Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Mój budżet to max 800:( Topping A90 i Topping A30 Pro to ponad tysiąc zł:( A używany: Topping A50S, Arcam rHead, SMSL SP200, Anue X7S? Ich ceny by oscylowały w moim budżecie. Chyba, że coś nowego do 800 zł bo jak coś można zwrócić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zakupiłem za waszą radą wzmacniacz Toppinga a dokładniej TOPPING A50S. Wzmacniacz ładny i rewelacyjnie wykonany. Póki co posłuchałem godzinkę i jak na razie jestem zadowolony tylko mam jedno ALE. Nie wiem czy to normalne ale potencjometr muszę mieć ustawiony aż na godzinę 13-14 by słuchawki w miarę głośno grały. Włączenie podbicia o 6dB pomaga tyle, że nie muszę dawać potencjometra na godz. 13-14 tylko na 12:) Moje słuchawki to Beyerdynamic DT770 PRO 80Ohm więc nie potrzeba potężnego wzmacniacza by je napędzić. Są podłączone do wyjścia niezbalansowanego. Nie wiem czy to jest normalne w tym wzmacniaczu czy coś jest z nim nie tak.

Wcześniej miałem słuchawki podłączone do Nostromo 5H (DAC z wbudowanym wzmacniaczem) i tam potencjometr dawałem na godz. 11 max 12 by podobnie słuchawki grały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego Toppinga, ale bardziej bym się przejmował, jakby był odwrotny problem, tzn. duża głośność już od niskich poziomów na potencjonometrze. Wszystko zależy wg jakiej krzywej te głośności wzrastają, może w Toppingu postawili na większą precyzję przy słuchawkach potrzebującej niskiego wzmocnienia. 

Jak masz wątpliwości, to mógłbyś sprawdzić zachowanie z bardziej wymagającymi słuchawkami (np. w sklepie), jeżeli np. takie Beyery 600-ohmowe czy niskoefektywne planary da się słuchać bez odkręcania na maksa, to raczej problemu z innymi nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BATSZAMAN napisał(a):

Witam,

zakupiłem za waszą radą wzmacniacz Toppinga a dokładniej TOPPING A50S. Wzmacniacz ładny i rewelacyjnie wykonany. Póki co posłuchałem godzinkę i jak na razie jestem zadowolony tylko mam jedno ALE. Nie wiem czy to normalne ale potencjometr muszę mieć ustawiony aż na godzinę 13-14 by słuchawki w miarę głośno grały. Włączenie podbicia o 6dB pomaga tyle, że nie muszę dawać potencjometra na godz. 13-14 tylko na 12:) Moje słuchawki to Beyerdynamic DT770 PRO 80Ohm więc nie potrzeba potężnego wzmacniacza by je napędzić. Są podłączone do wyjścia niezbalansowanego. Nie wiem czy to jest normalne w tym wzmacniaczu czy coś jest z nim nie tak.

Wcześniej miałem słuchawki podłączone do Nostromo 5H (DAC z wbudowanym wzmacniaczem) i tam potencjometr dawałem na godz. 11 max 12 by podobnie słuchawki grały.

To już raczej kwestia tego jak zeskalowany jest potencjometr. Absolutnie nie masz tutaj powodów do zmartwień, że słuchawkom „zabraknie prądu” 😉

Edytowane przez Suszec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na moich Beyerach mam jeszcze sporo zapasu mocy na tym wzmacniaczu tylko pytanie czy gdybym kiedyś tam zmieniał na 250 Ohm czy ten wzmacniacz da rade jak przy 80 Ohm odkręcam potencjometr na ponad połowę. Niestety nie mam możliwości sprawdzenia na na wysokoomowych słuchawkach:( Ale jak piszecie, że nie ma czym się martwić to OK, widać ten wzmacniacz tak już ma:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nostromo był pożyczony od kumpla do czasu jak kupie sobie wzmacniacz:) Bardzo przyjemny DAC. Na tych samych przetwornikach co mój odtwarzacz CD. W porównaniu do Toppinga A50s grał bardzo ciepło i nie ukrywam trochę brakowało mu wysokich i szczegółów ale ogólnie był ok. Ten Topping zupełnie inaczej gra.

Edytowane przez BATSZAMAN
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesłuchałem wzmacniacz i uważam, że z DT770 Pro 80Ohm i CA Azur 651C jest super, i go nie zwracam. Dziękuje Wam za doradzenie wzamcniacza. Trafiliście w 10 z Toppingiem:) Nie wiem jak inne Toppingo graja ale A50S jest super:)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
10 godzin temu, Suszec napisał(a):

W tym filmiku są :)

obejrzę wieczorkiem, zobaczymy czy twórca treści coś słyszy czy tylko gra "dobrze"

dzięki.

 

czy "oni" wszyscy muszą gembami pokazywać zdziwienie, albo paluchem cos tam wskazywać......

mam awersję ostatnio na "kontent" a  jeszcze taki zrobiony według schematu non-stop talk i szybko......

Orwell chichocze w grobie....

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kuman napisał(a):

obejrzę wieczorkiem, zobaczymy czy twórca treści coś słyszy czy tylko gra "dobrze"

dzięki.

 

czy "oni" wszyscy muszą gembami pokazywać zdziwienie, albo paluchem cos tam wskazywać......

mam awersję ostatnio na "kontent" a  jeszcze taki zrobiony według schematu non-stop talk i szybko......

Orwell chichocze w grobie....

 

Witamy w świecie social mediów ;) Jedyne co się liczy to ilość odsłon/lajków/subów. I niestety albo się dopasujesz albo przestajesz tam istnieć.

 

Tak czy siak akurat materiały od CustomCans są ciekawe i widać że gościu ma wielką pasję do tego co robi, więc przymykam oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Witamy w świecie social mediów  Jedyne co się liczy to ilość odsłon/lajków/subów. I niestety albo się dopasujesz albo przestajesz tam istnieć.


... A skoro odsłony robią filmiki z kretyńskimi minami, głupim gadaniem i ogólnie syfem, a nie treścią, to oznacza tyle, że większość klikaczy takie woli.
Dlatego nie oglądam syfiastych filmików jeśli tylko się da. Crinacle jest wyjątkiem default_wink.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Suszec napisał(a):

 

 

 

Obejrzane, ale się dałem wkręcić 😂

Co do samych wykresów to trudno się było czegoś innego niż 700 pro x spodziewać.

Tutaj kluczem będzie zastosowana gąbka przed przetwornikiem.

Na stronie beyera piszą iż ma być tuning z 770 pro więc gąbki z 700 na pewno nie będzie.....

 

Zielony - stock 700

Czerwony - bez gabki

image.png

https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-a-i/dt-700-pro-x/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2024 o 08:22, wulkan napisał(a):

Kuman-> Przedsprzedaż (wysyłka) rusza dopiero od 19 kwietnia 2024 r.

A na takim Allegro juz mają 🤔

Znaczy wiem, że w wielu miejscach jest przedsprzedaż, ale tu np. https://allegro.pl/oferta/sluchawki-wokoluszne-beyerdynamic-dt-770-pro-x-15344999251 ewidentnie jest "dostawa jutro". I nie tylko tam.

To jak to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, iTomek napisał(a):

A na takim Allegro juz mają 🤔

Znaczy wiem, że w wielu miejscach jest przedsprzedaż, ale tu np. https://allegro.pl/oferta/sluchawki-wokoluszne-beyerdynamic-dt-770-pro-x-15344999251 ewidentnie jest "dostawa jutro". I nie tylko tam.

To jak to?

Np. to: https://allegro.pl/oferta/podstawa-pod-glosniki-acoustic-revive-rhb-20-9101600776

też mają (i to 352 sztuki!), a jak się z nimi kontaktuje, to nie mają ani jednej🤣

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wulkan napisał(a):

Np. to: https://allegro.pl/oferta/podstawa-pod-glosniki-acoustic-revive-rhb-20-9101600776

też mają (i to 352 sztuki!), a jak się z nimi kontaktuje, to nie mają ani jednej🤣

352 to suma stanów magazynowych hurtowni, do których dany sprzedawca ma telefon. Trudno powiedzieć, na ile aktualna. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wulkan napisał(a):

Np. to: https://allegro.pl/oferta/podstawa-pod-glosniki-acoustic-revive-rhb-20-9101600776

też mają (i to 352 sztuki!), a jak się z nimi kontaktuje, to nie mają ani jednej🤣

Strasznie denerwuje mnie ta nagminna sprzedaż czegoś czego się nie ma. Może dałoby się jakoś zmotywować allegro do karania takich sprzedawców? Jakieś zbiorowe zgłoszenia np. na tą aukcję?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci od DT 770 PRO X zapytani potwierdzili że mają na stanie i zapraszają ;) Tak samo jeden ze sklepów stacjonarnych w stolicy, i nawet sporo taniej.

Oczywiście nikt nie poda szczegółów, ale zastanawiam sie jak to jest, jakaś partia "przedprodukcyjna"? Czy producent po prostu wysyła wcześniej i niektórzy wychodzą przed szereg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności