Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.09.2022 o 12:44, MrBrainwash napisał:

Nie znam DT880. :) Mam jeszcze Tygr i 990 pro i po EQ grają również BDB, ale DT1990 grają bardziej gładko, z lepsza przestrzenią i lepszym basem. B)

 

Możliwe, ale ja się nie lubię bawić z EQ. Raz że dla mnie to niewygodne. Dwa że jakoś niezbyt mnie ta zabawa przekonuje, różne słuchawki equalizowane do tej samej krzywej nadal brzmią różnie. Nawet te same słuchawki equalizowane do tej samej krzywej przez różne osoby (np. Amira i Oratory) nadal brzmią różnie :) Więc powiedzmy sobie szczerze, że te zabawy z EQ są bardzo niedokładne, a mi się nie chce siedzieć i głowić które ustawienia EQ są "lepsze". Wolę kupić słuchawki, które grają dla mnie akceptowalnie i przyzwyczaić się do ich brzmienia.

A słuchawki z pikiem 10 dB na sopranie, to już nie dla mnie. Długo używałem T90, więc znam temat :)

 

DT900X i DT700X to jak dla mnie na ten moment taki najbezpieczniejszy wybór z Beyerdynamic. W sensie można ich słuchać bez EQ czy innych modów i brzmią ok. Jakoś bardziej mi podeszły niż np. HD560S czy HE400se. Z drugiej strony niektórzy mówią, że scena mniejsza niż w innych Beyerdynamic, czy że wygoda gorsza, więc jak zawsze trzeba sprawdzić na własne uszy.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Możliwe, ale ja się nie lubię bawić z EQ. Raz że dla mnie to niewygodne. Dwa że jakoś niezbyt mnie ta zabawa przekonuje.


Spoko. Ja mam pod ręką suwaczki, nic mnie to nie kosztuje, po EQ słuchawki, które bym bez niego pewnie sprzedał teraz grają super, dokładnie tak jak chciałem. Nie myślę, o zmienianiu czegokolwiek. :) Dla mnie kombinowaniem zbędnym byłoby szukanie słuchawek, które w takim samym stopniu, by mnie satysfakcjonowały, a nie musiałbym ich korygować. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc przejść z DT990 lekko pomodzonych na słuchawki szybsze, równiejsze w basie z niższym zejściem, trochę mniej Vkowe i z mniejszym szkłem na sopranach, DT1990 są warte uwagi?

Lubię formę Beyerów i ergonomie używania i najchętniej to bym w podobnej puszcze chciał dostać po prostu lepszego brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, audionanik napisał:

Serio? naprawdę ktoś tu myśli, że użycie eq może zastąpić zmianę np dt880 na zmf eikon lub hd600?

i nie pytam tu o Brejnłosza, który ma pojęcie o dźwięku jak Sławomir o pięciogłosowej fudze lub ja o lidze NBA.

No sorry, ale dyskusja zamienia się w jakieś brednie (jak zwykle gdy pojawia się Brejnłosz).

Oj, nie znasz się i jeszcze stosujesz mowę nienawiści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, kubachim napisał:

Chcąc przejść z DT990 lekko pomodzonych na słuchawki szybsze, równiejsze w basie z niższym zejściem, trochę mniej Vkowe i z mniejszym szkłem na sopranach, DT1990 są warte uwagi?

Lubię formę Beyerów i ergonomie używania i najchętniej to bym w podobnej puszcze chciał dostać po prostu lepszego brzmienie.

 

Równiejszy bas tak, mniejsze szkło? No nie wiem. Zamiast dwóch pików na sopranie masz jeden, ale duży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie dam się wciągnąć w te dyskusje bo Kasza mi ostatnio przyznał 2 punty ostrzeżenia za wyśmiewanie kosmitów co nie słyszą i co się do mnie odzywają i próbują prowadzić weekendowe dyskusję późną porą…a miałem czyste konto a teraz spaprana statystyka. 🤣 Kuna za kosmitów może też dają punkty…

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wwd napisał:

Jak się mają Tygr 300 do X2HR? O ile można je razem porównać.


Możliwe, że gdzieś na forum pisałem porównanie. Sam pamiętam jak wcześniej trochę siedziałem porównując 3 pary słuchawek w tym właśnie te. Tygry po wygrzaniu są łagodniejsze bardziej zrelaksowane, gładsze, jaśniejsze. Przestrzeń mają większą, ale z mniejszym 3D (przetworniki nie są pod kątem tak jak w X2). Fidelio mają większego kopa i bardziej dynamiczny bas. Można powiedzieć kto co lubi.   

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kubachim napisał:

Chcąc przejść z DT990 lekko pomodzonych na słuchawki szybsze, równiejsze w basie z niższym zejściem, trochę mniej Vkowe i z mniejszym szkłem na sopranach, DT1990 są warte uwagi?

Lubię formę Beyerów i ergonomie używania i najchętniej to bym w podobnej puszcze chciał dostać po prostu lepszego brzmienie.

Warte uwagi, ale raczej po EQ albo z prostym modem (wymiana wkładek akustycznych). Pik jest jeden, ale wysoki i w innym miejscu niż w DT990. Mi osobiście on nie przeszkadza i nie odbieram go jako "szkło", ale obiektywnie tego sopranu jest dużo i może drażnić w zależności od preferencji/nagrań/fizjologii :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Suszec napisał:

Warte uwagi, ale raczej po EQ albo z prostym modem (wymiana wkładek akustycznych). Pik jest jeden, ale wysoki i w innym miejscu niż w DT990. Mi osobiście on nie przeszkadza i nie odbieram go jako "szkło", ale obiektywnie tego sopranu jest dużo i może drażnić w zależności od preferencji/nagrań/fizjologii :)

Sam mam w swoich DT990 wkładki z Amironów i pady od T1 bodajże i względem fabryki i tak jest turbodobrze. Góry jest dużo ale bez nieprzyjemnych pików, bas równiejszy.

Niemniej trochę mi się gust z czasem zmienił i tyci mniejsza Vka by się przydała z lepszymi technikaliami, doki mnie rozpieściły i szukam czegoś co jakkolwiek na modłę moich ThieAudio Oracle gra. A Beyery lubię, bo wygodne, trwałe, a części zamienne do dostania bez problemów większych. Stąd myśl o DT1990 Pro.

Edytowane przez kubachim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT1990 mają dużo lepszą i bliższą średnicę niż DT990. Na padach Analitycal bas i tony średnie to niemalże idealnie neutralne brzmienie i dopiero sopran miejscami wychodzi przed szereg. Pady Balanced to z kolei brzmienie bliższe DT990, ale nie jest to aż tak głęboka V-ka, więc tak czy owak kierunek moim zdaniem dobry.

 

Miałem przez dłuższy czas jednocześnie oba modele i ostatecznie DT1990 wyparły DT990 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kubachim napisał:

Sam mam w swoich DT990 wkładki z Amironów i pady od T1 bodajże i względem fabryki i tak jest turbodobrze. Góry jest dużo ale bez nieprzyjemnych pików, bas równiejszy.

Niemniej trochę mi się gust z czasem zmienił i tyci mniejsza Vka by się przydała z lepszymi technikaliami, doki mnie rozpieściły i szukam czegoś co jakkolwiek na modłę moich ThieAudio Oracle gra. A Beyery lubię, bo wygodne, trwałe, a części zamienne do dostania bez problemów większych. Stąd myśl o DT1990 Pro.

 

Jak dla mnie Oracle to lepsze słuchawki niż cokolwiek, co kiedykolwiek zrobił Beyerynamic :) No ale ja jestem fanem IEMów, więc nie każdy musi się ze mną zgodzić ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Jak dla mnie Oracle to lepsze słuchawki niż cokolwiek, co kiedykolwiek zrobił Beyerynamic :) No ale ja jestem fanem IEMów, więc nie każdy musi się ze mną zgodzić ;)

No dźwiękowo Oracle to super sztosy, ale przy kompie wole nauszniki :)

A ktoś słuchał/ma DT1990 z padami od Dekoni? Znalazłem pomiary, gdzie na Dekoni Elite Velour się piki ładnie redukują (zielona linia).

 

image.png.f972fac775ec49df12c644895e2e8add.png

Edytowane przez kubachim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się ponownie zgłosić :D

 

Słuchałem DT1990 ze wspomnianymi padami Dekoni i moim zdaniem więcej to psuło w tonalności niż naprawiało. Piku na wysokich moim zdaniem nie ubyło (gdzieś widziałem nawet pomiary, które by to potwierdzały, ale nie mogę niestety znaleźć teraz...), a średnica się nieprzyjemnie odchudziła i scena straciła na rozmiarach. Jak dla mnie to na tych padach słuchawki zaczynają brzmieć bardziej jak zamknięte.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, audionanik napisał:

Czy odsłuch odbył się w kontrolowanych warunkach?

Chodzi Ci o wyrównanie głośności? Czy że ktoś kontroluje żebyś przypadkiem krzywo słuchawek nie założył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, audionanik napisał:

Czy odsłuch odbył się w kontrolowanych warunkach?

Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać😂

Tak, dołożyłem wszelkich starań żeby podczas porównań poziom alkoholu we krwi pozostawał stały 🤣

 

@tommir Co do kabla to ja korzystam z audiofanatykowego AC2 Pro (już niedostępny ten model jest). Zmiany nie są monstrualne, ale jak lubisz te słuchawki takie jakie są i chcesz ciut więcej rozdzielczości, dokładności na scenie to warto się zastanowić nad takim zakupem. 

Edytowane przez Suszec
dodatkowa odpowiedź
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest słowo-wytrych, nieco prześmiewcze.

Wyznawcy obiektywizmu i pomiarów oczekują wyrównania poziomu głośności (co jest nierealne, biorąc pod uwagę że głośność w decybelach to logarytm ciśnienia akustycznego, a nie jego frakcji, w sytuacji nieliniowej odpowiedzi (czyli praktycznie 100% sprzętu) nie bardzo da się wyrównać głośność sensownie - na podstawie czego? Odpowiedzi na biały/różowy szum?...)) oraz powtarzalności warunków odsłuchu pod każdym możliwym względem.

Ludzie którzy nie wierzą że pomiary mówią wszystko mają nieco bardziej liberalne podejście i subiektywizm percepcji nie jest dla nich problemem, a elementem układanki ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dekoni. Piku nie słyszałem, chociaż wtedy się w to nie wsłuchiwałem jakoś szczególnie, nic mnie nie męczyło przekaz był gładziutki. Ja lubię granie DT1990 na nich, ale niestety, średnica staje się mniej obecna. 

 

Pewnie z tym pikiem dużo zależy od konkretnych padów i ułożenia na głowie. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hibi napisał:

Jakie są główne różnice między DT880 600 a DT1990 ?

cena, wygląd i ilość ohm

Edytowane przez Play
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hibi napisał:

Jakie są główne różnice między DT880 600 a DT1990 ?

 

Zupełnie inaczej grające słuchawki moim zdaniem i nadające się do różnych typów muzyki (DT880 - wszelka muzyka akustyczna, wokale, DT1990 - rock, metal, muzyka z mocnym basem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to ciekawi na ile się zmieniło się strojenie w nowych egzemplarzach. Na pewno coś się zmieniło od 2017 - przyznam, że nie śledzę, może jest to jakoś już rozpracowane.

 

Ale tak zestrojone 1990 to bym chętnie łyknął 😅:
DT1990-Pro-S2-Analytical-pads-DIYAH-filt

 

 

W dniu 25.09.2022 o 12:21, Kuba_622 napisał:

 

Dołek jest z wysoką wartością Q czyli jest trudny do usłyszenia, tym bym się za bardzo nie przejmował.

Górę mają podbitą, ale najmniej ze wszystkich otwartych Beyerdynamic, jakie słyszałem, bo o jakieś 5 dB, a wszystkie inne to minimum 10 dB.

Te stare DT990 miałem wiele lat temu, więc się nie podejmuję pisać porównań z pamięci, ale patrząc na pomiary z diyaudioheaven to DT900X mają mniej góry, nie wiem dlaczego twierdzisz, że są ostrzejsze. Generalnie to są chyba najrówniejsze słuchawki, jakie zrobił Beyerdynamic, jak będziesz miał okazję, to polecam posłuchać.

 

Przecież DT1990 mają na sopranach pik jak Mount Everest :) A z EQ to równie dobrze można kupić DT880, dodać trochę niskiego basu, złagodzić o kilka dB piki na górze i mamy doskonałe słuchawki za 600 zł :) 

Gdyby to tak działało, to w zasadzie nie trzeba by kupować nic powyżej 880 :). Mam DT880 z przebiegiem pewnie z 500h ich sygnatura jest mega miodna, nawet bez eq, ale pewnych rzeczy nie przeskoczysz. Zniekształcenia DT880 mają wbrew pozorom dość wysokie (ogólnie, w swojej klasie niskie) i już 900 Pro X dają wrażenie większej rozdzielczości. Tego typu rzeczy wynikają już stricte z budowy przetwornika i żadne EQ, waciki za driverem, psucie wentylacji drivera nie pomoże :D.

Edytowane przez david11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności