Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Corvin74 napisał:

W sumie najlepiej jak trafią do Ciebie na porównanie.

Ja jestem otwarty na taką propozycję i czekam aż pojawią się w Warszawie. Rewolucji się nie spodziewam ale posłucham chętnie. A tym, którzy mieli okazję ich u mnie posłuchać w tym roku napiszę tak: obecnie brzmią jeszcze lepiej 🙂

 

Oprócz tego czekam juz od długiego czasu ( pewnie już ponad rok ) aż w Polsce pojawi się Deimos.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dostałem Phobosy i zgadzam się, brzmienie bardzo przyjemnie, muzykalne, gładkie. Przypominają mi trochę takie uboższe LCD-4. Świetna scena i holografia jak na planary poniżej 10k. Fatalny pałąk, wygina się w każdą możliwą stronę. Przy pochylaniu się do przodu słuchawki lecą z głowy.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam dokładnie takie jak ty @vonBaron przemyślenia, gdyby nie ten pałąk zastanawiałbym się nad nimi, ale dla mnie ergonomia jest bardzo ważna. Strasznie to spartolili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obracają się, tego nie zauważyłem. Tylko ten palak, gdyby był z pierwszej wersji… muszę jednak przyznać ze nie czuć ich ciężaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Corvin74 napisał:

No mam dokładnie takie jak ty @vonBaron przemyślenia, gdyby nie ten pałąk zastanawiałbym się nad nimi, ale dla mnie ergonomia jest bardzo ważna. Strasznie to spartolili.

Phobosy czysto dźwiękowo to chyba najlepsze planary jakie słyszałem do 10k. Niestety budowa aż za bardzo krzyczy DIY. Szkoda też że nie ma kabla XLR bo pewnie jeszcze lepiej by zagrały.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem Phobosy V1 zdaniem brzmią znaczniej przyjemniej i naturalniej niż D8000.  

Tym pałąkiem kompletnie mnie zaskoczyliście. Brzmienia jestem pewien, że jest bardzo dobrze. Właśnie dzięki nim w tym momencie "przebywam" na koncercie Pearl Jam DEEP:2000 Wishlist 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taką myśl, a możesz porównać brzmienie do Arya?
Na meet bardzo mi arye podeszły ale niestety nie porównałem ich do phobosow mk1 no a w domu jak miałem te nowe(mk2?) To nie miałem dostępu do Arya
Wysłane z mojego IN2020 przy użyciu Tapatalka



  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inne granie.

Arya więcej przestrzeni i detalu, wyrównane w całym paśmie, Phobosy z większym naciskiem na dół, cieplejsze w przekazie, bardziej rozrywkowe :)

Arya dużo wygodniejsze, ale potrzebują więcej mocy od wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Erzeticha jest sporo metalowych artystów którzy używają ich słuchawek, nic dziwnego bo bardzo dobrze grają ten gatunek muzyki.

Nie ma w nich zbyt dużo głębi ale za to grają szeroko, tak z pamięci szerzej niż D8000. Makro dynamika bardzo dobra, mikro już gorzej ale i tak lepiej niż w Stealth :P

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tych na zdjęciu tak. Żywsze ogólnie i jaśniejsze. Choć z Matrix element I ethery też się robią żywe i bardzo fajne.654013134c29fc2f8b025a320d85526b.jpg

Wysłane z mojego IN2020 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2021 o 21:32, vonBaron napisał:

mikro już gorzej...

jeśli szukasz, to świetną mikrodynamikę mają zmodowane Goldplanar GL2000

IMG_20211117_234416.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się z tym zgadzam, tylko jak opanować pałąk?

Juz bym je pewnie zamawiał, tylko to jedno mnie powstrzymuje i pewna promocja w USA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności