Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, marek_m napisał(a):

Beyer też ja ma, ale do PL nie wysyłają. Trzeba korzystać z pośrednika, np. Mailbox.de

Racja, jak sprawdzałem to miejsce to sugerowałem się ofertą tylko dla pozostałych (nie wszystkich) krajów Europy :

https://europe.beyerdynamic.com/headphones-headsets.html 

Na tej liście DT150 brak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Poszedłem na łatwiznę z CTR+F wpisując DT150 bo w taki sposób nie znalazło na stronie 😁. Trzeba skorzystać z wyszukiwarki Beyera, ręcznie znaleźć lub po prostu wpisać poprawnie DT 150. Ehh trochę techniki i człowiek się gubi ;) 

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, linecur napisał(a):

DT1990 s AKG 712 PRO

Przepaści nie ma. Choć K712 to moim zdaniem najsłabszy model z serii K7. Ale DT 1990 są bardziej szczegółowe, żywsze. Z serii K7 lepiej K701 lub 702. DT1770 to niby zamknięty odpowiednik DT1990, ale grały zupełnie innym w porównaniu do nich zduszonym dźwiękiem. Szczegółów nie pamiętam, bo minęło sporo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Rafacio napisał(a):

Przepaści nie ma. Choć K712 to moim zdaniem najsłabszy model z serii K7. Ale DT 1990 są bardziej szczegółowe, żywsze. Z serii K7 lepiej K701 lub 702. DT1770 to niby zamknięty odpowiednik DT1990, ale grały zupełnie innym w porównaniu do nich zduszonym dźwiękiem. Szczegółów nie pamiętam, bo minęło sporo czasu.

Dziekuje, w tym przypadku (1770 vs 1990) oczekiwać trzeba mniej prostoru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, x86 napisał(a):

Napisał do mnie forumowicz z zapytaniem gdzie można kupić DT150 🤨 W pierwszej chwili , jak kto gdzie ? Allegro, OLX, polskie salony i sklepy ale szukam i wszędzie brak. Nawet w sklepie Beyerdynamic. Czyżby DT150 po tylu latach doczekały się EOL ? Albo zaburzone łańcuchy dostaw i okazuje się, że nie taki 100% Made in Germany jak je malują ;) U Thomana jeszcze są.

 

Dziwna sprawa z nimi. Gdy do Ciebie pisałem, to teoretycznie miałem już je kupione. W praktyce to wyglądało tak, że kupiłem na allegro w jakiś dzień, wpłaciłem kase i dwa dni później sprzedający do mnie zadzwonił, że sprzedała im sie ostatnia para w stacjonarnym sklepie godzinę przed moim "kup teraz" i nie wycofali aukcji. Wtedy zacząłem szukać gdzie indziej, i gdy nie mogłem nigdzie znaleźć, odezwałem się do Ciebie :)  I co najlepsze, klika godzin później sprzedawca oddzwonił do mnie, że udało im się zorganizować parę dla mnie i z lekkim poślizgiem dziś do mnie dotarły.

 

Podłączyłem pod mojo2, na razie grają ledwie jakieś 5 godzin, więc dopiero oswajam się z nimi. Ale już mi się to podoba, szczególnie spora różnica w basie względem moich HD600, które chyba sobie teraz szybko nie wstaną z półki ;)  Choć z drugiej strony, mojo ma dwa wejścia na jacki, więc przyjdzie czas na porównania, jak DT150 się trochę wygrzeją.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zlowik To gratulacje, że ostatecznie udało się dorwać ostatnią dostępną parę ;) 
Nie chcę za dużo sugerować i nakierowywać na wnioski ale u mnie DT150 znacznie przebiły bardzo lubiane HD650/HD600. Dźwięk jest czyściejszy, czuć większą swobodę, przestrzeń i ten bas, dużo przyjemniejszy i efekciarski. Góra bardziej otwarta i napowietrzona przez to cała scena nie jest skondensowana jak to u Sennheisera. Większa precyzja i analityczność z całkiem sporą dozą muzykalności. Moim zdaniem świetna kombinacja. 


Jakby Tobie przeszkadzały fabryczne pady, bo tu akurat z Birkenem się zgodzę to poszukaj na forum linka do sprawdzonych (przynajmniej przeze mnie) padów skórzanych w dobrej cenie. 

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rafacio napisał(a):

Dodam jeszcze, że moim oczywiście zdaniem lepsze od tego wszystkiego są PRO750.

Przy okazji - dostalem oferte na Signature Pro - czy ma sens sie tym zastanawiać, prosze? Nie znam sie wcale na US...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych konkretnych nie słyszałem. Ale z tej starszej serii słyszałem Signature Studio i są znakomite, a z nowszej słyszałem Natural i Master. Też znakomite, a aktualny Master to chyba odpowiednik starszego Signature Pro.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Rafacio napisał(a):

Tych konkretnych nie słyszałem. Ale z tej starszej serii słyszałem Signature Studio i są znakomite, a z nowszej słyszałem Natural i Master. Też znakomite, a aktualny Master to chyba odpowiednik starszego Signature Pro.

Dziekuje bardzo! To moźe sprobóje wziać konkurencje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, x86 napisał(a):

@zlowik To gratulacje, że ostatecznie udało się dorwać ostatnią dostępną parę ;) 
Nie chcę za dużo sugerować i nakierowywać na wnioski ale u mnie DT150 znacznie przebiły bardzo lubiane HD650/HD600. Dźwięk jest czyściejszy, czuć większą swobodę, przestrzeń i ten bas, dużo przyjemniejszy i efekciarski. Góra bardziej otwarta i napowietrzona przez to cała scena nie jest skondensowana jak to u Sennheisera. Większa precyzja i analityczność z całkiem sporą dozą muzykalności. Moim zdaniem świetna kombinacja. 


Jakby Tobie przeszkadzały fabryczne pady, bo tu akurat z Birkenem się zgodzę to poszukaj na forum linka do sprawdzonych (przynajmniej przeze mnie) padów skórzanych w dobrej cenie. 

 

Oczywiście, nie zdążyłeś nawet zasugerować, bo sam szybko taką narracje w głowie przybrałem, że ten sposób grania będzie chyba mi bardziej odpowiadał na co dzień. Co by nie mówić, HD600 są po prostu nudne, co i może być oczywiście zaletą. Dlatego właśnie szukałem czegoś zupełnie odwrotnego, żeby mieć dwie opcje pod ręką do wyboru.

 

Co do przeszkadzania padów, to wręcz odwrotnie, po fotkach obawiałem się, że słuchawki mogą być niewygodne, jednak po założeniu na głowę, absolutnie jestem zaskoczony na plus wygodą i ich lekkością. Czytałem przed zakupem o nich sporo i gdzieś na jakimś forum ktoś mocno polecał te pady:

 

https://pl.aliexpress.com/item/4000325598148.html?gatewayAdapt=glo2pol

 

Możliwe, że sobie je zamówię, włożę do szafki i wyjmę, gdy oryginalne będą już w opłakanym stanie. Nie biorę natomiast pod uwagę wymiany na welurowe pady z DT-100 i pozbawianie ich tego fajnego basu. Jeśli nadejdą temperatury +30 i najdzie mnie ochota na welurowe pady, to będę miał pod ręką HD600...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zlowik napisał(a):

Co do przeszkadzania padów, to wręcz odwrotnie, po fotkach obawiałem się, że słuchawki mogą być niewygodne, jednak po założeniu na głowę, absolutnie jestem zaskoczony na plus wygodą i ich lekkością. Czytałem przed zakupem o nich sporo i gdzieś na jakimś forum ktoś mocno polecał te pady:

 

https://pl.aliexpress.com/item/4000325598148.html?gatewayAdapt=glo2pol

 

Możliwe, że sobie je zamówię, włożę do szafki i wyjmę, gdy oryginalne będą już w opłakanym stanie. Nie biorę natomiast pod uwagę wymiany na welurowe pady z DT-100 i pozbawianie ich tego fajnego basu. Jeśli nadejdą temperatury +30 i najdzie mnie ochota na welurowe pady, to będę miał pod ręką HD600...

Nie ukrywam, że ja wkleiłem ten link kilka razy. Jeżeli fabryczne Ci pasują to nic tylko się cieszyć i słuchać muzy :D 
Stanieć raczej już nie stanieją, zaś fabryczne jak będziesz często używał to niestety mają to do siebie, że lubią pękać i kruszyć się dlatego nie namawiam bo nie mam w tym żadnego biznesu ale wrzuciłbym nowe w woreczek strunowy (by ograniczyć dostęp powietrza) i trzymał je na zapas ;) U mnie DT150 mają dożywocie bo przez to, że nie są "doskonałe" technicznie to potrafią więcej wybaczyć i zagrać gładziej od HE6 czy Phobosów, a sygnaturą idą w ich kierunku. Potrzebne są i takie :) 
Co do welurów to poza komfortem nie zauważyłem innych korzyści. Faktycznie obcinają skraje pasm i tonalnie już mniej spełniają moje oczekiwania ;)

1 minutę temu, bakus1233 napisał(a):

Jak to HD600 są nudne?!

No niestety, przynajmniej ja się bawię lepiej przy DT150 :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudne w takim sensie, że niczym mnie nie zaskakują, grają tak, jak mają grać. A DT-150 włożyłem na łeb i jeeeeb ;)

 

Dlatego obie pary ze mną zostają, bo chce mieć dwa różne bieguny. Zresztą, aż żal by było sprzedawać tak dobre i tak tanie słuchawki.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Ja miałem ciary na głowie jak słuchałem w 2013 roku HD600 na yulongu u100. Grały jak jakiś zestaw hiend za 100tys zł

Panie, ja parę lat temu to nie wyobrażałem sobie lepszego dźwięku niż ten z HD650 i DFR. Cóż to były za seanse muzyczne rozpływając się nad ich dźwiękiem :) Jakiś czas temu znowu je podłączyłem pod tor stacjonarny i znowu WOW ale zyskały na jakości. Tylko, że krótko po nich podłączając inne słuchawki rzeczywistość była brutalnie weryfikowana :(

4 minuty temu, zdzichon napisał(a):

DT-150 teraz warto mieć. Jak do woja wezmą na czołgi to przynajmniej człowiek będzie miał jakościowy hełmofon a nie to fabryczne badziewie.

Poszukaj coś z starszych AKG albo German Maestro. Wróg nie odróżni czy komunikujesz się z bazą czy słuchasz Tidala :D 

Edytowane przez x86
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, x86 napisał(a):

Panie, ja parę lat temu to nie wyobrażałem sobie lepszego dźwięku niż ten z HD650 i DFR. Cóż to były za seanse muzyczne rozpływając się nad ich dźwiękiem :) Jakiś czas temu znowu je podłączyłem pod tor stacjonarny i znowu WOW ale zyskały na jakości. Tylko, że krótko po nich podłączając inne słuchawki rzeczywistość była brutalnie weryfikowana :(

Poszukaj coś z starszych AKG albo German Maestro. Wróg nie odróżni czy komunikujesz się z bazą czy słuchasz Tidala :D 

To ciekawe, bo też słuchałem inne słuchawki w stylu HD800 i jakiegoś ogromnego przeskoku jakościowego nie było. Jedynie akg k1000 na dobrym wzmacniaczu Majkela pokazały, że da się wyraźnie lepiej. 
 

Słuchałeś hd650 z dragonfly red? Przecież ten pendrive napędzi je może w 50% 😅

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bakus1233 napisał(a):

To ciekawe, bo też słuchałem inne słuchawki w stylu HD800 i jakiegoś ogromnego przeskoku jakościowego nie było.

Może w tamtej chwili nie chciałeś usłyszeć tego przeskoku ;) Ja sobie kiedyś obiecałem zostawić HD650 na stałe bo są świetne i były moimi ulubionymi przez parę lat ale po kilku próbach w dłuższych odstępach czasu żadna z nich nie zakończyła się z korzyścią dla Senków. Zresztą zauważyłem podobnie było u Ciebie :)

14 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Słuchałeś hd650 z dragonfly red? Przecież ten pendrive napędzi je może w 50% 😅

A i owszem podłączony do peceta. Takie były początki i wcale się tego nie wstydzę :D Po Redzie przyszedł mały wzmak, potem większy i ostatecznie zakończyłem na iCan Pro. Po balansie wyciska z HD650 napiszę skromnie dużo więcej niż Red i oczywiście jest duża różnica na plus ale co z tego kiedy inne słuchawki również z tego korzystają i nie pozostają w tyle na poziomie słabszego wzmaka.

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, linecur napisał(a):

Przy okazji - dostalem oferte na Signature Pro - czy ma sens sie tym zastanawiać, prosze? Nie znam sie wcale na US...

Warto wziac je pod rozwage. Jedne z lepszych zamknietych sluchawek w miare rozsadnej cenie. Brzmieniowo jednak to raczej przeciwienstwo pro750/900, bo graja dosc zrownowazonym brzmieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności