Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Barthuss

Ja tymczasem stwierdziłem ostatnio jak do mnie wpadł bakus1233, że wolę HD650 od HD565. Przyjemniej się ich słucha, przynajmniej u mnie przez wyjście XLR.

 

Właśnie.Tak jak pisałem wcześniej HD600/650 zyskują bardzo mocno przy konkretnym wzmocnieniu. David Mahler w swoim teście 58 najlepszych słuchawek podkreśla podniesienie jakości brzmienia tej serii w torze zbalansowanym. Dla mnie jeszcze bardziej jest to widoczne dla np. DT150, które potrafią dołożyć flagowcom w dobrze dobranym torze zbalansowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sennheiser z Sennheiserem nie będzie się 100% uzupełniać. To jest jak dzień z Sennheiserem, a noc z Sennheiserem, ale zalatują Sennheiserem obydwa modele, bo to Sennheiser. :) Niemniej ja ostatecznie pójdę w DT880 wersja 600 omów. Te słuchawki u mnie zawsze grają co najmniej więcej niż dobrze, a teraz są w w fajnej cenie. Dopłata 500zł do HD650 lub HD600 wydaje mi się nieuzasadniona - ale to tak trochę z pamięci. Więc tym bardziej idę w Beyery po raz kolejny. Powód? T90 dogorywają (pałąk się rozpada), a DT880 Pro miałem kiedyś i wspominam dobrze.

 

Wbrew niektórym opowieściom - moje eksperymenty pokazują, że to właśnie dynamiki grają inaczej na balansie i zyskują, a nie planary. Zdziwiłem się efektem np. na Grado GS1000. Tyle że w temacie planarów to sprawdzałem dotychczas tylko LCD-2 pod tym kątem. Może HiFiMany będą miały inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel, a to nie jest tak, że to fakt dużej mocy po balansie, a nie symetryczność sygnału ma tutaj znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ten wzmacniacz ma prawie identyczną moc, co Headonic. Podobnie z impedancją wyjściową. Ktoś pisał, że HD650 zyskują z dobrym napędzeniem, więc pewnie w ten sposób skróciły dystans do HD565. To nie jest różnica klas, tylko oprawy prezentacji. Ta z HD650 jest łatwiej przyswajalna, niemęcząca. Żeby nie było - HD565 zyskały też na holografii, dynamice i kontroli. Z HD650 jest tylko ten problem, że słyszałem co najmniej jeden egzemplarz, który pokazywał ułomności np. w postaci braku rozpostarcia sceny. Wpięte w zamian HD580 je łoiły w tej materii - ale to nie był egzemplarz bakusa1233. Przetworniki do HD580/HD600 wydają mi się bardziej przewidywalne, ale znowu, że to będzie bliżej posiadanych przeze mnie HD565, to sens zakupu też pomniejsza, a DT880 mi zwyczajnie leżą i odwdzięczają się prostym modom jakie znam choćby z T90. Może się też przy okazji pobawię w podmianę różnych elementów między modelami? :) Np. zakupione do T90 pady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sennheiser z Sennheiserem nie będzie się 100% uzupełniać. To jest jak dzień z Sennheiserem, a noc z Sennheiserem, ale zalatują Sennheiserem obydwa modele, bo to Sennheiser. :) Niemniej ja ostatecznie pójdę w DT880 wersja 600 omów. Te słuchawki u mnie zawsze grają co najmniej więcej niż dobrze, a teraz są w w fajnej cenie. Dopłata 500zł do HD650 lub HD600 wydaje mi się nieuzasadniona - ale to tak trochę z pamięci. Więc tym bardziej idę w Beyery po raz kolejny. Powód? T90 dogorywają (pałąk się rozpada), a DT880 Pro miałem kiedyś i wspominam dobrze.

 

Wbrew niektórym opowieściom - moje eksperymenty pokazują, że to właśnie dynamiki grają inaczej na balansie i zyskują, a nie planary. Zdziwiłem się efektem np. na Grado GS1000. Tyle że w temacie planarów to sprawdzałem dotychczas tylko LCD-2 pod tym kątem. Może HiFiMany będą miały inaczej?

Jak chcesz w dobrej cenie to kapsel ma praktycznie nówki i jemu nie podeszły.

 

Hd565 przyjemnie się słucha na c4, a jeszcze przyjemniej na lampie. Są to takie słuchawki, które potrzebują kolorów, jak hd800 ale jak się im ich doda to dają wiele frajdy ze słuchania.

Mnie odrzucają hd650 ale są to bardzo dobre słuchawki ale dla mnie zaaaaaa ciemne :(. Trzeba jednak przyznać, że mają prawo się podobać.

Sennheiser z Sennheiserem nie będzie się 100% uzupełniać. To jest jak dzień z Sennheiserem, a noc z Sennheiserem, ale zalatują Sennheiserem obydwa modele, bo to Sennheiser. :) Niemniej ja ostatecznie pójdę w DT880 wersja 600 omów. Te słuchawki u mnie zawsze grają co najmniej więcej niż dobrze, a teraz są w w fajnej cenie. Dopłata 500zł do HD650 lub HD600 wydaje mi się nieuzasadniona - ale to tak trochę z pamięci. Więc tym bardziej idę w Beyery po raz kolejny. Powód? T90 dogorywają (pałąk się rozpada), a DT880 Pro miałem kiedyś i wspominam dobrze.

 

Wbrew niektórym opowieściom - moje eksperymenty pokazują, że to właśnie dynamiki grają inaczej na balansie i zyskują, a nie planary. Zdziwiłem się efektem np. na Grado GS1000. Tyle że w temacie planarów to sprawdzałem dotychczas tylko LCD-2 pod tym kątem. Może HiFiMany będą miały inaczej?

Jak chcesz w dobrej cenie to kapsel ma praktycznie nówki i jemu nie podeszły.

 

Hd565 przyjemnie się słucha na c4, a jeszcze przyjemniej na lampie. Są to takie słuchawki, które potrzebują kolorów, jak hd800 ale jak się im ich doda to dają wiele frajdy ze słuchania.

Mnie odrzucają hd650 ale są to bardzo dobre słuchawki ale dla mnie zaaaaaa ciemne :(. Trzeba jednak przyznać, że mają prawo się podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję się na pokładzie z nowo nabytymi HD600.

 

 

 

(tak, z tymi "nudnymi" HD600 :D ).

 

Stockowy kabel oczywiście od razu pozostał w pudełku, słucham ich na kablu produkcji Jimmiego Dragona.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@down32, ja mam HD565 nieprzerwanie od 2009 roku. Trochę opcji na nich ćwiczyłem, napędowych i kablowych. Sprawdzę dzisiaj z innym źródłem, spokojniej grającym. Zawsze je uważałem za takie AKG K701 tylko z wigorem na skrajach pasma. Poza tym ostatnio już im się dosłownie rozpadają pady, a gąbka w pałąku zanikła i musiałem wypełnić czymś pałąk. Pewnie z nowymi padami zagrałyby lepiej. HD650 oczywiście są znacznie ciemniejsze.

 

Co do zakupów od kolegów z forum - o ile to nie jest jakiś unikalny towar, to mi się to nie opłaca, bo ja odliczam VAT, więc nowe DT880 kosztują mnie de facto 591zł. Niemniej dzięki za cynk.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem sobie Momentum 2 WIreless. Sparowane z ZX-1 przez BT. Niestety Sony nie ma kodeka aptX. Jednal granie bez kabla jest nawet zacne i podoba mi się. Nie ma takiego nasycenia dźwięku i "słodkości" jak Oppo ale może się podobać. basik ciut kartonowy.

Choć to zaprzeczenie "audiofilskości". Słuchawki napędza w końcu osprzęt (DAC i reszta) mieszczący się w słuchawkowej muszli. Czyli player w zasadzie musi mieć tylko dobry nadajnik BT , taki "for Audio". Plus jeszcze śłuchawki moga być sparowane z DAPem i telefonem. Kiedy ktoś dzwoni, to muza cichnie i odbieramy telefon. Plus niezły choć nieidealny Noise Guard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie wpadły brand new HD 600 i zepchnęły (dopiero przy lampce SQ od Philipsa) swoją średnicą DT 990. Przyjemniej się słucha, jednak brakuje mi teraz odrobiny przestrzeni i separacji. Co do wyglądu jak zwykle, dużo lepiej niż na zdjęciach, taki "audiofilski" dizajn.Na razie na stockowym kablu, ale w przyszłości pewnie coś będę do nich tworzył. Zastanawiam się czy przy celowaniu w 3 metry occ 7n czy occ posrebrzane, ewentualnie miks, na sygnał posrebrzana a masa na czystym occ. Chciałem się pochwalić fotką, ale ciężko zrobić mając je cały czas na głowie :)

Edytowane przez Kalitus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No DT990 to średnicę mają taką sobie, zwłaszcza w porównaniu z hd600. Można ją open modem dociążyć.

Co do separacji w HD600, to na mocnym wzmaku magicznie się pojawia ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby mieć separacje kłania się tor zbalansowany: źródło - mocny wzmacniacz i kable, ale to drogą zabawa ...

Biorąc pod uwagę wcześniejsze doświadczenia, liczę na poprawę, podepnę Magica pod jakiś konkretny zasilacz, jestem już na etapie dogadywania z Abasco, problem że to na razie ja gadam z odzewem jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No DT990 to średnicę mają taką sobie, zwłaszcza w porównaniu z hd600. Można ją open modem dociążyć.

Co do separacji w HD600, to na mocnym wzmaku magicznie się pojawia ;) .

 

True, true...

 

HD600 czarują głównie średnicą, ale nie tylko nią.

 

I fakt, mocny wzmak do sześćsetek jest wskazany. Na RA separacja jest jak należy.

 

@Kalitus

 

Pierwsze, co trzeba zrobić po zakupie HD600 to wywalić stockowy kabel. Taki "lepsiejszy" oczyści trochę ich brzmienie, zdejmie "kocyk", poprawi dynamikę. Przestrzeń się przez to nie zwiększy (niestety), natomiast separacja już tak.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie słyszałem, ale posłucham trochę, potem może się uda wysępić od kogoś na odsłuch.

 

Muszę się trochę doszkolić, bo będę robił sam, może Forza się wiedzą podzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności