Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, bpiotrow13 napisał:

Dzieki, czemu niewarta?

Suchy, rachityczny dźwięk. 

Ciepłe, z mocnym basem, aksamitną górą, delikatną średnicą i bardzo dobrą przestrzenią to Mullardy i inne brytyjskie np. Brimar, Genalex. Ja używam obecnie Mullardy ecc188 z fabryki w Blackburn. Gra lekką V, ale to akurat lubię. Ma potężny bas i taką jasną cykającą górę :) 

Najrówniejsze jeżeli chodzi o balans i tonalność wg. mnie to holenderskie lampy np. Amperex, Philips. Muzykalne, zrównoważone granie. Jak Amperex to PQ, jak Philips to SQ. 

Niemieckie Siemens, Telefunken imponują "świeżością", przestrzenią, "dokładnością", ale nie są to ciepłe lampy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

Suchy, rachityczny dźwięk. 

Ciepłe, z mocnym basem, aksamitną górą, delikatną średnicą i bardzo dobrą przestrzenią to Mullardy i inne brytyjskie np. Brimar, Genalex. Ja używam obecnie Mullardy ecc188 z fabryki w Blackburn. Gra lekką V, ale to akurat lubię. Ma potężny bas i taką jasną cykającą górę :) 

Najrówniejsze jeżeli chodzi o balans i tonalność wg. mnie to holenderskie lampy np. Amperex, Philips. Muzykalne, zrównoważone granie. Jak Amperex to PQ, jak Philips to SQ. 

Niemieckie Siemens, Telefunken imponują "świeżością", przestrzenią, "dokładnością", ale nie są to ciepłe lampy. 

Dzieki. Kupilem takie

 

https://www.ebay.pl/itm/274542843554?_trkparms=amclksrc%3DITM%26aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20160908105057%26meid%3De2f38716fead4077bc1cf9107d25be0c%26pid%3D100675%26rk%3D8%26rkt%3D15%26mehot%3Dnone%26sd%3D224630156889%26itm%3D274542843554%26pmt%3D0%26noa%3D1%26pg%3D2380057%26brand%3DMullard&_trksid=p2380057.c100675.m4236&_trkparms=pageci%3A8759b2a7-23c3-11ec-8ccd-76482d859654|parentrq%3A42cd4e9b17c0a9d963697993fffe3364|iid%3A1

 

Mam nadzieje beda dobre? choc z holandii.

 

Genalexy tobte z nowej produkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może wie co to za lampy? 

https://allegro.pl/oferta/2x-ecc189-mullard-najlepsza-ecc88-jaka-jest-e88cc-11244465008

Bo cena wyjściowa coś mi nie pasuje do tych zachwytów w opisie.

Edytowane przez domil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artorias żle rozumiesz . Według kodu to lampy wyprodukowane w fabryce Blackburn, brandowane RTC.

 

@The Grand Wazoo mnie zastanawia to że na skrajnych lampach w tym ogł. kody są do góry kołami i nie są wytrawione a raczej nadrukowane🙂.

Nie znam budowy lamp z tej rodziny, to nie będę się mądrzył.

Mam skojarzenie z czymś od J.J , chyba?.

Edytowane przez Tommy66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tommy66 Chodziło mi o te zdanie z aukcji "ECC189 MULLARD JEST LEPSZY DŹWIĘKOWO OD E88CC PHILIPS SQ.. ZDECYDOWANIE LEPSZY."

Ja posiadam ECC82 12AU7 philips, wyprodukowane w Blackburn. O ile wiem, to chyba nie jest najlepsza wersja, bo chyba są jeszcze E82CC, które ponoć są lepsze, ale czy rzeczywiście jest jakaś duża różnica, to nie wiem. Strasznie dużo zamoty z tymi lampami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to rodzina 12au7/ Ecc82 ,E82cc -armia.

"ECC189 MULLARD JEST LEPSZY DŹWIĘKOWO OD E88CC PHILIPS SQ.. ZDECYDOWANIE LEPSZY."

 

co komu bardziej pasuje. Jeśli Masz oryginał , to nie sugeruj się nadrukiem Philips ,bo jest to Mullard.

Philips'y najlepsze z deltą, kod  fabryki z Heerlen. 

Z Heerlen można jeszcze trafić z 9 zamiast delta , ale tego jeszcze nie spotkałem osobiście i nie rozgryzłem.

Edytowane przez Tommy66
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja dualmono Sinusa, to przede wszystkich większa objętość sceny i lepsze napowietrzenie, dzięki temu powiększone źródła pozorne nie cisną się i są pokazane swobodniej.

Miałem wcześniej standard teraz mam dualmono. Ale na dobrą sprawę jedne i drugie zasilanie pokazuje wysoką klasę grania OTL.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam wzmacniacza lampowego do ZMF Verite Closed. Źródło to Moon 390.

Aktualnie mam SPL Phonitor XE, z którym dobrze się zgrywa, ale wiadomo jak ZMF to lampa, więc chciałbym spróbować dobrej lampy.

 

Wytypowałem dwa rodzime wzmacniacze:

Felika Euforia Anniversary

Sinus 2A3 Dual

 

Różnica w cenie 100%, ale chodzi mi o dźwięk, a z tego co czytam to ten Sinus nawiązuje walkę, a wg niektórych wygrywa ze zwykłą wersją Euforii.

Czy ktoś porównywał obydwa wzmacniacze i jak ma się to do ZMF?

 

Edytowane przez uznam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, uznam napisał:

Wytypowałem dwa rodzime wzmacniacze:

Felika Euforia Anniversary

Sinus 2A3 Dual

Euforia to jest wzmacniacz na 6N13S, a Sinusie masz 2A3 - fajniejsze lampy.

Sam teraz będę zmieniał swój wzmacniacz WBA na lampach 6N13S/6080 na wzmacniacz WBA na lampach 2A3 (już nie mogę się doczekać, robi się).

Jeśli się uda to mój nowy wzmacniacz będzie na meet we Wrocławiu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Corvin74 napisał:

Euforia to jest wzmacniacz na 6N13S, a Sinusie masz 2A3 - fajniejsze lampy.

Sinusa też możesz mieć na 6n13s. Ja takiego miałem i grał świetnie. 2a3 mają inną sygnaturę, 6n13s grają bardziej kolorowo z tego, co Pan Mariusz mi kiedyś mówił. Koszt 2a3 jest na razie też sporo większy. Wszystko trzeba wziąć pod uwagę.

 

Najlepiej mieć i takie i takie:) Ja dzisiaj potwierdziłem właśnie a propos 2a3, że mogę je włożyć zamiast moich 45tek, chociaż nie wiem czy to ma sens. Porównam z wa3, w którym właśnie jest rodzina 6n13s.

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Qaz12 napisał:

A lampy 6C4C? Pan Mariusz mi je proponuje na testy, są ciut droższe od 6N13S

To jest zdaje sie jakas starsza DHT niz 2a3. Jest ich mniejszy mniejszy wybor niz 2a3, wiec tutaj pewnie lepiej na 2a3.

 

@dj1978 Ty go chyba miales przed 2a3?

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem 6C4C. Można powiedzieć, że to rasowy OTL, jednak 2A3 to większa kultura w brzmieniu, lepsza rozdzielczość, czytelność instrumentów. Z tym, że mój 2A3 ma oprócz wyższej klasy lamp również lepsze transformatory w zasilaniu. Co ma raczej też oczywiste przełożenie na brzmienie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności