Skocz do zawartości

Chord Mojo


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie słucham go sobie, na Fidelio L1.

Klocek wygląda śmiesznie. Ale z dźwiękiem to on sobie w kulki nie leci. Strasznie mi się podoba co robi z moimi Philipsami. Zestaw brzmi rozrywkowo. I mi się to strasznie podoba. pomęczę go dłużej i chyba skrobnę coś większego. No muszę go sobie kupić. Na ten moment mam testówkę z audiomagica.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tani kabelek OTG do jabłek, który działa z Mojo:

 

http://www.aliexpress.com/item/OTG-Adapter-Cable-for-USB-Flash-Driver-Connection-Kit-Dock-Connector-to-USB-OTG-for-iPad/32469425459.html

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On będzie działał do czasu (aż go nie wytną aktualizacją), podobnie do Lavricables, który jest chyba jedynym kabelkiem którym można podłączyć bezpośrednio Mojo z ajfonem (niecertyfikowanym).

A takimi na na lata są Fiio L19 i Silver Dragon Lightning cable. Oba posiadają certyfikaty.

 

 

Edytowane przez razvizion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L19 jeszcze nie ma.

 

Ale Ty mi pokazujesz kable Lighting > USB. A ten co ja wkleiłem robi za kopię apple camera kit. Myślisz, że też przestanie działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Labricables Łotysz robi świetne kable z czystego srebra ( z dobrego źródła :) ). Mam od niego kabel do moich hd 800 , wcześniej do hd 700 i mdr z7. To jedyny kabel w którym słyszę tak drastyczna dzwiękowa różnice , All może potwierdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Labricables Łotysz robi świetne kable z czystego srebra ( z dobrego źródła :) ). Mam od niego kabel do moich hd 800 , wcześniej do hd 700 i mdr z7. To jedyny kabel w którym słyszę tak drastyczna dzwiękowa różnice , All może potwierdzić :)

A Jimmy ma złe źródło srebra? Chyba lepiej wspierać naszych :)

Edytowane przez razvizion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jakieś stare, w dobrej aplikacji, na PCM63K grały podobnie :) W sumie to wyjątkowo podobnie. Od pierwszych chwili gdy usłyszałem Mojo, to pomyślałem o takim DACu.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat, jakiś Chord może? :) Albo mocno spreparowany po stronie analogowej ES9018, ale to raczej DIY niż gotowca jakiegoś. Specyficzne brzmienie customowo oprogramowanego układu FCPGA ciężko jest powielić w fabrycznej kostce zintegrowanej. Wiem, wiem, zaraz przyjdzie ktoś i powie że kostki nie grają :). W każdym razie, ja nie znajduję wprost takiego odpowiednika ze świeżych rozwiązań. Ale może ktoś podrzuci jakąś opcję. Ja póki co nie kojarzę żadnej. A trochę w temacie DACów się obracam.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jaka jest różnica między poważnymi DACami Chorda sprzed kilku lat, a Mojo. Wkońcu technika poszła do przodu, Mojo ma nową kostkę, nie zdziwiłbym się jakby grał lepiej niż highendy Chorda ze starą kostką.

 

@up, to już wole Mojo... niż tego pendrive.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka, że dziś masz jedną kostkę, która robi to samo, co cała bateria układów scalonych dawniej. Jak szukasz różnic, to porównaj sobie płytę z komputera 486 z dzisiejszym tabletem. Ostatecznie oba robią teoretycznie to samo, tylko sprzętowo inaczej jest to zaaplikowane.

 

A wracając do pytania poprzedniego, jak chcesz szukać podobnego brzmienia w starszych sprzętach, to jakiegoś Parasounda szukaj, na PCM63 właśnie. Efekt końcowy będzie zbliżony.


Hiface dac

 

 

Moim zdaniem, Hiface DAC nie gra jak Mojo. To znaczy nie jest dla niego subsytutem, jeśli ktoś szuka tej specyfiki brzmienia. Co do charakteru gra w sumie neutralnie, dlatego można napisać że może być zamiennikiem dowolnego sprzętu na rynku. Ale to absolutnie nie ten poziom wyrafinowania brzmieniowego. Na tej zasadzie gra podobnie do Mojo, na jakiej Meridian Explorer gra podobnie do jakiegoś desktopa na ES9018, dajmy na to M-DACa. W sumie podobnie, ale to tylko prawie. Gdzie "prawie" nadal robi istotną różnicę.

 

EDIT

Odnośnie poprzedniego pytania, jeszcze takie coś mi przyszło do głowy: Audio-GD NFB-1.32 W sumie w miarę zbliżone charakterem brzmieniowym do Mojo. W sumie, jest dokładnie tym o czym pisałem wcześniej, czyli spreparownym specyficznie po stronie analoga, ES9018.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pechowo. Bo dokładnie ten model, o którym wspomniałem, moim zdaniem, spełnia warunki przedstawione wyżej :).

 

Ze swej strony dodam, że osobiście staram się nie uprzedzać do marki jako takiej, po całości. Bo może mi w ten sposób umknąć coś naprawdę dobrego. Raczej rozpatruję konkretne modele, bo każda firma ma lepsze i gorsze produkty. I zaznaczam, że to co napisałem w poprzednim poście, odniośłem właśnie do jednego modelu i tylko tego jednego danej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności