Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

W pudelku z hifimanami dostalem xlr, jack 6,3 i 4,4…

Plusik dla HiFiMana za dołączanie dwóch kabli w zestawie ale jak dotąd nie używałem żadnego. Najlepiej wspominam te od HEXv2 a najgorsze obecne od HE6SEv2. Zawsze są jakieś użytkowe lub praktyczne niedoskonałości delikatnie mówiąc. Też uważam, że HiFiMan powinien pójść droga innych producentów tej klasy i umożliwiać wybór jaki konkretnie kabel ma być w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marco-polo napisał:

Fajnie byłoby gdyby te drogie słuchawki były produkowane na wymiar głowy aby były jak najbardziej komfortowe i na dodatek żeby pady nie nachodziły na uszy i nie uciskały.

Jak dla mnie to wystarczyloby zrobic regulowana szerokosc opaski. Jedyne ktore ledwo zakrywaja mi uszy to akg 271 mk ii

7 godzin temu, bakus1233 napisał:

@jacmiszcz92a widzisz, tak się oburzyłeś na mój komentarz a tutaj się potwierdza to co napisałem 😊serio, nie ma co produkować bez sensu syfu, który i tak będzie leżał.  

Kablofile to jednak mniejszosc. Nawet wsrod audiofili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

 

Kablofile to jednak mniejszosc. Nawet wsrod audiofili

Tego nie zmierzymy, ale mógłbyś się mocno zdziwić :) Z moich obserwacji wynika, że przy tych nieco droższych słuchawkach większość ludzi jednak wymienia kable.

 

Druga rzecz. Jak ktoś pisze, że stockowe Hifimana zagrały lepiej niż jakieś inne, to dajesz lajka (patrz powyżej), czyli akceptujesz jednak różnice w graniu kabli. A jak ktoś pisze o kablach, że robią różnice, to się dziwisz i robisz wielkie oczy. Coś tu jest jak na moje nie halo i zalatuje hipokryzją drogi kolego :) Nie żebym się czepiał o głupie serduszka, ale wypada być konewentnym we własnym przekonaniu.

 

31 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

Jak dla mnie to wystarczyloby zrobic regulowana szerokosc opaski. 

Wystarczyloby, ale zawsze lepiej jest mieć dwa pałąki moim zdaniem. Jak się jeden gdzies obije czy zużyje, to zawsze można założyć drugi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, jacmiszcz92 napisał:

Jak dla mnie to wystarczyloby zrobic regulowana szerokosc opaski. Jedyne ktore ledwo zakrywaja mi uszy to akg 271 mk ii

Kablofile to jednak mniejszosc. Nawet wsrod audiofili

Masz jakieś statystyki/badania naukowe na to? ;)

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=39198]jacmiszcz92[/mention]
 
No wow, niesamowite  I o czym to niby świadczy? Mnie i tak nie interesują stockowe kable. Zazwyczaj i tak lądują odrazu w pudle na strychu. To tak jakbym ja napisał - a ja dostałem możliwość dobrania sobie jeszcze jednego szerszego pałąka, a do tego w stocku miałem porządny travel case i białe rękawiczki Bez sensu co nie? Bo co Cię to obchodzi. Nic. Tak jak mnie nie obchodzi zbędny dodatkowy stockowy kabelek. 
 
W pudełku z Hifimanami też dostałeś ich słynną "jakość" słuchawek, które wg. wielu nie są warte połowe ich ceny. Jak widać Audeze i Hifiman sobie mogą pod tym względem podać rękę, bo idą łeb w łeb  
 
Najważniejsze jednak, że my właściciele jesteśmy zadowoleni z produktu (Ty z Hifimanów, ja z Audeze) i grają nam tak, że wywala z przysłowiowych kapci.
 
 
Czemu nie interesują cię stockowe kable?

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Play napisał:

Czemu nie interesują cię stockowe kable?

Bo zazwyczaj jak zmieniam na inne, to słyszę lepszą jakość brzmienia, to raz. Dwa lubię się bawić w zmiany i tak już mam, że wywalam wszystko co stockowe i zastępuje te rzeczy wyszukanymi - sprawia mi to radochę :)

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hifiman daje szrot nie kable
Użyczę do sprawdzenia swój zrobiony w domu. A nawet dwa różne wezmę.
Jeden o zbalansowanym brzmieniu a drugi o bogatym ;) i porównam chętnie z oryginalnymi od hifiman.
Pozdro !

Wysłane z mojego IN2020 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Qaz12 napisał:

Coś z solid core, nie pamiętam dokładnie

 

To "coś" musiało być bardzo słabe, skoro przegrało z drutem od Hihimana.

11 godzin temu, Qaz12 napisał:

Mi HEXv2 najlepiej grały z fabrycznymi kablami, na innych traciły holografię i głębię sceny

 

Swoją droga Twój wpis brzmi tak, jakbyś porównywał różne kable, a nie tylko to "coś" z kablem stockowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autentyczny syf to stockowe kable od HE500 i HE-6. te warkoczyki, srebrnego i miedzianego koloru odpowiednio. Conducfil 3014 jest od nich sporo lepszy - właśnie pojawia się głębia sceny i uczciwa, przyjemna średnica, a nie rozświetlony jazgot jak z miedziaka albo dźwiękowe mydliny bez koloru z tego od HE500. 

 

Co do stockowego do HE1000se to się nie wypowiem, bo słuchałem tylko z nim po XLR. Na tej podstawie stwierdziłem, że wolę swoje słuchawki (nie HiFiMany, więc kabel też nie), i skończyły się porównania zanim się zaczęły. Tak tylko wspominam dla podtrzymania obecnego poziomu dyskusji. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, majkel napisał:

Autentyczny syf to stockowe kable od HE500 i HE-6. te warkoczyki, srebrnego i miedzianego koloru odpowiednio. Conducfil 3014 jest od nich sporo lepszy - właśnie pojawia się głębia sceny i uczciwa, przyjemna średnica, a nie rozświetlony jazgot jak z miedziaka albo dźwiękowe mydliny bez koloru z tego od HE500. 

Ten "rozświetlony jazgot" po prostu nie pasuje do tych słuchawek, co nie znaczy, że z innymi (ciemnymi) słuchawkami te kable też by źle grały. Mam HE500 i kabel jest (jak na fabryczne kable) solidnie wykonany, niestety mocno sztywny, i pod tym względem to na pewno można by było lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Joshua Valour i jego pierwsze spostrzeżenia na temat Meze Elite🎶

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też jeszcze nie skorzystałem z opcji EQualizowania tych słuchawek, a sporo osób mówi, że po takim zabiegu nie mają sobie równych. Muszę się w końcu za to zabrać i zobaczyć ile w tym prawdy.

 

Osobiscie nie wiem jak grają na stockowym kablu, bo go nawet nie odpakowałem i poszedł odrazu z walizką na strych, w każdym razie w moim prywatnym egzemplarzu nie zauważyłem żadnej krzykliwej strony średnicy tych słuchawek. Być może ma na to wpływ bardzo dobry kabel jaki do nich użytkuje. 

 

@vonBaron daj im pograć jeszcze parędziesiąt godzin, żeby się wygrzały, bo może to być przyczyną tej krzykliwości o której wspominasz. Masz je zdaje się totalnie funkiel nówki.  Podejrzewam, że się ułożą.

 

Co do tego, które są lepsze czy 1266 czy LCD5, to napewno są inne. Audeze bardziej średnicowe, grające bliższą, namacalną średnicą, natomiast 1266 to taka bardziej Vka. Mimo wszystko jakbym miał ocenić jakość dźwięku jako ogół tych słuchawek, to Abyssy są nieznacznie lepszymi sluchawkami i to jest fakt. Wiem co mówię, bo mam te i te i często sobie nimi rotuje. Jestem zauroczony jednymi jak i drugimi. Częściej jednam słucham Abyssów, które uważam, za absolutny top topów. Dla mnie Game Over jeżeli chodzi o słuchawki :)

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Equalizacja ma przyszłość :), a słuchawki Audeze nadają się do niej wybitnie. Chociaż LCD-5 jeszcze nie słuchałem.

Nigdy nie stosowałem do czasu zainwestowania w Roon'a. LCD-2 troszkę poprawiłem, ale kosmetycznie tylko, VC już znaczenia bardziej, na polu XC poległem... Ale LCD-4z po przepuszczeniu przez EQ Roon'a stają się zupełnie innymi słuchawkami. Z takich, które były rozczarowaniem takimi, że nie potrafiłbym się teraz bez nich obejść.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności