Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Stockowe welury hifimana to niestety dramat, te z hm5 to najlepsze odkrycie od czasów wynalezienia koła :D Nie wiem jak to wygląda w przypadku he500, ale na he-5le brzmienie jest imo lepsze, bardziej napowietrzone.

btw, grubbby, zastanawiałem się co wygryzło DT990, HE500 się nie spodziewałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano HE500... dla mnie jest to genialne rozwiniecie wlasnie dt990 600ohm. Lagodniejsza gora, rowniotki ale naturalny i wypelniony srodek, a na padach od hm5 to dol jest masakryczny. Wszystko genialnie aksamitne - zarowno rozdzielcze jak i gladkie, niemeczace. Scenicznie bardziej trojwymiarowo, z wieksza iloscia powietrza.

Czy dt990 pojda w swiat - ciagle sie wacham, bo maja jedna dla mnei wazna zalete - mniej leja dzwiekiem na zewnatrz.

 

co do padow to faktucznie odnosnie komfortu to stockowe sa do bani. dzwiekowo sa z jednej strony inne - zalezy od preferencji. lecz z drugiej strony moim zdaniem na stockowych jest obiektywnie technicznie lepiej.

jednak biorac wszystkie za i przeciw siedzie na hm5.

 

Ja do he500 mialem pare podejsc. Pierwsze bardzo optymistyczne, drugie tragiczne (na stockowym kablu). U Fatso tez mnie nie zachwycily z reszta. Tam wolalem duzo bardziej lcd2/3 .

A teraz u mnie mam od tygodnia ponad tez lcd3... i wole siedziec w he500 :) Wydaje mi sie ze tor fatsowy byl ewidentnie bardziej synergiczny z lcd3 po prostu i he500 tam nie zagraly...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam zamierzam do świąt zapisać się do tego zacnego fanklubu jestem w przed dzień zakupu i proszę o poradę na początek podam zestaw jaki teraz posiadam Cambridge stream magic 6 - schiit lyr - piooner pd 9700 -hd 650 .

Teraz proszę o radę oto opcje na zakupy

1. He -500 + audio gd nfb 1.32

2. He- 6

3. He -500 inny dac (3500-4000 zł warunek lepszy brzmieniowo od sm6)

Na dzień dzisiejszy granie po coxie cd+ sm6 w roli odtwarzacza plików po tysiącach przeczytanych postów zgłupiałem pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontować jak zdemontować, ale założyć potem na wszystkie zatrzaski jest większy problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontować jak zdemontować, ale założyć potem na wszystkie zatrzaski jest większy problem ;)

Kilka dni temu podmienialiśmy stokowe welury na te od hm5. Trochę zeszło na tym.Strasznie te zatrzaski są zaprojektowane w tych słuchawkach.

Co do samego dźwięku, to niestety jest mała "degradacja" dżwięku, choć wygoda niesamowita. Liczę na to, że po jakimś czasie pady trochę przyklapną i dźwięk przybliży się do tego na stokowych padach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zdemontować jak zdemontować, ale założyć potem na wszystkie zatrzaski jest większy problem ;)

Kilka dni temu podmienialiśmy stokowe welury na te od hm5. Trochę zeszło na tym.Strasznie te zatrzaski są zaprojektowane w tych słuchawkach.

Co do samego dźwięku, to niestety jest mała "degradacja" dżwięku, choć wygoda niesamowita. Liczę na to, że po jakimś czasie pady trochę przyklapną i dźwięk przybliży się do tego na stokowych padach.

 

dokladnie to samo pisalem kilka tygodni temu. jednak nieco dzwiek na tym cierpi :( ale tez zostawilem na padach hm5 bo wygoda przekonala. i tez licze na wygniecenie i poprawienie walorow sonicznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym ta degradacja polega? Może da radę obejść problem, żeby była i wygoda i dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że się wygłupię ale trudno...

Jak zdemontować pady w hifimanach?

 

 

Ona są na czterech zaczepach od środka na zewnątrz, więc ciągniesz wyginając je właśnie od środka, wtedy puszczają. W sumie wystarczy żeby jeden puścił. A najlepiej to na youtube sobie poszukaj filmu. Lepiej tak, niż urwać ten plastikowy haczyk. A założyć równie łatwo, jak już się ma obczajony mechanizm, dzięki czemu to tam wszystko siedzi na miejscu.

 

EDIT

 

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zreklablowane he500 i dobrze napędzone potrafią zagrać naprawdę dobrze ;)

Na pewno rekabling im pomaga, bo jak miałbym poszeregować jakość grania HE-500, to wyszło mi tak, od najgorzej:

- firmowy kabel + welur

- firmowy kabel + sztuczna skóra

- kabel alternatywny + sztuczna skóra

- kabel alternatywny + welur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisuję się z moimi He-300(kupionymi trochę taniej), po własnoręcznym modzie (usunięcie filcu) i rekablingu kablem wykonanym od PERULA z miedzi medycznej z dużym jackiem amphenola. Napędzam je Colorflyiem C4 pro i okazyjnie wyjściem słuchawkowym w głośnikach B&W MM1(w tej konfiguracji grają z mniejszym basem, są jakby bardziej ugrzecznione).

Słuchawki nietechniczne, dają duży fan z odsłuchu, z wyraźnym basem, ale o dziwo fajnie brzmi na nich klasyka. Szczególnie orkiestra symfoniczna z kontrabasami w tle - poezja. Fajnie też sprawdzają się w jazzie i rocku. Mają dosyć słabą górę, ale bez przesady. Próbowałem odjąć im trochę trochę basu zaklejając otworek z tyłu przetwornika, ale wyszła kiszka - stały się jakby bez życia. Może coś w ujęciu im basu dałoby wytłumienie czymś muszli???

Z pamięci grają subiektywnie lepiej niż B&W P7, HD650, DT880 250 ohm i 990 edition 600 ohm (źródło C4 pro), ale gorzej od HE-500.

Na moje ucho bardziej szczegółowe od posiadanych wcześniej AKG K550, ale scena wyraźnie lepsza jest w AKG. Hifimany mają tylko rozbudowaną na boki.

Generalnie kawał dobrych słuchawek.

Edytowane przez badyl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Próbowałem odjąć im trochę trochę basu zaklejając otworek z tyłu przetwornika, ale wyszła kiszka - stały się jakby bez życia. Może coś w ujęciu im basu dałoby wytłumienie czymś muszli??? ...

Cały otwór zakleiłeś? Jak tak to się nie dziwię, że kiszka wyszła. Na początek zaklej połowę i sprawdź efekty.

 

Zamiast wytłumiać muszlę spróbuj bardziej przewiewnych padów, np welurów od HM5 (wiesz od kogo pożyczyć ;) ). Chociaż i wytłumianie muszli też może dać pożądany efekt, ale na 99% zabierze trochę powietrza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakleiłem cały taśmą izolacyjną. Puściłem sobie jakiś utwór republiki i cały lukier z gitar prysł, zagrało to sucho, płasko, wycofanie i jakoś nienaturalnie. Potem sprawdzałem na poszczególnych gatunkach i bez wątpienia, jakby słuchawki z wyciętym "libido".

W sumie też myślałem, że może by połowę tylko zakleić, ale miałem pewne wątpliwości co do trwałości kleju. Nie wiem na ile by to "pracowało", jakieś ciśnienie akustyczne czy coś w tym stylu, mogło by spowodować odklejenie się taśmy izolacyjnej? A jakby ten otwór tylko jakimś filcem przysłonić, a nie zaklejać? Wytłumienie muszli widziałby tak, żeby okleić je od zewnątrz jakąś matą bitumiczną, ale to chyba jak piszesz zabrałoby powietrze, a to jest jednak istotny element odsłuchu, także gra nie warta świeczki... Generalnie nie gra to źle, ale jakby tak kapkę tego basu odjąć to by było idealnie. Spróbuję jeszcze z tymi padami. Trochę mnie jednak martwi, że za którymś razem jak będę je rozkładał to jakiś element plastikowy pęknie.

Muszę pochwalić kabelek, świetna robota. Dodał im szczegółowości, rozjaśnił i jakby dał ciemniejsze tło.

Na razie to mam ciężko z czasem także może jakoś bliżej świąt się pobawię.

A słuchawki mają potencjał do modów.

Edytowane przez badyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności