Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Soundman1200

Mam takie pytanie, da się po czymś poznać którą wersję 990 Edition mam akurat na uszach?

Chodzi mi o wygląd zewnętrzny, czy jakoś poznam którą wersję ohmową mam w ręku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie na jack'u ma tendencje do wycierania się, więc po jakimś czasie jest bardzo słabo widoczne - dla przykładu 600 ohm

500x375px-26c5a22b_DT990_8.jpeg

Ponoć na ograniczniku przewodu, przy wejściu do lewej muszli też czasami występuje oznaczenie (tematy poruszające kwestię oznaczenia link link). Ja mam na swoich DT990 oznaczenie na jack'u, ale Ty, jeżeli nie masz to pozostaje tylko za radą @Pendragon'a sprawdzić multimetrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Wreszcie zamiast DT990 dotarły właściwe T90 w wersji Jubileuszowej.

Super wykonane i równie wygodne, pady miękkie i neutralne dla skóry.

To chyba najwygodniejsze Beyery z tych które mają okrągłe pady.

Dźwiękowo spodziewałem się jasnych słuchawek i bardzo ostrych na górze.

Z Rapture jest lekko ciemno, przejrzyście i detalicznie. Ale też muzykalnie i energetycznie....

Wspaniały bas w idealnej proporcji, sprężysty i szybki, doskonałe uczucie uderzenia....

Nawet nie trzeba głośno słuchać T90, przy niższych poziomach głośności jest już wyraźnie i dynamicznie.

Nie spodziewałem się że okażą się tak muzykalne, nie można się oderwać od słuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Na Rapture jest akurat, nawet lekko ciemno...he,he.

Wspaniałą synergia z tym wzmakiem, cóż za przejrzystość przekazu i dynamika, jestem pod wrażeniem.

Wystarczy zrobić mod jak Majkel poleca i mamy sporo ciemniej i gęściej, góra łagodnieje.

Raczej wersja Jubilee i standardowa nie różnią się dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wersja jubilee różni się cóś dźwiękowo od wersji podstawowej?

No właśnie czy ta wersja jest inna brzmieniowo?

Kiedyś porównywałem T90 z DT990 600 ohm i T90 były ostrzejsze, ale przede wszystkim bardziej wycofane wokale miały.

 

Wystukane na parapecie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Nie ma sybilacji i nieczystości jak w HD800, spokojnie Rocka i Metal da się słuchać.

Słuchawki do każdej muzyki.

T90 nie są ostre, one pokazują bez ściemy pełny zakres góry, gdzie w innych słuchawkach jest przeważnie wykastrowany.

T1 bardziej mnie jakoś po uszach dawały.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sybilacji i nieczystości jak w HD800, spokojnie Rocka i Metal da się słuchać.

Słuchawki do każdej muzyki.

T90 nie są ostre, one pokazują bez ściemy pełny zakres góry, gdzie w innych słuchawkach jest przeważnie wykastrowany.

T1 bardziej mnie jakoś po uszach dawały.

 

Hmm, jak dla mnie to T90 są bardzo ostre, ale możliwe, że Rapture tak zaokrągla Ci dźwięk, że przy okazji wycina górę. Na Brystonie miałbyś żyletki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Jarek, to możliwe, Rapture gra ciemnawo i gęsto u mnie , wiec pewnie idealnie pasuje do T90.

Jakoś Tesle super grają na Rapture, zapewne z T1 byłoby ok.

Ale dynamika,rozdzielczość, czystość przekazu wcale nie gorsze od AKG812, a nie męczą mnie wcale T90 jak 812.

Po modzie Majkela jest już z T90 bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrość t90 wynika po części ze zwiększonego ciśnienia akustycznego wysokich częstotliwości, generowanego przez wspomniane wyżej odbicia w komorze; dodatkowo kabel zbudowany na trzech cieniutkich żyłkach też swoje robi. W efekcie powstawał charakterystyczny syk, cóś jak żelazka na mokrym materiale, a na niektórych rejestrach marszczyło mnie jakbym jadł cytrynę i wylatywały mi zęby. Po w/w modach to znika w dużej mierze, a średnica robi się pełniejsza

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem swego czasu i T90 i dt990 250 ohm. Na razie za wzmacniacz słuchawkowy robi u mnie Nad C352. I tak powiem szczerze, że i jedne i drugie najchętniej bym przygarnął. T90 dla mnie bardziej szczegółowe, ale nie były męczące. Góra dla mnie super i wcale mi uszy nie krwawiły ;) (być może jestem przygłuchy jak małżonka mówi ;)). Dt990 takie fajne do odpłynięcia w niebyt.

Źródło to głównie Wimp z rdac i zasilaniem Tomanka.

Muszę posłuchać innych wzmacniaczy, aczkolwiek Micromega myzic nie była lepsza od Nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności