Skocz do zawartości

AKG k550 - Made by P.R.C


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

Przerabiałem swoje i żadna modyfikacja w nich, ani także wzmaka dla nich, nie poprawiały tego aspektu, to jest taka sama specyfika wysokich jak np: w ATH, one po prostu tak grają i albo to się lubi albo nie (oczywiście ATH mają inne wysokie, ale chodzi o specyficzność).

 

Gdyby K550 miały lepsze wysokie prawdopodobnie siedziałbym w nich a nie w SRH940 od jakiś dwóch miechów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę, nie dlatego, że szukałem a miałem sporo słuchawek z lepszą prezentacją wysokich, K550 na tym polu są najsłabsze, wątpie także by cokolwiek w torze im nie pasowało bo na wiele sposobów próbowałem im zrobić dobrze i ta góra się nie poprawiała.

 

Może nie mam tak wielkiego doświadczenia w dłubaniu i poszukiwaniach, jednak konfrontowałem K550 (na swoim sprzęcie!) z bardziej wyszukaną konkurencją i nie widzę powodu dla upgrade'u. Różnice były na tyle subtelne, iż śpię spokojnie. Tym samym osiągnąłem rodzaj audio nirvany - bo ten sposób prezentacji dźwięku mi absolutnie odpowiada i nie czuję potrzeby zmian w tej materii. Nadmieniam, że nie gram z chińskiego walkie-talkie. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tylko nie pasowały te wysokie, nie mogły mi pasować, bo wcześniej miałem DT990 PRO, KRK KNS-8400, ATH A900/X więc słuchawki, które z wysokimi problemów w moim mniemaniu nie posiadały, natomiast K550 bym dobrze odbierał jakbym się przesiadł z HD650, ale tak nie było, gdyby K550 miały górę np: z K601 by było bardzo SI, ona z kolei bardzo bym tam pasowała, ale wszystkiego mieć nie można :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale cie rozumiem ostatnio mam w użyciu Grado 125 i takie granie mi teraz pasuje. Aby troche sie odciąć od rodziny zamknąłem sie wczoraj w K550 - przesiadka była bardzo męcząca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cały czas kusi mnie zakup drugich słuchawek, bo to co mam oprócz DT990 Pro nie ma wystarczająco dobrego brzmienia jak dla mnie. Mają to być słuchawki mało wymagające względem wzmocnienia, żeby zagrały z tabletu/telefonu. Oczywiście cały czas kieruję się w stronę K550, ale tak się rozglądam i często są w komisie, dużo ludzi też je szybko sprzedało. Jednak nie są wcale takie udane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia jest taka że ludzie je sprzedają bo są za łatwe, użytkownicy tych słuchawek często zwolnieni są z "przyjemności" układania sobie idealnego toru za xxxx zł, wystarczy podpiąc k550 pod cokolwiek i grają zacnie, ludzie szukają jednak czegoś więcej, a tutaj akg załatwia prawie całą robotę za nich :3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należę do osób, które sprzedały te słuchawki po paru dniach od zakupu :D
Dla mnie nie było w nich nic szczególnego, nudziły mnie, o wile przyjemniej słuchało mi się muzyki z CAL, chociaż nie były tak wygodne jak k550

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas kusi mnie zakup drugich słuchawek, bo to co mam oprócz DT990 Pro nie ma wystarczająco dobrego brzmienia jak dla mnie. Mają to być słuchawki mało wymagające względem wzmocnienia, żeby zagrały z tabletu/telefonu. Oczywiście cały czas kieruję się w stronę K550, ale tak się rozglądam i często są w komisie, dużo ludzi też je szybko sprzedało. Jednak nie są wcale takie udane?

 

Każdy szuka swojego brzmienia. Te słuchawki były mocno polecane, dlatego się na nie zdecydowałem jak i pewnie wielu nowicjuszy, z założeniem, iż będą służyły jako punkt odniesienia. Słuchawki mają swoje wady i zalety. Są szczegółowe, mają fajną scenę i mają poprawny balans. Ogólnie całe są takie "poprawne". A ja szukam czegoś bardziej muzykalnego. Nie będę siebie i nikogo oszukiwał, że oprócz dobrze zrealizowanych, przestrzennych utworów elektronicznych słucham też mniej ambitnej muzyki, którą chciałbym mieć podawaną w bardziej "fun'owy" sposób. Nie zawsze mam czas ani ochotę, żeby wsłuchiwać się w jakieś tam drobne szczególiki. No i ze względu na moją małą głowę, rozmiar słuchawek skutecznie uniemożliwia mi położenie się z nimi. Zatem jak to w audio bywa - wszystko kwestia gustu. Jeżeli miałbym obiektywnie ocenić te słuchawki to na pewno dałbym nieniską ocenę. Są naprawdę świetne w swojej cenie. Ale jak dla mnie, cassual'owego usera - są zbyt nudne, brak im emocji.

Edytowane przez hris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna, ale nie musi, osobisty gust jest wyznacznikiem tego co "dobre". Zbliżoną analogię możemy znaleźć chociażby w kuchni; jeden lubi słodkie, drugi ostre, trzeci ani tego, ani tego, woli przystępniejszą, stonowaną, ze smaczkami, ale takimi nieprzesłaniającymi innych.

Edytowane przez Gorionn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład K550, HP-100 a obawiam się,ze także produktów Noontec (ostatnio popularne na forum) pokazuje,że nie należy ulegać "hype", bezkrytycznie brać za dobrą monetę wszystkie forumowe opinie. Gusta i preferencje jak widać zmieniają się nawet naszym BEST-TESTEROM (ludziom o dużej wiedzy i osłuchaniu) i to za co dawali kiedyś głowę, dziś nie wisi na ich słuchawkowych stojakach, są bowiem zafascynowani innymi produktami. Sami musimy dobrać sobie ulubieńców, ktorzy będą pieścić nasze uszy dźwiękiem. Ale czasem ciężko jest znaleźć sprzęt do odsłuchu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi. Koledze brzmienie ich nie podchodzi i tyle. Uogólniając to świetne słuchawki, ale jak wiadomo każdy ma swoje preferencje. Każdemu klientowi mówię te słuchawki są najlepsze których brzmienie podoba się tobie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłkarzom?

 

W Mp3store staramy sie aby mieć do posłuchania choć kilka sztuk różnych modeli. Niestety wiele firm nie udostępnia testowych modeli. Moim zdaniem ze strachu przed blamażem w porównaniu z małymi firmami. Za to te niewielkie bez problemu Cresyn, Phiaton, SoundMagic, Superlux udostępniają testówki - u nich posłuchasz wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzykalne...Znaczy za dużo basu ma być czy góry ? Poprawność powinna być zaletą ;)

Czy ja napisałem gdzieś, że jest wadą? Napisałem, że ja wolę coś bardziej skrajnego. Czemu piszesz za dużo? Każdy ma swój gust, to że wolę bardziej obfity dół to moja sprawa. Basshead'em nie jestem. Słuchawki typu sony XB mają dla mnie dużo, za dużo basu np. Żeby było jasne - ja tych słuchawek nie krytykuję. Jedyne czego w nich nie lubię to upierdliwe łapanie seal'a. Dźwięk jest jak najbardziej ok. Chętnie bym je sobie zostawił bo przy np. ambiencie są świetne i po prostu odpływam. Ale nie stać mnie na posiadanie kilku par słuchawek. Mam zamiar poszukiwać swojego brzmienia. A kto wie... może kiedyś do nich wrócę.

Edytowane przez hris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności