Skocz do zawartości

Beyerdynamic DT150


Kfazzi

Rekomendowane odpowiedzi

Miło było zapoznać się z Dt150 ale poszły dalej dziękować może zaczynały mi się podobać ale komfortowe dla mnie osobiście nie były raczej wrócę do otwartych.

 

Tapnięte na Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło było zapoznać się z Dt150 ale poszły dalej dziękować może zaczynały mi się podobać ale komfortowe dla mnie osobiście nie były raczej wrócę do otwartych.

 

Tapnięte na Z3

nie błądź, K702 + dobre źródło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miło było zapoznać się z Dt150 ale poszły dalej dziękować może zaczynały mi się podobać ale komfortowe dla mnie osobiście nie były raczej wrócę do otwartych.

 

Tapnięte na Z3

nie błądź, K702 + dobre źródło :)

 

Nie słuchałem ale K701 do mnie nie przemawiają a miałem kilka razy okazję słuchać na różnym sprzęcie no ale może 702 różnią się czymś więcej niż ostatnią cyfrą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak K702 to tak,najlepsze słuchawki do gier ever?!

Nie mają niestety nasycenia Dt150 na średnicy, i nie ten bas i nie ta góra...ale....he,he.

Zamknięte jednak męczą szybciej....

Ale Hakuri do zeszytu wpisać...minus 1...za sprzedaż Dt150...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak K702 to tak,najlepsze słuchawki do gier ever?!

Nie mają niestety nasycenia Dt150 na średnicy, i nie ten bas i nie ta góra...ale....he,he.

Zamknięte jednak męczą szybciej....

Ale Hakuri do zeszytu wpisać...minus 1...za sprzedaż Dt150...he,he.

Przez chwilę myślałem czy sobie nie zostawić ale zawsze wystarczyły mi jedne słuchawki nausznych ale gdybym potrzebował zamknięte pewnie bym wybrał właśnie je ale wymienił pady i zrobił coś z pałakiem.

Zostały na forum także nie ma źle, do osoby której je capłem przez allegro z lombardu

 

Tapnięte na Z3

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły do mnie DT150. Pierwsze wrażenie hmmmm...słabo grają, dudnią, piłuja. Chyba z nimi coś nie tak, bo tak są chwalone a tu z neutralnym X1S nie dają rady. Już miały iść w komis i nagle mnie olśniło :) a może byś tak rozgiął pałąk i do tego odwrócił ja na głowie bo kabel ma być z prawej strony. Od razu inne słuchawki i faktycznie zagrały bardzo dobrze. Słucham ich od kilku godzin i wszytko jest jak trzeba, i zejście basu, i niezła scena i głębia. Bardzo fajne do metalu, wreszcie mogę posłuchać Amon Amarth i nie leci mi krew z uszu :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... słucham właśnie Fostexów TRP50 Mk III i ogólnie to krok w dobrą stronę imo z dt150, ale jednak rozdzielczość jakby mniejsza. Co zrobić, żeby w dt150 bas tak nie dudnił? Zmiana padów na welury załatwi sprawę? Reszta pasma może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... słucham właśnie Fostexów TRP50 Mk III i ogólnie to krok w dobrą stronę imo z dt150, ale jednak rozdzielczość jakby mniejsza. Co zrobić, żeby w dt150 bas tak nie dudnił? Zmiana padów na welury załatwi sprawę? Reszta pasma może być.

Kolego, nie miotaj się tak tylko albo dobierz odpowiedni tor pod DT150 albo poddaj Fostexy modyfikacjom, w obu przypadkach osiągniesz to, czego oczekujesz. Albo sprzedaj jedne i drugie i szukaj dalej, ale zapewniam, że w podobnym budżecie nic specjalnie lepszego nie znajdziesz, może innego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i też swoje DT150 otrzymałem, dzień odsłuchów za mną.

 

Zanim rozwiązałem drobny problem z xmosem ( jeszcze raz chciałbym podziękować crysisowi ) używałem jako daca bifrosta. No i środek był lekko zmulony. Tak samo góra. Bas natomiast objętościowo i jakościowo niesamowity, no może minimalnie za mocny. Jedynie zmodowane przez Perula T50RP Mk2 mogą u mnie konkurować. A scena? Jak na zamknięte po prostu wspaniała.

 

Dzisiaj podpiąłem pod U12->X12 no i średnica mi ożyła, i to jak! Teraz rozumiem co mieli na myśli użytkownicy, którzy wychwalali ją pod niebiosa ( a ja, nie ukrywam, byłem dość sceptycznie do tych pochwał nastawiony ). Góra poprawiona względem Bifrosta, ale nadal nie mogę wobec niej wygłosić żadnych "ochów i achów" - ani nie jest słaba ani wybitna. Niestety bas się wymknął spod kontroli. Wali tak, że sąsiadom okulary z nosów spadają.

 

Stwierdziłem, że złotym środkiem powinno być połączenie U12 i Balanced DAC by Q-Audio. Jest najlepiej? No tak ... no i nie. Nareszcie nic mnie w brzmieniu nie boli, jest równo, czysto i odpowiednim przytupem. Tylko że bas choć bardzo dobry, nie osiąga tego poziomu z bifrosta ( czasem za mocno uderzy, czasem zbyt się przed szereg wysunie ), a średnica czuć, że straciła troszkę detalu, jakby grały tylko na 100% a nie na 110% jak wcześniej.

 

Nie zrozumcie mnie źle, one brzmią rewelacyjnie! Tylko te diabełki pokazały mi, że byłyby niemal perfekcyjnym dopełnieniem do HE500 ( zamknięte, świetny dół i mid, bardzo przyzwoita scena no i góra której nie muszą się wstydzić - brakuje im tylko trochę mniejszych wymagań sprzętowych ). Ale nie są. Nie u mnie. Bo nie mam do nich odpowiedniego sprzętu. Z moim się nie lubią. A w tej chwili finanse nawet nie dają mi pomarzyć o wzmacniaczu nr 2 i dodatkowym secie okablowania.

 

Może zmiana padów, może wysłanie do maestro Perula - kto wie?

 

P.S. Brzydkie są.

Edytowane przez Firegon
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... może wysłanie do maestro Perula - kto wie?...

Posyłaj - mam pomysł na mod w 100% odwracalny :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To trzeba było odwiedzić muzykostajnie przed zakupem, wtedy nie byłoby zaskoczenia, że nie są funowe i słabo napędzone mają mulący bas. :)

 

- to granie monitorowe

- szczegółowość świetna

- niemęcząca góra

- bas dobrze napędzonych robi zwrot o 180st. choć pozostaje jego taki charakterystyczny pogłos

- średnica dość mocno reaguje na źródło, dlatego na neutralnym torze są neutralne, a na czarującym są czarujące

- jak na zamknięte to grają dobrą sceną, przestrzennie i powiedziałby, że grają przestrzeń szczerze w porównaniu do innych nowocześniejszych słuchawek, które nakładają jakieś własne efekty przestrzenne na dźwięk

- potencjał pod mody, bas można jeszcze zmiejszyć choćby zmianą padów.

- no i fakt nie zagrają jak CAL czy też HD330, które to mają bardziej kolorowe, bliskie średnice i przyprawy na górze (dlatego właśnie są to słuchawki monitorowe).

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem równolegle te Fostexy przez kilka dni i... było średnio. Jest więcej środka i góry, wokale bliżej, ale bas mega suchy i rozdzielczość słaba (być może wina mojego źródła, choć PEN twierdzi, że spokojnie powinno dać radę).

 

Aune X1S jest słabe pod te Beyery? :) Acha...

 

HD 380 pro, 50RP Mk III też są monitorowe, a grają zupełnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aune X1S jest słabe pod te Beyery? :) Acha...

 

Tego nie wiem, lecz liczy się tu nie tyle całkowita moc, co wydajność prądowa. Dlatego na niektórych źródłach mulą. Na smk-II muliły choć mocy było z pewnością wystarczająco, na x5 teź.

 

Być może x1s nie muli, a po prostu mamy inne porównania i odbiór efektu.

 

 

HD 380 pro, 50RP Mk III też są monitorowe, a grają zupełnie inaczej.

Nigdzie nie trafiłem na definicje monitorowego grania. Według mnie to takie, które zachowuje względny balans pasm, dobrze różnicuje przestrzeń i jest łagodne dla ucha, chyli trochę stonowane granie w najbardziej wrażliwych miejscach pasma przenoszenia. Lecz jest też różnica między monitorami do odsłuchu w studiu, a monitoriami iEM na scenie dla muzyka (one powinny mieć inną trochę inną charakterystykę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bym coś może opisał ,ale się boję i nie wierzę już w swoje odczucia...

Bo jak dla Saiya-jin DT150 nie są funowe i mają mało emocjonującą średnicę to ja wymiękam...

Chyba czas iść na wygnanie....he,he.

Napiszę tylko że jak dla mnie K712 to jak małe HD800, tylko lepsze bo nie sybilują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności