Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Kurczę, no to fajnie.

Ktoś gdzieś kiedyś pisał, że HE-4 to takie słabsze HE-6, ale coś mi tu nie pasuje - ta góra - w szóstkach jest jej sporo i jest dosyć ofensywna.

Poza tym, chyba najbardziej niedoceniane/nieznane słuchawki Hifimana na naszym rynku.

Albo za słabo się orientuję...


Scena nie jest wielka, super poukładana itd., ale mi to nie przeszkadza, żeby osiągnąć dużą, holograficzną uporządkowaną przestrzeń, trzeba z reguły pożegnać się z naturalnymi barwami lub zapłacić za słuchawki 18 tysi.

Eee, można taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty masz bumbiasty bas w he500. Wlasciciel hawkow i byly lcd2 sie wypowiedzial :ppp

A przestrzen mimo slodkiej srednicy i tak maja mega :)

 

Zaloz na nie welury od hm5. Gora sie imo polepsza. Troche ciemnieja. traca na holografii niestety.

Ale wygoda na plus. Aha... i wyrzuc stockowy kabel jak masz ta srebrzonke tragiczna :)

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś nie czytać! :P

A gdzie ten właściciel hawków napisał, że mają one dobry bas? Mają z nim kłopot, ja powtarzałem to ciągle; ale przecież nie poprawia to wcale basu w he500, który faktury nie ma zbyt czytelnej. Miałem i poznałem też inne słuchawki - to nadal nie poprawia sytuacji he pińcet. Moje lcd2 zanim wymieniono w nich przetworniki też były lepsze.

No i faktycznie wszystkie trzy sztuki he 500, ktróre słyszałem to były sztoki (jedna z innym kablem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ze stajni Hifimana poznałem tylko he400, he500, he560 i jak założyłem he-4, to nie wiem po co powstały wyżej wymienione.

Podpisuję się pod tym i tak samo nie wiem po co HiFiMan wypuszcza nowe słuchawki, jak dla mnie od nich liczą się tylko He-6 i He-4, od biedy też mogą być He-500, ale tutaj mam takie same zdanie jak Ty, co do nich.

 

He-6 mają mniej góry niż He-4.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no, nie róbcie hajpu na HE4, bo ceny podskoczą ;) .

 

Na początku mojej przygody ze słuchawkami miałem okazję posłuchać zarówno HE-6 jak i HE-4. Dużo z tego odsłuchu nie pamiętam, ale bardziej barwa podobały mi się HE-4, natomiast scena to jednak domena HE-6.

 

Co do HE1000 to słuchałem jakoś na wiosnę i jak dla mnie to słuchawki kompletne - nic bym w nich nie poprawiał brzmieniowo, a już na pewno nie barwę :) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

HE-4 do kupienia na audiostereo, ogłoszenie wisi w komisie.

 

Łapy precz :angry:. Rozpocząłem rozmowy :D.

e tam 1500... czasami za 1000 się trafiały...

 

Ze stajni Hifimana poznałem tylko he400, he500, he560 i jak założyłem he-4, to nie wiem po co powstały wyżej wymienione.

 

Podpisuję się pod tym i tak samo nie wiem po co HiFiMan wypuszcza nowe słuchawki, jak dla mnie od nich liczą się tylko He-6 i He-4, od biedy też mogą być He-500, ale tutaj mam takie same zdanie jak Ty, co do nich.

He-6 mają mniej góry niż He-4.

@misiekkb: a co Ci nie pasuje w he5le?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE-4 miałem z rok i pamiętam, że miały bardzo dużo góry. Ja lubię jak góry jest dużo, ale była trochę dla mnie na dłuższe odsłuchy męcząca. Nie tyle kłująca czy sybilizująca, co świdrująca gdzieś w mózgu ośrodek odpowiedzialny za odbiór wysokich tonów. Ale przy tym bardzo rozciągnięta i świetna średnica, wokale jakby było się blisko sceny i artysty. Bas był bardzo szybki i raczej oszczędny, ale kontrolowany, w ogóle bardzo energetyczne słuchawki i bardzo głośne.

To pewnie zależy z czym się ma porównanie.

Nie odbierałem HE-4 jako ciemne, raczej po jaśniejszej stronie, ale słuchałem ich wtedy z Lyra, który nie był chyba najbardziej odpowiedni do tych słuchawek, chociaż je dobrze napędzał, i miałem po nich HE-400, które były ciemniejsze i o sporo niższym poziomie SQ, chociaż były łatwe do napędzenia. HE-4 bardzo trudno w ogóle napędzić, z przenośnych źródeł w ogóle nie grają.

 

HE-4 bardziej porównywano, że grają podobnie do HE-5LE.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He-5le dla mnie mają za dużo basu, który jest za słabo kontrolowany oraz jego faktura. Średnica też słaba, nie nadająca się do słuchania żeńskich wokali, gdyż faktura, szczegółowość czy jej rozdzielczość jest słaba. Fajne są w rocku, ale nie w anisonach czy klasyce.

@Compton
tak słuchałem na tych samym torze, był to flagowy cd Marantza a jako ampy EF-6, Auralic, Mjolnir. I He-4 miały dużo więcej tutaj góry i była ostrzejsza niż w He-6, natomiast jeśli chodzi o jakość to He-6.

@Michał
spróbujemy coś tutaj załatwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety żadne z wymienionych słuchawek, które nadają się do ciężkiej muzyki nie będą wysterowane przez Teaca, do He-500 czy He-5le potrzebny jest wzmacniacz stacjonarny albo Bakoon HPA-01m. P90S jest w stanie wysterować jako tako He-400i, a poniżej 400i nawet nie warto kupować Hifimanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE-400 jeszcze nadawałyby się, grały już z telefonu, z mocniejszego źródła było oczywiście lepiej, warto podłączyć pod jakiegoś wzmaka. Dobrze były wysterowane przez DX90, ale w połączeniu z Aune B1 jak ze stacjonarki. Tylko to ogóle duże słuchawki, mało mobilne i otwarte, głośne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź :D

Czyli HE-400S nie nadaje się :( szkoda.

Może poszukam czegoś na podwórku AKG / Beyer, jeszcze raz dzięki.

Akurat chyba z HE400s nie powinno być dużego problemu. Stare i nowe HiFiMany to dwa różne światy

jeżeli chodzi o skuteczność i napędzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności