Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Grzeszycie :P mialem je u siebie na testach i dla mnie killer pod uwage biorac cene... ale kaman... he500 w szufladzie? w piekle sie smazyc za to mozna :PPPPP

Miałeś na testach te z pierwszą wersją modu - druga (ta którą ma Gryf) ma więcej funu, znaczy bas jest mocniejszy :) . Środek też chyba naturalniejszy - bardzo fajne wyszły w wersji 2.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta druga wersja ma więcej basu od pierwszej, a nie od oryginalnych słuchawek. Generalnie basu jest w sam raz tak, jakby ustawić na wzmacniaczu +2 basu w skali 5. Oczywiście, że HE-500 grają lepiej, ale czy proporcjonalnie do ceny 6-7 razy większej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to wiecej basu juz nie dla mnie - tamte mialy dol juz mocny w sam raz.

Doskonale wiem ze to sa ******aszcze sluchawki... ale HE500... HE500? :) nie zrozumiem :P

Jeśli chodzi o zejście basu a zwłaszcza ciśnienie akustyczne jakie on wywiera, to żadne otwarte tak nie zagrają jak D1100 mod v2, nawet HE500. Miałeś D600 to wiesz o co chodzi, z tym, że D1100 po modzie są sporo naturalniejsze ten bas nie przysłania reszty no i średnie nie są tak wykastrowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda. Ale zejscie to niewszystko. Ja sie po prostu w zamknietych sluchawkach dusze :) nie oddaja tak naturalnie sceny, czesto maja dziwne echa itd itp

Poza tym to fanklub hfm... wiec tylko je mozna tu czcic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mamy hfm czcić to mi się podobało wiele modeli od tego producenta, właściwie każde które słuchałem coś w sobie miały, aczkolwiek nie ma tyle żeby mnie zmobilizować do odkładania na nie i zakupu - jednak są pilniejsze rzeczy. Może kiedyś się za coś zamienię...

 

Wystukane na parapecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sie zgodze w pelni... jakbym mial porownac cena / jakosc z moimi dt990 600ohm to sklanialbym sie do kupna beyerow.

Natomiast nie patrzac na cene mialem duzy dylemat, ktore sprzedac. Wystawilem dt990... ale dylemat wrocil i oferta z komisu wycofana, lampa zakupiona i dt990 wrocily do lask :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie jeszcze jedno pytanie alternatywa dla he- 500 ,zamknięta półotwarta poprostu do nocnych i porannych odsłuchów z dobrym tłumieniem na zewnątrz he 500 słucha ze mną cała rodzina .

Wzmaki - nfb-28 , lyr schiit

Muzyka ekstremalny metal 90% reszta rock

Wymagania żeby jakość dźwięku nie była gorsza od he 500 może oczywiście być inna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest to całkiem bezpieczne dla słuchawek i sprzętu? Nie ma jakichś ograniczeń mocy na wyjściach?

 

Zależy do czego podepniesz te słuchawki. Ja np. podpinam pod swoją Yamahę CR-2020, co prawda pod normalne wyjścia słuchawkowe ale tam to jest pociągnięte prosto z końcówki tylko fabrycznie przez rezystory, które ja mam ominięte. Może być tak, że zaraz na początku regulacji głośności będzie już za głośno (z zacisków głośnikowych), dlatego nie zawsze się to rozwiązanie sprawdzi. Ja mam w swoim ampli takie coś co się zwie "audio muting" i to mi obcina głośność -20db, wtedy regulacja ma znacznie lepszy zakres.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak sobie założyłem dzisiaj na głowę HE560 i się zdziwiłem to całkiem fajne słuchawki, wydaje mi się że potrzebują

dobranego toru pod siebie, aby pokazać co potrafią. Teraz już wiem że ci co pisali o nich że to świetne słuchawki

mieli rację to co się teraz pojawiło to głębia sceny, dalej grają raczej w głowie, ale już nie tak płasko,

jest 3D (no nie są to HD800, no ale bardzo przyjemnie) do tego separacja chyba też za sprawą tej sceny jest lepsza.

Szkoda tylko że wygoda jest taka trochę słaba jak się komuś uszy nie mieszczą :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie założyłem dzisiaj na głowę HE560 i się zdziwiłem to całkiem fajne słuchawki, wydaje mi się że potrzebują

dobranego toru pod siebie, aby pokazać co potrafią. Teraz już wiem że ci co pisali o nich że to świetne słuchawki

mieli rację to co się teraz pojawiło to głębia sceny, dalej grają raczej w głowie, ale już nie tak płasko,

jest 3D (no nie są to HD800, no ale bardzo przyjemnie) do tego separacja chyba też za sprawą tej sceny jest lepsza.

Szkoda tylko że wygoda jest taka trochę słaba jak się komuś uszy nie mieszczą :mellow:

 

Co prawda nie HE560, a tylko HE-5LE i już w ubranku od Michała :

 

http://michauczok.com/data/imagegallery/531240cd-aa25-dc6a-8d62-83c87e610f82/242ead39-5203-9dc1-5946-fc2971737c8e.jpg

 

i ze zmodyfikowanym przez Fatso przetwornikiem, więc trudno je chyba dalej nazywać Hifimanami, podpięte pod to co u góry strony :

 

http://swsaudio.pl/category/wzmacniacze/

 

powoduje u mnie chęć ciągłego słuchania.

 

Saudio : co do sceny to nie jest ona jakoś specjalnie rozdmuchana, ale jak w nocy tak się zasłucham, że zapominam, że słucham ;) to mi się czasami włosy jeżą na karku, bo myślę, że ktoś się włamał do domu (!), albo właśnie wybija mi okno itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności