Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Cholibcia, na to wygląda. Tak na oko, to moje są nieco płytsze...

D59924BB-2C5A-4E38-9DD4-7091FE3B09DA.jpeg

240?

 

A to nie te powinienem zakupić?

https://sennheiser.pl/o/poduszki-z-wkladem-z-pianki?gclid=Cj0KCQiAosmPBhCPARIsAHOen-NAMbXioEJwSdXZZsurZ3yy-GMYAHSimxjXuhslT3vdsphLNWG2qR8aAmeBEALw_wcB

 

Edytowane przez Suszec
Dodanie foto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suszec Ja Ci polecam te nowe, bo one są z twardszej gąbki i tak się szybko nie ugniatają. Niestety nie wiem jaki mają nr katalogowy. Wizualnie różnią się tym, że plastik mocowania jest przezroczysty.

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/new-sennheiser-pads-measured.24845/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

padt sennheiser.jpg

 

 

 

Dlatego kupowanie używanych słuchawek z serii 600 to kiepski interes. Nie dość, że ceny używanych są teraz bardzo wysokie, to jeszcze najczęściej od razu trzeba wymienić pady.

Większość moich HD600/650, to były używki i za każdym razem pady były w bdb stanie, nieznacznie odbiegającym od nowych, więc nie uważam, żeby to był kiepski interes, po prostu trzeba wiedzieć, co się kupuje. 😉

 

Ze dwa razy kupowałem pady, chyba do HD565 i 580, ale byłem świadom konieczności ich wymiany przed zakupem i wkalkulowałem je w cenę. 😉👍

40 minut temu, Suszec napisał:

Cholibcia, na to wygląda. Tak na oko, to moje są nieco płytsze...

D59924BB-2C5A-4E38-9DD4-7091FE3B09DA.jpeg

240?

 

A to nie te powinienem zakupić?

https://sennheiser.pl/o/poduszki-z-wkladem-z-pianki?gclid=Cj0KCQiAosmPBhCPARIsAHOen-NAMbXioEJwSdXZZsurZ3yy-GMYAHSimxjXuhslT3vdsphLNWG2qR8aAmeBEALw_wcB

 

Twoje pady są już prawie zajechane, więc nie dziwne, że słuchawki leżą Ci na uszach. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde senki jakie kupiłem były w stanie idealnym... w opisie aukcji na Allegro :D A po rozpakowaniu paczki niespodzianka... Pewnie to ludzie z inpostu tak te pady ugniatają ;)

 

A tak serio, każde pady od Sennheiserów po 2 - 3 latach intensywnego używania nadają się tylko do śmieci. A raczej mało kto jest tak miły, że przed wystawieniem słuchawek na sprzedaż wymienia pady na nowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kuba_622 napisał:

Każde senki jakie kupiłem były w stanie idealnym... w opisie aukcji na Allegro :D A po rozpakowaniu paczki niespodzianka... Pewnie to ludzie z inpostu tak te pady ugniatają ;)

Musisz bardziej wzrok wytężać przy oględzinach fotek. 😁

3 minuty temu, Kuba_622 napisał:

A tak serio, każde pady od Sennheiserów po 2 - 3 latach intensywnego używania nadają się tylko do śmieci. 

Jestem innego zdania, ale ja mam małą głowę, więc może dlatego Sennheiser'y są dla mnie wygodne i pady tak szybko nie umierają. 😁

5 minut temu, Kuba_622 napisał:

A raczej mało kto jest tak miły, że przed wystawieniem słuchawek na sprzedaż wymienia pady na nowe ;)

Ja jestem tak miły, kilka razy wymieniałem pady, gdy już nie wypadało ich w takim stanie puszczać dalej, a same słuchawki były, jak nowe.😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kuba_622 napisał:

Każde senki jakie kupiłem były w stanie idealnym... w opisie aukcji na Allegro :D A po rozpakowaniu paczki niespodzianka... Pewnie to ludzie z inpostu tak te pady ugniatają ;)

 

A tak serio, każde pady od Sennheiserów po 2 - 3 latach intensywnego używania nadają się tylko do śmieci. A raczej mało kto jest tak miły, że przed wystawieniem słuchawek na sprzedaż wymienia pady na nowe ;)

Nie opłaca się być miłym, bo kupujący i tak tego nie doceni :P pady kosztują chyba z 220zł, a jak je wymienisz, to wcale nie sprzedasz słuchawek za 200zł więcej w stosunku do tego, co sprzedając na starych padach :) ewentualnie można zainwestować w jakieś zamienniki za 60zł, ale czy jest sens? Kupujący bardziej się ucieszy jak mu opuścisz 50zł z ceny :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kuba_622 napisał:

A tak serio, każde pady od Sennheiserów po 2 - 3 latach intensywnego używania nadają się tylko do śmieci.

Fakt, szybko się zużywają. Miałem Sennki HD500 - 7 lat intensywnego użytkowania - pady skóropodobne w opłakanym stanie, oba nadprute (ok. 25% obwodu). Dla porównania AKG K530 LTD - 13 lat intensywnego użytkowania - pady welurowe - tylko jeden lekko nadpruty w jednym miejscu (kilka milimetrów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem zaletę napisu z logiem po lewej stronie pałąka w nowych senkach. Teraz natychmiast wiadomo, która jest lewa a która prawa strona słuchawek i już nie trzeba patrzeć na te małe literki L i R na kablu 🤣

image.jpeg

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, bakus1233 napisał:

Znalazłem zaletę napisu z logiem po lewej stronie pałąka w nowych senkach. Teraz natychmiast wiadomo, która jest lewa a która prawa strona słuchawek i już nie trzeba patrzeć na te małe literki L i R na kablu 🤣

image.jpeg

Nigdy nie miałem z tym problemu, gdyż prawidłowe ustawienie jest z muszlami skierowanymi do przodu. 😁

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynanjcie się bez bicia kto z was zwraca uwagę na to, żeby słuchawki były tak ustawione aby otwór w uchu idealnie był na wysokości środka przetwornika/muszli? Moim zdaniem ludzie mają tendencję do noszenia słuchawek za wysoko. A już jak obserwuję w komunikacji miejskiej to jest rozstrzał w każdym kierunku tylko nie tym właściwym. A przecież każde takie niepoprawne ustawienie to niepoprawny lub zniekształcony dźwięk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że wygoda jest na pierwszym miejscu, tym bardziej, że w przypadku słuchawek, które mam niewielkie przesunięcia przetwornika względem ucha nie wpływają jakoś odczuwalnie na dźwięk. Największe znaczenie ma to przy słuchawkach z przetwornikami ustawionymi pod kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, blueme napisał:

Ja mam z kolei nieco inne spostrzeżenia. Słuchawki są przecież takimi monitorami bliskiego pola, stąd każde przesunięcie od centralnego, ma wpływ na stereofonię, scenę i akustykę, odkszkałca ją i deformuje jakoś

I słyszysz to? Ja na przykładzie hd650 nie słyszę różnicy, ustawiam je tak aby było wygodnie i gra muzyka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, bakus1233 napisał:

I słyszysz to? Ja na przykładzie hd650 nie słyszę różnicy, ustawiam je tak aby było wygodnie i gra muzyka :D

 

Słyszysz że coś jest nie tak potem ustawiasz centralnie i nagle szafa gra :)

A żadne ze sluchawek ktore mam nie są dla mnie mniej wygodne przy centralnym ułożeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blueme napisał:

Przynanjcie się bez bicia kto z was zwraca uwagę na to, żeby słuchawki były tak ustawione aby otwór w uchu idealnie był na wysokości środka przetwornika/muszli? Moim zdaniem ludzie mają tendencję do noszenia słuchawek za wysoko. A już jak obserwuję w komunikacji miejskiej to jest rozstrzał w każdym kierunku tylko nie tym właściwym. A przecież każde takie niepoprawne ustawienie to niepoprawny lub zniekształcony dźwięk...

Ja jestem takim zboczeńcem, że staram się wypośrodkować otwór pada względem ucha, bo zazwyczaj daje to optymalny efekt, ale nie robię tego z aptekarską precyzją, tylko też tak, żeby było wygodnie i gitara, znaczy.. gra muzyka. 😁👍 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności