Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, vonBaron napisał:

Sam kabel mogę kupić. 

Możesz też wymienić samą wtyczkę na kablu, który dostałeś ze słuchawkami. T1v1 się do tego dobrze nadawały. Nie wiem tylko, czy w v2 wtyczka jest dokręcana, czy zalana na kablu? Wtedy by trzeba uciąć = utrata gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, majkel napisał:

Możesz też wymienić samą wtyczkę na kablu, który dostałeś ze słuchawkami. T1v1 się do tego dobrze nadawały. Nie wiem tylko, czy w v2 wtyczka jest dokręcana, czy zalana na kablu? Wtedy by trzeba uciąć = utrata gwarancji.

Akurat utrata gwarancji nie grozi bo i tak jej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostre testy padów od T1 na T5. Bez modu było bardzo słabo, ale po zaklejeniu części otworów jak na zdjęciu jest już zdecydowanie lepiej.

Takie małe T1 nawet bym zaryzykował stwierdznie :P niestety pady welurowe sprawiają że dużo więcej dźwięku wycieka na zewnątrz co od razu zauważyła moja

małżonka, która oczywiście gorąco dopinguje mnie w moim hobby ( czytaj "znowu masz nowe słuchawki? nie kłam że nie masz bo tamtych nie było słuchać!") także tego musiałem zjechać trochę z volume i tak krakowskim targiem chyba poprzestanę na tym mixie - zobacyzmy jak się pady uleżą. Na pewno jest o niebo wygodniej niż na skórkach :rolleyes:

 

fullsizeoutput_1794.jpeg

Edytowane przez decees
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zaklejenia bas całkowiecie leżał i kwiczał, było pod tym względęm płasko i niesłuchalnie jak dla mnie. W zasadzie pozostałe aspekty schodziły na drugi plan. Dopiero po zaklejeniu coś tam zaczęło plumkać w niższych zakresach ;) dzięki czemu całość zaczynała brzmieć "na poziomie" T1 i dodatkowo adaptacja welurków też zrobiła swoje, bo pojawiły się te detale i przestrzenne smaczki, a bas był miły dodatkiem w ilościach takich jak aktualnie lubię. Powrót na chwilę do ori padów z T5 wręcz mną wstrząsnął :ph34r:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, już rozwijam, bo widzę że mały zamęt ;)

A więc wcześniej posiadałem T1v2, teraz mam T5pv2. Wersji v1 obu modeli nigdy nie posiadałem, nie słuchałem.

Początkowo do moich T5 zaaplikowałem pady od T1v1 (zamieszczałem tu zdjęcie spodu - dużo małych dziurek), ale tego się nie dało słuchać. Teraz zakupiłem pady od T1v2 (dwadzieścia większych otworów), na nich było ciut lepiej, ale nadal płasko, więc zakleiłem 2/3 otworów i bas zaczął się pojawiać w ilościach nazwijmy to akceptowalnych, natomiast nadal to nie było to, więc finalnie zakleiłem wszystkie otwory w padach welurowych (od T1v2) i po założeniu na T5 najbardziej mi ta charakterystyka przypomina prawdziwe T1v2. Czekam jeszcze na kabelek od Forzy i wtedy podejmę decyzję czy taki mod zostaje czy jednak część plastrów będzie do odklejenia (powrót do 2/3). Mimo wszystko 600 omów na prawdziwych T1v2 daje ten mega wygar na basie i pewnie nie uzyskam tego efektu nawet na wypasionym kabelku, ale prezentacja jest już całkiem podobna. Niestety pady wlurowe powodują, że dźwięk ma gdzie uciekać na zewnątrz, także nie jest to takie tłumienie jak na ori padach od T5. Zgadzam się natomiast z wszystkimi że na tych skórkowych padach od T5 basu jest duuużo za dużo i zabija on charakterystykę tych słuchawek.

Edytowane przez decees
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Aro91 napisał:

Jak grają względem moich obecnych K702 ?

702 przy t90 to impresjonistyczne plumkanie plamami.

90-ki to imo klasa t1 v1, a technicznie wyżej niż hd800; niestety są pojechane tonalnie więc albo przyjmiesz to na klatę albo ich wyeksponowana góra pokruszy Ci zęby.

Najlepszą metodą obłaskawienia t90 jest dobranie bardzo rozdzielczego wzmaka (najlepiej balantine), wtedy rozwijają skrzydła, gdyż same są bardzo rozdzielcze.

Moje doświadczenia z poskramianiem ich góry wzmakami o wycofanych i mniej rozdzielczych wysokich nie przyniosły dobrego efektu...a lampy?.. lampy są dobre do czarów w stereo kolumnowym oraz do wysokich napięć w energizerach imo; zaś w klasycznych wzmacniaczach do dynamików nie grzeszą rozdzielczością.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności