Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj HE300 z deklami od Michauczoka w lepszej jakości:

1.jpg

Dodatkowo są wytłumione matą bitumiczną i fajnie izolują, a driver nie wpada w drgania, co jest oczywiście plusem.

 

Ogólnie one z padami SS HM5 są dość specyficzne, nie każdemu to przypadnie do gustu, ale jak są to warto spróbować. Można wyjąć też ten filc, który siedzi między padami, a driverem, także pobawić się z bass-portem. Sporo możliwości.

Edytowane przez snuffdbko
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja porządnego zdjęcia w życiu nie zrobiłem, ale za dnia mogę spróbować takie.... jasniejsze

Masz także jasną stronę ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja porządnego zdjęcia w życiu nie zrobiłem, ale za dnia mogę spróbować takie.... jasniejsze

Masz także jasną stronę ? ;)
No nie wiem, Lordzie...

 

Paratykusie, nie mów , ze sie nie starałem... I kadr ustawiałem ( i IPada ) i zdjecie obrabiałem...

 

Twoja kolej !

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja porządnego zdjęcia w życiu nie zrobiłem, ale za dnia mogę spróbować takie.... jasniejsze

Masz także jasną stronę ? ;)

No nie wiem, Lordzie...

 

Paratykusie, nie mów , ze sie nie starałem... I kadr ustawiałem ( i IPada ) i zdjecie obrabiałem...

 

Twoja kolej !

 

 

O, narobiłeś się (!)

Muszę w takim razie w łikenda coś pyknąć .

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje 3 grosze. HE 400i mam spięte z 901 poprzez z Fiio E12. Dopiero wtedy dźwięk dla mnie jest właściwie dociążony. Ale nie o tym mowa.

Ostatnio zawitali rodzice w gościnę. Dałem posłuchać ojcu - wow - pełen zachwyt nad blues-owymi kawałkami.

Daję matuli - słucha i słucha i mówi - "bez sensu te słuchawki, przecież dźwięk słychać z zewnątrz a nie słuchawek".

To taka rekomendacja laika:-) Myślę, że dotyczy ogólnie sprzętu audio, nie tylko Hifimana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O znakomitych dynamikach he300 słów kilka jeszcze.

 

Czemu one znakomite są moim zdaniem na tle klasykow dynamików typu k/q701/612/7XX, hd600/650, dt880/990 premium/pro, shure srh1440/1840, ath ad700x itd...

 

Pod ręka mam rekablowane q701 hybrydą 8 żył Jimmiego i he300 na sommerze, wczoraj grały z the wire i espressivo, dziś grają tylko he300, bo w dzień toru nie odpalę, a he300 grają z ipada3, ipada mini, touch5 i touch4. Gra z IPada 3 d.upę urywa, z taczek niczego nie urywa ale gra muzykalnie i wciągająco.

 

Wiekszosci w.w. dynamikow tak sobie nie posłucham - z taczek, a jesli nawet jak srh1440/1840 to sory Batory, ale przy he300, pancernych słuchawkach czołgisty z metalu to one w rękach się kruszą i rozpadają. Takie shp9500 tanie i dobre , przy he300 wygladaja jak słuchaweczki, zabaweczki.

 

1. Kawał solidnego grania bez wodotrysków i fajerwerków.

2. Dobre rzemiosło, pancerna budowa.

3. Grają ekstra z torów i całkiem nieźle z ziemniaków. / że ath też to potrafią? Ale jak one wyglądają przy hifimanach i ile wacikow trzeba po kieszeniach nosić, do krwawiących uszu... /

 

Ergo:

 

Sa to najbardziej niedocenione słuchawki, jakie spotkałem.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w sygnaturce.

 

One mnie w pierwszej godzinie odsłuchu rozczarowały po całości.

 

Ale, jak ucho się stopniowo adaptowało, przestało czekać na wodotryski, to doceniło klasę jednak uczciwego rzemiosła.

 

Sluchalem głównie otwartych na welurach, takze od stocka kabel sommer tylko różnił...

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez takich gentlemanów jak MANU i Lord np...

 

Fakt.

 

Ja się wczoraj dowiedziałem :P

 

Snuffdbko sie nie obrazi, z PW

 

 

 

He-300 chyba krok do tyłu bedzie jednak, chociaz, nie słuchałem...

Pamiętasz to? Przez Ciebie też były niedoceniane! :D

(krok do tyłu względem K612 PRO, bo o nich była rozmowa)

 

Wspominam, bo napisałeś posta:

 

Moja, mojsza, najmojsza

 

Najlepsze są he300 :ph34r:

 

:)
Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, to wiadomo, ale ludzie częściej sięgają po Q701/HD600/DT880/DT990 i nawet nie rozważają HE-300, nawet jeśli preferują taką charakterystykę, bo poszły opinie "z dupy", że technicznie odstają od w/w słuchawek. Sam Manu kilka miesięcy temu pisał mi, że po wymianie z K612 na HE-300 to raczej krok w tył, a teraz widać po jego postach jak mu się podobają. Ktoś wydał opinie, że są słabe, a albo nie lubił takiej prezentacji dźwięku, albo niesynergiczne połączenie było, czy za szybko ocenił. Dalej ta opinia była powielana przez ludzi, którzy nawet ich nie słuchali i tak się to utarło. A to naprawdę kawał solidnego sprzętu i jak będę miał znów możliwość posiadania otwartych słuchawek to, jak na razie, bo gusta się zmieniają, HE-300 są dla mnie najlepsze - lepsze od w/w słuchawek, lecz podkreślam, że dla mnie, bo taką charakterystykę dźwięku osobiście preferuję.

 

Tomku, musimy się zgłosić do HiFiMANa o kasę, bo im sprzęt niedoceniany, przez tak długi okres, promujemy! :D

Edytowane przez snuffdbko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE-300 są ciągle produkowane, czy w sklepach już niedobitki zostały?

 

 

O znakomitych dynamikach he300 słów kilka jeszcze.

Czemu one znakomite są moim zdaniem na tle klasykow dynamików typu k/q701/612/7XX, hd600/650, dt880/990 premium/pro, shure srh1440/1840, ath ad700x itd...

Pod ręka mam rekablowane q701 hybrydą 8 żył Jimmiego i he300 na sommerze, wczoraj grały z the wire i espressivo, dziś grają tylko he300, bo w dzień toru nie odpalę, a he300 grają z ipada3, ipada mini, touch5 i touch4. Gra z IPada 3 d.upę urywa, z taczek niczego nie urywa ale gra muzykalnie i wciągająco.

Wiekszosci w.w. dynamikow tak sobie nie posłucham - z taczek, a jesli nawet jak srh1440/1840 to sory Batory, ale przy he300, pancernych słuchawkach czołgisty z metalu to one w rękach się kruszą i rozpadają. Takie shp9500 tanie i dobre , przy he300 wygladaja jak słuchaweczki, zabaweczki.

1. Kawał solidnego grania bez wodotrysków i fajerwerków.
2. Dobre rzemiosło, pancerna budowa.
3. Grają ekstra z torów i całkiem nieźle z ziemniaków. / że ath też to potrafią? Ale jak one wyglądają przy hifimanach i ile wacikow trzeba po kieszeniach nosić, do krwawiących uszu... /

Ergo:

Sa to najbardziej niedocenione słuchawki, jakie spotkałem.

 

W reklamie byś się odnalazł, twoje argumenty do mnie przemawiają. Dasz posłuchać manów hifi ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, HE300 czasem bywają nie doceniane. ;)

Jak dla mnie pokonały mi.: DT990 Pro, D600, HD600, K550, HD650, HD700, q701, K701, K601 (kolejność nie przypadkowa).

Przerobiłem kilka par padów i zdecydowanie najbardziej pasują mi welury HM5 - lekko większa scena niż na stockowych i ZNACZNIE wygodniejsze, skórkowe psuły mi dźwięk.

Polecam też spróbować ściągnąć filc z przed przetworników, taki zabieg je trochę rozjaśni (mi jednak lepiej z filcem grają). Mam je na Sonolone i jest lepiej niż na fabrycznym, ale rozważam zmianę na 7n.

Z mahoniem zamiast grilli jeszcze się dobrze nie osłuchałem, ale na pierwszy rzut ucha scena się zmniejszyła i jakby straciły trochę lekkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś słuchałem HE-300 i jak dla mnie przegrały z X1, z tym, że nie chodzi o kwestie techniczne, co charakterystykę - tak więc kwestia gustu.

Na pewno słuchawki mają sensowny przetwornik, można modami zmieniać ich brzmienie, ale konstrukcję (znaczy masę i wygodę) to wolałem X1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie znacie, dla mnie nowość, bo ja najpierw słucham, potem czytam :)http://www.highfidelity.pl/@main-1449&lang= Wojciech Pacula o he-300, dla mnie sama prawda, dopiero z tej recki dowiedzialem sie, że plastikowe sa he300, a skóra na pałąku nie jest prawdziwa...chociaz z ta skórą, to nie wiem... Przyjrzałem sie słuchawkom dokładnie, no tak, faktycznie. Ale wrażenie jest , że są metalowe cholera, albo za szybko na łeb wsadziłem, żeby słuchać...

 

Najtaniej nowe, ktoś pytał, w mp3store :)

 

Wczorajszy artykuł o doskonałości hi-endowej taczki 5, dzisiejsza informacja o tym, że Pacula z iPoda też pędził he-300 , ja dziś już trzecią godzinę w he-300 z touch5 siedzę, micha śmieje mi się, solidnie grające, ciepłe, z potężnym basem, otwarte, duże hełmofony, choć lekkie, nie miałem jeszcze takich otwartych dynamików taczkopędnych. X2 planowałem, tylko mi al bundy namieszał, ale nie wiem, czy te he-300 nie byłyby pd nich dla mnie lepsze. Hd650 bardzo mi sie spodobały, tylko najdroższe na swiecie i najszybciej samoznikające pady mnie zatrwożyły, sprzedałem. No i hd650 z taczki nie posłuchasz, choć Nismo pisał, że niektórzy audioznawcy uparcie próbowali... :P

 

A co do podobieństwa brzmienia he-300 do planarów. Coś jest na rzeczy. Ja tylko he-5le słuchałem, ale w utworze Bukowina A.M. Jopek tak wielkie wrażenie na mnie zrobiły, że odtąd żadne dynamiki nie dają mi w tym utworze satysfakcji. Aż do wczoraj, kiedym posłuchał z he300. Doskonałości takiej jak w he-5le nie było, ale klimat, magia - jak najbardziej.

 

Także głupi już jestem, bo zamieniłem się tak, z głupia frant, z ciekawości, bo Snuffdbko mi żyć nie dawał ;)

 

A mam z taczki najlepsze otwarte dynamiki jakich w życiu słuchałem.

 

A tego mi właśnie trzeba było do szczęścia, Lordzie ;)

 

Sr60e by Michauczok drewniaki z mojego avatara, grają zaiste przednio, czarują i kolorują, ale he300 dla mnie lepsze... Też mają magię, choć mniej koloru, ale raz, wygodniejsze, dwa, rzetelniejsze w graniu.

 

Naprzemian ich z taczki używam, żadnych innych mi się nie chce, wczoraj nawet toru nie odpaliłem.

 

Takze Snuffdbko, strzeliłeś sobie w stopę ;)

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także głupi już jestem, bo zamieniłem się tak, z głupia frant, z ciekawości, bo Snuffdbko mi żyć nie dawał ;)

Co ja, co ja, a kto mi truł, że MOE mi wyśle? :D Gdybyś mi tego nie wysłał to pewnie byśmy się nie zamienili, bo jam chciał DT880, które komuś innemu sprzedałeś.

 

Takze Snuffdbko, strzeliłeś sobie w stopę ;)

Wiesz, że musiałem - potrzebuję zamkniętych. Sam przed wymianą pisałem Ci, że nie oddawałbym ich, gdyby nie to, że miejsce odsłuchu mi nie pozwala korzystać z otwartych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idźcie wszyscy w diabły :P

 

HFI-580 zakupione, teraz do porównania biorę HFI-780, bo przednio te pierwsze na padach HM5 grają, a podobno bardziej efektowne są 780'tki, a tego szukam w zamkniętych słuchawkach stable/portable. SHP9500 rzadko na głowie lądują, bo jakoś czarów mi w nich brakuje mimo, że ogólnie stawiam je bardzo wysoko, jak na otwarte. Teraz przez Wasze hurra optymistyczne opinie jestem skłonny pobawić się z HE-300, bo ich 50Ohm mnie pozytywnie nastraja, względem zmulonych Fidelio X2 ze swoimi 30Ohmami, które na AIMie mnie zawiodły.

 

Ktoś użyczy HE-300? Na 1 dzień dosłownie, żebym wiedział, co i jak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę, bo to jedyne słuchawki, które mi żona w domu w dzień akceptuje. Otwarte (usłyszę, jak Aleksio marudzi) ale nie tak na*******ajace na zewnatrz, jak 9500 czy sr60e :P żeby nie mogła radia słuchać...

 

A zamkniete czy doki w domu czy na dworze ze względu na Aleksia, jak z nim po domu czy na dworze łażę, odpadaja...

image.jpg

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności