Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, a tak wpadając w nurt wyższych modeli, miał ktoś z Was okazję bezpośrednio porównać HE-6 i 1K? Jak byście ocenili sens zakupu jednych bądź drugich porównując róźnice w poziomie grania i cene? Czy faktycznie HE-1000 to już inna szkoła grania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a tak wpadając w nurt wyższych modeli, miał ktoś z Was okazję bezpośrednio porównać HE-6 i 1K? Jak byście ocenili sens zakupu jednych bądź drugich porównując róźnice w poziomie grania i cene? Czy faktycznie HE-1000 to już inna szkoła grania?

:)

P1170765.JPG

Mogę Ci napisać jedynie subiektywnie:

HE-1000 to dla mnie najlepsze słuchawki! Kropka.

 

Sa osoby (nawet tu na forum) co cenią zdecydowanie wyżej HE-6 nad HEk.

Edytowane przez Compton
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sluchalem HE-1000, natomiast sluchalem HE-6 i dla mnie sa one rozwinieciem prezentacji znanej mi z 5LE. @Campton a w Twojej ocenie (zdjęie sugeruje, że masz/miałeś obie pary) to jest ten sam sposób prezentacji, ale lepiej/wiecej/mocniej czy to już odejście od starej linii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie, a tak wpadając w nurt wyższych modeli, miał ktoś z Was okazję bezpośrednio porównać HE-6 i 1K? Jak byście ocenili sens zakupu jednych bądź drugich porównując róźnice w poziomie grania i cene? Czy faktycznie HE-1000 to już inna szkoła grania?

:)

attachicon.gifP1170765.JPG

Mogę Ci napisać jedynie subiektywnie:

HE-1000 to dla mnie najlepsze słuchawki! Kropka.

 

Sa osoby (nawet tu na forum) co cenią zdecydowanie wyżej HE-6 nad HEk.

 

Ja jestem między innymi taką osobę, co mi się nie podoba w HEk to rozdmuchany (napompowany) bas oraz średnica jest dla mnie gorsza niż w He-6, chodzi głównie o faktury tutaj i brak jej pazura. HEk są natomiast bardzo wygodne, co w stosunku do He6 jest na korzyść, właśnie je mam na głowie z padami od Audeze plus dodatkowo nałożona opaska do pałąka i to bardzo poprawia komfort, ale daleko im po tych zmianach do HEk. No i wolę bezpośrednie granie.

 

Dokładnie tutaj dyskutujemy o gustach, gdyż każdy lubi co innego i na co innego zwraca uwagę w muzyce.

 

@lsd

dokładnie mamy inne gusta, sprzęty, które masz w sygnaturce znam bardzo dobrze, za wyjątkiem kolumnowych i tak Meze i Hifimany to nie moje granie zupełnie, Dharmy uwielbiam w nich górę, z tym że ja mam słabość do elektrostatów, a zwłaszcza tonów średnich i wysokich w nich, w Dharmach nie podoba mi się średnica, mimo że rozdzielcza i szczegółowa to ona jest. iHa6, którego znam na wylot, gdyż to jest między przede wszystkim mój sprzęt testowy do testowania słuchawek, brzmieniowo mi nie pasuje, ale jest to fajna elektrownia w rozsądnych pieniądzach. Ha-1 nie podoba mi się, zresztą jeszcze nie słuchałem wzmacniacza lampowego, który mi się by podobał, wszystkie są dla mnie za gęstę, zaduże nasycenie na basie i za wolne. Jeśli chodzi o daci brzmieniowo wolę HDP niż iDAC6, mimo że iDAC6 ma lepszą rozdzielczość, szczegółowość.

 

Edytowane przez misiekkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Panowie, a tak wpadając w nurt wyższych modeli, miał ktoś z Was okazję bezpośrednio porównać HE-6 i 1K? Jak byście ocenili sens zakupu jednych bądź drugich porównując róźnice w poziomie grania i cene? Czy faktycznie HE-1000 to już inna szkoła grania?

:)

attachicon.gifP1170765.JPG

Mogę Ci napisać jedynie subiektywnie:

HE-1000 to dla mnie najlepsze słuchawki! Kropka.

 

Sa osoby (nawet tu na forum) co cenią zdecydowanie wyżej HE-6 nad HEk.

 

Ja jestem między innymi taką osobę, co mi się nie podoba w HEk to rozdmuchany (napompowany) bas oraz średnica jest dla mnie gorsza niż w He-6, chodzi głównie o faktury tutaj i brak jej pazura. HEk są natomiast bardzo wygodne, co w stosunku do He6 jest na korzyść, właśnie je mam na głowie z padami od Audeze plus dodatkowo nałożona opaska do pałąka i to bardzo poprawia komfort, ale daleko im po tych zmianach do HEk. No i wolę bezpośrednie granie.

 

Dokładnie tutaj dyskutujemy o gustach, gdyż każdy lubi co innego i na co innego zwraca uwagę w muzyce.

 

@lsd

dokładnie mamy inne gusta, sprzęty, które masz w sygnaturce znam bardzo dobrze, za wyjątkiem kolumnowych i tak Meze i Hifimany to nie moje granie zupełnie, Dharmy uwielbiam w nich górę, z tym że ja mam słabość do elektrostatów, a zwłaszcza tonów średnich i wysokich w nich, w Dharmach nie podoba mi się średnica, mimo że rozdzielcza i szczegółowa to ona jest. iHa6, którego znam na wylot, gdyż to jest między przede wszystkim mój sprzęt testowy do testowania słuchawek, brzmieniowo mi nie pasuje, ale jest to fajna elektrownia w rozsądnych pieniądzach. Ha-1 nie podoba mi się, zresztą jeszcze nie słuchałem wzmacniacza lampowego, który mi się by podobał, wszystkie są dla mnie za gęstę, zaduże nasycenie na basie i za wolne. Jeśli chodzi o daci brzmieniowo wolę HDP niż iDAC6, mimo że iDAC6 ma lepszą rozdzielczość, szczegółowość.

 

 

Jest jednak punkt styku który zarazem zamyka koło w naszej dyskusji ;) Mnie również średnio podoba się średnica w Dharmach i o wiele bardziej wole tą z 5LE, na dodatek na lampach. Natomiast przyznaje że jeśli chodzi o kontury basu to Dharma rysuje je bardzo twardo. Uwielbiam agresje tych słuchawek wszędzie tam gdzie toczy się walec elektronicznej miazgi :D

 

Czytając między wierszami wnioskuje, że średnice z HE-6 stawiasz kilka poziomów wyżej niz w 5LE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Czytając między wierszami wnioskuje, że średnice z HE-6 stawiasz kilka poziomów wyżej niz w 5LE?

 

Dokładnie, gdyż w He6 jest ona bardziej rozdzielcza i szczegółowa, to słychać bardzo wyraźnie przy kilku głosach, kilku takich samych instrumentach. Do tego He5le mają ją bardziej wygładzoną, nie tak konturową, wolniejszy attack i decay oraz bardziej jest dociążona i nasycona, co sprawia że wokale te wyższe, skrzypce, czy pianino mi na nich nie brzmi, to może i jest dobre ale jako plumkanie do obiadu czy robieniu jedzenia, a nie do pogrążeniu się w muzyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu nie odczułem, aż tak wyraźniej różnicy, natomiast uczciwie przyznam, że HA-1A jest za słaby z wyjścia słuchawkowego by je odpowiednio napędzić. Tutaj przydałoby sie kilka wat więcej których wtedy nie miałem. Plan na przyszły rok to zakup HE-6 bądź HE-1000 z drugiej ręki, choć tych drugich jeszcze nie widziałem w komisie - aż tak dobre są? ;) Zobaczymy czy Ci którzy stracą cieprliwość do oczekiwania na swoją kolej na upgrade do V2 puszczą sprzęt w obrót. 13k na pewno nie wydam na jedne słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Ha-1 jest zasłaby do napędzenia. Teraz słucham He-6 z Yulongiem A18 i też słyszę że nie domaga, gdyż brakuje mi szybkości w He-6, na iHa-6 słuchawki są bardziej żwawe, dlatego dla mnie najlepszy amp pod He-6 to by był Yulong A8, czyli zbalansowana wersja A18 plus wymiana sekcji zasilania, gdyż brzmieniowo, szczegółowo bardzo mi pasuje A18 z He6 i to jest dla mnie jeden z najlepszych wzmacniaczy pod te słuchawki, dużo lepiej niż iHA6, EF-6, Little Dot 6. Gdyby tak podnieść tylko ich szybkość, czyli więcej prądu, a to tylko Yulong A8, który jest bardzo drogi :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cayin HA-1A ma jeszcze wyjście głośnikowe i chyba dałby radę je wtedy napędzić?

To prawda. Swego czasu Piotr Ryka pisał, że od tyłu HA-1A daje radę popychać HE6. Od dłuższego czasu myśle by zakupić adapter od Hifimana ale to prawie 5 stów, do tego jakiś krótki ale w miarę dobry kabel głośnikowy kolejne 5 stów i wychodzi 1k. Tak czy inaczej dokonam tego zakupu bo i 5LE powinny zyskać, natomiast muszę poczekać z tym do następnego kwartału. Ciekawe czy inne słuchawki niż te które wymienia hifiman w opisie adaptera mogłyby doznać jakiejś krzywdy z jego strony.

tja, tylko że wtedy żywotność driverów drastycznie maleje.

Hmm trochę dziwne zatem ze sam Hifiman promuje takie rozwiązanie swoim adapterem. Trochę mnie nastraszyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Majkel napsiał gdzieś w jakimś wątku na tym forum, a także ludzie na Head-fi w którymś wątku dotyczącym He-6, że jak podłączali do wyjść kolumnowych to im słuchawki żyły kilka miesięcy, rok czasu, podczas gdy, ja osobiście znam 5 sztuk He-6, które mają 4-2 lata i nić im się nie dzieje. I się powinno trzymać tego co jest wytyczne wyjście słuchawkowe do wyjścia słuchawkowe, głośnikowe do głośników i jeszcze jedna rzecz, trzymać się dopuszczalnego limitu z mocą dla słuchawek, a nie że tutaj czytałem że ludzie podpinają Dharmy do zbalansowanego wy∆scia w iHa6, przecież te wyjście ma 4 razy większą moc niż dopuszczalna moc przez te słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się w tym temacie niedawno o ten adapter i otrzymałem odpowiedź, że nie jest potrzebny i że wystarczy sam kabel aby podłączyć je pod wzmacniacz. Tak nawiasem, to ten adapter w środku nie wygląda mi na 500zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adapter rezystancyjny jest konieczny w przypadku podlaczania sluchawek do wzmacniacza kolumnowego lampowego z wyjsciem transformatorowym. Trafa sa przewidziane na konkretna impedacje obciazenia, zbyt wysoka impedancja niedostatecznie obciaza pradowo uzwojenie wtorne, co moze doprowadzic do uszkodzenia trafa glosnikowego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko piec piecowi nierówny. Pytanie do jakich mocarzy ludzie te Hifimany podłączali. One są prądożerne, ale zapewne łatwo jest w ten sposób przekroczyć limity. HA-1A to w kategorii wzmacniaczy kolumnowych kategoria piórkowa ;) W wolnej chwili poszukam tego wątku na Head-fi, może doszukam się jakiś szczegółów.

PS. Sam słucham Dharm po balansie z IHA-6. Nie jestem z resztą w tym odosobniony. W porównaniu do jacka dynamika znacznie rośnie. Jeśli zauważe jakikolwiek negatywny skutek tego wykroczenia, na pewno dam znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sluchalem HE-1000, natomiast sluchalem HE-6 i dla mnie sa one rozwinieciem prezentacji znanej mi z 5LE. @Campton a w Twojej ocenie (zdjęie sugeruje, że masz/miałeś obie pary) to jest ten sam sposób prezentacji, ale lepiej/wiecej/mocniej czy to już odejście od starej linii?

Faktyczne, w brzmieniu HE-6 jest więcej analogii do starych modeli niż do HE-1000.

Dla mnie HEki są całościowo lepsze od szóstek i tu nie będę się rozpisywał dlaczego.

Powiem tylko że połączenie ich przestrzeni, muzykalności i rozdzielczości jest moim spełnieniem słuchawkowego grania.

Natomiast za HE-6 mogą przemawiać poszczególne aspekty, jak większa dynamika w skali makro, ogólna szybkość oraz bardziej bezpośrednia i namacalna średnica.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zejdźmy na ziemię. Hifiman HE-350 to niezły sprzęt. Na AK300 grają fajnie elektronikę. Mają troszkę za ostrą górę (do stemperowania - pewnie Perul by coś poradził), nie za ciężki bas i są trochę suche. Ale to wszystko nieprzesadnie. Jasne są - tak jak ludzie pisali. Dość wygodne, wizualnie podobne do HE400i. Tamte były dla mnie bez góry i za ciepłe.

Ogólnie fajne za tą cenę jaka tu przewija się na forum. Ale wymagają modów moim zdaniem. Wymiana padów na HM5 i poprawki które dałyby im trochę soczystości i muzykalności.

Dziekuję Koledze maskaspawacza za HE-350 !

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zejdźmy na ziemię. Hifiman HE-350 ... Mają troszkę za ostrą górę (do stemperowania - pewnie Perul by coś poradził), nie za ciężki bas i są trochę suche. Ale to wszystko nieprzesadnie. Jasne są - tak jak ludzie pisali. .

... wymagają modów moim zdaniem. Wymiana padów na HM5 i poprawki które dałyby im trochę soczystości i muzykalności.

Mieliśmy zejść na ziemię a nie do piekieł :):P

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Wy bogacze ;) dyskotekujecie o HEKach a ja tu o prostych słuchawkach za 100 dolarów.... Ale piekła w tym nie ma, niech nas Greatest Warlord Michael from Heaven broni !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności