Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Spręzynki od wtyków można przeczyścić i podoginać - na jakiś czas starczy. Kilkukrotnie przedłuża się ich kondycja jak odpina się kable podczas przechowywania słuchawek.

Ed. Najważniejsza jest kondycja padów ma duży wpływ na brzmienie słuchawek.

Co kilka lat warto wymienić lub odrestaurować nauszniki :)

Edytowane przez Setmag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jedna lewa nie łączy czasem. Ponoć można dogiąć tylko jak?

 

Wyciągnij kabel, zdejmij pady i spróbuj podważając wyciągnąć przetwornik wraz z obudową. Tak dostaniesz się do sprężynek.

No właśnie nie do końca. Tu nie jest tak jak w HD545, w HD540 jest inaczej. Zrobię foty po południu. Dziś pierwszy dzień po chorobie wstałem z łóżka. Chce się żyć.

Udało się to tylko mój strach że coś uszkodze. Teraz pora poszukać padów.

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spręzynki od wtyków można przeczyścić i podoginać - na jakiś czas starczy. Kilkukrotnie przedłuża się ich kondycja jak odpina się kable podczas przechowywania słuchawek.

 

 

Zdecydowanie odradzam odpinania kabla od słuchawek. Nie wiem jak Kolega doszedł do wniosku, że wpinanie i wypinanie kabla z muszli przedłuża żywotność gniazda? Takie manipulacje obniżają żywotność gniazda i kabla. Newralgicznym punktem kabla jest połączenie żył przewodu z pinami.Tam często dochodzi do pęknięć, czasami nawet taki pin potrafi podczas odpinania kabla oderwać się i zaklinować się w gnieździe muszli.

 

Wtyczki w słuchawkach Sennheisera służą do łatwej wymiany kabla a nie po to aby je wypinać kiedy słuchawki są nieużywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może załóż welury HM5?

Nie powinno się zbytnio różnić od oryginału, bo to w jedynkach są te unikalne pady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale HM5 są podłużne, a HD540 okrągłe i to w obu wersjach. Naciąganie podłużnych na okrągłą ramkę wygląda nieestetycznie. Od HM5 to pasują do linii 5x5 oraz HD600 i HD650, a nie do 5x0. Mam wiaderko Sennheiserów i okrągłą ramkę mam w HD250, HD430, HD540 Ref I.

 

No oryginalne pady są fajne - jak będę miał za dużo czasu to spróbuję odnowić swoje, bo są trochę skapciałe, a po skórce też dawno nie ma śladu.

 

btw: Perul oglądałeś już może moje Sennki? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tym rzecz, że jak się naciąganie to się robią okrągłe, już to przećwiczyłem np na hifimanach.

Do Twoich senków jeszcze nie zajrzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był tak miły i wypożyczył do odsłuchu kabel do HD 600, na OCC 7N 4 żyły, to bym się bardzo chętnie w jakiś sposób odwdzięczył.

A czemu akurat na takim materiale i kombinacji żył? To jest jakieś cudowne rozwiązanie lepsze od innych? OCC 7N mi świergotało na średnich tonach z HD565.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD 600 bardzo podchodzą pod moj ideał, brakuje mi tylko separacji i większej przejrzystości na środku i górze, nie chce tylko rozciagniecia niskich, taki lekko punktowy bas mi odpowiada w moim systemie. Z tego co się naczytałem, taki materiał będzie najlepszy a ilość żył determinuje zasobność mojego portfela - na 8 mnie nie stać. Właściwie na 4 też nie bardzo, ale znalazłem swoje brzmienie i chce juz tylko dopiescic cały tor. Zostalo zasilanie do dac (pewnie abasco) i kabel do HD o ktorym pisał Evil na blogu.

 

Marcin Xperia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD 600 bardzo podchodzą pod moj ideał, brakuje mi tylko separacji i większej przejrzystości na środku i górze, nie chce tylko rozciagniecia niskich, taki lekko punktowy bas mi odpowiada w moim systemie. Z tego co się naczytałem, taki materiał będzie najlepszy a ilość żył determinuje zasobność mojego portfela - na 8 mnie nie stać. Właściwie na 4 też nie bardzo, ale znalazłem swoje brzmienie i chce juz tylko dopiescic cały tor. Zostalo zasilanie do dac (pewnie abasco) i kabel do HD o ktorym pisał Evil na blogu.

 

Marcin Xperia

Ja tu widzę "jeden napisał, że to jedno konkretne jest super" i już do sklepu? A poczytaj/popytaj innych osób. Bo jak na moje skromne doświadczenie, to Twoje oczekiwania to w ogóle nie jest pójście w czystą miedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że chcę wysępić do odsłuchu, nie wspominałem o kupowaniu, a jak ktoś ma coś ciekawego do pozyczenia, to ksieżycówka już się chłodzi.

 

Marcin Xperia

Przecież napisałem, że chcę wysępić do odsłuchu, nie wspominałem o kupowaniu, a jak ktoś ma coś ciekawego do pozyczenia, to ksieżycówka już się chłodzi.

 

Marcin Xperia

Poczytałem też trochę w sieci o kablach do HD i nic sensownego nie znalazłem. Po to napisałem tutaj, aby posłuchać rad, kolegów z forum, ktorzy mieli do czynienia z roznymi kablami do Hd

 

Marcin Xperia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w końcu sobie zrobię własny kabelek do Senków, to będę Ci mógł podesłać. Póki co wszystkie które zrobiłem dla siebie sprzedawały się razem ze słuchawkami, więc jak nabywałem (najczęściej w drodze wymiany) kolejne to musiałem robić następny kabel. Po ostatnich Senkowych zdobyczach jakoś nie było jeszcze czasu na zrobienie kolejnego :(

Obecnie mam HD265 (welur mod), HD535, HD420, HD450 i HD205 - trochę za dużo, trzeba się będzie czegoś pozbyć ;) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę pożyczyć konkretny kabel Sommera do HD. Solidny wtyk hicon oraz najlepsze wtyczki do muszli (te duże pozłacane). Kabel w założeniu miał budować średnicę wyczyścić najwyższe soprany i przeciągnąć zejście basu co z resztą czyni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel @ Perul, podejrzewam że myślicie o jakiejś posrebrzanej miedzi albo hybrydzie, możecie podać jakieś konkrety, jakie zmiany ?

 

 

Ważną kwestią pozostaje fakt, że ja nie chce zmieniać mocno charakteru tych słuchawek, a z tego co podpowiadał Forza, srebro może je zbyt mocno rozjaśnić, co moim przypadku jest niepożądane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności