Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

HD800s to są słuchawki. Po prostu i aż. Nudne to pejoratywne określenie. One są zwyczajne. W takim dobrym znaczeniu. Nie mają efekciarskiego zacięcia, nie są ani ciemne, ani jasne, ani ostre ani zamulone. Po prostu są zwyczajne. I pomimo tego, że miałem je już jakiś czas temu, to teraz odkrywam je na nowo. W innym repertuarze, w innych warunkach, bez SR-009 pod ręką.

 

Na pewno wybijają się ponad przeciętność holografią, która jest po prostu nieziemska.

Nie oszukują, nie próbują przekonać ze potrafią coś więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

HD800s to są słuchawki. Po prostu i aż. Nudne to pejoratywne określenie. One są zwyczajne. W takim dobrym znaczeniu. Nie mają efekciarskiego zacięcia, nie są ani ciemne, ani jasne, ani ostre ani zamulone. Po prostu są zwyczajne. I pomimo tego, że miałem je już jakiś czas temu, to teraz odkrywam je na nowo. W innym repertuarze, w innych warunkach, bez SR-009 pod ręką.

 

Na pewno wybijają się ponad przeciętność holografią, która jest po prostu nieziemska.

Nie oszukują, nie próbują przekonać ze potrafią coś więcej.

 

Dodam jeszcze, że przez swój złagodzony sposób prezentacji względem pierwowzoru, napewno trafią w gust szerszego grona słuchaczy, jak i łatwiej będzie dobrać dla nich synergiczny tor.

Dla mnie jednak, jak powiedziałem, są zbyt niajkie aby wzbudzić u mnie chęć ich posiadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odnośnie dyskusji na temat HD800 ,podzielam większość spostrzeżeń poczynionych tu przez kolegów ,słuchawki są do bólu

rzetelne ,ciężko dobrać do nich wzmacniacz bo pokazują wszelkie słabości toru oraz nagrań .

U mnie z Bakoonem HPA-21 i CD Nirvana Pana Dubiela jest nieżle w porywach bardzo dobrze ,jestem malkontentem i mało co

mi się podoba :-)

Mam jednak swoją "tajną broń" w postaci wzmacniacza lampowego bez transformatorów wyjściowych 6AS7 OTL konstrukcji

Pana Bogusława Dubiela z "dorobioną" przez niego na moją prośbę "dziurką słuchawkową" ,

"optymalizowaną" pod HD800 .

Jest to jak mawia mój kolega "model w jednym egzemplarzu" dlatego zdaję sobie sprawę,

że nikt z Was nie może zweryfikować moich zachwytów :-)

A jest się czym zachwycać ,dzwięk jest raczej ciemny coś w stylu Audeze LCD-3 ale bez

takiego basu ,średnica obłędna ,bez emfazy powiem Orfeusz (słuchałem z Eurydyką),

góra jak wspomniałem Audeze ale nie cofnięta tylko lekko oddalona i nadal rozdzielcza.

Podsumowując ,może w poszczególnych aspektach brakuje trochę do wymienionych

przeze mnie "punktów odniesienia" ale po całości jest lepiej niż dobrze ,zwłaszcza ,

że jest to wzmacniacz mocy ,który napędza Altec 604 , "dziurka" jest tylko przy okazji .

 

Jeszcze niedawno myślałem,że sprzęt musi mieć zabójczego kopa i dynamikę oraz super rozdzielczość ale po przeczytaniu ostatniego wstępniaka

na hi-fidelity Wojtka P. czuję się dowartościowany , wiem,że idę w dobrym kierunku i jestem dojrzałym audiofilem /melomanem :-) .

Dzwięk ma być raczej ,ciemny,treściwy i organiczny bez epatowania dynamiką i podkreślaniem skrajów pasma , taki mam i jestem pod

jego nieodpartym urokiem :-)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też lecę na Altec'ach 604E SuperDUPLEX, widziałem je niedawno również w Galerii produkotwej Pana Dubiela ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to, co piszecie o HD540 i innych starszych Sennheiserach. Jeszcze jak kupowałem sobie co jakiś czas jakiś model choćby do testów, to raczej interesowałem się modelami z "5" na końcu, ewentualnie takimi klasykami jak HD580. A tu wyjdzie, że te nieco już zapomniane pewnie (a przynajmniej tu na forum w większości nie były tak popularne) Sennki typu HD560, 540 czy nawet 530 i 520 (o 530 mkII ktoś się tu chyba pomyślnie wypowiadał) mogą zrobić niemałe zamieszanie.

 

Pamiętam, że jeszcze jakiś czas temu te HD540 Reference (nie Gold) potrafiły stać na Allegro w cenie ok. 150 złotych i nikt się nimi specjalnie nie interesował. Ostatnio to widziałem, że w OzA były wrzucane nawet niekoniecznie w dobrym stanie (na pewno pady do wymiany) za 250 i więcej, no i schodzą ;) Ja tam się nimi nie interesowałem, bo naczytałem się, że sypią one wysokimi tonami na lewo i prawo, a to nie do końca moja bajka. Wiadomo jednak, że z różnymi torami różnie to może być i żeby wyrobić sobie opinię, to trzeba by ich trochę posłuchać.

 

 

To co piszecie o HD800S, szczególnie to, że to takie lepsze HD600, jest na pewno zachęcające, gdyż HD600 to jedne z moich ulubionych słuchawek. Jak kiedyś wygram w totka, to może sobie te nowe flagowce sprawię :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się podoba to co piszecie o HD800S :) , że to takie poprawione HD600. Zwłaszcza jak dół ma ją lepszy (w co nie wątpię, bo i HD800 miały).

Oczywiście chodzi mi o średnie tony, bo przy porównaniu HD580 z HD800, to średnie mi się bardziej podobały w HD580.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD800 i HD800s średnicę mają podobną, z tym że S-ki grają pierwszym planem znacznie bliżej, przez co ma się wrażenie jej większej namacalności i obecności. HD00s ma również mniejszą przestrzeń - nie ma tu takiego spektaklu scenicznego jak w HD800. Jest bliżej, łagodniej, bardziej bezpośrednio, z lekkim pogłosem.


Na HD800s fajnie brzmi skasofon i gitara klasyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliższy pierwszy plan niż HD800, to już muszę sam posłuchać, żeby ocenić, czy w moim guście. Jak pierwszy raz słuchałem HD800 to właśnie mnie ten pierwszy plan zaskoczył, że jest dość blisko, jak na opisywaną przez innych ogromną scenę.

 

PS. W końcu założyłem pady od Fatality na HD420 - teraz to je trzeba trochę dociążyć, a nie odmisiowić jak w oryginale. Bardzo fajna przestrzeń i ogólna barwa (dość lekka), na 99% jestem przekonany, że to to czego @retter szuka :) . Wysokie pięknie cykają, zupełnie nie jak w senkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja też lecę na Altec'ach 604E SuperDUPLEX, widziałem je niedawno również w Galerii produkotwej Pana Dubiela ;)

Właśnie takie mam :-)

 

 

Sugerując się całą czarną obudową/koszem i charakterystycznym kształtem horn'a(czy tuby) powiedziałbym, że masz nowszy model - Altec 604, dokładnie te które moduje Great Plain Audio(w skrócie GPA). Ja stosuję szaro-białe E SuperDUPLEX, te same które stosował mój guru - Kenichi Shindo.

Brzmienie jest, w zależności od aplikacji i zwrotnicy/tłumików, dość podobne, jednak te moje grają bardziej vintage, bardzie jazz'owo ;)

 

Mnie u Pana Dubiela, któremu chylę czoła, wkurza jedynie estetyka, lekko przeładowana(choć w moim Lebenie CS600 jest równie przeładowanie), a zwłaszcza listwy brzegowe robione na wzór tych od Tannoy.

Tak czy inaczej, masz jedno z lepszych CD na świecie. Cały build, zamysł, części, chylę czoła. Myślę, że nie przesadzę jeśli porównam go jakością wykonania, prócz samej obudowy, do Reimyo Harmonix 777.

Gigawatt'a kondycjoner, również bardzo dobry. Cenię sobię tę polską firmę i pojawia się co raz częściej w sytemach Best of Show w typie LAMM + Wilson czy Kharma + darTZeel za, nie zacytuję kwot by nie wyjść na snoba ;)

Słuchasz głównie jazzu i klasyki, czasem soft rock, zapewne, prawda? :)

Edytowane przez kubus_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>kubus_pl --- właśnie takiego repertuaru słucham :-)

Mam w planach ,jak kasa kiedyś dopisze zamówić u Pana Dubiela "zbateriowanie" mojej Nirvany bo teraz z OTL-em

i Bakoonem gra świetnie ale na Eurydyce ze Staxami brakuje trochę tej "mitycznej gładkości" .

Piszę tu o słuchawkach ,których aktualnie używam SR-507 ,słuchałem też SR-009 ale myślę "na dzisiaj" o L-700 w oczekiwaniu

na kasę o której pisałem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam szyłeś czy ktoś? Mam drugą parę 540 Ref 600ohm, tym razem nie Gold, do przeszczepów dla Gold i chciałbym mieć jedne nauszniki w skórze cielęcej do nich, ale sam się nie podejmę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam to pewnie przyszyłbym kawałek siebie do tego :D skóre naturalną bardzo ciężko jest szyć ręcznie,igła ciężko przechodzi ;(

Dałem Pani krawcowej która też zajmuje się kaletnictwem

Materiał z którego jest to szyte to skóra włoska,prawdopodobnie kozia ,bardzo cienka i przyjemna w dotyku,tak samo jest delikatna jak nauszniki od akg k550 albo nawet jeszcze bardziej,jak chcesz to mogę podesłać kawałek na obszycie ;) komfort jest niesamowity,nie czuć nauszników na głowie ;)

Planuje też z niej zrobić całe skórzane pady ;)

IMG_0366.JPG

Edytowane przez Night
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie podważasz między zewnętrznym brzegiem muszli i padem. Pad jest osadzony na plastikowym kółeczku, musi wyskoczyć z muszli, siedzi na zatrzasku.

Edytowane przez sn4ke
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak krążek pada jest z bardzo elastycznego plastiku. Zrób to ostrożnie, z troską o muszle, bez wielkiej troski o pad i będzie git ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos elastycznych kółek, to ono z czasem robi się znacznie mniej elastyczne i może pęknąć od zbytniej eksploatacji. Myślicie, że jest jakiś patent na dorobienie takiego kółka podobnie elastycznego, np wydruk z odpowiedniego kompozytu na drukarce 3d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos elastycznych kółek, to ono z czasem robi się znacznie mniej elastyczne i może pęknąć od zbytniej eksploatacji. Myślicie, że jest jakiś patent na dorobienie takiego kółka podobnie elastycznego, np wydruk z odpowiedniego kompozytu na drukarce 3d?

 

Druk 3D chyba jak najbardziej, w sumie niekoniecznie musi być mega elastyczny. Gdzieś widziałem model 3D HD540, ale zrobienie tego kółka to zero problemu. Widziałem już części do Beyerów DT880/990 za free do ściągnięcia ze zdjęciami jak wydrukowane elementy wyglądały i całkiem ok. Nie były tylko idealnie gładkie jak odlewy z formy.

 

(Tak na marginesie, to jestem po raz kolejny pod wrażeniem Rapture, jak on sobie radzi z 600 ohmowymi słuchawkami. Wygląda na to, że 300 ohmowe 540 ref II i 600 ohm goldy nie robią mu większej różnicy. Na goldach na godzinie 10:30 nie da się już słuchać, bo jest za głośno, na Ref II 9:30-10:00)

 

Wracając do tematu Goldów, to w jednej muszli (tylko!) mam taki biały, jakby filcowy/fizelinowy pierścień na driverze, czy on powinien być w obu muszlach, czy nie?

W HD540 ref. II nie ma go w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A propos elastycznych kółek, to ono z czasem robi się znacznie mniej elastyczne i może pęknąć od zbytniej eksploatacji. Myślicie, że jest jakiś patent na dorobienie takiego kółka podobnie elastycznego, np wydruk z odpowiedniego kompozytu na drukarce 3d?

 

Druk 3D chyba jak najbardziej, w sumie niekoniecznie musi być mega elastyczny. Gdzieś widziałem model 3D HD540, ale zrobienie tego kółka to zero problemu. Widziałem już części do Beyerów DT880/990 za free do ściągnięcia ze zdjęciami jak wydrukowane elementy wyglądały i całkiem ok. Nie były tylko idealnie gładkie jak odlewy z formy.

 

(Tak na marginesie, to jestem po raz kolejny pod wrażeniem Rapture, jak on sobie radzi z 600 ohmowymi słuchawkami. Wygląda na to, że 300 ohmowe 540 ref II i 600 ohm goldy nie robią mu większej różnicy. Na goldach na godzinie 10:30 nie da się już słuchać, bo jest za głośno, na Ref II 9:30-10:00)

 

Wracając do tematu Goldów, to w jednej muszli (tylko!) mam taki biały, jakby filcowy/fizelinowy pierścień na driverze, czy on powinien być w obu muszlach, czy nie?

W HD540 ref. II nie ma go w ogóle.

 

Zdecydowanie powinien być przed dwoma driverami. Oba drivery masz takie same, jest przed nimi taka drobna siateczka?

Tak to powinno wyglądać, ostania muszla licząc od lewej:

 

http://www.head-fi.org/t/670255/lightbox/post/11017132/id/1229874

Edytowane przez Aulait
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności