Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Słabo z recenzjami he 350, one nadadzą się do cięższych gatunków? Poza tym, że góry może być sporo to są dociążone w średnicy i basie?


Słabo z recenzjami he 350, one nadadzą się do cięższych gatunków? Poza tym, że góry może być sporo to są dociążone w średnicy i basie?

Yhy:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięższe granie psychedelic trance i death metal, ogólnie lubię bardziej przysadziste i dociążone brzmienie. Jak one idą w stronę jasności to nie będą dla mnie. Jako punkt odniesienia to Denony mm400 mi się ostatnio bardzo podobają, brakuje mi tylko głębi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięższe granie psychedelic trance i death metal, ogólnie lubię bardziej przysadziste i dociążone brzmienie. Jak one idą w stronę jasności to nie będą dla mnie. Jako punkt odniesienia to Denony mm400 mi się ostatnio bardzo podobają, brakuje mi tylko głębi:)

To są jasne słuchawki z wypchniętymi wokalami i całkiem niezłym basem. Po prostym modzie można go wręcz podwoić. Myślę, że do tych gatunków muzycznych można kupić coś co bardziej się sprawdzi.

W kilku słowach: bardzo dobry bas, dobra średnica i wypchnięta góra, ale absolutnie nie szeleszcząca i sylabizująca, dla mnie w sam raz. Rewelacyjna scena i równie dobre pozycjonowanie.

Natomiast do metalu czy rapu szukałby czegoś innego.

HE-300 by się sprawdziły rewelacyjnie :)

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE-4? Chyba łatwiejsze od HE-6 :D

 

Z telefonu galaxy s4 grają znośnie, ale jak podłączysz je pod odpowiedni wzmacniacz, to dopiero pokazują na co je stać. Wzmacniacz lampowy hifimana ef5 nie radzi sobie z nimi dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskakujące, bo zdaje się, że gdzieś był polecany do tych słuchawek :)

Jakbym opisał HE-4? Kiepsko mi idzie opisywanie brzmienia słuchawek, ale ok coś napiszę :D

Grają ciemno, dla mnie bardzo przyjemne brzmienie, takie na długie godziny słuchania :) jakieś detale dźwięku dobrze słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to trochę dziwne, że HE-4 grają z telefonu, a ich firmowym wzmakiem jest nie za dobrze.

A kiedyś był polecany również do HE5LE :D


Zaskakujące, bo zdaje się, że gdzieś był polecany do tych słuchawek :)

Jakbym opisał HE-4? Kiepsko mi idzie opisywanie brzmienia słuchawek, ale ok coś napiszę :D

Grają ciemno, dla mnie bardzo przyjemne brzmienie, takie na długie godziny słuchania :) jakieś detale dźwięku dobrze słychać.

Ciemno w audezowym stylu?

A jak ze sceną?

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że jak na telefon, to grają znośnie. Bo są takie słuchawki jak pewnie HE-6 czy K1000, że z telefonu jest bardzo źle :)

 

Ze wzmacniacza hifimana jest lepiej niż z telefonu, ale nie grają tak jak można się spodziewać. Przykładowo lepiej grają z wyjścia słuchawkowego yamahy ax892 :)

 

Nie jest to ciemne granie w stylu Audeze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na parametry, to one potrzebują bardzo mocnego wzmacniacza, najlepiej zbalansowanego.

Choć po ostatnich przeżyciach z Bursonem V2+ śmiem wątpić, że to jedyna droga.

 

Nigdy nie miałem okazji ich posłuchać.

Może jeszcze kiedyś nadarzy się okazja.

 

Za ile je można wyhaczyć?

Toć to już prawie vintage :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak chcesz to mogę je Tobie pożyczyć.

 

Ciężko je dostać przynajmniej w PL, ale jak się pojawiają to za około 1000-1200zł w zależności od stanu.

Pierwszy byłem kuna :P.

Od razu sprawdzę czy soloist da radę 86-ciodecybelowej skuteczności ;)

 

Możesz je sobie nawet dzisiaj zabrać, tylko weź fostexy :P

A z Comptonem się umówimy, na przyszły tydzień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie...normalne!!!

Ze stajni Hifimana poznałem tylko he400, he500, he560 i jak założyłem he-4, to nie wiem po co powstały wyżej wymienione. Hifiman chyba za bardzo chciał się przypodobać (sprzedać jak najwięcej) odbiorcom i pojechał z wystylizowanym brzmieniem. Pięćsetki - słodkie, z przesadnie dźwięczną górą i nieco bumbiastym basem (Grubby idź se jakiś film obejrzyj, to nie jest post dla Ciebie), kosztem naturalności średnicy uzyskana większa przestrzeń; "no ładnie słuchaweczki grajo, tak z daleka" jak to określił mi kiedyś sprzedawca :woot: ; realizmu brak.

He560 - nawet wysoko cykajo, bas potrafi nisko łupnąć, ale ta gejowsko plumkająca, sztuczna średnica doprowadzała mnie do rozpaczy.

W He-4 pierwsze co mnie uderzyło, to naturalność i realizm - reszta już w zasadzie się nie liczy :D

Góra pewnie niektórym tyłka nie urwie, ale nie ma w niej sztuczności.

Scena nie jest wielka, super poukładana itd., ale mi to nie przeszkadza, żeby osiągnąć dużą, holograficzną uporządkowaną przestrzeń, trzeba z reguły pożegnać się z naturalnymi barwami lub zapłacić za słuchawki 18 tysi.

Rozdzielczość - mnie zadowala,

tak jak szczegółowość i separacja źródeł.

Ale kuźwa, ta naturalna, realistyczna średnica i bas, to mnie normalnie miażdżą!!!

Słuchawki grają przy tym nieofensywnie, bez przesadnych skoków dynamicznych (ale i bez braków w makrodynamice), bez piłowania i agresji, a jednocześnie bardzo szczegółowo i dokładnie, wszystkie dźwięki są należycie dopowiedziane.

Bas jest nieprzewalony, bardzo ładnie zaznaczony ze świetną barwą i najniższymi rejestrami.

Nic mnie w tych słuchawkach nie wk..wia, a chyba wszystko podoba. Takie Fostexy th-x00 z modami Perula mogą się pochwalić większą przestrzenią i lepszym pozycjonowaniem np., ale to nie są naturalnie grające słuchawki; no i bas jest dużo gorszej jakości.

Także tego tam, fajne słuchaweczki Hifiman zrobił :) (według mnie).

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności