystarczyło pomierzyć, poszukać błędu, a nie myśleć. Sory, ale taki obraz firm audiofilskich mam utrwalony. Magicy, cudotwórcy, a inżynieria LEŻY I KWICZY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rafacio napisał:

A to inżyniery. A wystarczyło pomierzyć, poszukać błędu, a nie myśleć. Sory, ale taki obraz firm audiofilskich mam utrwalony. Magicy, cudotwórcy, a inżynieria LEŻY I KWICZY!

Wiesz to jest moja teoria, nie mierzyłem tego, wnioskuję po tym że po usunięciu też brumiało tylko trochę mniej. Nie wiem czy bawiłeś się kiedyś w prowadzenie masy we wzmacniaczy lampowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to był błąd :D
Lampy ładnie wyglądają. I swiecą tak tajemniczo. To bardzo pozytywnie wpływa na percepcję, od razu system wskakuje o klasę wyżej... ;)
A tak bardziej serio, to mogę Ci tylko współczuć, bo lampy oferują jakiś tam kolejny wymiar świra, który jak dla mnie jest przyjemny i mam sporo przyjemności z tego że je mam. Nieważne, czy obiektywnie ktoś coś zmierzył czy nie. Więc pozbawiając się możliwości penetrowania tego zakątka potencjalnie pozbawiasz się jakiejś dozy przyjemności, a przecież życie mamy tylko jedno.
Nawet ja czasem piję lagery ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności