Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie może ktoś mi pokazać jak zbalansować DT150, tak krok po kroku dla laika?

 

U mnie DT150 skalują się znacznie pomiędzy Yulong D200 samym a D200 + Yulong A28, gdzie i tak wzmacniacz idzie na 1/4 mocy bo po jacku zamiast zbalansowany.

Wychodzą różnice zarówno tonalne jak o przestrzenne. Wszystko staje się lepsze z lepszym wzmocnieniem.

I tak sobie myślę że chciałbym je zbalansować.

Ja radzę od pewnego etapu nie zabierać się samemu za DIY i zostawić to komuś, kto się po prostu zna. W przypadku jack'a problemów nie było, a w przypadku XLR'a można sobie już upalić wzmacniacz albo i sprzęt towarzyszący w mało sympatycznych okolicznościach. Niestety w każdej dziedzinie jest etap, gdzie chętnie można pomóc, ale zaczyna się też etap, gdzie należy ostrzegać i nie podawać instrukcji - bo potem ktoś zrobi jeden głupi błąd i tylko wróci na forum z pretensjami, bo nie będzie miał świadomości, co się stało. Swoją drogą, jak już o Yulongu wspominasz to kiedyś na niego zerkałem - mało po zdjęciach widać, ale wygląda, że można trochę mu pomieszać w output stage'u i jeszcze coś z niego wyciągnąć (ile to zależnie od użytych tam komponentów, tak jak mówię, mało po zdjęciach widać). Podobnie z AMP'em, zresztą te sprzęty zawsze były wdzięczne do modowania.

 

A co do różnic - z większym wzmocnieniem zawsze będzie lepiej, bo zapewne nie wyrównałeś poziomu głośności podczas odsłuchów - co skutkowało większą dynamiką w towarzystwie wzmacniacza i ogólnie musiało brzmieć "lepiej" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra w T70 nie wywierca w czaszce dziury jak laser w lodzie?

Takie jest wrażenie na słabym torze, ale nawet z dobrym nadal laser pracuje jak należy....

Góra super. Bardzo długo w nauszych nie słyszałem takiej góry w połączeniu z NIE wyciąganiem sybilizantów z nagrań (w wyższej średnicy) :>

Chyba nawet odpuszczę ATH-A2000X na razie, bo nie jestem pewny, które zostałyby na placu boju, a są na tyle mało popularne u nas, że trzeba ściągać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam je z padami HM5, rekablem Fatso (kabel 1,2 m plus przedłużacz) i lekkim wytłumieniem Fatso. Ostatnio do nich nie zaglądałem (znowu mam za dużo nauszników) - słuchałem AKG K550 MK II.

 

Tesle BD są takie bym powiedział "sterylne". Słucham ich na FCL II, ,który Fatso "stroił" razem z nimi (T70). Jako ciekawostkę przy okazji podam,że Miłosz słucha obecnie BD T90 rekablowanych razem z DAPem Pioneera... I nie narzeka na piłę na górze. Pewnie coś je modował.

 

No więc T70 w zestawie CA DM Plus, FCL II (źródło Foobar/PC) są takie trochę "sterylne", przestrzenne (Elektronika), góry jest sporo, faktycznie ostrej, choć i tak złagodzonej (Fatso). Ale jest też mocny, bas, raczej punktowy. Cały czas piszę o Elektronice, tam się to sprawdza.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoich DT150 po założeniu asymetrycznych welurów miałem mocny opad szczęki. Poprawiło się wszystko za wyjątkiem, być może, sceny, której raczej nie słyszę. Ta gąbka w oryginalnych padach jest moim zdaniem za gruba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio okazję posłuchać DT150 na welurach, no i zwracam honor wszystlim ich fanom ;)

Ale to? Stracili oni honor bo nie słuchałeś ich wcześniej na welurach? Albo z jakiegoś innego powodu?

 

Tak tylko pytam, z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T70 na padach COP rewelacyjne. Wszystko niesamowicie szybkie (Tesle uciekają pod tym względem chyba wszystkim dynamikom jakich słuchałem), bas jak potrzeba to potrafi uderzyć, ale nigdy nie jest natarczywy. Twardy, szybki, zdyscyplinowany. Góra szybka, ale wybrzmiewa, niesamowita separacja, rozdzielczość, powietrze, góra referencyjna, lepiej to dopiero elektrostaty. Średnica, nie jest zdecydowanie wypchnięta, ale też się jakoś nie chowa specjalnie. Wyższa jest gładka jak na charakterystykę słuchawek - nie są wyciągane sybilizanty. Jak miałbym to całościowo do czegoś porównać to do ER4S, ale... pełniej.

Na prawdę dawno się tak nie jarałem - niczym dziecko :F


Miałem ostatnio okazję posłuchać DT150 na welurach, no i zwracam honor wszystlim ich fanom ;)

Ale to? Stracili oni honor bo nie słuchałeś ich wcześniej na welurach? Albo z jakiegoś innego powodu?

 

Tak tylko pytam, z ciekawości.

Też nie wiem - na odpowiednio dobranym pod siebie torze to one i na skórkach potrafią być mega ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z Panów (zwłaszcza modujacych słuchawki) miał do czynienia z Beyerdynamic DT770M? Chodzi mi nie tylko o ogólną jakość dźwięku (podobno nie powala na kolana) ale równiez o budowę przetwornika i innych elementów mających wpływ na dźwięk. Na Headfi wiele jest wątków porównujących DT990 z DT880 i DT770. Można z nich wywnioskować, że przetworniki są takie same (przy tych samych impedancjach) a różnice sprowadzają się do tłumienia i budowy innych elementów niż sam przetwornik.

Jestem ciekawy czy tak samo jest z DT770 i DT770M (czyli 80 ohm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z Panów (zwłaszcza modujacych słuchawki) miał do czynienia z Beyerdynamic DT770M? Chodzi mi nie tylko o ogólną jakość dźwięku (podobno nie powala na kolana) ale równiez o budowę przetwornika i innych elementów mających wpływ na dźwięk. Na Headfi wiele jest wątków porównujących DT990 z DT880 i DT770. Można z nich wywnioskować, że przetworniki są takie same (przy tych samych impedancjach) a różnice sprowadzają się do tłumienia i budowy innych elementów niż sam przetwornik.

Jestem ciekawy czy tak samo jest z DT770 i DT770M (czyli 80 ohm).

Ta - M to inna impedancja, ale i inne (skórkowe) pady.

Z tego co pamiętam to były promowane jako słuchawki dla perkusistów czy coś takiego :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybka odpowiedź, ale te ogólne informacje udało mi się już znaleźć... (perkusja, impedancja,skóra) - szukam osób, które porównały osobiście nie tyle dźwięk z "normalnymi" DT770 - ale również ich budowę wewnętrzną.

 

Zmierzam do tego, czy da się przerobić DT770M na "zwykłe" DT770. Gdzieś wyczytałem, że DT770M to DT250 w obudowie DT770.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności