Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego ze xy v1 zawsze byly drozdze od wersji drugiej natomiast heki odwrotnie , stad da doplata

No i tutaj zaczynaja sie schody, hifiman chce mi je wymienic ale musze je wyslac do USA , a to oznacza oplate celna przy odbiorze nowych... druga opcja to wymiana u dealera gdzie kupiles a ten kreci , ze nic o tym nie wie. Takze czekam az hifiman sie z nimi skontaktuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak stare. One kiedyś były za 2999 USD, także zjechali trochę z ceny.


No i tutaj zaczynaja sie schody, hifiman chce mi je wymienic ale musze je wyslac do USA , a to oznacza oplate celna przy odbiorze nowych... druga opcja to wymiana u dealera gdzie kupiles a ten kreci , ze nic o tym nie wie. Takze czekam az hifiman sie z nimi skontaktuje

Widzę, że mieszkasz w Holandii. Kupowałeś od lokalnego dystrybutora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak stare. One kiedyś były za 2999 USD, także zjechali trochę z ceny.

No i tutaj zaczynaja sie schody, hifiman chce mi je wymienic ale musze je wyslac do USA , a to oznacza oplate celna przy odbiorze nowych... druga opcja to wymiana u dealera gdzie kupiles a ten kreci , ze nic o tym nie wie. Takze czekam az hifiman sie z nimi skontaktuje

Widzę, że mieszkasz w Holandii. Kupowałeś od lokalnego dystrybutora?

No bo robią wyprz.

 

Nie chce mi się wysyłać na mój koszt do USA lub HK czy Japonii i jeszcze dopłacać 650$, wolę Hawki kupić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

He-5le dla mnie mają za dużo basu, który jest za słabo kontrolowany oraz jego faktura. Średnica też słaba, nie nadająca się do słuchania żeńskich wokali, gdyż faktura, szczegółowość czy jej rozdzielczość jest słaba. Fajne są w rocku, ale nie w anisonach czy klasyce.

Tak z ciekawosci zapytam, czym były 'kontrolowane' wtedy te HE-5LE, że zostawily takie wrazenie? Moze to kwestia gustu, że akurat mnie wokal, rownież żeński z tych nauszników wyjątkowo podchodzi, natomiast niekontrolowany bas to mi pachnie słabym piecem. Sam tego nie doswiadczam, ale tez nie przypominam sobie bym gdzieś indziej słyszał podobna opinię do Twojej.

 

 

Chodzi o sposób prezentacji, tak jak mykupyku napisał (poniżej zacytowane). Jak dla mnie bas nie ma kontroli absolutnej, czyli właśnie konturowy, zwarty, tylko trochę się wlecze to dla mnie jest słabo kontrolowany. Wokale żeńskie kwestia czego się słucha, ktoś np powie że SE535 mają bardzo dobre wokale, gdyż jest taki mit, a dla mnie one mają kiepskie wokale, gdyż te wyższe nie są wykańczane i dodatkowo brzmią kartonowo.

 

 

ja to widzę tak, że obaj możecie mieć rację...

 

bo bas nie jest konturowy, zwarty, ale... szybkość, barwa i wypełnienie jest fajne, misia nie ma

 

średnica, też wyższa, w porównaniu z górą jest mniej rozdzielcza, ale... barwa, muzykalność i energia są na wysokim poziomie

 

mi najbardziej odpowiada dynamika i energia i muzykalność tych słuchawek i tym wygrały u mnie z he560, które lepiej rysują bas, grają z wyższą rozdzielczością i finezyjniej wykończają dźwięki, ale nie mają tej energii

Energię mają fajną, dlatego uważam je za jedne z najlepszych słuchawek zaraz po Stax 007 mkI do rocka i ostrzejszych brzmień, ale ja taką muzykę słucham od czasu do czasu. No właśnie średnica ta wyższa nie jest rozdzielcza, a to dla mnie też nie jest do przejścia. Więc tutaj bardzo dobrze odpowiedziałeś na moje pytanie.

 

He560 tutaj bas jest bardzo dobry, góra tak samo, dużo lepsze niż He500, He5le, He4 i Hek (w basie). I tak jak napisałeś finezyjnie wykańczają dźwięki, ale cóż z tego jak dla mnie w w nich średnica jest zrąbana całkowicie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to widzę tak, że obaj możecie mieć rację...

 

bo bas nie jest konturowy, zwarty, ale... szybkość, barwa i wypełnienie jest fajne, misia nie ma

 

średnica, też wyższa, w porównaniu z górą jest mniej rozdzielcza, ale... barwa, muzykalność i energia są na wysokim poziomie

 

mi najbardziej odpowiada dynamika i energia i muzykalność tych słuchawek i tym wygrały u mnie z he560, które lepiej rysują bas, grają z wyższą rozdzielczością i finezyjniej wykończają dźwięki, ale nie mają tej energi

To prawda, bas nie jest w nich tak konturowy, stąd może niekoniecznie są to słuchawki do Nerofunk/DnB czy innej szybkiej elektroniki natomiast ktoś nie mający styczności z Hifimanami może odnieść wrażenie, że to najgorsze słuchawki z górnej półki cenowej (przynajmniej niegdyś) tej stajni. A to jest wedlug mnie wprowadzeniem w błąd. Bas jest zwarty, szybki i jak kolega napisał posiadający ogromną energię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności