Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Feliks jest od 32ohm z tego co pamiętam ;)

Jest od 100 ohm. Jest infomacja, ze gra z 32 ohm. Gra. Ale mnie nie przekonuje. Za wyjątkiem sr60e. Z wysokoohmowymi jest już znakomicie. Klasyczny otl ma swoje prawa. Jest dla wysokoohmowych. Mam takich 6 par - warto. Jak cholera. Z niskoohmowych sprawdzałem procz Grado,gdzie jest fajno, srh1440 i shp9500 - i nie podobało mi się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie T90 sa lepsze od T70, mniej krzykliwe, lepiej zbalansowane. Warto, sam sie zastanawiam, czy drugiego podejscia nie zrobic, i tez bym sprobowal z padami skorkowymi od HM5 -_-.

A tak btw. to polecam wszystkim, ktorzy nie mieli stycznosci z DT150 wyprobowac je, ale koniecznie z welurowymi padami HM5, juz z ZENkiem kapcie spadaja :wub:.

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam oryginalnych padow, wiec nie chce bzdur pisac, ale z pamieci byly bardziej basowe, lekko wycofane, przymglone. Natomiast wedlug mnie teraz graja tak, jak powinny, a wygoda przednia :).

W kazdym razie, koszt padow niewielki, a noz... przypasuja :).

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słucham T70 na AK120. Płyta Essentials Jarre'a. Głośność 54. Swobodniej gra niż przy Q701. Tam 120 bardziej się męczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

T90 maja tendencje do sybilizacji. Zdecydowanie wole T70

Nic nie "ugasi" tej sybilizacji ? Pady od HM5 ?

 

T90 są jak sos tabasco. Albo lubisz ich ostry smak, albo kupujesz inne słuchawki.

Nie ma sensu ich psuć innymi padami albo modami.

A bardziej sybilizują od nich q701 a t1 to już się wydzierają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

T90 maja tendencje do sybilizacji. Zdecydowanie wole T70

Nic nie "ugasi" tej sybilizacji ? Pady od HM5 ?

 

 

Właśnie mam na uszach T90 i żadnej "sybilizacji" nie słyszę ;)

 

Tez nie slyszalem sybilizacji, sa czasami ostre, ale bez przesady, to wlasnie SRH1840 kosily, jak szalone ;).

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miliard nastolatków, czytałem wczoraj, ma uszkodzony słuch (nie, zagrożonych jest uszkodzeniem) who alarmuje: nie wolno słuchać dluzej niż godzinę dziennie! Co Wy na to, Panowie, ja czuję sie dyskryminowany. Godzinę, qrwa?

To już żonę mam bardziej liberalną...

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miliard nastolatków, czytałem wczoraj, ma uszkodzony słuch (nie, zagrożonych jest uszkodzeniem) who alarmuje: nie wolno słuchać dluzej niż godzinę dziennie! Co Wy na to, Panowie, ja czuję sie dyskryminowany. Godzinę, qrwa?

To już żonę mam bardziej liberalną...

 

Ponad rok temu leżałem w szpitalu, no i oczywiście miałem przy sobie słuchawki, z których namiętnie korzystałem :-) Lekarze zwracali mi uwagę, że nie powinno się dłużej niż godzinę, max 1,5 godz słuchać. Tak więc jest w tym zapewne trochę prawdy. A jedna pani doktor powiedziała mi, że wg niej to w ogóle powinno się całkowicie zakazać korzystania ze słuchawek dokanałowych, które w łatwy sposób prowadzą do różnych stanów zapalnych ucha.

Tak więc, sprawa co najmniej do przemyślenia przez każdego słuchawkowca :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostaje używanie słuchawek i pewnie wzmacniaczy które grają dobrze od niskich poziomów głośności, pan Grado też chyba coś o tym pisał

ta godzina to pewnie odnosi się do głośności wyższych od normalnych

 

dlatego mam Grado i L2

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doki to rozumiem, blokują cały kanał słuchowy, ja nie mogę z nich korzystać. Nauszne to inna sprawa. Po za tym, wiele moich znajomych słucha bardzo głośno, tutaj upatruję źródło problemu, nie w samych słuchawkach. Moja żona używa całej skali głośności w swoich sprzętach :ph34r:

 

 

Żeby nie było OT, to powiem, że DT990Pro to na razie najwygodniejsze moje słuchawki, a grają już fajnie na niskich głośnościach. AKG K612 Pro wolę jednak deczko podkręcić.

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś próbowałem znaleźć wpływ słuchawek (magnesów) )na zdrowie są nawet robione badania itp. no bo taki magnesik

zwłaszcza tesla (w temacie Beyerdynamic) to dość silne oddziaływanie, pewnie ma wpływ choć sam elektromagnetyzm używany

jest też w leczeniu :)

Jak dotąd tylko chyba Ultrasone stosuje warstwę która odchyla pole od ucha.

 

A Beyerdynamiki to jedne z najwygodniejszych słuchawek, no może poza DT1350, już od takich DT770 Pro całkiem ładnie grają,

są projektowane dla Europejczyków na większe uszy, nie tak jak takie HiFimany i inne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miliard nastolatków, czytałem wczoraj, ma uszkodzony słuch (nie, zagrożonych jest uszkodzeniem) who alarmuje: nie wolno słuchać dluzej niż godzinę dziennie! Co Wy na to, Panowie, ja czuję sie dyskryminowany. Godzinę, qrwa?

To już żonę mam bardziej liberalną...

 

Ponad rok temu leżałem w szpitalu, no i oczywiście miałem przy sobie słuchawki, z których namiętnie korzystałem :-) Lekarze zwracali mi uwagę, że nie powinno się dłużej niż godzinę, max 1,5 godz słuchać. Tak więc jest w tym zapewne trochę prawdy. A jedna pani doktor powiedziała mi, że wg niej to w ogóle powinno się całkowicie zakazać korzystania ze słuchawek dokanałowych, które w łatwy sposób prowadzą do różnych stanów zapalnych ucha.

Tak więc, sprawa co najmniej do przemyślenia przez każdego słuchawkowca :-)

 

Lekarze zakładają, że słuchanie muzyki odbywa się na poziomie głośności wyższym niż normalne dźwięki otoczenia. A ja zakładam, że lekarze robią zbyt często złe założenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zakładają, że każdy przeciętny słuchasz przekracza pewien poziom głośności, który jest szkodliwy to się niestety mylą. W takim razie, co mają powiedzieć ludzi w rożnego rodzaju fabrykach przemysłowych, gdzie stały hałas oscyluje w granicach 90dB oraz często przekracza te granicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności