Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, MrSheep napisał:

..OG przypominały mi płytę nagrobną (podobnie jak niegdyś popularny Sony z serii X) :D 

Pięłkna ta grafika, jakby ptak narobił. 😁

18 minut temu, Kuba_622 napisał:

Pomijając już ten dość kiczowaty plastikowy marmurek, to nowa wersja jest o wiele lepiej wykonana, plastikowe elementy są znacznie precyzyjniej odlane i spasowane..

Na pewno nie jest lepiej wykonana, bo..

19 minut temu, Kuba_622 napisał:

 ..wiadomo "kiedyś to było lepiej" :D

👴👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wykonania nowych HD650 nie mam zastrzeżeń, no może takie jedno w sumie nie jakoś bardzo istotne, zauważyłem, że ten plastik, który się ściąga przy wymienie np poduszki pałąka, delikatnie się rusza jak się go mocniej przyciśnie. W starszych senkach, to było lepiej spasowane, a może to tylko tak w moim egzemplarzu. Tragedii nie ma, nie odpadnie czy coś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra...tak czytam i mam wielką ochotę na sprawdzenie 660S w gatunku  jazz hard bop live. Ktoś może wypożyczyć albo potwierdzić przydatność w owym gatunku  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrbudyn napisał:

Dobra, dobra...tak czytam i mam wielką ochotę na sprawdzenie 660S w gatunku  jazz hard bop live. Ktoś może wypożyczyć albo potwierdzić przydatność w owym gatunku  ? 

Podeślij jakiś numer (albo kilka albo najlepiej album) to osłucham i może coś pomogę. Pożyczyć też mogę, ale to pewnie za jakiś czas jak się nacieszę nową zabawką :D 

Godzinę temu, bakus1233 napisał:

A czy te senki nie mają przypadkiem drivera z hd700 tylko zrobili je w nowej obudowie, bo hd700 raczej nie przyniosły sukcesu?  :D

hd-660s.jpg

Driver podobno technologicznie bazuje na tym z HD700, ale na pewno nie jest to ten sam driver po prostu w innej budzie :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mrbudyn napisał:

Dobra, dobra...tak czytam i mam wielką ochotę na sprawdzenie 660S w gatunku  jazz hard bop live. Ktoś może wypożyczyć albo potwierdzić przydatność w owym gatunku  ? 

Widzę, że Kolega słucha podobnej muzyki, co ja - a próbowałeś może jakieś AKG, moim zdaniem większość modeli super się sprawdza w jazzie, zwłaszcza studyjne K240/271 - kreują fajną atmosferę zadymionego klubu jazowego :) Plus świetnie się sprawdzają we free jazzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bednaar napisał:

Widzę, że Kolega słucha podobnej muzyki, co ja - a próbowałeś może jakieś AKG, moim zdaniem większość modeli super się sprawdza w jazzie, zwłaszcza studyjne K240/271 - kreują fajną atmosferę zadymionego klubu jazowego :) Plus świetnie się sprawdzają we free jazzie.

Mialem możliwość posłuchać AKG krótko z wyższej półki, ale były za szybkie i jasne. Ale dziękuję za propozycję.

Wczesniej mialem HD650 i do dzis moje uszy nie mogą o nich zapomnieć. Ciekawość mnie ciągnie caly czas do HD660S. 

Zobaczymy co czas przyniesie. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, mrbudyn napisał:

Wczesniej mialem HD650 i do dzis moje uszy nie mogą o nich zapomnieć. Ciekawość mnie ciągnie caly czas do HD660S. 

Zobaczymy co czas przyniesie. 

 

W jakim sensie nie mogą o nich zapomnieć? Były takie koszmarne czy tak miło było ich słuchać? 😊

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra...tak czytam i mam wielką ochotę na sprawdzenie 660S w gatunku  jazz hard bop live. Ktoś może wypożyczyć albo potwierdzić przydatność w owym gatunku  ? 
Do jazzu i klasyki bardzo dobry wybór. Żałuję że je sprzedałem. Tęsknię za ich brzmieniem. Podatne na eq i potrzebują dobrego druta. Zdecydowanie polecam do nich eq. To dla mnie jedne z tych sluchawek ktore powinno się mieć w kolekcji.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bakus1233 napisał:

W jakim sensie nie mogą o nich zapomnieć? Były takie koszmarne czy tak miło było ich słuchać? 😊

Były świetne do utworów live. Świetna scena. Uwielbiałam słuchać jazzowe albumy live. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, zielinskitomasz napisał:
22 godziny temu, mrbudyn napisał:
Dobra, dobra...tak czytam i mam wielką ochotę na sprawdzenie 660S w gatunku  jazz hard bop live. Ktoś może wypożyczyć albo potwierdzić przydatność w owym gatunku  ? 

Do jazzu i klasyki bardzo dobry wybór. Żałuję że je sprzedałem. Tęsknię za ich brzmieniem. Podatne na eq i potrzebują dobrego druta. Zdecydowanie polecam do nich eq. To dla mnie jedne z tych sluchawek ktore powinno się mieć w kolekcji.

 

Ojej to Ty je sprzedałeś!? Aż trudno uwierzyć, należałeś tu do największych ich fanów i propagatorów... Chyba wykończył Cię ten hejt 😉

Od kilku tygodni zauważam całkowitą zmianę nastawienia do 660S na tym forum. Ja swoje niezmiennie mam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurcze, akumulacja kapitału była i poszły...:(
Chyba je kupię ponownie. A moze 800s? Sam jeszcze niewiem. Ale brakuje mi tego grania z 660. Cholernie dobre słuchawki.
Tak, będę je polecał bo są tego warte.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mrbudyn napisał:

Mialem możliwość posłuchać AKG krótko z wyższej półki, ale były za szybkie i jasne. Ale dziękuję za propozycję.

Studyjne AKG a audiofilskie, to dwa inne światy, te pierwsze grają ciemnawo, wolniej i cieplej, bardziej w stylu HD600/650. 

 

Z wyższej półki cenowej, możesz spróbować Avantone Planar, brzmienie ciemne, ciepłe, z bezpośrednią i mocno nasyconą średnicą, scena obszerna, choć bliska, za to ze świetnie oddanymi dalszymi planami, wygodne i łatwe do napędzenia.

3 godziny temu, mrbudyn napisał:

Uwielbiałam słuchać jazzowe albumy live. 

Chcesz nam o tym opowiedzieć?! 😁

Edytowane przez neonlight
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchodząc od JAZZU... :lol:

 

Czy ja dobrze kojarzę, że HD660S występowały z dwoma rodzajami padów? Któreś są głębsze?

 

Ogólnie komfort jest spoko, bo słuchawki są lekkie, ale pady moim zdaniem są mega płytkie. W DT1990 moje ucho praktycznie nie dotyka wnętrza muszli, a Sennki bardziej opierają się na uchu niż na padach i jednak po czasie jest to nieprzyjemne... Możliwe, że pady się aż tak ugniotły? (słuchawki są z drugiej ręki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16 minut temu, Suszec napisał:

Odchodząc od JAZZU... :lol:

 

Czy ja dobrze kojarzę, że HD660S występowały z dwoma rodzajami padów? Któreś są głębsze?

 

Ogólnie komfort jest spoko, bo słuchawki są lekkie, ale pady moim zdaniem są mega płytkie. W DT1990 moje ucho praktycznie nie dotyka wnętrza muszli, a Sennki bardziej opierają się na uchu niż na padach i jednak po czasie jest to nieprzyjemne... Możliwe, że pady się aż tak ugniotły? (słuchawki są z drugiej ręki)

 

Padów to raczej nie. Ten dyskomfort po jakiejś godzinie słuchania ja też zauważam, wszystko zależy od ułożenia dokładnie wokół uszu. Ale z racji dużego nacisku blachy pałąka to niestety nawet ten teoretycznie miękki i delikatny welur "boli"... ale pomaga przesunięcie słuchawek, lub zdjęcie na chwilę i ponowne założenie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Suszec napisał:

Odchodząc od JAZZU... :lol:

 

Czy ja dobrze kojarzę, że HD660S występowały z dwoma rodzajami padów? Któreś są głębsze?

 

Ogólnie komfort jest spoko, bo słuchawki są lekkie, ale pady moim zdaniem są mega płytkie. W DT1990 moje ucho praktycznie nie dotyka wnętrza muszli, a Sennki bardziej opierają się na uchu niż na padach i jednak po czasie jest to nieprzyjemne... Możliwe, że pady się aż tak ugniotły? (słuchawki są z drugiej ręki)

 

Albo ktoś ich bardzo intensywnie używał, albo masz nieoryginalne pady. Niestety raczej czeka Cię wydatek 240 zł na nowe :( Mam takie zgniecione, o połowę chudsze pady z używanych HD600 i one zupełnie psują dźwięk, scenę, separację, no po prostu nie gra to zbyt fajnie z HD660 :(

 

padt sennheiser.jpg

 

 

42 minuty temu, neonlight napisał:

@Suszec z tego, co pamiętam, to nowe pady w HD'kach i DT'kach są tej samej wysokości, więc wielce prawdopodobne, że Twoje są już ugniecione. ;)

 

 

Dlatego kupowanie używanych słuchawek z serii 600 to kiepski interes. Nie dość, że ceny używanych są teraz bardzo wysokie, to jeszcze najczęściej od razu trzeba wymienić pady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności