Skocz do zawartości

Słuchawkowe killery. Stosunek jakość/cena


Noliko

Rekomendowane odpowiedzi

Apple airpods max

-dizajn

-jakość materiałów

-zaawansowane oprogramowanie

-czujniki

-mnogość mikrofonów, które też monitorują parametry do odsłuchu

-wybitna jakość dźwięku, szczególnie w słuchawkach bezprzewodowych

-logo Apple

-niesamowita wręcz wygoda

-pewnie o czymś zapomniałem

wszystko to sprawia, że są warte swojej ceny w Polsce, a 550 dolarów w stanach to już w ogóle nie ma dyskusji :) 

inne słuchawki, to tylko głośniczki zawieszone na druciku 🤣

  • Like 3
  • Thanks 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bakus1233 napisał(a):

 

-pewnie o czymś zapomniałem

 


- Bakuś approved

 

A w temacie, to

Sivga Robin imo nie-do-pobicia oraz bajery z serii dt edition - można czasem wyrwać nówki za  6 stówek - z tym że nie każdemu musi pasować ich tembr.

 

 

 

PS

6 godzin temu, bakus1233 napisał(a):

wszystko to sprawia, że są warte swojej ceny

Nie drażnij Lorda.

Edytowane przez audionanik
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niektóre które nie są już w produkcji Audeze EL-8, tak patrzałem o dziwo przypominają MM100 czy MM500, jedynie pałąk zmienili.

Sony xb700 - mięsisty bass - słuchawki na pewno dla bassheadów.

Samorobne, wygoda,komfort, konfiguracja dowolna.

Philips Fidelio X3 - takie do codziennego użytku, dopasowują się do kształtu głowy, zamszowe pady łatwo wymienne i z czasem są mięciutkie jak pupa bobasa.

Takich co nie szkoda turtle beach recon 500

Fostex TP50 I T560 - pierwsze łatwiejsze pady w wymianie i doborze. W drugich jak GUCCI ale w lato się pocą pady i moje uszy.

Szereg śmieciówek.

Open heart iemy, koss ksc75 na letnie upały jak i inne na "haczyku".

Lista jest długa i można pewnie zrobić ciekawie dłuższą listę.

MIkrofon do podcastów HyperX  quadcast S - myślałem o RHODE ale ten na prawdę daję radę.

Czekam kiedy odtwarzacze mp3 będą z twardymi dyskami ssd na tranzystorach i baterie wymienne jak w urządzeniach na baterię typu bosh na klipsy i szyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dużych słuchawek:

- Sivga Oriole, bo świetnie grają, są wygodne, ładnie i bardzo dobrze wykonane. Za tysiąc złotych nie miałem w rękach lepszych słuchawek.

- OneOdio Monitor 80, trochę tandetne plastiki, ale grają wybitnie jak na swoje 350 złotych, a przy tym całkiem nieźle leżą na głowie.

 

Z dokanałowych:

- Akoustyx R-110, przede wszystkim za niedoścignioną dla mnie wygodę, a w bonusie zrównoważone granie w stylu starych Audeo, którego już się prawie nie robi, szczególnie za 100 dolców.

- Dunu Titan S, za zrównoważone brzmienie, które można łatwo zmienić na rozrywkowe zwykłą zmianą tipsów, Do tego nieduże, komfortowe i niezbyt wymagające co do źródła. Dla mnie nr jeden w budżecie do 400 złotych.

 

Douszne:

- Jcally EP09 - jako jedne z niewielu pchełek, całkiem dobrze leżą w moim uchu. Do tego rozrywkowe granie, z wyczuwalnym basem i dobrą dynamiką.

 

Co dość ciekawe, żadnych z tych słuchawek nie używam na co dzień, bo mam dla mnie lepsze... Ale miałoby być o tym, co uważamy za killery w danym przedziale, a nie co nam się bardziej podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koss kph30i z padami od grado. Dla mnie niewygodne, ale za tę kasę super. 

Gold planar GL 2000-D, ale trzeba znaleźć dobry egzemplarz. Jak jeszcze dorzucić moda @Perul, to knockoutują wszystko jak leci.

Anavtone Planar - technicznie może nie są jakieś wybitne, ale brzmienie mają rewelacyjnie stuningowane w analogowym stylu (wolę je od Sundar) 

Hifiman Edition XS - uzywki już chodzą bardzo tanio. Wolę je od beyerow T1v1. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warwrick Sonoma - w cenie słuchawek TOTL jak Susvary czy 1266 mamy kopletny zestaw któremu nic nie brakuje.

Erzetcih Phobos v2 - może nie wyglądają ale grają dla mnie jak topowe planary za połowę ich ceny.

DCA Aeon 2 Noir - świetny stosunek cena/jakość, Stealth wypadają słabo przy nich.

Fiio FW5 - nie słyszałem do tej pory lepiej grających TWS, po EQ grają na poziomie przewodowych za 2-3k a jeszcze ostatnio dostały wsparcie LDAC.

Wstawiłbym ty też chętnie RAALe ale z tego względu że potrzebują elektrowni do napędzenia i wysterowania to mogę je tylko polecić komuś kto ma wzmacniacz głośnikowy.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2023 o 01:42, jacmiszcz92 napisał(a):

 HiFiMAN HE-1000se (open box w cenie ~8-9k PLN)

 

BTW: Bez aktualnych cen to zestawienie nie ma sensu

HE1000SE w tej cenie (przy obecnym kursie $) to jest Brand New: https://www.ebay.com/itm/263929678068

I to jest zdecydowanie KILLER 😎

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2023 o 19:14, sheffunio napisał(a):

Najlepszy stosunek cena jakość to dla mnie Flares pro a tak to żadne inne nie były warte wydane na nie kasy a było tego sporo w tym wiele forumowych hitów 😀

To spróbuj Hifiman RE 800 Silver, jeśli Flares Pro lubisz to i te polubisz. A obecnie cena rewelacyjna. 

Mam i Flares Pro i RE 800 Silver 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych cenach summer sale Hifimana moim zdaniem połowa ich oferty to killery. Sundara za $300, Edition XS za $450, HE1000 stealth za $1400 (kiedyś arya kosztowała podobnie)

W dniu 4.07.2023 o 22:11, vonBaron napisał(a):

Warwrick Sonoma - w cenie słuchawek TOTL jak Susvary czy 1266 mamy kopletny zestaw któremu nic nie brakuje.

Erzetcih Phobos v2 - może nie wyglądają ale grają dla mnie jak topowe planary za połowę ich ceny.

DCA Aeon 2 Noir - świetny stosunek cena/jakość, Stealth wypadają słabo przy nich.

Fiio FW5 - nie słyszałem do tej pory lepiej grających TWS, po EQ grają na poziomie przewodowych za 2-3k a jeszcze ostatnio dostały wsparcie LDAC.

Wstawiłbym ty też chętnie RAALe ale z tego względu że potrzebują elektrowni do napędzenia i wysterowania to mogę je tylko polecić komuś kto ma wzmacniacz głośnikowy.

Apropos DCA. To jak brzmią stealth w porównaniu do AEON?

W dniu 2.07.2023 o 14:29, Noliko napisał(a):

Skusiłem się przez was na HD650. Chciałem jakieś otwarte, z welurami na padach i cieplejszym brzmieniu, to chyba będzie dobry wybór.

I jak wrażenia z HD650?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pioj napisał(a):

Przy obecnych cenach summer sale Hifimana moim zdaniem połowa ich oferty to killery. Sundara za $300, Edition XS za $450, HE1000 stealth za $1400 (kiedyś arya kosztowała podobnie)

Apropos DCA. To jak brzmią stealth w porównaniu do AEON?

I jak wrażenia z HD650?

 

Jestem zadowolony, na razie raptem 30 godzin pochodziły, ale sygnatura dźwięku jest taka, jakiej się spodziewałem. Zważywszy na to, że ja zawsze z 2 tygodnie potrzebuje, żeby się oswoić i osłuchać z nowym sprzętem, to wiem, że był to dobry zakup.

 

Ale przyznaje, że kuszą te ceny Hifimana, nigdy żadnego nie słuchałem, a tu widzę, że mocna przecena na takie HE1000SE. Niedobrze wchodzić na forum, bo się człowiek nakręca. Całe szczęście, nie znam się na tych wszystkich PayPalach i zamówieniach z zagranicy, to będę musiał przejść obok tego, co ucieszy mój portfel :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pioj napisał(a):

Apropos DCA. To jak brzmią stealth w porównaniu do AEON?

Oczywiście lepiej ale nie na tyle na ile wskazywałaby cena. Dla mnie były dość nudne, niby nie było się do czego doczepić ale też nie było czego chwalić. Ot poprawne słuchawki w zawyżonej cenie. Według mnie wyraźnie lepsze od Stealth są Expanse. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Jaro54 napisał(a):

To spróbuj Hifiman RE 800 Silver, jeśli Flares Pro lubisz to i te polubisz. A obecnie cena rewelacyjna. 

Mam i Flares Pro i RE 800 Silver 

Gdzie te hifimany w tej "rewelacyjnej cenie ? 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na hifiman.com lub taniej aliexpress 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nikt nie wspomniał w temacie o AKG K240.

Bardzo dobrze wspominam dźwięk, a te słuchawki daje się wyrwać w naprawdę przyzwoitej cenie. Tylko to jest brzmienie, które nie jest w stanie oczarować od razu, raczej kojarzy się z dobrym rzemiosłem.

Edytowane przez drEvil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2023 o 06:26, Noliko napisał(a):

że mocna przecena na takie HE1000

Tylko, że to kompletnie inne słuchawki od HD650. W zasadzie odwrotność do 650. Moim zdaniem chyba lepsze, ale to dla mnie, a jak tobie pasuje HD to ten HE1000 może być kompletnym niewypałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2023 o 05:39, Rafacio napisał(a):

Tylko, że to kompletnie inne słuchawki od HD650. W zasadzie odwrotność do 650. Moim zdaniem chyba lepsze, ale to dla mnie, a jak tobie pasuje HD to ten HE1000 może być kompletnym niewypałem.

 

Masz racje, poczytałem o nich i odpuściłem temat. Za takie szczegółowe granie robią u mnie Staxy. Chciałem je sprzedać, ale dziś po dłuższej przerwie wróciłem do nich i piernicze, nie sprzedaje :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2023 o 11:19, bakus1233 napisał(a):

Apple airpods max

-dizajn

-jakość materiałów

-zaawansowane oprogramowanie

-czujniki

-mnogość mikrofonów, które też monitorują parametry do odsłuchu

-wybitna jakość dźwięku, szczególnie w słuchawkach bezprzewodowych

-logo Apple

-niesamowita wręcz wygoda

-pewnie o czymś zapomniałem

wszystko to sprawia, że są warte swojej ceny w Polsce, a 550 dolarów w stanach to już w ogóle nie ma dyskusji :) 

inne słuchawki, to tylko głośniczki zawieszone na druciku 🤣

Ostatnio można je kupić na Amazonie za ok 2,5k

https://amzn.eu/d/eGH8Ih6

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2023 o 21:13, MichalZZZ napisał(a):

Ja to się nie znam, bo dużo z w/w sluchawek nie sluchałem, ale wydaje mi się, że Audioquest Nighthawk są (a w zasadzie były) fenomenalne w swojej cenie :)

Tak patrząc to jest mniej sprzedających Audioquest Nighthawk  niż Audioquest Nighthawk Carbon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej konkurencji dwie firmy dominują: Koss i AKG. Większość ich modeli to taniocha, a grają co najmniej dobrze.

Koss to przede wszystkim Porta Pro, KPH30i, KSC75 oraz UR40.

W sprawie AKG:

W dniu 12.07.2023 o 19:15, drEvil napisał(a):

Jakoś nikt nie wspomniał w temacie o AKG K240.

Bardzo dobrze wspominam dźwięk, a te słuchawki daje się wyrwać w naprawdę przyzwoitej cenie. Tylko to jest brzmienie, które nie jest w stanie oczarować od razu, raczej kojarzy się z dobrym rzemiosłem.

Dodam jeszcze moje K271 MkII - czyli zamknięta wersja K240. Kupiłem w listopadzie 2021 i dobrze mi tak ;) 

No i K701. W obecnej cenie to prawdziwy killer. Jakbym nie potrzebował zamkniętych, to brałbym je... albo K612PRO - po uprzednim porównaniu, rzecz jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2023 o 09:06, Inszy napisał(a):

Z dużych słuchawek:

- Sivga Oriole, bo świetnie grają, są wygodne, ładnie i bardzo dobrze wykonane. Za tysiąc złotych nie miałem w rękach lepszych słuchawek.

Ja to widziałem że Sivga Robin są często kupowane, cenę mają ok co do wykonania jeżeli to drewno i są wokółuszne.

Te Sivga Oriole bardzo podobne są do tych Robin.

Nie zdziwiłbym się jeżeli to jest ich rebranding i kosmetyka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności