Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Przy odpowiedniej aplikacji i oplocie da to choćby mniejszy promień zgięcia... Ten kabel się nie nadaje do słuchawkowców i ogólnie do kabli pracujących, ponieważ ma za mało żył (co wiąże się z ich grubością automatycznie). To też powoduje spory efekt pamięciowy rzecz jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odpowiedniej aplikacji i oplocie da to choćby mniejszy promień zgięcia... Ten kabel się nie nadaje do słuchawkowców i ogólnie do kabli pracujących, ponieważ ma za mało żył (co wiąże się z ich grubością automatycznie). To też powoduje spory efekt pamięciowy rzecz jasna.

 

:D:lol::lol::lol: oplot który jest reklamowany jako elastyczny da mniejszy promień zgięcia, wiesz kawałek papieru też da mniejszy promień zgięcia :lol:

Poprawiłeś mi humor na koniec dnia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC na 2xWM8741, projekt Weilang, kiedyś tam moje wykonanie.

 

Zadanie - zbalansowanie sygnału, poprawa analoga.

Zrobione: Wymiana zasilania, wyciągnięcie sygnału, montaż gniazd miniXLR.

 

Fotki trochę słabe, ale efekt dźwiękowy masakryczny. Sponiewierał mojego Sabre :P, więc od 2ch godzin Sabre ma wymianę analoga z opampów na Legato.

 

DSC_0011.JPG

DSC_0016.JPG

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC na 2xWM8741, projekt Weilang, kiedyś tam moje wykonanie.

 

Zadanie - zbalansowanie sygnału, poprawa analoga.

Zrobione: Wymiana zasilania, wyciągnięcie sygnału, montaż gniazd miniXLR.

 

Fotki trochę słabe, ale efekt dźwiękowy masakryczny. Sponiewierał mojego Sabre :P, więc od 2ch godzin Sabre ma wymianę analoga z opampów na Legato.

 

attachicon.gifDSC_0011.JPG

attachicon.gifDSC_0016.JPG

 

Toś mi narobił ;)

Będę siedział jak na szpilkach, zanim dac do mnie dotrze :woot:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC na 2xWM8741, projekt Weilang, kiedyś tam moje wykonanie.

 

Zadanie - zbalansowanie sygnału, poprawa analoga.

Zrobione: Wymiana zasilania, wyciągnięcie sygnału, montaż gniazd miniXLR.

 

Fotki trochę słabe, ale efekt dźwiękowy masakryczny. Sponiewierał mojego Sabre :P, więc od 2ch godzin Sabre ma wymianę analoga z opampów na Legato.

 

attachicon.gifDSC_0011.JPG

attachicon.gifDSC_0016.JPG

Wyciągnąłeś sygnał zbalansowany bezpośrednio na na XLR, a RCA został po staremu, czy on aktualnie jest odłączony? Sprawdzałeś jak gra w takiej konfiguracji? Wiem, że trafi na dynamice, ale może to lepsze niż poprawa aktualnego analogu.

 

Jak ten Weiliang wypada w porównaniu do DACa na AK4399? Zakładam, że w obu grzebałeś.

Zrezygnowałem z polowania na rDACa i pewnie zdecyduję się na któregoś DACa od Weilianga. Wolałbym szukać czegoś w budżecie DAC7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie zasilania, zrobiłem całego analoga wg noty katalogowej Wolfsona, zmieniłem tylko wartości rezystorów i kondensatorów, tak, na ucho w sumie. Zasilanie dałem na tyle wydajne, żeby nie było żadnych spadków napięcia, ustawiłem opki na pracę w klasie A, bias zrobiony na 4K7, więc nie za dużo. Same opki mają kompensację zasilania (bo to opa2228p) i minimalny dla tej kostki gain. Teraz spokojnie można do tego prosty układ prądowy dodać i mamy DAC z wyjściem słuchawkowym :)

XLRry wziąłem z opampów, dokładnie jak kazał Wolfson :) Dzisiaj już trochę inaczej niż wczoraj. Ale też bardziej mi pasuje. Pytanie tylko jak ja teraz taką średnicę i bas z Sabre wyciągnę :)

 

Sam sygnał wzięty z DAC'a był bardzo dobry, ale odcinał mi właśnie starego analoga, czego chciałem uniknąć. Poza tym niestety niskie tony się kwasiły trochę. Na subbasie pojawiał się rezonans. Przejście przez aktualnego analoga daje właściwą barwę i odpowiedni poziom kontroli.

 

Co do AK4399 - tego niestety nie robiłem od 0 tylko poprawiałem na życzenie właściciela model zbudowany przez DIYera. Przed moimi modyfikacjami DAC podłączony do klona na HD650 ciął górą i sybilizował, że zęby bolały. Po wszystkim zbliżył się do neutralności. Od tego aktualnego WM8741 był na pewno jaśniejszy i bardziej analityczny. Bas raczej bywał niż był. Ale też poziom ingerencji w oryginał był bardzo mocny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Myślałem, że w notach WM874x, analog jest dla każdej kości identyczny. Chyba sam pomyślę nad tym z 8741.

A nie grzebałeś w cyfrze? Widzę, że tam dalej stoją stockowe ROE. U mnie bardzo fajne efekty wniosły Sanyo WG, Oscony (i tantale, ale to już po zabawie z zasilaniem) na nogach WM. Plus kanapki z C0G/NP0.

 

Dzięki za sugestie. Może się w końcu skuszę na upgrade odtwarzacza.

Edytowane przez krz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Myślałem, że w notach WM874x, analog jest dla każdej kości identyczny. Chyba sam pomyślę nad tym z 8741.

A nie grzebałeś w cyfrze? Widzę, że tam dalej stoją stockowe ROE. U mnie bardzo fajne efekty wniosły Sanyo WG, Oscony (i tantale, ale to już po zabawie z zasilaniem) na nogach WM. Plus kanapki z C0G/NP0.

 

Dzięki za sugestie. Może się w końcu skuszę na upgrade odtwarzacza.

Sam wstawiałem tam te ROE :) Mam do tej firmy niesamowity sentyment, no i jakoś tak, pasuje mi to co te elementy z graniem robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się nawet jak odwdzięczyć lajkiem, denerwujący ten limit ^^ Tak, zasilanie wzięte z The Wire, miałem projektować swój zasilacz, ale po co poprawiać coś, co w 99% pokrywa się z moją wizją :) Szkoda było czasu i pieniędzy na produkcje płytek, jedyny problem to dostępność układu stabilizatora, ale mouser załatwił sprawę :) Gabarytowo fakt, jest to całkiem spore, ale po wstępnych przymiarkach wszystko powinno zmieścić się do obudowy od Toroid - DIY DT2. Jedyny problem to jej obróbka, jeżeli ktoś może pomoc w tym temacie za w miare rozsądne pieniądze to będę wdzięczny :)

jakości dźwięku lepszej od Vishay Z-Foil

Zainwestowałeś w GG102A? :) Płytka zasilania na TPS jest od DIYHNK? Średnio zrobiona wg mnie jest, lepiej samemu zrobić ;)

Ano pogadałem trochę z Rhopoints, ceny są kosmiczne, procedura zamawiania też mocno pokręcona, ale warto :) Z TPS'ami dokładnie, płytka z DIYINHK na 5V. Nie jest opłacalne robienie płytki od zera i jeszcze wrzucanie jej do polskich fabryk. Cenowo wychodzi nieprzyjenie, różnicy i tak nie będzie, bo tak jak pisałem, sam układ i tak jest genialny, a robi za pierwszy stopień stabilizacji. Wolałem przeznaczyć fundusze i czas na lepsze dopracowanie PCB wzmacniacza, zamiast projektować ten sam zasilacz z innym rozmieszczeniem ścieżek/elementów. Także w mojej ocenie lepiej kupić gotowca jak jest, bo różnica przy własnym PCB może wyniesie koło 5-10%, a przy takich osiągach jakie ma układ TPS7AXXX jest to pomijalna wartość.

Edytowane przez Chickenek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Rhopoint wycenił GG102A na prawie 7 funtów za sztukę w listopadzie tamtego roku, wtedy poważnie się zastanawiałem nad nimi we wzmaku. Niewykluczone, że kiedyś je wezmę na wejście. Chciałem też zaryzykować je jako rezy przy gainie ale sam producent nie był w stanie odpowiedzieć mi na temat induktancji tych rezystorów. Planuje je kiedyś wrzucić na wyjście do DACa, naprawdę robią dobrą robotę?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je chyba na przełomie września i października zamawiałem, cenowo jakoś podobnie. Czemu akurat induktancję? Chyba, że chodziło o indukcyjność - prędzej bym rozumiał powód :) Robią robote, polecam zwłaszcza na wyjścia DAC i wejścia wzmacniaczy. Można się też pokusić o próbę zrobienia na nich wyjścia bezpośrednio z jakiejś kostki DAC'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się zlewają angielskie nazewnictwa i dlatego takie kwiatki wychodzą. Generalnie obawiałem się, że przy szybkim op-ampie mogą być kłopoty gdy tego typu rezystory zostaną użyte w pętli sprzężenia, ale w sygnałówce powinny rządzić. Podobno Econistor też jest bardzo fajny. Ja prosiłem ich o wycenę 100R i 10k. W ofercie mają też dosyć tanie folie, ale to pewnie wiesz skoro trafiłeś na tego producenta w sieci:) Ja już dawno temu się przekonałem, że na wyjściu wzmaka najlepiej mi gra dobry rezystor drutowy, zero kolorowania dźwięku - to może niestety być dla kogoś minus.

Edytowane przez tybysh
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak w temacie, ostatnio dłubałem w takiej jednej obudowie :)

lvBD5Je.jpg

 

I nawet dziury na żarówki wyciąłem

 

PiE1w7q.jpg

 

 

[...] po wstępnych przymiarkach wszystko powinno zmieścić się do obudowy od Toroid - DIY DT2. Jedyny problem to jej obróbka, jeżeli ktoś może pomoc w tym temacie za w miare rozsądne pieniądze to będę wdzięczny :) [...]

Napisz mi jakieś szczegóły ; )

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności