Skocz do zawartości

AKG k550 - Made by P.R.C


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej, szerzej, w porównaniu do ZX600, nie ma wrażenia że grają w głowie, bliżej im do efektu 2 kolumn po jednej i drugiej stronie głowy.

Koniecynie potrzebujesz słuchawek zamkniętych? Cudów tutaj nie osiągniesz. Otwartych byś musiał szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety potrzebuje zamknietych,a dobra scena to moj "must have" sluchawek. Myslalem o K550, ale bez odsluchu, na ktory ciagle nie mam czasu boje sie zamowic. W sumie najbardziej, tego, ze bass bedzie przypominal ten z K172, ktory byl dla mnie zbyt malo widoczny, bo cala reszta w tych sluchawkach mi odpowiadala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwieksza uwage zwracasz na scene a przy tym potrzebujesz koniecznie słuchawki zamkniete, oh, k701 byłyby idealne ale to otwarte słuchaweczki :)

K550 mają niezlą scene, nie sugeruj się ich graniem z telefonu, u fatso z klonem i ak120 grały w zupelnie innej lidze pod kazdym aspektem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwieksza uwage zwracasz na scene a przy tym potrzebujesz koniecznie słuchawki zamkniete, oh, k701 byłyby idealne ale to otwarte słuchaweczki :)

 

K550 mają niezlą scene, nie sugeruj się ich graniem z telefonu, u fatso z klonem i ak120 grały w zupelnie innej lidze pod kazdym aspektem :)

Otwarte z dobra scena juz mam, ale nie w kazdym warunkach moge na nich sluchac (ja przeszkadzam, inni mi przeszkadzaja) stad poszukiwania czegos zamknietego jako zamiennika na czas niesprzyjajacych warunkow.

ATH mam otwarte, zrobily sie wygodne dopiero po podgiecu palaka, zamkniete pewnie beda wymagaly tego samego dostosowania i nie wiem, czy z tego powodu nie strace izolacji, na ktorej mi zalezy, ale A900 mimo wszystko tez biore pod uwage. Za to Ultrasone nie znam kompletnie, zawsze mi sie kojarzyly albo z bardzo drogimi modelami (Edition 10 ;-) ) albo sluchawkami dla bassheadow, ale tutaj moge sie mylic, ot takie wyobrazenie, nie wiem skad mi sie wzielo, bede mial okazje to nadrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety potrzebuje zamknietych,a dobra scena to moj "must have" sluchawek. Myslalem o K550, ale bez odsluchu, na ktory ciagle nie mam czasu boje sie zamowic. W sumie najbardziej, tego, ze bass bedzie przypominal ten z K172, ktory byl dla mnie zbyt malo widoczny, bo cala reszta w tych sluchawkach mi odpowiadala.

Proponuję powrót do K172HD, tyle, że z pewną modyfikacją http://pokazywarka.pl/akg_k172_fun_mod/

Po tym zabiegu, to brzmieniowo zupełnie inne słuchawki (jest bas ;) ), nawet scena zyskuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja niestety potrzebuje zamknietych,a dobra scena to moj "must have" sluchawek. Myslalem o K550, ale bez odsluchu, na ktory ciagle nie mam czasu boje sie zamowic. W sumie najbardziej, tego, ze bass bedzie przypominal ten z K172, ktory byl dla mnie zbyt malo widoczny, bo cala reszta w tych sluchawkach mi odpowiadala.

Proponuję powrót do K172HD, tyle, że z pewną modyfikacją http://pokazywarka.pl/akg_k172_fun_mod/

Po tym zabiegu, to brzmieniowo zupełnie inne słuchawki (jest bas ;) ), nawet scena zyskuje.

 

Niestety juz sprzedane, mialy jeszcze jedna wade, ktorej modem nie dalo by sie rozwiazac. Wielkosc, wole wokoluszne :) Niby sa 272, ale wolalbym cos co bez modowania zagra tak jak chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że sprzedałeś to wiem (potem po zamianie trafiły do mnie). Zawsze możesz kupić następne - używane poniżej 300 spokojnie się dostaniesz. Co do tej wielkości, to dla mnie one są wygodniejsze od wielu wokółusznych, a z nausznych, to chyba najwygodniejsze jakie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że sprzedałeś to wiem (potem po zamianie trafiły do mnie). Zawsze możesz kupić następne - używane poniżej 300 spokojnie się dostaniesz. Co do tej wielkości, to dla mnie one są wygodniejsze od wielu wokółusznych, a z nausznych, to chyba najwygodniejsze jakie miałem.

No prosze, nawet nie wiedzialem, jaki ten swiat maly ;-)

A wiesz, ze byl moment kiedy zalowalem, ze sie ich pozbylem? No ale by;lo, minelo, nie wchodzi sie dwa razy do tej samej rzeki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jakbyś je miał zmodowane to byś się ich nie pozbył - kompletnie zmienia się ich charakter (z nudnego na relaksujący), w sumie to nie byłaby już ta sama rzeka ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po polsku please :)...

 

A blog fajny, ciekawe artykuły. Cieszę się,że nasi forumowicze piszą w sieci wartościowe rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze jest to pierwszy post na tym forum, wiec na wstepie chcialem wszystkich przywitac :)

 

Od tygodnia jestem posiadaczem AKG K550

Przesiadlem sie z dosyc kontrowersyjnego modelu.. Denon D7100 (ktorego uzywalem przez miesiac i chwilowo jestem jeszcze w posiadaniu, do momentu az ich nie sprzedam)

Przesiadka na K550 byla odczuwalna, ale nieunikniona - poniewaz D7100 to sluchawki ktore uzalezniaja jak narkotyk (genialnie oslodzonym dzwiekiem i absolutna wygoda noszenia), ale jednoczesnie mocno znieksztalcaja muzyczna rzeczywistosc.

Piszac nieunikniona, mam na mysli fakt, ze Denon D7100 to sluchawki ktore daja tyle samo fun'u co mdlosci.

Sa doslownie skrajne, bo o ile niektore nagrania (typu muzyka koncertowa - rock'owa, badz new romantic) nabieraja w nich magii, i sprawiaja ze oczy same mi sie zamykaja z przyjemnosci sluchania, to tak plyty lub muzyka, w ktorej zaakcentowano niskie tony (np. najnowszy Daft Punk) sprawia, ze w D7100 mamy cos w stylu "bass gangbang" ;)

To powoduje, ze dostaje mdlosci, glowa mi peka od tego pompowania niskich tonow i jedyne o czym marze, to zdjac je z glowy i dac uszom i glowie odpoczac.

Denon D7100 wyceniono na 4000 pln a to jest stanowczo za duzo jak za tak czeste checi sciagniecia ich z glowy.

 

Siegnalem zatem po dwie kolejne pary sluchawek, aby zweryfikowac "w ktora strone powinienem isc"

ze sklepu q21.pl wypozyczylem za kaucja Grado SR325i oraz AKG K550

Takze w zestawieniu do D7100 posluchalem sluchawek z kompletnie przeciwnego bieguna (Grado) i cos pomiedzy nimi, takie referencyjne, zrownowazone granie (AKG K550)

O ile Grado kompletnie, w absolutnie niczym mi nie podeszlo (a calosc dopelnil dyskomfort noszenia, jak w sluchawkach u laryngologa), to do AKG zaczynam sie powoli przekonywac..

 

Tzn. po miesiacu narkotyzowania sie basowa orgia z D7100 i ich mega konturowym brzmieniem, sluchajac od tygodnia muzyki na AKG K550 - poki co pierwsze moje wrazenia sa nastepujace: suchy, plaski, kartonowy dzwiek - taki jakby wypruty z życia.

Ale z drugiej strony, sluchajac muzyki na K550.. kazdy kawalek brzmi conajmniej poprawnie, nic nigdy mi nie buczalo, syczalo, albo umknelo gdzies w nawalnicy innych instrumentow (i co ciekawe zaczalem slyszec niektore bledy w realizacji nagran)

Zaczalem wertowac, sprawdzac i natrafilem na wykresy czestotliwosci obu sluchawek:

http://www.innerfidelity.com/images/AKGK550.pdf

http://www.innerfidelity.com/images/DenonAHD7100.pdf

Zrozumialem, ze K550 graja po prostu w sposob "przezroczysty", oddajac barwy instrumentow bardzo neutralnie, niczego nie koloryzujac (w przeciwienstwie do D7100 ktore bardzo mocno ingerowaly w sound)

 

Wtedy przypomnialem sobie, jak rok temu kupowalem do pracy monitor Eizo SX2262W

Pierwsze wlaczenie monitora i zalamka, zero kontrastu (tak wtedy myslalem), kolory wyprane, wszystko jakies takie mdle, nijakie.

Takie bylo moje wrazenie kiedy pierwszy raz zobaczylem w miare prawdziwy obraz i kolory jakie zarejestrowala moja lustrzanka.

- czyli zestawilem wydrukowana na b. wysokiej klasy drukarce, odbitke tablicy testowej kodaka do obrazu wyswietlanego na Eizo, i wlasciwie miedzy odbitka a obrazem z monitora nie bylo roznic w kontrascie, w odcieniu kolorow i jasnosci.

Zanim kupilem Eizo uzywalem jakiegos LCD Samsunga, ktory robil z obrazem mniej wiecej to, co robia przetworniki zestrojone na wybrzmiewanie w charakterystyce V (lub po wcisnieciu loudness/kontur we wzmacniaczu)

Takie tanie LCD, zeby ukryc wady wyswietlanego obrazu, oraz zeby skusic nieswiadomego klienta - pozornie atrakcyjnym obrazen - wyswietlaja obraz mocno nasycony, z duzym kontrastem i przesunieciem balansu bieli w strone cieplych odcieni.

Przystawilem te sama testowa odbitke do Samsunga i zalamka, praktycznie nic sie nie zgadzalo.

Po okolo tygodniu uzywania Eizo wzrok mi sie przyzwyczail do nowego monitora i przestalo mnie cokolwiek draznic (czyli jak to sie mowi w audiofilskim swiecie - wygrzalem monitor) :D

Po miesiacu pracy na Eizo, jak spowrotem na chwile wlaczylem Samsunga, to chcialo mi sie smiac z obrazu jaki zobaczylem.

Same przepalenia, niedoswietlenia, czerwien wchodzi w karmazyn itp.

 

Pisze o tym, bo mam nadzieje, ze podobnie bedzie z K550, ze teraz przezywam taki okres adaptacyjny, przyzwyczajajac zmysl sluchu, ze bass brzmi wlasnie tak jak to ukazuja K550, a nie jak subwooferowe mieso z D7100 (aczkolwiek o genialnej, bardzo kuszącej fakturze)

ze srednie tony maja byc w takiej proporcji jak podaja K550 (a nie cofniete, jak z D7100)

a sopran ma byc krystaliczny, plaski, wybrzmiewajacy w podobnych ilosciach co reszta pasma (a nie przyciemniony i zlagodzony jak w D7100)

 

Aczkolwiek przyznam, ze serce ciagnie mnie do cieplejszego brzmienia.. (ale nie tak mocno muzykalnego, jak w wykonaniu D7100)

Orientuje sie ktos, czy sa sluchawki ktora zachowuja rozsadny balans tonalny, ale jednoczesnie odrobine ocieplaja dzwiek?

Nie wazne czy zamkniete, czy otwarte.

Cena w sumie tez nie gra roli, byleby mialy niska impedencje i wysoka skutecznosc, bo nie chcialbym bawic sie w stawianie na biurku kolejnego urzadzenia - czyli dedykowanego wzmacniacza sluchawkowego.

Obecnie uzywam Teac AH-01 i na maxa zalezaloby mi, zeby pozostac tylko przy tym jednym urzadzeniu.. (ktory ma stosunkowo mala moc zasilania sluchawek - porownywalna do iPhone)

Wiec jezeli znalazlbym sluchawki o brzmieniu nieco bardziej ocieplonym od K550, ktore dodatkowo dadza sie napedzic z byle dziurki, to mocno rozwazylbym ich zakup jako uzupelnienie do K550.

Mialbym dwie pary sluchawek - precyzyjne, do dokladnej analizy muzyki i wsluchiwania sie w nia, oraz muzykalne, do relaksu ze sluchania przy zgaszonych swiatlach, z kawa na biurku :)

Z gory dzieki za sugestie, badz porady :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny i merytoryczny post, przy okazji witam kolegę i życzę więcej takich przemyśleń :)

 

Co do słuchawek możesz sprawdzić Sound Magic HP100, natomiast co do K550 to bdb słuchawki, które ja osobiście zamieniłem na Shure SRH940 i to był strzał w dziesiątkę, dlatego Tobie także polecam zrobić taki test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek przyznam, ze serce ciagnie mnie do cieplejszego brzmienia.. (ale nie tak mocno muzykalnego, jak w wykonaniu D7100)

Orientuje sie ktos, czy sa sluchawki ktora zachowuja rozsadny balans tonalny, ale jednoczesnie odrobine ocieplaja dzwiek?

Nie wazne czy zamkniete, czy otwarte.

Cena w sumie tez nie gra roli, byleby mialy niska impedencje i wysoka skutecznosc, bo nie chcialbym bawic sie w stawianie na biurku kolejnego urzadzenia - czyli dedykowanego wzmacniacza sluchawkowego.

Obecnie uzywam Teac AH-01 i na maxa zalezaloby mi, zeby pozostac tylko przy tym jednym urzadzeniu.. (ktory ma stosunkowo mala moc zasilania sluchawek - porownywalna do iPhone)

Wiec jezeli znalazlbym sluchawki o brzmieniu nieco bardziej ocieplonym od K550, ktore dodatkowo dadza sie napedzic z byle dziurki, to mocno rozwazylbym ich zakup jako uzupelnienie do K550.

Mialbym dwie pary sluchawek - precyzyjne, do dokladnej analizy muzyki i wsluchiwania sie w nia, oraz muzykalne, do relaksu ze sluchania przy zgaszonych swiatlach, z kawa na biurku :)

Z gory dzieki za sugestie, badz porady :)

 

Moim zdaniem takimi słuchawkami jakie szukasz mogą się okazać Audio Technica ATH-A900X

również dostępne w Q21

SRH940 podane przez Mikołaja grają bardziej muzykalnie i są bardziej ocieplone od K550, ale są też bardziej bezpośrednie od 900X (nie tak przestrzenne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności