Skocz do zawartości

AKG k550 - Made by P.R.C


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie funowe granie jest wtedy, gdy stopa sama zaczyna mi tupać a głowa kiwać, proste. :D K550 nie są funowe wg tej teorii bo by z głowy spadły.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dzisiaj Custom One, T50P, Sennheiser Momentum no i K550 - niestety wszystko z Clipa+ :)

AKG zagrały chyba najlepiej ze wszystkich pomimo Sandiska, ale z drugiej strony mocy było tak na styk. Nie zmienia to faktu, że nawet w takiego źródła zagrały fajowo, skojarzyły mi się z K601 z większą ilością basu. Naprawdę pozytywne granie, jednak Momentum też na mnie wrażenie zrobiły. Ogólnie celem było poszukanie słuchawek, które zagrają z byle czego, jednak cel osiągnięty nie został :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym torem to do mnie? Jak szukam słuchawek, które mają zagrać z "ziemniaka", to mi proszę nie pisać, że tor jest ważny :)

 

Krótki mój opis każdych słuchawek (miejcie tylko na uwadze, że słuchałem każdych chwilę, no i na Sandisku):

 

T50P - bardzo fajne, detaliczne brzmienie, z jednej strony świetna scena, ale miałem wrażenie jakby na siłę chciały grac szeroko (nawet to co szeroko zagrane nie musi być), dodatkowo brak niskiego basu - dla mnie odpadają i nie ma tutaj co zwalać na Clipa, słychać, że po prostu one nie przenoszą tych częstotliwości, tym bardziej, że zapas mocy był wielki, nie udało mi się dojść blisko max głośności nawet, ogólnikowo to świetne portable, ale w tej cenie brak pewnego pasma to trochę niefajnie

 

Custom One Pro - to jakiś żart, nawet mi się nie chce o nich pisać

 

Sennheiser Momentum - również spokojnie Clipowi nawet wystarczało mocy na nich, fajny ciężki bas, reszta pasm też ok, scena dość dobra, ale nie ma co liczyć na "mega szerokość", jednak przy ich cenie możnaby liczyć na wybitne brzmienie, a takie nie jest, ale jakby kosztowały powiedzmy 500-600zł - już byłyby moje, naprawdę dobre brzmienie

 

AKG najbardziej mi się spodobały, ale skoro z Clipa grały na styk, acz akceptowalnie, to z mojego telefonu/tabletu już nawet akceptowalnie nie będzie. Zostało poszukać innych słuchawek, albo zmienić urządzenia.

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Momentum dostają skrzydeł wraz z rozwojem toru właśnie. T50p - basu nie brakuje, kiedy słuchasz z czymś lepszym (iMod i AMP). Ale teraz słyszę porównując,że w Momentum jest lepszy. Szkoda,że nie dorwałeś jeszcze Momentum On-Ear - masz fajne, świeże spojrzenie. Co do COP i K550 zgadzam się - jedne słabe , drugie świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Momentum nie wątpię - mają potencjał, jeśli chodzi o On-Ear, to szczerze mówiąc nie wiedziałem nawet, że takie istnieją.

Natomiast co do T50P, nie chce mi się wierzyć. Chcesz mi powiedzieć, że na dobrym źródle mają dużo niskiego basu (chodzi mi o takie zejścia do 30-40Hz)? Czy raczej, że się pojawia? Mam kilka nagrań, na których to testuję i niestety praktycznie go nie było.

Tak czy siak jestem coraz bliższy zakupu K550 jako dodatek do DT990 Pro. Fakt, że zagrały nieźle z Clipa, to świetny atut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jestem za zakupem K550. Zajrzyj też na audiofanatyk.pl - są tam ciekawe opisy modów odwracalnych K550.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj udało mi się posłuchać w sklepie Chambers by RZA (Street, bo Premium nie mieli). Jak na 200zł naprawdę pozytywnie, super wykonanie, fajne wyposażenie, chyba po nie wrócę do sklepu. Oczekiwałem bezsensownego tłuczenia basem, natomiast okazało się, że bas jest tłusty to prawda, ale reszta pasm jest i to całkiem przyjemna. Dodatkowo niezła scena, nie czuć, że są zamknięte i izolują.

Do Xperii L i Sony Tablet Z (obydwa grają kiepsko) wystarczą. Szkoda mi wydawać 7 stówek na AKG, które tymbardziej mają mi służyć jako lekko przenośne.

 

Jednak podsumowując jeśli chcecie naprawdę dobrego wyrównanego brzmienia, natomiast nie chcecie wydawać dużo kasy i tracić dużo czasu na dopasowanie źródeł - bierzcie K550 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem K550 są dosyć wybredne co do źródła, nie zagrają dobrze ze wszystkiego do czego je podepniesz (a w dodatku nie są uniwersalne - dla mnie sprawdzą się tylko w wybranych gatunkach). Fakt, nie są trudne w napędzeniu i zagrają w miarę dobrze bez wzmaka, ale z byle źródła to raczej nie - więc to nie takie proste, że kupisz, podepniesz do byle czego i będzie fajnie, częśc osób po przeczytaniu takich opinii może się lekko zdziwić po zakupie. :)

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak...ja mam D10 a to nie jest byle źródło... ;) I słucham tylko elektroniki klasycznej i metalu tradycyjnego trochę. Nie dziwota, że mi K550 pasuje. ;)

 

A Ty Luk@as..szkoda. Fajnie wystartowałeś, słuchałeś dobrych słuchawek a zostałeś przy budżetówce. Chciałeś portable , to Momentum albo On-Ear.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karmazynowy

Tylko, że nie ma takich słuchawek, które zagrają z byle czego, ale są takie, którym dużo nie trzeba :)

Tak samo jak nie ma słuchawek w pełni uniwersalnych, acz faktycznie są mniej i bardziej.

 

@Lord Rayden

Powiem szczerze, że teraz jestem na etapie większych zakupów i mam straszny dylemat. Kupuję też monitor nowy do komputera i chyba na niego wolę przeznaczyć więcej pieniędzy, bo patrzę na niego codziennie, a słuchawki to taka fanaberia tylko (mam już Beyerki DT990 Pro i to one są dla mnie najważniejsze).

K550 mnie urzekły po chwilowym odsłuchu, ale jak je nosić (nawet po domu), na dodatek moje źródła są słabiutkie.

T50p odrzucam przez bas.

Momentum znowu są za drogie.

Jak tak dalej pójdzie, nie kupię nic :)

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem K550 są dosyć wybredne co do źródła, nie zagrają dobrze ze wszystkiego do czego je podepniesz (a w dodatku nie są uniwersalne - dla mnie sprawdzą się tylko w wybranych gatunkach). Fakt, nie są trudne w napędzeniu i zagrają w miarę dobrze bez wzmaka, ale z byle źródła to raczej nie - więc to nie takie proste, że kupisz, podepniesz do byle czego i będzie fajnie, częśc osób po przeczytaniu takich opinii może się lekko zdziwić po zakupie. :)

Mi z 4s'em grały miodnie. Chociaż, nie wiem co masz na myśli pisząc "byle jakie źródło" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak gra 4S, ale wiem jak K550 grają na stacjonarce a jak na T3G, Classic 5G i Clipie.

 

A byle jakie źródło to większość telefonów jak dla mnie.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej pójdzie, nie kupię nic :)

 

Posiadam K550 od ponad półtora roku. Stały się dla mnie punktem odniesienia w ocenie innych słuchawek i swego rodzaju wzorcem. Nie są wybitne w żadnym aspekcie ale za to co najmniej dobre w każdym. Dodatkowo taki typ grania bardzo mi przypadł do gustu: płasko w balansie, przestrzennie, z fajną górą i słyszalnym ale nie przerysowanym kick basem.

 

Długo szukałem ich odpowiednika portable, czyli lekkich, "dyskretnych" słuchawek w "teren" i/lub do pracy. Znalazłem dwa: V-Jays i Beyerdynamic DTX501p. Te pierwsze mam od dość długiego czasu i regularnie używam w pracy. "Obiecałem sobie", że jeszcze kiedyś kupię BD DTX501p. Jeśli pasowało Ci brzmienie K550 to może spodobać się i ww. wymienionych. BTW. V-Jays'y grają z "ziemniaka". Są bardzo skuteczne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

K550 są neutralne w całym paśmie, dosyc płaskie, a z tego co wiem sr60 grają funowo i neutralne nie są.

Ale radze poczekac na odpowiedz kogos bardziej doswiadczonego :)

Roznica jest rowniez taka ze k550 są mega wygodne, a sr60 są mega niewygodne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K550 są neutralne w całym paśmie, dosyc płaskie, a z tego co wiem sr60 grają funowo i neutralne nie są.

 

Ale radze poczekac na odpowiedz kogos bardziej doswiadczonego :)

 

Roznica jest rowniez taka ze k550 są mega wygodne, a sr60 są mega niewygodne :D

Miałeś sr60i ?

Dlaczego niewygodne ?

Mam je właśnie na głowie od godziny, lekkie są, nic nie uwiera w głowę, nie nazwałbym ich niewygodnymi :)

 

Osobiście sr60i spodobały mi się bardziej od k550, to moje pierwsze grado i pozytywnie mnie zaskoczyły, ciekawe co potrafią takie 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie podobne. Zupełnie inne granie niż Grado. Kompletnie cos innego. Po pierwsze jedne to słuchawki otwarte drugie zamknięte - przez co juz inaczej graja tylko z tego powodu. Oprócz samych różnic w basie które sa ogromne są jeszcze różnice w reszcie pasm. TAK AKG K550 to takie Grado Sr60 tylko mają inny bas, inna średnice i inna górę oprócz tego to takie same słuchawki, tez zakłada się je na głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, słuchałem wczoraj w saturnie przez dłuższą chwilkę K550 na Xperii S. Mam do was tylko jedno pytanie. Czy po podłączeniu K550 do jakiegoś wzmaka pojawi się ta przestrzeń o której pisano w recenzji. Bezpośrednio z telefonu grały bezpośrednio z wąską i płytką sceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, słuchałem wczoraj w saturnie przez dłuższą chwilkę K550 na Xperii S. Mam do was tylko jedno pytanie. Czy po podłączeniu K550 do jakiegoś wzmaka pojawi się ta przestrzeń o której pisano w recenzji. Bezpośrednio z telefonu grały bezpośrednio z wąską i płytką sceną.

Spodziewam się, że raczje nie chodzi o wzmaka, ale samo źródło (tzn, wzmak wbudowany w telefon). Łatwiej byłoby kupić odtwarzacz. Poza tym to wciąż są słuchawki zamknięte, opisy o szerokości sceny odnoszą się jedynie do pozostałych modeli zamkniętych, które mają ją węższą. Jak jest w porównaniu do Twoich ZX600?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności