Skocz do zawartości

Słuchawkowe killery. Stosunek jakość/cena


Noliko

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Bednaar napisał(a):

W tej konkurencji dwie firmy dominują: Koss i AKG. Większość ich modeli to taniocha, a grają co najmniej dobrze.

Hehe.. odnośnie Koss, to mam zupełnie odmienne zdanie. 😉 Kiedyś słuchałem praktycznie wszystkie modele tej firmy i większość to totalny badziew, a o ergonomii to tam przy projektach całkiem zapomnieli. 😆 Te modele, o których wspominasz fakt, grają dobrze i jeszcze ze dwa, trzy by się znalazły, reszta na śmietnik, imo. 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, neonlight napisał(a):

Hehe.. odnośnie Koss, to mam zupełnie odmienne zdanie. 😉 Kiedyś słuchałem praktycznie wszystkie modele tej firmy i większość to totalny badziew, a o ergonomii to tam przy projektach całkiem zapomnieli. 😆 Te modele, o których wspominasz fakt, grają dobrze i jeszcze ze dwa, trzy by się znalazły, reszta na śmietnik, imo. 😉

No dobra, Koss może tylko kilka modeli. Ale KPP to spokojnie taki słuchawkowy VW Typ 1 (Garbus) :)

No i te wszystkie wspomniane modele oparte na tym samym przetworniku - tylko w przypadku KSC75 i UR40 w wersji z membraną tytanową. W sumie można też dodać model ESP/950 - najtańsze elektrostaty na rynku. A takim  modelem "na śmietnik", jaki było mi dane słuchać, to na pewno Koss UR20 - być może najgorzej grające słuchawki, z jakimi miałem do czynienia: bardzo ograniczone pasmo przenoszenia, w zasadzie słychać tylko niskiej jakości średnie tony, całość podana jakby w bałaganie - jakieś porozrywane dźwięki... nie wiem jak to określić. A szkoda, bo z wyglądu całkiem OK i byłyby fajne, tanie i dobre słuchawki zamknięte.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, marco-polo napisał(a):

Te Sivga Oriole bardzo podobne są do tych Robin.

Nie zdziwiłbym się jeżeli to jest ich rebranding i kosmetyka.

 

Po pierwsze, nie są podobne, po drugie mocno odmiennie grają, po trzecie po co producent miałby robić rebrand swoich własnych słóchawek pod tą samą marką i sprzedawać je jednocześnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bednaar napisał(a):

No dobra, Koss może tylko kilka modeli. Ale KPP to spokojnie taki słuchawkowy VW Typ 1 (Garbus) :)

No i te wszystkie wspomniane modele oparte na tym samym przetworniku - tylko w przypadku KSC75 i UR40 w wersji z membraną tytanową. W sumie można też dodać model ESP/950 - najtańsze elektrostaty na rynku. A takim  modelem "na śmietnik", jaki było mi dane słuchać, to na pewno Koss UR20 - być może najgorzej grające słuchawki, z jakimi miałem do czynienia: bardzo ograniczone pasmo przenoszenia, w zasadzie słychać tylko niskiej jakości średnie tony, całość podana jakby w bałaganie - jakieś porozrywane dźwięki... nie wiem jak to określić. A szkoda, bo z wyglądu całkiem OK i byłyby fajne, tanie i dobre słuchawki zamknięte.

Już je kiedyś pokazywałem, ale zrobię to ponownie, bo to jest popis firmy z długoletnią tradycją w budowie słuchawek - ergonomia.. koszmar, brzmienie.. koszmar do kwadratu. Wstyt i jeszcze raz wstyt Koss.😁

 

https://kosspolska.pl/produkty/sluchawki/pro4aat/

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Inszy napisał(a):

Po pierwsze, nie są podobne, po drugie mocno odmiennie grają, po trzecie po co producent miałby robić rebrand swoich własnych słóchawek pod tą samą marką i sprzedawać je jednocześnie?

Przecież nie podparłem tego żadnymi dowodami ale niektóre marki jak Sennheisery robiły już takie przekręty.

Ciekawi mnie też jedna rzecz. Dlaczego na niektórych forach słuchawki są oceniane jako ****ogranie i zaniżają a inne są hype i dawane im 5 gwiazdek. Kto opłaca tych oszustów?

Mam pytanie ile one ważą te Robin i te Oriole? Czy na prawdę są wokółuszne czy to na chińskie uszy wokółuszne?

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marco-polo napisał(a):

Mam pytanie ile one ważą te Robin i te Oriole? Czy na prawdę są wokółuszne czy to na chińskie uszy wokółuszne?

Robiny typowo wokółuszne, ogólnie czołówka jeśli chodzi o wygodę w dużych słuchawkach. Waga 275 gram.

 

Oriole mają mniejsze pady, ale jak ktoś nie ma faktycznie dużych uszu, to wejdą całe. Oriole ważą 280 gram.

I nie wiem jak wypadają w recenzjach, ale na targach AVS praktycznie każdy był przekonany, że kosztują więcej, bo grały lepiej niż te 1000 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Inszy napisał(a):

Robiny typowo wokółuszne, ogólnie czołówka jeśli chodzi o wygodę w dużych słuchawkach. Waga 275 gram.

 

Oriole mają mniejsze pady, ale jak ktoś nie ma faktycznie dużych uszu, to wejdą całe. Oriole ważą 280 gram.

I nie wiem jak wypadają w recenzjach, ale na targach AVS praktycznie każdy był przekonany, że kosztują więcej, bo grały lepiej niż te 1000 złotych.

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Z taką wagą to muszą być total killery, jeżeli chodzi i komfort. Na przykład byle jakie plastikowe gamingowe nie schodzą poniżej 300gram

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, neonlight napisał(a):

Już je kiedyś pokazywałem, ale zrobię to ponownie, bo to jest popis firmy z długoletnią tradycją w budowie słuchawek - ergonomia.. koszmar, brzmienie.. koszmar do kwadratu. Wstyt i jeszcze raz wstyt Koss.😁

 

https://kosspolska.pl/produkty/sluchawki/pro4aat/

OK, to w takim razie UR20 - ergonomia i stylityka co najmniej dobrze (w cenie ok. 100 zł - rewelacja), ale brzmienie - koszmar do kwadratu:

koss-ur20-sluchawki-nauszne-dozywotnia-g

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Bednaar napisał(a):

OK, to w takim razie UR20 - ergonomia i stylityka co najmniej dobrze (w cenie ok. 100 zł - rewelacja), ale brzmienie - koszmar do kwadratu:

koss-ur20-sluchawki-nauszne-dozywotnia-g

Porażka totalna, kiedyś je kupiłem i to chyba jakiś dowcip. W tej cenie o wiele lepiej grają  kph30i

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Inszy napisał(a):

Oriole mają mniejsze pady, ale jak ktoś nie ma faktycznie dużych uszu, to wejdą całe

Jak są wielkości Brainwavz HM5 to będą mi pasować.

Łyknąłbym je z dwóch względów mają odpinany kabel i są zamknięte. Na deszczową pogodę 9 miesięcy i zima plus czasem trochę Słońca. Za taką cenę to nie strach je stracić? MIałem na myśli jakbym miał wybrać między Beyerdynamic 32 ohm ale wolałbym z tą lepszą budą i lepszymi padami.

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HappyBlack napisał(a):

Team #czopki dorzuci swoje trzy grosze i możecie śmieszkować, ile chcecie, ale uważam, że niedawno wydane KZ Krila to mfkin' killa'

 

spacer.png

To za kwotę 2x większą masz na Ali Hifiman RE 800 Silver. Golf po tuningu vs Bentley 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marco-polo napisał(a):

Na deszczową pogodę 9 miesięcy i zima plus czasem trochę Słońca.

Jak mają być na deszcz, mróz i zimno, to się szykuj na zakup dodatkowych padów, bo takie warunki  będą je ubijały.

Edytowane przez Inszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inszy napisał(a):

Jak mają być na deszcz, mróz i zimno, to się szykuj na zakup dodatkowych padów, bo takie warunki  będą je ubijały.

Czytałem że pady są jak opony do samochodu z czasem się zużywają i trzeba je wymienić.

Czytałem recenzję i podobne są do BLON B60,które posiadam. To nie są wtedy wokółuszne tylko nauszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://homestudiobasics.com/headphone-reviews-comparisons/

Co myślicie o tym zestawieniu?

 

21 godzin temu, Inszy napisał(a):

Jak masz duże uszy, to jak już pisałem, Oriole mogą być nauszne, dla większości osób będą wokółuszne.
A Robimy dla każdego, kto nie jest Urbanem.

No brainwavz hm5 mnie odpowiadają więc nwm jak mają się do Sivga 021 Robin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, marco-polo napisał(a):

Przejrzałem najlepsze do metalu i najwygodniejsze, jako że głównie słucham metalu i nie lubię niewygodnych słuchawek.

Prawie z niczym się tam nie zgadzam... Co w sumie może tylko pokazywać jak bardzo subiektywny jest odbiór słuchawek. Choć nie jestem w stanie zrozumieć jak HD650 wylądowały na liście jednych z najlepszych do metalu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Inszy napisał(a):

Przejrzałem najlepsze do metalu i najwygodniejsze, jako że głównie słucham metalu i nie lubię niewygodnych słuchawek.

Prawie z niczym się tam nie zgadzam... Co w sumie może tylko pokazywać jak bardzo subiektywny jest odbiór słuchawek. Choć nie jestem w stanie zrozumieć jak HD650 wylądowały na liście jednych z najlepszych do metalu.

Widzisz jesteś wyjątkowy w swoim rodzaju!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Inszy said:

Przejrzałem najlepsze do metalu i najwygodniejsze, jako że głównie słucham metalu i nie lubię niewygodnych słuchawek.

Prawie z niczym się tam nie zgadzam... Co w sumie może tylko pokazywać jak bardzo subiektywny jest odbiór słuchawek. Choć nie jestem w stanie zrozumieć jak HD650 wylądowały na liście jednych z najlepszych do metalu.

Zacząłem czytać twój post i też kliknąłem na listę do metalu zakładając że jak nie ma tam 650 to pewnie jakaś lipna lista. Na szczęście były więc nie jest źle. Potem skończyłem czytać twój post XD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności