Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
11 minut temu, Tommy66 napisał:

,,Fajnie'' będzie wycierać kurz z tych wyżłobień, zwłaszcza przy przełącznikach.

 

Polecam zaopatrzyć się w małą szczotkę do odkurzacza z miękkim włosiem. Coś na wzór tego:

spacer.png

 

A czyszczenie będzie przyjemnością ;) Od wielu lat sprzątam odkurzaczem każdy sprzęt - laptop, komputer stacjonarny, monitor, sprzęt audio itp. Nie zostawia żadnych rys/śladów oraz kurzu.

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hammerh34d napisał:

Klasa A i balans wykluczają się.

Dlaczego? Tranzystory Bursona czy mój Singxer SA1 właśnie takie są.
 

ABOUT THE SA1

The Singxer SA1 is an high-performance, full-featured headphone amplifier and preamplifier. Pure Class A design and discrete, fully balanced circuitry. Completely analog, there is no EMI interference from digital control to disrupt the audio signal. ROHM input transistors provide very low noise and excellent performance. The output stage uses multi-stage current amplification, similar to that found in a high-power amplifier. Each channel has 2 pairs of 4A ON Semiconductor transistors to ensure low internal resistance and high output power. These circuits also incorporate a complete protection system against overcurrents, overloads, short circuits as well as thermal protection, DC protection and switch-on delay

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tommy66

 

Używam czegoś takiego jak poniżej i nie mam ani grama kurzu w takich trudno dostępnych miejscach. Zresztą nigdzie nie mam, bo o to dbam, żeby go nie mieć. Świetnie się to urzadzenie sprawdzało przy obudowie Bursona, którego zdaje się posiadasz. Rano wstaje, dmuchanko, później szmateczka, 3 minuty roboty, załączam roombe i po sprawie :)

 

https://www.amazon.co.uk/XPOWER-Electric-Computer-Duster-Vacuums/dp/B082XZDJ2D/ref=asc_df_B082XZDJ2D/?tag=googshopuk-21&linkCode=df0&hvadid=435824070893&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=14989634286295080202&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=m&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1007874&hvtargid=pla-907669124585&psc=1&tag=&ref=&adgrpid=104157431507&hvpone=&hvptwo=&hvadid=435824070893&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=14989634286295080202&hvqmt=&hvdev=m&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1007874&hvtargid=pla-907669124585

 

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zastanawiam się na ile tu mamy do czynienia z marketingiem. Bo z tego co ja rozumiem jeśli poziom zero jest na poziomie zero, to trudno mówić o klasie A, a jeśli jest przejscie przez zero (czyli coś kompletnie niezbędnego dla układu zbalansowanego, bo stanowiące o jego istocie), to tym bardziej.
Czy jest na sali jakiś elektronik?... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MichalZZZ napisał:

Coś czuję, że jak wpadnie @audionanik to poprzękreca moje powyższe słowa o trzyminutowym porannym dmuchanku 😂

A co, identyfikujesz się z  @Whooyem lub odnosisz do jego fantazji?

2 godziny temu, hammerh34d napisał:

jeśli jest przejscie przez zero (czyli coś kompletnie niezbędnego dla układu zbalansowanego, bo stanowiące o jego istocie

Istotą toru symetrycznego jest przesłanie odwróconego sygnału i jego wzmocnienie, tak jak „dodatniego”; dzięki czemu otrzymujemy „lustrzane” połówki, w których „znoszą się” szumy i zakłócenia. Potrzebne zatem są cztery pojedyncze wzmacniacze (przy dwóch kanałach). Bieguny głośnika są wpięte wtedy między dwie końcówki - wzmacniającą „plus” a wzmacniającą „minus”.
Żeby toto miało sens połówki/wzmaki muszą być takie same. W warunkach domowo-audiofilskich, gdzie odlegości między zabawkami są małe i zakłócenia niewielkie, nie ma to żadnego uzasadnienia, poza wątpliwymi korzyściami związanymi z podłączeniem obu biegunów głośnika do elementów aktywnych, a nie jednego do masy, drugiego zaś do elementu aktywnego, jak we wzmaku niesymetrycznym. Balans w domowym audio to przede wszystkim fetysz.

Edytowane przez audionanik
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie identyfikuje się z tamtym kolegą, tak mi się po prostu skojarzyło po ostatnim "udobruchaniu" w innym wątku ;)

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@greg_jg , @MichalZZZ  Panowie dziękuję za inspirację.

Lata temu kupiłem używałem do klawiatury coś takiego - https://allegro.pl/oferta/sprezone-powietrze-400ml-rurka-firmowy-vakoss-10744519226

Jakoś wyszło mi to z głowy.

 

Przewrażliwiłem się po zbieraczu kurzu - stand dac/amp Oppo.

 

 

 

Czy mogę być sfrustrowany  używając na bieżąco [w tym do burka] ?🙂 -  

 

 

 

IMG_20211114_171503.jpg

Edytowane przez Tommy66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MichalZZZ napisał:

Rano wstaje, dmuchanko,

I oby tak jak najdłużej! :)

Godzinę temu, audionanik napisał:

Istotą toru symetrycznego jest przesłanie odwróconego sygnału i jego wzmocnienie, tak jak „dodatniego”; dzięki czemu otrzymujemy „lustrzane” połówki, w których „znoszą się” szumy i zakłócenia.

Szumy jako sygnały o charakterze stochastycznym (losowym) nie mają szans się znieść w balansie, a wdzieranie się zakłóceń dotyczy tylko tych różnicowych i na odcinkach kabli, ale dobry ekran na SE robi co ma robić. Jak ktoś kupi np. interkonekt RCA wypleciony jak koszyk zamiast z ekranem, to potem będzie opowiadał, że balans gra lepiej i nawet będzie miał rację. Trochę jak w komunie, które rozwiązywała problemy samemu stworzone.

 

Wracając do szumów - dodają się ich wartości średniokwadratowe. Zniekształcenia natomiast znoszą się tylko parzyste, gdy tory + i - są identyczne. Czyżby ktoś chciał zarżnąć "zaletę" lampy przy okazji?

 

Nota bene, żeberka na sprzęcie to właśnie taki komunizm konstrukcyjny - umiemy rozwiązać problem, którego najczęściej nie ma. Duma socjalizmu. :) Po prostu musieli zwiększyć powierzchnię czynną urządzenia, żeby lepiej oddawało ciepło, bo estetyka przynajmniej dla mnie jest dyskusyjna. Trochę  przypomina osłonę głośnika w wintydżowym radiu kuchennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nowy Felix niesamowity.

 

Tak apropo, bardzo mocno zastanawiam się czy zakupić DT880 600Ohm jednak, aby w końcu poczuć 'w pełni' zgodnie z teorią, mojego OTLa. Już prawie klikam BUY ale wciąż się waham czy nie będą nazbyt odstawać od reszty co mam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2021 o 21:30, The Grand Wazoo napisał:

SinusAudio... piękny jest! Przypomina tym okienkiem Shindo, a mnie się wzmacniacze Shindo bardzo podobają :) 

 

image.png

Wow, a co to za cudo? Napisz coś więcej:)

 

Mam też do Was pytanie, są wzmacniacze OTL napędzane jedną lampą mocy i jedną sterującą. Są też wzmacniacze (nie tylko dual mono) napędzane dwiema lampami mocy i sterującymi. Jaki to (poza mocą) ma wpływ na jakość dźwięku? W szczególności na scenę i separację/holografię. No i czy moc do napędzenia ZMF Verite ma znaczenie? Może podwójne lampy nie mają tutaj sensu i to jest tak jak powyżej piszecie o balansie?

 

Chodzi mi o to, czy podwójne lampy są z definicji lepsze. Przy obecnej cenie lamp jedna lampa mocy i sterująca to spora oszczędność. Pytanie, czy ma to sens.

 

Ja miałem możliwość porównania tylko Woo wa2 i wa3. Wa2 ma większą scenę i jest dynamiczniejszy, ale może wynika to z posrebrzanych kabli w środku.

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakupiłem wreszcie pasujące w teorii słuchawki do OTLa ;]

DT880 600 Ohm

 

image.png

 

Mam drugi dzień, lampy już sądze, że dobrałem, dobrze, że mam kilka bo nie na wszystkich połączeniach grają odpowiednio na moje lubienie, ale teraz już jest nieźle, naprawdę nieźle :D Mowa o lampach mocy 6080 RCA.

Później będzie mała recenzja.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności