Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, Zear napisał:

W czym trzymacie swoje słuchawki by chronić je przed kurzem? Poleci ktoś jakiś case / pokrowiec na Sundary, gdyby jeszcze kabla nie trzeba było odpinać...

Te, których słucham codziennie (Clear MG) mam na stojaku, Hawki chowam do "kajsa" a Robiny mają w zestawie worek, więc z pudełka nie korzystam. Takie worki materiałowe na słuchawki to jest mega praktyczne rozwiązanie. Może nie wygląda tak fajnie jak pudełko, ale nic się nie kurzy i szybko się wyciąga.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zear napisał:

W czym trzymacie swoje słuchawki by chronić je przed kurzem? Poleci ktoś jakiś case / pokrowiec na Sundary, gdyby jeszcze kabla nie trzeba było odpinać...

 

Ja niezmiennie polecam pokrowce Stax'a. Nie trzeba ściągać słuchawek ze stojaka a są ma tyle obszerne, że pomieszczą nawet HEkSe na stojaku Rooms FS-PRO, który mały nie jest. No i można, a wręcz należy,  delektować się widokiem bezpiecznie przechowywanych słuchawek:)

 

Pokrowiec_STAX_.thumb.jpg.b3abcb77f0b7d91608a99558ab8238b6.jpg

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2022 o 14:25, Zear napisał:

A jeśli chodzi o zbalansowany kabel, to zgodnie z instrukcją
Będę miał na takim kablu 2x głośniej?

Nie będziesz miał 2x głośniej przy 2x większej mocy.

Na moc składają się wzmocnienie napięciowe i wzmocnienie prądowe. Wzmocnienie napięciowe (gain) odpowiedzialne jest za "głośność" i wielkość sceny, a prądowe za "wydolność". Stąd przy wymagających słuchawkach są sprzęty, które grają głośno, ale "charczą" bo mają mocne wzmocnienie napięciowe, ale prądowo nie wyrabiają. Ja mając Qudelixa zauważyłem, że po balansie dźwięk na Takstarach HF580 był bliższy, bardziej nasycony.

 

W dniu 25.09.2022 o 14:25, Zear napisał:

Będzie OK.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, kabelek zamówiony. Zruinuję się ale mam nadzieję, że starczy mi to do końca życia już. :-)
Dzięki za ciekawą wiedzę z tymi napięciami
A mógłby ktoś rzucić jakimś linkiem gdzie takie etui / pokrowce można kupić?
Jedyne co znalazłem to na Amazonie to jakieś coś takiego : Geekria UltraShell
ale nawet nie wiem, czy będzie pasować.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RadekBe napisał:

 

Ja niezmiennie polecam pokrowce Stax'a. Nie trzeba ściągać słuchawek ze stojaka a są ma tyle obszerne, że pomieszczą nawet HEkSe na stojaku Rooms FS-PRO, który mały nie jest. No i można, a wręcz należy,  delektować się widokiem bezpiecznie przechowywanych słuchawek:)

 

Pokrowiec_STAX_.thumb.jpg.b3abcb77f0b7d91608a99558ab8238b6.jpg

Sennheiser fabrycznie dodaje takie worki np do HD650 

948A6CC7-924B-496E-B1F4-1A06381B9FA4.jpeg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://tidal.com/album/7819899

Winowajca mojej ruiny, Sundary zostają.

Dodają teraz niby taki stojaczek do słuchawek

d755f872248ed29cefbb931da200722a.jpg

ale będą zbierać kurz strasznie.


Przydałoby się coś takiego

https://www.amazon.pl/UltraShell-sluchawki-sluchawkowy-podr%C3%B3%C5%BCna-akcesoria/dp/B00FN5UDPE/ref=mp_s_a_1_2?crid=24GMVOXN58U3K&keywords=geekria+uktrashell+case+sundara&qid=1664280429&sprefix=geekria+uktrashell+case+sundara+%2Caps%2C283&sr=8-2

Ale opinie ma różne..... Może wiecie gdzie kupić coś dobrego a nie drogiego?

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Zear napisał:

https://tidal.com/album/7819899

Winowajca mojej ruiny, Sundary zostają.


Gratuluje wyboru. Będzie Pan zadowolony. :D 👍
W dużych składach też pokazują klasę. 

 

9 godzin temu, Zear napisał:

Dodają teraz niby taki stojaczek do słuchawek

d755f872248ed29cefbb931da200722a.jpg

 

Fajny. :) Tak kreatywnie podeszli do sprawy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2022 o 14:25, Zear napisał:

Myślicie, że będzie ktoś chętny kupić używane ATH M50x z padami które trzeba wymienić choć po 300 zł?

Ja bym nie sprzedawał. Potem się żałuje, że bardzo tanio czegoś się człowiek pozbył. Zamknięte słuchawki czasem mogą się przydać. Albo jak w hifiman padnie przetwornik.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie sprzedawał. Potem się żałuje, że bardzo tanio czegoś się człowiek pozbył. Zamknięte słuchawki czasem mogą się przydać. Albo jak w hifiman padnie przetwornik.
A często padają te przetworniki?

M50x mam już 3 lata, Mee M-Duo działają mi już 8 lat, od Sundary oczekuję 30 lat bezawaryjnego działania :-) Mają szansę tyle podziałać przy codziennym głośnym słuchaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Heheman, kompletna loteria. Mają szanse pograć rok, może dwa, trzy...czasem padają po kilku miesiącach. Bez względu na to czy to model, czy to za 800 zł czy 35000 zł kupujesz możliwie najniższą jakość wykonania w świecie audio, ale świetne brzmienie w swojej klasie. Coś za coś. 

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2022 o 13:56, Zear napisał:

Dodają teraz niby taki stojaczek do słuchawek

Troszkę ten stojaczek świadczy o firmie niestety.

Jak nie będziesz szalał z głośnością, delikatnie zakładał na uszy (chociaż to akurat domena Audeze, że przetwornik rozwala się od zbyt szybkiego zakładania słuchawek na głowę) nie wyłączał/włączał wzmacniacza z wpiętymi w niego słuchawkami to te kilka lat się nimi nacieszysz. Chyba, że masz pecha.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka, to mój tato kupił 35 lat temu jakiegoś tonsila (słuchawki) i gra do dzisiaj a tu takie jaja.....
To Audeze, które kosztują te kilkanaście kafli też się psują tak szybko?

Może lepiej zwrócić te słuchawki póki mogę i kupić kolejną parę m50x...

A co znaczy nie szaleć z głośnością? Lubię słuchać głośno... :-(

Trzeba najpierw odłączyć słuchawki a później wyłączyć wzmacniacz?



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Zear napisał:


Może lepiej zwrócić te słuchawki póki mogę i kupić kolejną parę m50x...

Ratuj się póki możesz. Ty chcesz z nimi tak do końca życia? To jakaś pokuta?

Edytowane przez lobuz1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Zear napisał:
18 minut temu, lobuz1 napisał:
Ratuj się póki możesz. Ty chcesz z nimi tak do końca życia? To jakaś pokuta?

Grają przepięknie więc raczej raj przynajmniej dla uszu trzymając się metafory 🙂

No nie wiem- najwyraźniej przepięknie dla każdego znaczy coś innego 😀. Wyglądają jak kupa czy przepięknie? W tym poziomie cenowym poszukaj Sivga czy Sendy Audio- wykonanie pierwsza klasa i świetne granie.

Edytowane przez lobuz1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Zear napisał:

Trzeba najpierw odłączyć słuchawki a później wyłączyć wzmacniacz?

Czasami tak. Większość tutaj ma jakieś drogie wykwinty (Bursony, woo, itp) które im pyrkają, szumią, przy włączaniu/wyłączaniu walą w słuchawki więc lepiej uważać. A nie wiem co ty masz, bo być może nie doczytałem.

8 minut temu, lobuz1 napisał:

Wyglądają jak kupa czy przepięknie?

A podobno to ja po pijaku dziwne rzeczy pisuję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Rafacio napisał:

Czasami tak. Większość tutaj ma jakieś drogie wykwinty (Bursony, woo, itp) które im pyrkają, szumią, przy włączaniu/wyłączaniu walą w słuchawki więc lepiej uważać. A nie wiem co ty masz, bo być może nie doczytałem.

A podobno to ja po pijaku dziwne rzeczy pisuję.

Nie gadam z Tobą- od kiedy straszyłeś mnie 2 latami za kratami stwierdziłem, że to żenua i dno 🤣. 0d Kaszy dostaję tylko ostrzeżenia. Nie mam ochoty na dyskusję, szkoda mi energii i nie widzę sensu takiej rozmowy, więc proszę mnie nie zaczepiać 😀. Bye.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, lobuz1 napisał:

Nie gadam z Tobą- od kiedy straszyłeś mnie 2 latami za kratami stwierdziłem, źe to żenua i dno 🤣. 0d Kaszy dostaję tylko ostrzeżenia. Nie mam ochoty na dyskusję, szkoda mi energii i nie widzę sensu takiej rozmowy, więc proszę mnie nie zaczepiać 😀. Bye.

😮

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wybaczą, że się wtrącam, ale pomijając powszechnie znaną historię z Bursonami, to o co chodzi z tymi pyrkającymi czy tam szumiącymi Woo i o który dokładnie model chodzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Reddit poczytałem trochę o tych usterkach driverów i faktycznie sporo osób się na to skarży .

To w takim razie jakie polecacie słuchawki grające równie pięknie jak Sundary, napędzi je Qudelix 5k, można je podłączyć przez zbalansowany kabel, ale które pograją te 10 lat i kosztują do 1.5k PLN?
Bo wydawanie co roku 2k na sprzęt mi się nie uśmiecha, tym bardziej, że przywiązuję się do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności