Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Soundman1200

Ale walniecia nie maja takiego, jak DT150 ;). Na dluzsza mete T90 sa troche meczace, podobnie odbieram AKG Q701 ;). Co nie zmienia faktu, ze obie pary sa swietne, tylko nie wpisaly sie idealnie w moj gust ;).

Też mam DT150, fajny mają bas, przypomina mi już trochę ten z LCD2....ale coby nie gadać rozlazły jest i miękki.

T90 to już inna bajka, zejść mogą na prawdę nisko, bas idealnie teksturowy, sprężysty oraz szybki.

Przy T90 to T150 wydają się grać jak zamulone, a przecież też mi się bardzo podobają...he,he.

Spodziewałem się że T90 będą bardzo jasne i góra mnie zabije swoją ostrością.

Okazało się że Rapture łagodzi je i chyba ściemnia, tak że stają się zjadliwe....mało tego są muzykalne jak mało które słuchawki.

Trzeba tylko im dać szansę a także gęsty wzmak nabyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 1kzl to moze uderz w Espressivo-e? Jak nie, to moze Sonic Pearl od Perul-a, za 900zl chyba go sprzedaje ;). ZENek jak najbardziej daje rade, ale moze w/w sprawdza sie lepiej ;).

Perul sprzedaje Silver Pearl. Sonic Pearl to konstrukcja Majkela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dmstore.pl

 

Teraz widzę, że nie mają, ale kupe czasu sprzedawali w tej cenie, więc pewnie mogą ściągnąć.

W ogóle mają niskie ceny, na inne sprzety też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak masz 1kzl to moze uderz w Espressivo-e? Jak nie, to moze Sonic Pearl od Perul-a, za 900zl chyba go sprzedaje ;). ZENek jak najbardziej daje rade, ale moze w/w sprawdza sie lepiej ;).

Perul sprzedaje Silver Pearl. Sonic Pearl to konstrukcja Majkela.

 

Przepraszam, juz poprawione ;).

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

A jak ze sceną w T90, pytam ponownie, bo nie było odpowiedzi,

może Soundman może coś powiedzieć w porównaniu do HD800.

Scena w T90 jest sporo mniejsza od tej z HD800, jest raczej średniej wielkości...podobna do tej z DT990E.

Jednak bardzo rozdzielcza i dobrze na scenie pozycjonowana.

W T90 nie zauważyłem takiego rozchodzenia się dźwięku jak w HD800, bardziej mam uczucie posiadania na głowie pół zamkniętych słuchawek.

Jednak dynamika, wyrazistość, umiejętność grania na danym poziomie głośności cichych oraz mocnych fragmentów muzyki, imponująco duża.

Kontrast w muzyce sporo większy na T90 niż na HD800.

Żeby HD800 zagrały kontrastowo potrzeba naprawdę mocnego wzmacniacza co je pobudzi do życia, na T90 jest z tym o wiele łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno T90 nie mają tej szerokości sceny znanej z HD800, ale jak dla mnie to ona miała świetną głębię i efekt trójwymiarowości. Bardziej mi się to podobało niż w AKG K/Q... w których scena też jest przecież dobra.

 

Sposób prezentacji sceny z bardzo unikalnym połączeniem analityczności, szybkości i muzykalności (bardzo rzadkie połączenie) to IMO mocne punkty T90.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o zmianie K550 na T70 - ponoć grają bardzo podobnie z tym że T70 jest w każdym aspekcie ciut lepszy.

Niestety moje K550 zaczynają się rozwalać, skóra na padach popękała a od wewnątrz kruszy się no i widzę już 2 cm pęknięcie przy pałąku :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Chyba wszystkie słuchawki co miałem na Tesli charakteryzowały się ponad przeciętną dynamiką, każde miały równie dobry bas, szybki oraz sprężysty z mocnym impaktem.

Zaskakują mnie te T90, myślałem że to będą analityczne,niemieckie słuchawki, jak kiedyś odebrałem T1.

A tu proszę, załączam sobie Smooth Jazz z youtuba, jakość tylko 360p, i da się tego słuchać z przyjemnością!

Na analitycznych niby T90 smooth jazz brzmi najlepiej, czuć ciepełko i klimacik.

Dziwne...Ani LCD2 ani TH900 tak ładnie mi nie grały takiej muzyki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie HD800 przegrywają naturalnością przekazu względem T90 nawet wtedy, gdy są zrekablowane, a T90 tylko mają wyjęte gąbki bez wkładania ich za przetwornik. Drugi etap przeróbki jeszcze je poprawia na tyle, że o ile przedtem przegrywały z Grado GS1000, to przerobione jednak wolę - dźwięk jest lepiej kontrolowany, równiejszy, mniej narzucający się, a bardziej naturalny i rzeczywisty. Przy tym mniej pikantny na wyższej średnicy, gdzie fortepian na Grado ulega przegrzaniu w sensie nasycenia barwą. Do tego dochodzi dużo wyższy poziom głośności, na którym T90 grają czysto, bez przesterów na basie. Tutaj GS1000i i PS1000 wyraźnie kuleją. Grają jak na granicy swoich możliwości, wyżyłowane. W T90 czuć zapas na swobodny ruch membrany przetwornika.

 

W pełni przerobione T90 to są jakby trochę inne słuchawki, dostające więcej cech modelu DT880, które można postrzegać jako przewagę tych ostatnich, ale nie tracąc niczego z zalet technologii Tesla, czyli zostaje precyzja, holografia dźwięku i zróżnicowanie przestrzeni. De facto pełny mod wyraźnie poprawia różnicowanie sceny dźwiękowej wgłąb a także wrażenie większej wagi tego, co się dzieje po bokach sceny, jakby rozgęszczenie tejże następowało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o zmianie K550 na T70 - ponoć grają bardzo podobnie z tym że T70 jest w każdym aspekcie ciut lepszy.

Niestety moje K550 zaczynają się rozwalać, skóra na padach popękała a od wewnątrz kruszy się no i widzę już 2 cm pęknięcie przy pałąku :/

 

To sprawa indywidualna, ale biorąc pod uwagę cenę T70 upgrade z K550 na T70 nie jest moim zdaniem tego wart.

Mi osobiście bardziej odpowiadała zrównoważona barwa K551 (podobne do K550 dźwiękowo) niż agresywne T70. T70 nie są tak neutralne w przekazie jak AKG.

Jeśli nie muszą być typu zamkniętego to może lepiej iść w AKG K701/Q701?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co sądzicie o zmianie K550 na T70 - ponoć grają bardzo podobnie z tym że T70 jest w każdym aspekcie ciut lepszy.

Niestety moje K550 zaczynają się rozwalać, skóra na padach popękała a od wewnątrz kruszy się no i widzę już 2 cm pęknięcie przy pałąku :/

 

To sprawa indywidualna, ale biorąc pod uwagę cenę T70 upgrade z K550 na T70 nie jest moim zdaniem tego wart.

Mi osobiście bardziej odpowiadała zrównoważona barwa K551 (podobne do K550 dźwiękowo) niż agresywne T70. T70 nie są tak neutralne w przekazie jak AKG.

Jeśli nie muszą być typu zamkniętego to może lepiej iść w AKG K701/Q701?

 

Potwierdzam ostrzeżenie, IMO nie są to słuchawki grające w podobny sposób. Co nie znaczy, że Ci się nie spodobają... Pomijając jakość dźwięku mnie bardziej od K550 podobają się T70, w przeciwieństwie do Macieja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Czy któryś z posiadaczy DT150 mógłby zrobić fotkę(najlepiej macro, ale za zwykłą też grzecznie podziękuję) rozkręconej wtyczki/konektora z uwzględnieniem połączeń i kolorów tych trzech miniprzewodów?

Ewentualnie, w miarę dokładnie, opisać jak one są podłączone, biorąc pod uwagę kolory przewodów i kolejność połączeń.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności