Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

@hammerh34dNie wiem dokładnie jaka to produkcja, podejrzewam, że niemiecka po orzełku na lampce, jest na nich napis BWB 848, a na kartonikach 23.12.1970 jako data produkcji. Wiem, że 6080 RCA troche różnych jest. Nie mogę nigdzie w necie znaleść takich samych z tym napisem na szkle. Kupiłem je bezpośrednio od producnenta wzmacniaczy SinusAudio. Skąd je wytrzasnął, nie wiem.

 

Apropo, w kontekście jakich słuchawek o 6080 rca masz kiepskie zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hammerh34dBardzo podobne do moich, one właśnie takie są, równe płaskie, ale przestrzenne. I to jakoś zdaje sie pasować do DT880. Bardzo dużo zależy też od sterujących. Słyszę to po swoich jak zmieniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hammerh34dRozumiem i doceniam opinie, mi się one w połączeniu z innymi słuchawkami też nie podobały, a z DT880 jakoś sobie radzą + odpowiednie sterujące oczywiście. Trzeba dodać, że nie mam zbyt dużego doświadczenia w lampach i nie słyszałem jeszcze żadnych z tych tzw. świętych grali :D

Btw. z jakimi lampami najlepiej Ci grały Beyery T90 i T1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione codzienne zestawienie teraz to PSVane albo Siemensy CCa jako sterujące plus Thomsony 6080 albo pary CV4079 przez adapter.
Thomsony to właśnie takie równe, praktycznie przezroczyste granie. Niedrogie i ciągle dostępne na eBayu iirc (ale teraz już z cłem, bo w UK).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hammerh34dTaki wynalazek Thomsona jeszcze znalazłem. Niby piszą, że 6080 również, ale czy na pewno można to stosować zamiennie?

 

6336A 6080 6AS7G THOMSON CSF FRENCH VALVE TUBES

https://valvetubes.com/6336a-6080-6as7g-thomson-csf-french-valve-tubes.html

 

6336a_.004.jpg

 

Thompson-csf-6336A-1536x1536.jpg

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hammerh34dSpróbowałem jeszcze z najtańszymi, z którymi jest sprzedawany ten SinusAudio stockowo, czyli ruskie 6n13s, i kurna jestem całkiem zadowolony DT880 :D Znowu sterujące mocno potrafią kontrolować to co te lampy mocy robią. Ale szerzej o wszysktim będzie jak się juz osłucham, może jeszcze kupie w końcu jakieś lepsze lampy bo wszystko co mam to dość takie entry-entry-levele z tego co czytam po opiniach.

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja ostatnio też wróciłem do stokowych svetlan 6n13s w feliksie. Jednak producent wiedział co robi wrzucając akurat te lampy. Chociaż z tymi svetlanami to czytałem, że różnie - raz się trafi na dobre, raz na kiepskie.

Co do 6080 rca to u mnie zagrały najgorzej ze wszystkich 6080 jakich słuchałem (a sporo ich przerobiłem), jak wykastrowane. Mam je jeszcze, jak ktoś chce posłuchać to podeślę.

 

Edytowane przez Weird_O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejne zaskoczenie z DT880 600Ohm, tym razem postanowiłem połączyć 6as7g RCA NOS z ECC82-RFT NOS, połączenie, którego nie używałem chyba od półtora roku :D Znowu kolejne zaskoczenie! Bo przestrzeń zrobiła się ogromna, w szczególności za zasługą separacji i uczucia 3d, a bas potrafi sprężyście wybrzmieć. Zawsze mnie zaskakuje jak lampy potrafią wpłynąć na brzmienie... DT880 są bardzo na to podatne, bardziej niż poprzednie słuchawki, które na nim testowałem (nie do końca zgodnie z teorią iż powinny być wysokoohmowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hammerh34dOd https://www.tubeampdoctor.com/ . Generalnie jak włożyłem ruskie 6n13s to zaczeło mi się bardziej chyba jednak podobać niż 6080, a teraz 6as7g ECC82 chyba jeszcze bardziej, ale to się jeszcze okaże bo więcej różnych utworów trzeba posluchać :)

Tak 6as7g RCA to zupełnie inna bajka od 6080.

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, pabloj napisał:

I kolejne zaskoczenie z DT880 600Ohm, tym razem postanowiłem połączyć 6as7g RCA NOS z ECC82-RFT NOS, połączenie, którego nie używałem chyba od półtora roku :D Znowu kolejne zaskoczenie! Bo przestrzeń zrobiła się ogromna, w szczególności za zasługą separacji i uczucia 3d, a bas potrafi sprężyście wybrzmieć. Zawsze mnie zaskakuje jak lampy potrafią wpłynąć na brzmienie... DT880 są bardzo na to podatne, bardziej niż poprzednie słuchawki, które na nim testowałem (nie do końca zgodnie z teorią iż powinny być wysokoohmowe).

Pabloj a to ciekawe, bo RCA 6as7 g raczej cieplejsze, a RFT 82 z tego co pamiętam bardzo mało rozdzielcze. Ciekawe, ale czasami połączenia łapią nieoczekiwaną synergię. Być możne już w weekend będę miał okazję spróbować takiego połączenia, dzięki za podpowiedź. RCA 6as7 g bardzo lubię.

19 godzin temu, Weird_O napisał:

Ojj 6as7g RCA... Fantastyczne lampki. Trochę brumią ale za to jaki bas i głębia. No i ślicznie świecą :)

Można trafić na ciche, ja mam dwie pary i jedna jest cicha. Ogólnie cała rodzina 6as7 nie należy do najcichszych, ale TS 6as7g jakby cichsze niż RCA.

20 godzin temu, pabloj napisał:

@hammerh34dOd https://www.tubeampdoctor.com/ . Generalnie jak włożyłem ruskie 6n13s to zaczeło mi się bardziej chyba jednak podobać niż 6080, a teraz 6as7g ECC82 chyba jeszcze bardziej, ale to się jeszcze okaże bo więcej różnych utworów trzeba posluchać :)

Tak 6as7g RCA to zupełnie inna bajka od 6080.

moje RCA z tego samego źródła trochę brumią, 6n13 s za to ciche zupełnie.

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, bpiotrow13 said:

Pabloj a to ciekawe, bo RCA 6as7 g raczej cieplejsze, a RFT 82 z tego co pamiętam bardzo mało rozdzielcze.

To pewnie zasługa podbitego górnego pasma DT880.

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożegnalna fotka Sinusa w towarzystwie Ultrasone 11, słuchawki gościły u mnie niedawno. @Rafacio i nie tylko, pewnie i tak nie uwierzy jak dobrze zagrały z lampą OTL. Podobały mi się wcześniej w połączeniu z Violectric V590, ale z Sinusem wyraźnie większa i głębsza scena. Barwa ciepła i zarazem z bardzo dobrym doświetleniem średnicy. Z V590 w porównaniu było jakoś mroczniej i szaro.

Nie ma fotki, ale ZMF Eikon również świetnie zgrywają się z lampą OTL.

 

20211126_115246.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności