Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, uznam napisał:

Z opisu na stronie wynika, że potencjometr mamy taki sam tj. Alps niebieski.

6C4C słuchałem 2 miesiące temu i ciężko tak porównać, obstawiam, że w 2A3 jest większa rozdzielczość, przejrzystość,detal. Ale w tych pieniądzach 6C4C jest znakomity. Mój dopiero się wygrzewa, więc dźwięk może jeszcze wyewoluować.

Ja sie zastanawialem nad 6c4 albo 2a3, ale po rozmowie z Panem Mariuszem wybralem jednak 6n13s, tutaj brzmienie jest bardziej lampowe, a to lubie. Ja nawet DAC mam lampowy:) Dodatkowo lamp z rodziny 6as7/6080 itd juz troche mam i je lubie, Tung Sole 5998 brzmia super.

 

Lamp 300b i 2a3 nie mialem nigdy (z dht mialem tylko 45tki w Ayonie), wiec moze wszystko przede mna:)

 

Fajnie, ze kolejny sinus w klubie:)

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, uznam napisał:

Źle zrozumiałem. Ja zapamiętałem 6C4C, że grał bardziej miękko, 6n13s nie słuchałem.

:)

 

Tak wlasnie czytalem. Sinusy 6n13s podobno bardziej lampowe niz te wszystkie na dht, nawet podobno niz na 300b.

 

Moze 6c4 gral bardziej miekko ze wzgledu na lampy. Te psvane mozna kiedys wymienic na EML to pewnie bedzie bardziej miekko przy nieco lepszych parametrach pewnie. Tylko czesi niestety licza sobie za te lampy jak za zboze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bpiotrow13 napisał:

Tak wlasnie czytalem. Sinusy 6n13s podobno bardziej lampowe niz te wszystkie na dht, nawet podobno niz na 300b.

 

Moze 6c4 gral bardziej miekko ze wzgledu na lampy. Te psvane mozna kiedys wymienic na EML to pewnie bedzie bardziej miekko przy nieco lepszych parametrach pewnie. Tylko czesi niestety licza sobie za te lampy jak za zboze.

EML bardziej miękkie niż Psvane Treasure? Są jeszcze Psvane Acme, ale również bardzo drogie.

Na razie mój 2A3 gra podobnie do mojego ... SPL-a Phonitora XE, ten bas ma lepszy ale 2A3 ma naturalniejszą średnicę. 

Edytowane przez uznam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, uznam napisał:

EML bardziej miękkie niż Psvane Treasure? Są jeszcze Psvane Acme, ale również bardzo drogie.

Na razie mój 2A3 gra podobnie do mojego ... SPL-a Phonitora XE, ten bas ma lepszy ale 2A3 ma naturalniejszą średnicę. 

Tak bym pewnie zakładał, aczkolwiek trzebaby poszperac przes zakupem, to drogie niszowe lampy, trzeba liczyc z 700 euro za pare,  EML to ten sam poziom co psvane acme. To nie beda wszystko bardzo cieple lampy. 

 

Edit: Wrzuciłem do komisu woo wa2 jesli ktos by chcial. Wa3 tez sprzedaje.

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2021 o 21:04, dj1978 napisał:

Pożegnalna fotka Sinusa w towarzystwie Ultrasone 11, słuchawki gościły u mnie niedawno. @Rafacio i nie tylko, pewnie i tak nie uwierzy jak dobrze zagrały z lampą OTL. Podobały mi się wcześniej w połączeniu z Violectric V590, ale z Sinusem wyraźnie większa i głębsza scena. Barwa ciepła i zarazem z bardzo dobrym doświetleniem średnicy. Z V590 w porównaniu było jakoś mroczniej i szaro.

Nie ma fotki, ale ZMF Eikon również świetnie zgrywają się z lampą OTL.

 

20211126_115246.jpg

 

A teraz to wszystko moje. 😁 Lampa to lampa gra jednakowo czyli rewelacyjnie. (cytat)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do zakupu Sinusa ,(  @dj1978  dzięki )ZMF Eikon grają inną szkołą ale nie wiem co lepsze Ultrasone czy Eikony,

W "11" przestrzeń jak w kolumnach w ZMF znowu barwa i kolory z tym że w ZMFach niesamowite znaczenie mają pady i na   

innym modelu będą grały inaczej. 

Niestety żarłocznych planarów od Dana Clarka, A2C OTL [12 Ohm] nie napędził (tu trzeba watów) ale na szczęście rewelacyjnie grają z Fluxlabem FA12.

Edytowane przez Maniolo
Literówka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maniolo napisał:

Niestety żarłocznych planarów od Dana Clarka, A2C OTL [12 Ohm] nie napędził (

A mój OTL daje im radę 😛

WBA Electron ma mocy pod dostatkiem i to już od 20 Ohm.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Corvin74 napisał:

A mój OTL daje im radę 😛

WBA Electron ma mocy pod dostatkiem i to już od 20 Ohm.

A jak z wysterowaniem basu? Podlaczalem kiedys meze empyrean (32 omy) pod rozne OTLe i gralo to srednio. Ten WBA electron to nie jest specjalnie pod planary?

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, był konstruowany z myślą o planarach.

Ma go na forum w sumie 3 osoby.

Meze dobrze grają z tego co wiem na Cayin… @lsdmoże coś o tym napisać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Corvin74 napisał:

 

Meze dobrze grają z tego co wiem na Cayin…

No wlasnie, że niedobrze. Potwierdzily mi to przynajmniej trzy osoby, kiedy chcialem kupić Cayina. @lsd jest w tym gronie. Chodzi m.in. o niezbyt kontrolowany, poluzowany bas i przede wszystkim o średnice. Cayin sam w sobie jest bardzo średnicowy, podbarwia tą część pasma i do takich słuchawek jak Meze, które również kładą nacisk na średnice i są cieplej grające, się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MichalZZZ napisał:

No wlasnie, że niedobrze. Potwierdzily mi to przynajmniej trzy osoby, kiedy chcialem kupić Cayina. @lsd jest w tym gronie. Chodzi m.in. o niezbyt kontrolowany, poluzowany bas i przede wszystkim o średnice. Cayin sam w sobie jest bardzo średnicowy, podbarwia tą część pasma i do takich słuchawek jak Meze, które również kładą nacisk na średnice i są cieplej grające, się nie nadaje.

Coś musiałem w takim razie pomylić. @lsd wie dobrze bo ma z tego co pamietam Meze i kilka wzmacniaczy lampowych. A właśnie czy Meze zgrywają mu się z Electronem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już musimy jego pytac, bo zdaje się Electrona też ma. Ja swoje Meze paruje z Pathosem Aurium, który jest na lampach Mullard E88CC i synergia jest bardzo dobra. Choć wolę je na Niimbusie. 

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lsd napisał:

Empyreany najlepiej parują się z Lucarto Songolo :)

A jak grają z Electronem?

Jaka różnica względem z Songolo?

Edytowane przez Corvin74
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym się opierać na opiniach ludzi na forach, to zostawiłbym Sinusa. O SPLach się trochę naczytałem i nie brałbym go pod uwagę, ale to żadna opinia, bo go nie słyszałem. Powyższy Sinus mi się też bardziej podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też oddaję głos na Sinusa. Zdecydowanie warto podłączyć go też pod 230V i dać sygnał z dac. :)

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój drugi SPL, wcześniej był Phonitor 2, wróciłem do XE po Violectricu V281.

Z nim jest to fajne, że się nie grzeje, ma pilota a brzmieniowo jest bardzo podobny do 2A3.

Sinus gra większą skalą, swobodniej. SPL jest czystszy i ma lepszy bas i żadnej ostrości ani jasności. No i napędzi większość słuchawek na rynku.

Na razie wygrzewam Sinusa i codziennie słyszę, że zaczyna się otwierać, więc może jeszcze pozamiata, na co mam nadzieję :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

2 minuty temu, uznam napisał:

Chodzi Ci o podłączenie bezpośrednio pod gniazdko z ominięciem listwy?

U mnie gra z Dac Moon 390

Na zdjęciu nie widzę kabli. Myślałem, że niepodłączony. 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności