Skocz do zawartości

AKG k550 - Made by P.R.C


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

To pytaj co możesz posłuchać i bierz jak leci :)

Albo olej. Ewentualnie na ryzyk fizyk - masz w komisie forumowym k551 za390. Najwyżej odzyskasz kasę za miesiąc dwa, bo to odsprzedawalny model.

A jeśli chcesz posłuchać to nie fiksuj się na jednym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź się zakręć w Chrzanowie. Nie wierzę żeby nikt w Chrzanowie nie miał K550. Te słuchawki ma każdy w każdym mieście ;)

No, nie wiem ... Może jest TU jeszcze ktoś z Chrzanowa ?

 

Poza tym to nie są słuchawki, które dadzą Ci dużo funu, dostaniesz od nich "germański ordnung" i wygodę noszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią bym też posłuchał jakiś Beyerdynamiców DT 990 czy DT880, ale gdzie...

Szukaj kogoś z okolic i jeśli się uda to wpadnij na odsłuch, Bydgoszcz Ci zapewne nie po drodze, więc ja nie pomogę :P Jeśli zależy Ci na w miarę równym graniu DT880 możesz posłuchać jeśli wolisz więcej dolnych rejestrów to odsłuch DT990 Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, ja byłem dzisiaj w Mp3 store w Krakowie, rozmawiałem z Panem, który powiedział że nie mają AKG 550 tylko 551, bo 550 nigdzie już nie dostanę bo już są wycofane. Z kolei 551 ale nowe i czy kupię bo tak nie otworzy do posłuchania. Ostatecznie nic nie posłuchałem. A chciałem, bo po to tam poszedłem.

Z chęcią bym też posłuchał jakiś Beyerdynamiców DT 990 czy DT880, ale gdzie...

W stacjonarnych zależy od sklepu, czy są testowe słuchawki na miejscu, ja akurat trafiałem te bardziej popularne modele w swoim mieście. Sprzedawcy niechętnie otwierają pudełka, nie tylko zresztą w mp3store.

Skorzystaj też z wyszukiwarek: http://www.ceneo.pl/14414000 może znajdziesz w pobliżu siebie jakieś salony w Katowicach czy w Krakowie. W popularnych marketach tych słuchawek nie ma co szukać, Wczoraj byłem w Saturnie i AKG ani Beyerdynamiców nie ma. Saturn, MM, EURO mają też swoje wyszukiwarki i po lokalizacji można sprawdzić jaki towar jest dostępny w danym mieście - np. w Krakowie teraz są dostępne tylko DT880 w jednym EURO, w Saturnie i MM w ogóle brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to prawdą co przeczytałem na ceneo, że człowiek słyszy różnice między prawym a lewym głośnikiem?

Ten komentarz z ceneo to ma chyba 100 lat już :D Obstawiam na problemy ze złapaniem szczelności padów albo jakieś przygniecenie małżowiny powodujące rożnicę w głośności. Na tym forum prawie każdy przerobił K550 albo 551 i nie było problemów. Ja miałem K550 prawie rok i nic się nie działo, następny właściciel też nie ma z nimi problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest to prawdą co przeczytałem na ceneo, że człowiek słyszy różnice między prawym a lewym głośnikiem?

Ten komentarz z ceneo to ma chyba 100 lat już :D Obstawiam na problemy ze złapaniem szczelności padów albo jakieś przygniecenie małżowiny powodujące rożnicę w głośności. Na tym forum prawie każdy przerobił K550 albo 551 i nie było problemów. Ja miałem K550 prawie rok i nic się nie działo, następny właściciel też nie ma z nimi problemów.

 

 

Jak nie było? Było pisane nawet w tym temacie. Pierwsze partie miały takie problemy, choć nie sądzę, żeby jeszcze były aktualne.

 

I to nie była wina padów, a problemy z jednym przetwornikiem. Sam to przerabiałem w 1 parze, którą miałem.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, sam opisywałem chyba też swoje problemy w tym temacie lub w innym, nie pamiętam już, ale potem dostałem PW od 3 różnych osób z pytaniami jak rozwiązałem problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jest to prawdą co przeczytałem na ceneo, że człowiek słyszy różnice między prawym a lewym głośnikiem?

Ten komentarz z ceneo to ma chyba 100 lat już :D Obstawiam na problemy ze złapaniem szczelności padów albo jakieś przygniecenie małżowiny powodujące rożnicę w głośności. Na tym forum prawie każdy przerobił K550 albo 551 i nie było problemów. Ja miałem K550 prawie rok i nic się nie działo, następny właściciel też nie ma z nimi problemów.

 

 

Jak nie było? Było pisane nawet w tym temacie. Pierwsze partie miały takie problemy, choć nie sądzę, żeby jeszcze były aktualne.

 

I to nie była wina padów, a problemy z jednym przetwornikiem. Sam to przerabiałem w 1 parze, którą miałem.

 

No rzeczywiście, jakoś o tym zapomniałem. To wirus się nauczy, żeby nie słuchać ludzi w internecie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie było już o tym nie raz, ale czy są różnice w brzmieniu 550 i 551?

Blog To mi gra

https://tomigra.wordpress.com/2014/06/11/akg-k551-vs-k550-porownanie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie SHP9500 poległy z AKG K550 na ..And Justice Mety, nie mają startu dla mnie, 550ki dociążają i dużo lepiej eksponują nagranie, jest bardzo w porządku, znakomity jest efekt rezonansu na padach

trochę odstawiłem K550 na bok ostatnio na rzecz Philipsów, ale to są klasowe słuchawki co by nie mówić

 

btw. doszedłem do wniosku, że to już nie tyle tor się zgrywa całościowo, co tor z daną płytą, masakra, dalej nie brnę chyba... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"btw. doszedłem do wniosku, że to już nie tyle tor się zgrywa całościowo, co tor z daną płytą, masakra, dalej nie brnę chyba... :)"

 

Ło, ma_x_ym - stanąłeś na skraju przepaści. Cofnij nogę i to szybko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności