Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba jedynie LCD-4, 1266 i Susvary uważam obecnie za lepsze od Phobosów jeżeli chodzi o planary choć nie słuchałem np LCD-5, Meze Elite, Solitaire P czy Dian Phi.

I tu się pojawia mój ból, ze nie kupiłem phobosow jak były w dobrej cienie na head-fi :(default_sad.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vonBaron napisał:

Chyba jedynie LCD-4, 1266 i Susvary uważam obecnie za lepsze od Phobosów jeżeli chodzi o planary choć nie słuchałem np LCD-5, Meze Elite, Solitaire P czy Dian Phi.

 

1266 są z pewnością lepsze ale to granie nie w moim stylu. Nie umiem na nich czerpać przyjemności ze słuchania muzyki. 

 

25 minut temu, tommir napisał:

I tu się pojawia mój ból, ze nie kupiłem phobosow jak były w dobrej cienie na head-fi

 

Tomku, aby złagodzić ten ból zapraszam na wspólne odsłuchy 🤭 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dla siebie słuchawek.
Trafiłem na ofertę lcd 2 classic za 2500 zł.

Nie brałem pod uwagę takiej kwoty jednak w tym salonie, gdzie chcę kupić słuchawki mam jakby zamrożone 1100zl. (Kupiłem wzmacniacz I nie do końca mi pasował)

Wzmacniacz mogę zostawić albo oddać jednak z wymianą na coś innego.

Jedyne co mi wpadło w oko to ww słuchawki.

Miałem dla siebie brać fidelio x3, bo jak się okazało nie kłują mnie w uszy jednak musiałbym zostać ze wzmacniaczem, którego nie bardzo potrzebuję.

Czy lcd 2 classic nadają się to takiej muzyki jak

Sophie Zelmanie - Free Now
Ane Brun - To let myself gone
Alan Taylor
Geoffrey Oyrema
Michael Jackson

Zasadniczo lubię utwory z wokalem, gitarami akustycznymi.
I też po trosze wszystkiego.

Jeśli nie lcd 2 classic to chyba pójdę w x3 i kiedyś coś kupię pod ten sprzęt, który mi zostanie w domu :)

Z ciemniejszych słuchawek jakie znam to hd650. Bardzo mi kiedyś pasowały.
Teraz chciałbym coś z większą sceną/ przestrzenią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@860lacov Najlepiej jakbyś w salonie osobiście zapuścił ze smartfona na jakieś kombo albo poprzez wzmacniacz i odsłuchał powyższych wykonawców. LCD2 Classic to dobre słuchawki i jeżeli HD650 Ci pasowały to prawie pewne że LCD-2C również będą :) 

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[mention=46828]860lacov[/mention] Najlepiej jakbyś w salonie osobiście zapuścił ze smartfona na jakieś kombo albo poprzez wzmacniacz i odsłuchał powyższych wykonawców. LCD2 Classic to dobre słuchawki i jeżeli HD650 Ci pasowały to prawie pewne że LCD-2C również będą  


Taki jest plan :)
To trochę ciekawość z mojej strony pchnęła mnie do napisania tego postu. Taka nadzieja, że przeczytam. Kupuj w ciemno nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz :D

Jak się uda to je w tym tygodniu sprawdzę.

P.s.
Czy dobrze doczytałem, że pady w nich są niewymienne? Tj da się, ale trzeba zerwać stare jeśli się zużyją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 860lacov napisał:

Kupuj w ciemno nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz :D

Tego nie powiedziałem ;) W tej cenie ja bym brał Monolith Monoprice M1570.

3 minuty temu, 860lacov napisał:

Czy dobrze doczytałem, że pady w nich są niewymienne? Tj da się, ale trzeba zerwać stare jeśli się zużyją.

Są klejone na cienkie pierścienie z taśmy dwustronnej 3M. Jak dobrze chwyciły to trzymają. Przy wymianie padów trzeba mieć nowe pierścienie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są klejone na cienkie pierścienie z taśmy dwustronnej 3M. Jak dobrze chwyciły to trzymają. Przy wymianie padów trzeba mieć nowe pierścienie.
I widzisz.
Jakbym wcześniej nie kupił w tym sklepie innego sprzętu to bym w to poszedł.
Bo teraz u nich do słuchawek kusze dołożyć 1400 zl oddając kupiony sprzęt.

Inny sklep to już pełna kwota :)

Pojadę, posłucham i się zobaczy. Dzięki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, 860lacov napisał:

Jakbym wcześniej nie kupił w tym sklepie innego sprzętu to bym w to poszedł.
Bo teraz u nich do słuchawek kusze dołożyć 1400 zl oddając kupiony sprzęt.

Zrozumiała sprawa. Mimo wszystko nie traktowałbym LCD-2C jako zło konieczne i cieszył się z nich bo mają przyjemne granie ale przetestuj wcześniej czy to na pewno Twoja bajka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiała sprawa. Mimo wszystko nie traktowałbym LCD-2C jako zło konieczne i cieszył się z nich bo mają przyjemne granie ale przetestuj wcześniej czy to na pewno Twoja bajka.
W żadnym wypadku zło.
Od dawna audeze mnie przyciągały.
Teraz trochę się zakręciłem przy świątecznych zakupach i koniec końców nieco przypadkiem może zrobię sobie prezent.

Tak kończąc. Dla zaspokojenia ciekawości. Czy sama scena w lcd2c jest także podobna to hd650 czy jednak planarnie jest nieco szerzej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, 860lacov napisał:

Czy sama scena w lcd2c jest także podobna to hd650 czy jednak planarnie jest nieco szerzej?

Nieporównywalnie szerzej niż w HD650 :) To inna liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, 860lacov napisał:

Szukam dla siebie słuchawek.
Trafiłem na ofertę lcd 2 classic za 2500 zł.

Nie brałem pod uwagę takiej kwoty jednak w tym salonie, gdzie chcę kupić słuchawki mam jakby zamrożone 1100zl. (Kupiłem wzmacniacz I nie do końca mi pasował)

Wzmacniacz mogę zostawić albo oddać jednak z wymianą na coś innego.

Jedyne co mi wpadło w oko to ww słuchawki.

Miałem dla siebie brać fidelio x3, bo jak się okazało nie kłują mnie w uszy jednak musiałbym zostać ze wzmacniaczem, którego nie bardzo potrzebuję.

Czy lcd 2 classic nadają się to takiej muzyki jak

Sophie Zelmanie - Free Now
Ane Brun - To let myself gone
Alan Taylor
Geoffrey Oyrema
Michael Jackson

Zasadniczo lubię utwory z wokalem, gitarami akustycznymi.
I też po trosze wszystkiego.

Jeśli nie lcd 2 classic to chyba pójdę w x3 i kiedyś coś kupię pod ten sprzęt, który mi zostanie w domu :)

Z ciemniejszych słuchawek jakie znam to hd650. Bardzo mi kiedyś pasowały.
Teraz chciałbym coś z większą sceną/ przestrzenią

Tutaj na forum mi doradzili LCD2-C stwierdzili że po moich recenzjach lubię ciemne granie. LCD2-C to amerykańskie granie strojone pod ich upodobania kulturowo-muzyczne. Mam te słuchawki więc mogę przesłuchać te kawałki które podałeś. Zapewne to też zależne z czego są napędzane lampka czy tranzystor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, ale juz po sprawie.

Byłem w salonie, poprosiłem o włączenie egzemplarza z wystawy.

Podłączyli, dali posłuchać ulubionych kawałków i się zakochałem.

Grają pięknie, szeroko.
Ilość tonów wysokich dla mnie w sam raz.

Słuchawki leżą na mojej głowie idealnie. Czegoś takiego jeszcze nie doświadczyłem :)

Kupione, a przy okazji trafiła mi się wersja ze skrzynką od audeze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, 860lacov napisał:

Dzięki za pomoc, ale juz po sprawie.

Byłem w salonie, poprosiłem o włączenie egzemplarza z wystawy.

Podłączyli, dali posłuchać ulubionych kawałków i się zakochałem.

Grają pięknie, szeroko.
Ilość tonów wysokich dla mnie w sam raz.

Słuchawki leżą na mojej głowie idealnie. Czegoś takiego jeszcze nie doświadczyłem :)

Kupione, a przy okazji trafiła mi się wersja ze skrzynką od audeze.

O  tak bardzo wygodne a jak zapomnisz że masz słuchawki na głowie to jakbyś nie czuł w ogóle ciężkości. Im bardziej się utwierdzasz w czymś. Tymbardziej organizm wytwarza rózne hormony co powoduje zadowolenie i lepszy odbiór. Taka natura człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audeze LCD2C teraz są sprzedawane z walizka? Pamiętam, że moje były w kartonowym pudle, które były wyścielone pianką. Dopiero LCD3 dostałem z kuferkiem. 
Też się zdziwiłem.
W salonie sumie też mi powiedzieli, że ta dostawa ich zaskoczyła bo wcześniej był zwykły karton.
Także jestem podwójne zadowolony default_biggrin.png
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, 860lacov napisał:

Też się zdziwiłem.
W salonie sumie też mi powiedzieli, że ta dostawa ich zaskoczyła bo wcześniej był zwykły karton.
Także jestem podwójne zadowolony default_biggrin.png

 

040-045_Hifi_11_2018-010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności