Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Co do wyglądu - słuchacie muzyki przed lustrem? DT-150 mają większą scenę niż HD650...

No wiesz, w samochodzie też się siedzi w środku, a w zakupie kierujesz się wyglądem zewnętrznym ;)

 

Samochodu nie trzymam w pokoju.

 

A no tak, bo samochód widzą sąsiedzi to musi być cacy, a słuchawek nie, to mogą być be? :)

My tu gadu gadu, a tymczasem Evil skrobnął recenzję T5v2:

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-beyerdynamic-t5p-2nd-gen/

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze Beyera mają z reguły 100 omów impedancji wyjściowej. Oni to uzasadniają w ten sposób, że wtedy podobnie reguluje się głośność na różnych impedancjach. Tymczasem współczynnik tłumienia praktycznie żaden, stąd i bas ma duże pole do improwizacji.

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samochodu to mam 17 letniego passata i wolę włożyć kasę w mechanikę niż naprawić wgięte drzwi czy pordzewiały bagażnik - rypie mnie co myślą inni ludzie, liczy się jak coś działa a nie wygląda.

Po tym poznać prawdziwego fanatyka audio...samochód tańszy od Audio...he,he, tak trzymać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do samochodu to mam 17 letniego passata i wolę włożyć kasę w mechanikę niż naprawić wgięte drzwi czy pordzewiały bagażnik - rypie mnie co myślą inni ludzie, liczy się jak coś działa a nie wygląda.

Po tym poznać prawdziwego fanatyka audio...samochód tańszy od Audio...he,he, tak trzymać!

 

Haha, ja mam samochód tańszy niż wzmacniacz słuchawkowy którego używam :D

Jeszcze gdyby się psuł to bym pomyślał o zmianie auta, ale działa idealnie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

My tu gadu gadu, a tymczasem Evil skrobnął recenzję T5v2:

 

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-beyerdynamic-t5p-2nd-gen/

 

Słuchałem ich na firmowym A20 i kompletna klapa, kartonowy bas i pogłosy jak ze studni.

pogłosów nie miałem, ale bas choć całkiem obfity, to jego faktura była dość nudna i jednorodna, to właściwie była dla mnie jedyna wada, reszta maszyny niemieckiej była fajna w barwie - minimalnie ocieplona góra, szybka i rozdzielcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do samochodu to mam 17 letniego passata i wolę włożyć kasę w mechanikę niż naprawić wgięte drzwi czy pordzewiały bagażnik - rypie mnie co myślą inni ludzie, liczy się jak coś działa a nie wygląda.

Po tym poznać prawdziwego fanatyka audio...samochód tańszy od Audio...he,he, tak trzymać!

 

Bez przesady, króla polskich wsi 1.9TDI nie kupisz za 600 zł czy nawet za całość tego ile wsadziłem w audio +DIY, tak źle ze mną jeszcze nie jest :P

Edytowane przez tybysh
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejałem ją wczoraj. Też ich słuchałeś? I co? To takie R70X?

Nie no, lepsze od R70x, R70x to jednak ciemnawe słuchawki a Amiron to takie normalniejsze równiejsze. Ale fakt faktem powinny kosztować tyle co R70x :) Na marginesie R70x cały czas darzę wielką sympatią.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są jakieś różnice między dt990 pro a dt990 pro black limited edition? kwestie wyglądu wiem, ale czy w dźwiękowej zmienia się coś?

Są, specjalnie wyharatałem z empetrzystora zwykłe dt990pro, aby porównać z moimi blekami. Różnice w dźwięku biorą się nie tylko z różnych padów (jak obstawiałem), ale również z zastosowania innego wytłumienia. Jak na obydwie wersje założyłem srebrne pady, to i tak grały inaczej.

Bleki mają więcej niskiego basu i łagodniejszy impakt w całym paśmie, co na górze skutkuje lepszą przyswajalnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

są jakieś różnice między dt990 pro a dt990 pro black limited edition? kwestie wyglądu wiem, ale czy w dźwiękowej zmienia się coś?

Są, specjalnie wyharatałem z empetrzystora zwykłe dt990pro, aby porównać z moimi blekami. Różnice w dźwięku biorą się nie tylko z różnych padów (jak obstawiałem), ale również z zastosowania innego wytłumienia. Jak na obydwie wersje założyłem srebrne pady, to i tak grały inaczej.

Bleki mają więcej niskiego basu i łagodniejszy impakt w całym paśmie, co na górze skutkuje lepszą przyswajalnością.

 

No rozumiem, dziękuje za odpowiedź

Obecnie mam Superluxy, mają one bas ale góra mnie po prostu męczy i mimo że grają jak grają ale nie czuć tej muzykalności, bardziej atakują one uszy jakby to nazwać mimo że na poczatku mi się podobały

Właśnie myślę czy zakupić sobie takie DT990 Black czy może DT150, albo DT770. Źródło jakie narazie mam to E10K a gatunki jakie słucham to najczęściej EDM, D'n'B itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT990Pro bez znaczenia czy zwykłe czy black, to bardzo muzykalne słuchawki i grają bardzo przyjemnie.

Chyba właśnie kupie te DT990Pro (czy black czy zwykłe zalezy kiedy aukcja mi ucieknie i fundusze będę miał), bo wyglądają na porządne(myślalem tez nad tymi HP150, ath-m50x ale pewnie bym połamał czy coś i po słuchawkach), z takiego E10K jakoś grają no i są wygodne podobno. A co do grania jeszcze pytanie czy nie będą tak mnie drażniły wysokie jak w superluxach, czy to w ogóle nowa strona grania, lepsza i wreszcie poczuje te przyjemne i muzykalne granie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też niedawno porównywałem i większych różnic nie stwierdziłem .

Były podłączone do M-DACa z zasilaczem Tomanka i jak bym miał się doszukiwać jakiś różnic to tak jak pisał kolega powyżej blacki

łagodniejsze ale zwykłe miały za to trochę większego kopa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem 990Pro Black, ale tych "zwykłych" 990Pro używam od prawie 10 lat. Potrafią być dość krzykliwe i trzeba uważać do czego je się podłącza. Jak dla mnie, zjadliwe są dopiero podpięte do lampowca. O dziwo, mały przenośny Aune B1 w trybie "A klasa" również bardzo dobrze się z nimi zgrywa. Bez odsłuchu - lepiej nie brać ich w ciemno.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

są jakieś różnice między dt990 pro a dt990 pro black limited edition? kwestie wyglądu wiem, ale czy w dźwiękowej zmienia się coś?

Są, specjalnie wyharatałem z empetrzystora zwykłe dt990pro, aby porównać z moimi blekami. Różnice w dźwięku biorą się nie tylko z różnych padów (jak obstawiałem), ale również z zastosowania innego wytłumienia. Jak na obydwie wersje założyłem srebrne pady, to i tak grały inaczej.

Bleki mają więcej niskiego basu i łagodniejszy impakt w całym paśmie, co na górze skutkuje lepszą przyswajalnością.

 

No rozumiem, dziękuje za odpowiedź

Obecnie mam Superluxy, mają one bas ale góra mnie po prostu męczy i mimo że grają jak grają ale nie czuć tej muzykalności, bardziej atakują one uszy jakby to nazwać mimo że na poczatku mi się podobały

Właśnie myślę czy zakupić sobie takie DT990 Black czy może DT150, albo DT770. Źródło jakie narazie mam to E10K a gatunki jakie słucham to najczęściej EDM, D'n'B itp.

 

 

Jeżeli drażnią Cię wysokie w DT990, to może DT150 będą lepszym pomysłem. Tylko nie patrz na wygląd - załóż i słuchaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale DT990 Pro i DT150, to zupełnie odmienne granie. Ciężko nawet znaleźć jakieś wspólne cechy je łączące. No i DT150 nie zagrają z "byle czego". I jedne i drugie, to bardzo specyficzne słuchawki, wybierane przez świadomych użytkowników (tak sądzę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może DT770? One są dość ciepłe brzmieniowo. Obecnie mam na warsztacie wersję 80 ohm i na pewno nie jest to męczące granie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może DT770? One są dość ciepłe brzmieniowo. Obecnie mam na warsztacie wersję 80 ohm i na pewno nie jest to męczące granie :)

 

 

W pełni popieram - i dodatkowo poddają się modyfikacjom brzmieniowym. Takie to szare myszki niedoceniane, choć za oceanem bardzo popularne.I zyskują na dobrym wzmacniaczu (ale to chyba jest ogólna cecha każdych słuchawek Beyera)

Edytowane przez slavo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności