Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, david11 napisał:

Mnie to ciekawi na ile się zmieniło się strojenie w nowych egzemplarzach. Na pewno coś się zmieniło od 2017 - przyznam, że nie śledzę, może jest to jakoś już rozpracowane.

 

Ale tak zestrojone 1990 to bym chętnie łyknął 😅:
DT1990-Pro-S2-Analytical-pads-DIYAH-filt

Tylko tutaj jeszcze filtr dodatkowy był użyty celem zbicia górki. 

 

W tym zakresie cenowym co może być dobra konkurencja dla Beyerów? Planuję zmiany w słuchawkach i parę gratów chce posłuchać, a najbliżej mi do 1990 Pro właśnie. 

Edytowane przez kubachim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Kuba, jest tam nawet napisane o tym filtrze. Mega dobrze to wygląda.

 

Na Twoim miejscu to bym zmienił ZENA wpierw, bo on Ci nawet tych 990 poprawnie nie wysterowuje. Miałem go z DT880 (podobny driver), wiem co mówię :D. Chyba, że słuchasz naprawdę super cicho. Podepnij pod tego M3X Twojego i już powinieneś zauważyć to o czym piszę. Zaobserwujesz głównie poprawę rozdzielczości, więcej detali i "chwytanie basu za mordę".

Edytowane przez david11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Stacka z CANem przez chwilę, ciut lepiej było, ale tylko ciut. Raczej nie przeskoczę pewnego poziomu DT990, coś lepszego technicznie mi się marzy, doki mnie rozpieściły :)

Ja raczej słucham dosyć cicho, przynajmniej tak mi się wydaje, na meetach czy targach zawsze ściszam po porzednikach. Zena z moimi Beyerami nie dokręcam do połowy skali, a ReplayGain mi równa głośność utworów w dół.

 

Zena też zmienię, ale więcej słuchawki dadzą chyba na początek ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, david11 napisał:

Gdyby to tak działało, to w zasadzie nie trzeba by kupować nic powyżej 880 :). Mam DT880 z przebiegiem pewnie z 500h ich sygnatura jest mega miodna, nawet bez eq, ale pewnych rzeczy nie przeskoczysz. Zniekształcenia DT880 mają wbrew pozorom dość wysokie (ogólnie, w swojej klasie niskie) i już 900 Pro X dają wrażenie większej rozdzielczości. Tego typu rzeczy wynikają już stricte z budowy przetwornika i żadne EQ, waciki za driverem, psucie wentylacji drivera nie pomoże :D.

 

O jakiej klasie mówisz? Cenowej? Przecież tu w ogóle nie ma żadnych klas, są słuchawki za grosze, czy wręcz darmowe (jak Sony MH1C) które mają bardzo niskie zniekształcenia i są bardzo drogie z wysokimi zniekształceniami.

Odnośnie DT880 nie jest żadną tajemnicą, że mają wysokie zniekształcenia na basie (więc przesadne podbijanie go EQ nie jest wskazane, bo mogą stać się słyszalne). Ale mają też bardzo niskie na średnicy (gdzie ludzkie ucho jest najbardziej czułe). DT900 Pro X mają nieco niższe zniekształcenia na basie i nieco wyższe na średnicy.

Tylko niby jak to się przekłada na "wrażenie większej rozdzielczości" i inne subiektywne odczucia? Raczej nijak. W większości przypadków zniekształcenia są niesłyszalne i w ogóle nie mają nic wspólnego z subiektywną oceną jakości dźwięku.

 

1 godzinę temu, kubachim napisał:

W tym zakresie cenowym co może być dobra konkurencja dla Beyerów? Planuję zmiany w słuchawkach i parę gratów chce posłuchać, a najbliżej mi do 1990 Pro właśnie. 

 

Sundara, HD600, HD650, Fostex TH610, HI-X65, DT900, DT700. Trochę tego jest do przesłuchani :)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.09.2022 o 13:13, david11 napisał(a):

Mnie to ciekawi na ile się zmieniło się strojenie w nowych egzemplarzach. Na pewno coś się zmieniło od 2017 - przyznam, że nie śledzę, może jest to jakoś już rozpracowane.

Strojenie samych driverów chyba się nie zmieniło, ale pady za to tak. Zamawiałem niedawno komplet nowych (Balanced + Analytical) i te nowe Balanced mają więcej otworów niż Analytical, ale na tym różnice się kończą. Ich mięciutkie wypełnienie i welurowe obszycie są identyczne, kiedy we wcześniejszych rewizjach pady Balanced były o wiele sztywniejsze. Tak więc Beyer wprowadził po cichu zmiany w padach.

 

Jak dla mnie na plus, bo nowe Balanced podbijają bas tak naprawdę w sam raz (podejrzewam, że na wykresie by wyszło 2-3dB), a zachowują wygodę i właściwości sceniczne Analytical. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Suszec napisał(a):

nowe Balanced mają więcej otworów niż Analytical

A to nie było tak zawsze? Ja miałem DT1990 do tego roku i sprzedałem je pod koniec gwarancji, więc model był kupiony w 2020r. Wcześniej (gdzieś w okolicach 2018-2019 roku też ich słuchałem i wydaje mi się, że było tak samo).

Ogólnie świetne słuchawki i zarazem moje ulubione Beyery (bardziej mi podeszły niż T1 V2, T90, Amiron Home, DT990 Edition 600 ohm). Do tego ten wygląd i jakość wykonania. 🥰

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Hustler napisał(a):

A to nie było tak zawsze? Ja miałem DT1990 do tego roku i sprzedałem je pod koniec gwarancji, więc model był kupiony w 2020r. Wcześniej (gdzieś w okolicach 2018-2019 roku też ich słuchałem i wydaje mi się, że było tak samo).

Ogólnie świetne słuchawki i zarazem moje ulubione Beyery (bardziej mi podeszły niż T1 V2, T90, Amiron Home, DT990 Edition 600 ohm). Do tego ten wygląd i jakość wykonania. 🥰

Tak, było tak zawsze, tylko różniły się jeszcze sztywnością i gęstością wypełnienia.

 

Godzinę temu, Suszec napisał(a):

nowe Balanced mają więcej otworów niż Analytical, ale na tym różnice się kończą.

W tym momencie jedyne po czym można poznać te pady to ilość otworów, może nie do końca jasno napisałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Suszec napisał(a):

W tym momencie jedyne po czym można poznać te pady to ilość otworów, może nie do końca jasno napisałem ;)

No to się zgadza, bo ja je właśnie po tym rozróżniałem. :)

 

Swoją drogą nauszniki Balanced były bardzo trwałe, a przynajmniej w porównaniu ze srebrnymi welurami z DT990 (które znikały w oczach) czy padami w nowszych Sennheiserach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam jakoś od pół roku DT990 pro 80 ohm. Trochę Vką, góra potrafi w niektórych kawałkach dać o sobie znać, do tego troszkę brakuje zejścia na basie i średnica jest nieco wycofana. No to działamy.

Po taniości - DF Black, trochę drożej i troszkę lepiej - DF Cobalt na wypchnięcie i wypełnienie średnicy oraz złagodzenie góry. Ewentualnie można dorzucić jeszcze wkładki od Amironów, wtedy już na ostrość góry nie da się narzekać. Do tego EQ - podbić o kilka DB niski bas (wedle preferencji) oraz o półtora db 4k i kurde, jak ktoś szuka taniego i sprawdzonego combo do tysiąca (z Blackiem) to szczerze polecam, bo jest to świetny all rounder. Pewnie nie ma tej czystości Utopii, sceny HD800 czy rozmachu czegoś tam innego za kilkanaście k, ale imo jest to połączenie kompletne za względne grosze i oczywiście można szukać lepiej, ale trzeba wydać zdecydowanie więcej kasiorki. Plus, że te słuchawki nie rozpadną się od leżenia na stoliku a i pady do nich kosztują grosze.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Play napisał(a):

Pewnie nie ma tej czystości Utopii, sceny HD800 czy rozmachu czegoś tam innego za kilkanaście k

 

No ok ale właśnie za te rzeczy te sumy sobie właśnie wołają ;) Ale oczywiście jak najbardziej się zgadzam dt990 to świetne słuchawki z bardzo wysokim stosunkiem ceny do jakości. Tak jak wspomniałeś to nie high end ale też chyba nikt nie spodziewa się dobrego stosunku ceny do jakości w high endzie? :) Zresztą właściciel darmowych słuchawek które dostał do telefonu za 1zł też może powiedzieć że 1000zł to szalona cena i tylko dla "ałdiofiluf" bo muzyka gra i tu i tu ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie uważam, że to są słuchawki wybitne, tylko mogące już dać bardzo satysfakcjonujący dźwięk. Za wybitne cechy się płaci sporą kasę - dla mnie trochę nieracjonalną, ale jak ktoś lubi, to spoko 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie w moim guście te DT990pro, ale jak ktoś lubi jasne granie i mid-bas to mogą być. :)

 

Mam z nimi subiektywne cyrki, bo czasem grają mi bardzo dobrze, a czasem nie daje rady ich słuchać, zależy od dnia i godziny. 

 

To zupełnie co innego niż skorygowane DT1990pro które zakładam na uszy i "jestem w domu". Przy 990pro "wychodzę na podwórko". Jeśli to miałby metaforycznie ująć. 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, MrBrainwash napisał(a):

Trochę nie w moim guście te DT990pro, ale jak ktoś lubi jasne granie i mid-bas to mogą być. :)

 

Mam z nimi subiektywne cyrki, bo czasem grają mi bardzo dobrze, a czasem nie daje rady ich słuchać, zależy od dnia i godziny. 

 

To zupełnie co innego niż skorygowane DT1990pro które zakładam na uszy i "jestem w domu". Przy 990pro "wychodzę na podwórko". Jeśli to miałby metaforycznie ująć. 

 

 

 

To psychologia. Wmawiasz sobie że dt1990pro są lepsze bo są 3 razy droższe od dt990pro :D

Edytowane przez Spawn
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2022 o 15:26, Kuba_622 napisał(a):

Fostex TH610

Byłem pod ogromnym wrażeniem brzmienia tych słuchawek. Rzadki przypadek połączenia mocno impulsowego basu z jego ciężarem i wypełnieniem. Czytelne wszystkie podzakresy w całym paśmie. Scena, rozdzielczość - jak trzeba. Lekko przyciemnione - zatem nie idealnie neutralne, ale za to bardzo przyjemne w odbiorze. Bardzo wygodne. Niestety, nie na moją kieszeń... Ale to wątek o Beyerdynamic, sorry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał(a):

 

To psychologia. Wmawiasz sobie że dt1990pro są lepsze bo są 3 razy droższe od dt990pro :D

Dźwięk X2HR też jest dla mnie bardziej komfortowy, a były tańsze. Cena nie zadziała jako wyjaśnienie, może wygląd? xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MrBrainwash napisał(a):

Dźwięk X2HR też jest dla mnie bardziej komfortowy, a były tańsze. Cena nie zadziała jako wyjaśnienie, może wygląd? xD

 

No niewiem ale jestem ciekawy co poczniesz jak Twój guru wymierzy że dt1990pro są do bani bo póki co chyba wszystkie beyery zjechał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Spawn napisał(a):

 

No niewiem ale jestem ciekawy co poczniesz jak Twój guru wymierzy że dt1990pro są do bani bo póki co chyba wszystkie beyery zjechał ;)

Mam nadzieję, że nie to samo co w przypadku X2HR, które też zjechał bo zakupu drugiej pary DT1990 raczej nie mógłbym sobie uzasadnić. :)

 

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MrBrainwash napisał(a):

Mam nadzieję, że nie to samo co w przypadku X2HR, które też zjechał bo zakupu drugiej pary DT1990 raczej nie mógłbym sobie uzasadnić. :)

 

To skoro lubisz zniekształcenia to może jednak lampy będą dla Ciebie? ;)

 

A tak całkiem serio to interesujące że sprzęt studyjny (daci i ampy) stawia się za wzór miedzy innymi za niskie zniekształcenia (sam takiego używam do testowania) a studyjne klasyki wśród słuchawek wypadają w sumie kiepsko pod tym względem.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Spawn napisał(a):

 

To skoro lubisz zniekształcenia to może jednak lampy będą dla Ciebie? ;)

 

Ja nie neguje poszukiwań dźwiękowych. - 

Tylko uwzględniam sam dla siebie jeszcze inne czynniki, nie raz po za dźwiękowe. Lampy nie pasują do mojego stylu działania, ale brzmienie lampowe według mnie można uzyskać nawet z takiego DX3pro+ pod warunkiem, że zostało ono umieszczone w nagraniu. 

 

1 godzinę temu, Bednaar napisał(a):

Byłem pod ogromnym wrażeniem brzmienia tych słuchawek. Rzadki przypadek połączenia mocno impulsowego basu z jego ciężarem i wypełnieniem. Czytelne wszystkie podzakresy w całym paśmie. Scena, rozdzielczość - jak trzeba. Lekko przyciemnione - zatem nie idealnie neutralne, ale za to bardzo przyjemne w odbiorze. Bardzo wygodne. Niestety, nie na moją kieszeń... Ale to wątek o Beyerdynamic, sorry ;)

BTW. gdybym nie znalazł na swojej drodze DT1990 to TH610 byłyby następne w kolejce do sprawdzenia. Z tym że obecna cena jest grubo przesadzona. Ale jak można było wyhaczyć używki za 1400zł to całościowo nie głupi zakup pewnie. :)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, MrBrainwash napisał(a):

Trochę nie w moim guście te DT990pro, ale jak ktoś lubi jasne granie i mid-bas to mogą być. :)

 

 

DT990 Pro na nowych padach rekablowane jakimś drogim kablem DHC Nucleotide pędzone z FiiO E07k Taishan i iModa 5.5G Video to bodajże pierwszy z trzech torów audio, które zapamiętałem najbardziej. Nawet potem kupiłem sobie używane ale w bardzo dobrym stanie DT990 Pro gdzie pady były nieco klepnięte, same słuchawki zaś tak jak piszesz - miały niby sporo basu ale też wysokich, nie moje granie bo ja nie lubię raczej wysokich tonów w dużej ilości zazwyczaj. iMod Video ale robiony przez innego inżyniera dźwięku, FiiO E7 bez "k" i też jakoś mi zestaw grał inaczej. W każdym razie po jakimś czasie dorwałem tę konkretną sztukę DT990 Pro, acz już z przyklepanymi i zżółkniętymi padami, a sam kabel DHC zzieleniał. Brzmienie to też nie była taka rewelka jak zapamiętałem z pierwszego odsłuchu, choć wciąż bardziej mi się podobały od zwykłych, bo grały większym misiem i wysokie miały wygładzone, lepszej jakości. Akurat pamiętam że to był czas innego zauroczenia, mianowicie Lampucerką CS4397 na czarnej płytce, no a tą historią już się dzieliłem wiele razy więc w skrócie napiszę że wyszła kombinatoryka z próbą odwzorowania innego toru która również nie do końca się udała :)

Edytowane przez Undertaker
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Spawn napisał(a):

Zresztą właściciel darmowych słuchawek które dostał do telefonu za 1zł też może powiedzieć że 1000zł to szalona cena i tylko dla "ałdiofiluf" bo muzyka gra i tu i tu ;)

Dla ludzi nie zainteresowanych sprzętem 200 zł za słuchawki to jest szalona cena. A nie tysiąc.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Rafacio napisał(a):

Dla ludzi nie zainteresowanych sprzętem 200 zł za słuchawki to jest szalona cena. A nie tysiąc.

BTW właśnie wracam do domu ze słuchawkami dla syna: Audio Technica  ATH-AVC200 za całe 119,99 zł, dam znać czy warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności