Skocz do zawartości

Chord Mojo


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj potestowałem jako DAC vs Citrone Tube DAC i oczywiście Citrone jest bardziej naturalny, gitary brzmią bardziej jak gitary, a wokale nie mają nawet odrobiny cyfrowego nalotu, ale Mojo nie odstawał jakoś bardzo. Jak oni to zrobili, że w takim małym klocuszku jest taka jakość? Na razie jestem naprawdę mile zaskoczony - wywaliłem z pracy DACa i wzmacniacz i teraz na moim biurku jest tylko małe czarne pudełeczko z wpiętymi słuchawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów ma możliwość porównania Mojo w dwóch konfiguracjach : Mojo+smartfon (generalnie USB) oraz Mojo + jakiś DAP z coaxem/optykiem ?

 

Teoretycznie nie powinno być żadnych różnic (pomijam DSD bo to wiadomo tylko przez USB) jednak znalazłem kilka opinii w internetach jakoby w przypadku coax/optyk występowała degradacja jakości dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nawet Rob Watts sam przyznał, że Mojo dźwiękowo wypada lepiej po USB :)

 

 

Sent from mobile.

podaj źródło

 

 

kolejna osoba potwierdziła że czas ładowania podchodzi pod 6h, co jest lekką przesadą

 

może to podchodzić pod reklamację skoro chord deklaruje 4,5h ?

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem zalecenie, żeby nie doprowadzać do całkowitego rozładowania. U mnie wygląda to tak, że spokojnie ogarnia mi pracę w biurze, potem podłączam go na jakieś 2h i raczej nie ciągnę go do zera, a potem 6h ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem zalecenie, żeby nie doprowadzać do całkowitego rozładowania. U mnie wygląda to tak, że spokojnie ogarnia mi pracę w biurze, potem podłączam go na jakieś 2h i raczej nie ciągnę go do zera, a potem 6h ładowania.

to nie tylko zalecenie do mojo - ogniwa mają takie zalecenia

Musze sprawdzić u siebie.

od czerwonej

od żółtej było trochę krócej 5h czy jakoś tak

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o współpracę Mojo z MacBookiem. Czy tak jak inne DACi Mojo działa na zasadzie plug&play czy trzeba sterowniki instalować?

na linuksie bez sterowników także tu pewnie podobnie

kolejne informacje odnośnie aku:

- po wyłączeniu urządzenia przy jednoczesnym słuchaniu i ładowaniu urządzenie nie naładowało się do końca - lampka miga (całonocne ładowanie)

Po ponownym podłączeniu do ładowarki urządzenie się ładuje co najmniej kolejną godzinę.

 

W takim razie chyba trzeba po jednoczesnym używaniu i słuchaniu urządzenie odłączyć i ponownie podłączyć do ładowarki - przynajmniej mój tak ma.

 

 

1. Motorola Nexus 6: jako kodek podstawowy - tak, z programami z własnymi sterownikami USB - tak

2. Samsung Galaxy S6 Edge Plus: jako kodek podstawowy - tak, z programami z własnymi sterownikami USB - tak

3. Note 4 na Exynosie: jako kodek podstawowy - nie, z programami z własnymi sterownikami USB - tak

4. OnePlus Two: jako kodek podstawowy - nie, z programami z własnymi sterownikami USB - nie

5. LG Flex 2: jako kodek podstawowy - tak, z programami z własnymi sterownikami USB - tak

6. Note 4 z Exynosem nie miałem najmniejszych problemów i nic nie kombinowałem ze sterownikami USB.

7. Xperia Z i Z Ultra, po zmianie konfiguracji: jako kodek podstawowy - tak, z programami z własnymi sterownikami USB - tak

8. Samsung Galaxy S5 (android 5.0, stock), jako kodek podstawowy - nie, reszta nie sprawdzona

9. Motorola Moto G - działa wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ten temat był już poruszany ale wydaje mi się, że nie. Czy Wasze Mojo podczas ładowania również wydają pewien syk/pisk? Ciężko określić co to za dźwięk... Dodam tylko, że nie chodzi mi o dźwięk na wyjściu słuchawkowym, tylko wewnątrz urządzenia.

nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ten temat był już poruszany ale wydaje mi się, że nie. Czy Wasze Mojo podczas ładowania również wydają pewien syk/pisk? Ciężko określić co to za dźwięk... Dodam tylko, że nie chodzi mi o dźwięk na wyjściu słuchawkowym, tylko wewnątrz urządzenia.

Moj mojo tak miał podczas ładowania z ładowarki powyżej 1 Ampera. Na ładowarce z 1 Amperem od Apple pisku niema , ale podczas dotyku przekazuje ładunek w postaci wibracji na obudowie . Użytkuje go od dwóch dni po oficjalnej premierze i jakoś działa należycie , wiec nie martw sie chyba nic złego . Dodam ze mój MacBook Pro ma podobnie podczas ładowania wibruje góra obudowy podczas dotyku :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem czy ten temat był już poruszany ale wydaje mi się, że nie. Czy Wasze Mojo podczas ładowania również wydają pewien syk/pisk? Ciężko określić co to za dźwięk... Dodam tylko, że nie chodzi mi o dźwięk na wyjściu słuchawkowym, tylko wewnątrz urządzenia.

Moj mojo tak miał podczas ładowania z ładowarki powyżej 1 Ampera. Na ładowarce z 1 Amperem od Apple pisku niema , ale podczas dotyku przekazuje ładunek w postaci wibracji na obudowie . Użytkuje go od dwóch dni po oficjalnej premierze i jakoś działa należycie , wiec nie martw sie chyba nic złego . Dodam ze mój MacBook Pro ma podobnie podczas ładowania wibruje góra obudowy podczas dotyku :)

 

U mnie na 2A i 1A takiego efektu nie ma, ani przebicia na obudowę (bo przy ładującym się MacBooku to jest mocno odczuwalne), ani piszczenia.

Edytowane przez razvizion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za odpowiedzi. Najprawdopodobniej jest to kwestia ładowarki, następnym razem skorzystam z innej i sprawdzę czy ten efekt też występuje. Dziwi mnie tylko, co tam w środku może tak ,,brzęczeć", przecież raczej nie sam akumulator :huh:

Najprędzej chip od ładowania. Niektóre stabilizatory liniowe potrafią piszczeć, gdy wchodzą w tryb ograniczania prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie jest to nic co powinno martwić , skoro urządzenie działa tyle czasu bez najmniejszego zarzutu. W dzisiejszych czasach niema juz nic dopracowanego w 100 i 1 % nieważne ile by nie kosztowało zawsze coś bedzie nie tak . Co nie znaczy ze zaraz nam sie coś popsuje . Mniej przykładania uwagi do ******l a więcej muzyki i bedzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

posłuchane (th-x00, hd600, flc8s, he560, gr07be, dt990pro, ak100, fiio x7, Z3c)

mam prośbę bo nikt nie chce pomóc

jak masz jeszcze możliwość sprawdź połączenie COAX z x7 na ściszonych lampkach i z jakimiś słuchawkami =<32 Ohm (gr07)

czy nie brumi nie ma zakłóceń, najlepiej słychać na pauzie :)

 

 

coax hi gain - flc8s - 11 omów, th-x00 - 25 omow i gr07be - 50 omów - cisza na ciszy, aż do chwili, gdy dzieci ze śniegu wróciły i pies...

 

miałem możliwość samemu sprawdzić inny egzemplarz mojo i nie było problemu z COAXem także mój leci do serwisu- tylko czy oni tam cokolwiek słyszą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności