Skocz do zawartości

AKG k550 - Made by P.R.C


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się zapytać użytkowników czy ktoś porównywał Sennheiser Momentum On-Ear a AKG 550?

Mam sennki i trochę mam mieszane uczucia, trochę żałuję, że nie zdecydowałem się na AKG, bardziej chciałbym takich muzykalnych, mniej ciepłych.

Takie ja mam wrażenie. Gdzie można posłuchać takich AKG 550 w małopolsce? w Krakowie w Saturnie?

Według mnie, w sennheiserach brakuje mi takiego poczucia " live", są jak dla mnie mało muzykalne i wolałbym słyszeć co gra, a nie że coś gra...

Posłuchać możesz w mp3store.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W K550 poczucia "live" raczej nie doświadczysz. K550 tworzą niesamowicie intymną atmosferę. Owszem, scena jest duża, a pozycjonowanie dokładne, ale czarne tło daje wrażenie bardziej studyjne niż live. Możliwe, że inaczej definiujemy pojęcie "live". Warto abyś je przesłuchał. Ja je słuchałem i mi się spodobały. Po obustronnym rekablingu wręcz się zakochałem :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie takie odniosłem wrażenie w Momentum On-Ear jakby grały pod kocykiem, jak kolega wyżej napisał.

Powiem szczerze, mam jakieś byle jakie słuchawki TDK i dotychczas byłem zadowolony, tutaj spodziewałem się, że te dźwięki spowodują jakbym był w miejscu gdzie jest grany utwór... Ja się zbyt dobrze nie znam na tym, ale powiem z swojego punktu, tyłka nie urywają :)


Czy w Krakowie mp3 store jest możliwość posłuchania AKG550, jakichś innych sennheiserów? chciałbym mieć jakiś taki punkt odniesienia.


W sennheiserach Momentum On-Ear odnoszę wrażenie, że dźwięk jest słabej rozdzielczości, wokal był odległy i przyciemniony, a basu było zdecydowanie za dużo. Bardziej zaimponowały by mnie gdyby był wokal na pierwszym planie a ja czuł się jak w pierwszym rzędzie siedziąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chcesz coś z wypchniętą średnicą. Proponuję posłuchać B&W P3 - może nie mają wypchniętej średnicy, ale grają specyficznie eksponując wokal. Fajne słuchaweczki. AKG dadzą taki, jak to ktoś fajnie określił intymny klimat. Jak słucham na nich jazzu, to niemal czuję dym zatęchłej piwnicy, w której wokalostka śpiewa mi niemal do ucha a kontrabasisa stoi za nią :) - nic tylko poszukać popielniczki żeby zgasić papierosa :P

żart oczywiście - akg to może być coś czego szukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu jeszcze się zainteresował Philipsami Fidelio L2 - moim zdaniem bardzo ciekawe słuchawki, uniwersalne, z niezłym kompromisem między analitycznością, a funem, do tego wygodne i łatwo napędzalne (o ile Twój odtwarzacz/wzmacniacz ma niską impedancję na wyjściu) :)

 

Najlepiej zrób sobie listę słuchawek, które Cię interesują i po kolei odsłu****. W saturnach/mm, popytaj na forum kto ma w Twojej okolicy, popytaj w mp3store, poszukaj w innych sklepach. Jestem pewien, że coś znajdziesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz masz białe 551 w komisie za 390 - fajna cena. W razie "w" stracisz niewiele, albo wcale, bo są odsprzedawalne.Z b&w natomiast będzie trudniej z odsłuchem. Loza tym to małe nauszne portable i trochę mnie cisnęły. Ale dźwięk cudo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie MOE z K550 wydaje mi sie trochę..... dziwne. To rożne słuchawki o różnym przeznaczeniu. Choć obie zamknięte.

 

MOE to prawdziwe portable. Choć nie są składane. I słabo trochę izolują. K550 to dla mnie typowe domowe słuchawki o dużej scenie. Może aż za dużej. U mnie zastąpiły je Q701. Wydaje mi się,że grają bardziej "prawdziwie". K550 (miałem nie modowane) potrafią zachwycić i.... potem zaczynałem myśleć,że coś z nimi jednak nie tak.

Nie to,że źle. Raczej,że dziwnie. Nienaturalnie ? Przy Q701 nie mam takiego wrażenia. podobnie jak przy SHP9500.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że właśnie mogel AKG K550, ma właśnie to czego bym chciał. Podczas słuchania chcę czuć detale muzyki, oraz blisko scenę jakbym się tam miał znajdować. Muzyka z nich ma działać na wyobraźnię moją.

Edytowane przez Dawid25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będąc w Saturnie w Krakowie miałem możliwość posłuchania AKG 4... coś tam nie pamiętam dokładnie, kosztowały coś 300 ponad złotych, ale nie zrobiły na mnie żadnego wrażenia. Z kolei też wziąłem na uszy bodajże jakieś sony MDR-1 coś takiego, też bez rewelacji. Koniec w końcu zastanawiam się czy są słuchawki, które będą miały to coś, które mnie zatrzymają przy sobie może nie wyglądem ale dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź gdzieś w końcu te K 550, w swojej kat.cenowej to bardzo porządnie zrobione i dobrze grające słuchawki.

Natomiast na to, że nuty będą latać Ci w nich wokół głowy niczym bajkowe elfy to się aż tak nie nastawiaj - to tylko właśnie w bajkach ;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź gdzieś w końcu te K 550, w swojej kat.cenowej to bardzo porządnie zrobione i dobrze grające słuchawki.

Natomiast na to, że nuty będą latać Ci w nich wokół głowy niczym bajkowe elfy to się aż tak nie nastawiaj - to tylko właśnie w bajkach ;-)

 

I w Lambdach PRO. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozmawiałem z panem w Mp3 store i powiedział do mnie, że nie dostanę już AKG 550 bo są wycofane, tylko 551, ale ma jest, tylko że nie może otworzyć do odsłuchania. Być może jestem, trochę " wyszarpnięty", ale dźwięk w słuchawkach musi dla mnie mieć to coś, musi mnie ująć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K550 z tych czarująco-ujmujących to nie są. Zazwyczaj odbiera się je jako trochę surowe, nijakie, neutralne. To też może ująć, mnie w końcu ujęło - a kiedyś wątpiłem w K550 :)

 

To info z wycofaniem jest sprawdzone? Może sprzedawca coś palnął lub chodziło mu, że nie są dostępne w sklepie? K551 to niby inny model (bardzo podobny brzmieniowo), jednak w zamyśle portable. Jeśli AKG zabiłoby K550 to by była klapa.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba słuchać :) od pisania na forum dźwięk Cię nie ujmie. Do tego trzeba czasem zaryzykować-to drogie hobby.

Masz wogóle zdefiniowany dźwięk który Cię ujmuje, czy dopiero go szukasz i kompletnie nie masz pojęcia jaki to dźwięk? Nie chodzi tylko o słuchawki - generalnie - czy np. dźwięk fortepianu na żwo, ewentualnie skrzypiec ma to coś? "To coś" na tym forum występuje w conajmniej tylu wersjach ilu jest jego użytkowników. Trzeba słuchać i jeszcze raz słuchać. Niekoniecznie nastawiać się na jeden upatrzony model. Słuchać jak leci - wtedy sobie wyrobisz pogląd w którą stronę iść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca w mp3 Store tak mi powiedział. A ja chętnie bym posłuchał różnych modeli, w Saturnie był wybór ograniczony, nawet żadnych Sennheiserów do słuchania nie było czy Beyerdynamiców


Bardziej chciałbym naturalny dźwięk dużą wyrazistość detali, blisko scena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będąc w Saturnie w Krakowie miałem możliwość posłuchania AKG 4... coś tam nie pamiętam dokładnie, kosztowały coś 300 ponad złotych, ale nie zrobiły na mnie żadnego wrażenia. Z kolei też wziąłem na uszy bodajże jakieś sony MDR-1 coś takiego, też bez rewelacji. Koniec w końcu zastanawiam się czy są słuchawki, które będą miały to coś, które mnie zatrzymają przy sobie może nie wyglądem ale dźwiękiem.

Może jak posłuchałbym którychś z nich w lepszych warunkach niż krakowski Saturn (spodziewam się, że w Galerii Krakowskiej), to by Ci bardziej przypadły do gustu. Tam jest po prostu ciągły szum i sporo ludzi. Nie lubiłem nigdy odsłuchiwać tam słuchawek i zawsze miałem wrażenie, że ocena wypadała na gorszą niż mogłoby być gdzie indziej (potwierdzone, słuchając tego samego modelu w innym miejscu np. mp3store, salon denona itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To idź do salonu denona, tudzież innego podobnego. Z mp3store też Cię nikt nie wygoni. Zapytaj o k612, k240, hm5, cokolwiek. Bierz jak leci: superluxy, takstary. Jak bardzo Ci zależy to nawet notu co w których się nie podoba, a co podoba. Nie ma innej rady. Wtedy będzie Ci można pomóc w zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, ja byłem dzisiaj w Mp3 store w Krakowie, rozmawiałem z Panem, który powiedział że nie mają AKG 550 tylko 551, bo 550 nigdzie już nie dostanę bo już są wycofane. Z kolei 551 ale nowe i czy kupię bo tak nie otworzy do posłuchania. Ostatecznie nic nie posłuchałem. A chciałem, bo po to tam poszedłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności