Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Superlux HD681, ktore w sumie chyba bardziej mi się podobaja.

Wiem, że Momentum zabrzmiałyby pewnie świetnie z jasnym źrodłem, ale trochę nie bardzo mam ochotę wydawać kolejne 500zł na źródło, po to, żeby słuchawki za które dałem wlasnie prawie 500zł brzmiały jak te, które mam za 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz klasę słuchawek z ich jasnością. To czego szukasz masz w dt880 i alg k550/k612/q701. Nie u sennheisera. U mnie 668b grają wyraźniejszą górą od etów hf3, co mnie zdziwiło. Potem przekonałem się, że owszem, nawet więcej talerzy i dzwoneczków na luxach słyszę ale kosztem reszty pasma. Na etach i w akg wszystko jest na tacy. Podobnie w sennheiserach - to nie jest tak, że tego detalu tam nie ma. Mnie po prostu nie leży ich balans tonalny, podobnie jak Tobie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz klasę słuchawek z ich jasnością. To czego szukasz masz w dt880 i alg k550/k612/q701. Nie u sennheisera. U mnie 668b grają wyraźniejszą górą od etów hf3, co mnie zdziwiło. Potem przekonałem się, że owszem, nawet więcej talerzy i dzwoneczków na luxach słyszę ale kosztem reszty pasma. Na etach i w akg wszystko jest na tacy. Podobnie w sennheiserach - to nie jest tak, że tego detalu tam nie ma. Mnie po prostu nie leży ich balans tonalny, podobnie jak Tobie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amperiorow i HD25 nie słuchałem, ale mówią, że to jasne granie - MOE słuchałem w sklepie i w porównaniu do Momentum maja znacznie ciemniejsze i basowe brzmienie. Mimo, że przyjemne to jednak brakuje szczegolowosci na gorze. W MOE jest bardzo dociazone i głębokie brzmienie, oraz mniejsza niż w Momentum scena i bardziej klaustrofobiczne uczucie.

Ale jak usłyszałem pierwsze dźwięki 8 kwartetu Shostakovicha to aż mnie ciarki przeszły ^^

Edytowane przez tytanradzior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak porównacie MOE z HD25-1 ? I Amperiorami ?

 

Ja stawiam HD25-1 / Amperiory wyżej od MOE. Te pierwsze brzmią bardziej naturalnie, mają o wiele większą szczegółowość i lepiej kontrolowany bas. Jedyna przewaga MOE to scena (a raczej jej szerokość, go głębia w HD25-1 / Amperiorach jest lepsza). Jak dla mnie MOE to taka "młodzieżowa" V-ka, a HD25-1 / Amperiory to dźwięk naturalny z nutą V-ki.

 

Porównując HD25-1 / Amperiory do dużych Momentum - te drugie grają dźwiękiem spokojnym, stonowanym i niemęczącym, przy zachowaniu bardzo dobrej rozdzielczości. HD25-1 / Amperiory to z kolei dźwięk bardzo dynamiczny i nieco agresywny (ale bez przesadnej jasności czy ostrości). Klasyczna elektronika, której słuchasz, brzmi świetnie na obydwu parach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie powiedział, że MOE to V'ka - bas istotnie jest mocny, ale nie słyszę tam podbitej góry, jest dosyć wyrównana ze średnicą i dość ciemna, dla mnie to jest sygnatura w kształcie lekkiego \____.

Edytowane przez tytanradzior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałbym hd25/amperiory gdyby nie jeden aspekt - subbas praktycznie nie istnieje. Mam kawałek Bergersena "Sun", w którym w pewnym momencie jest grany taki przeciągły dźwięk, coś w rodzaju "pluuuuuuum" które od kidbasu schodzi do subbasu. Na K551 jest uderzenie, a potem to schodzi aż do wibracji, na hd25 urywa się na "pluu" :)

Ale jazz, klasyka, pop, a nawet dubstep, gdzie nie schodzi poniżej 40Hz - są przekozackie. O dziwo hd562 od superluxa fajnie je zastępują :)

Nie są tak klarowne i szczegółowe ale ogólnie przyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez ten bas uważam Momentum za genialne słuchawki do muzyki wiolonczelowej, niesamowicie wciągają mnie utwory, na które wcześnie nie zwracałem zbyt wielkiej uwagi; w skrzypcach brakuje trochę blasku w najwyższych rejestrach, ale i tak uwielbiam to ciepłe miękkie brzmienie, jako, że nigdy nie lubiłem przesadnie jasnych skrzypiec. Sam posiadam dosyć zrównoważone z głęboką struną G, ale gdyby były ciemniejsze, to bym się nie obraził - a Momentum świetnie oddają właśnie niskie dźwięki skrzypiec, a jeszcze jak się włączy Kogana, Oistrakha czy Szerynga, którzy mieli 'potężny' dźwięk, to można odpłynąć :D

Edytowane przez tytanradzior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1900zl? :) aż tyle na słuchawki nie wydam, poza tym narazie zmieniac nie będę, szczególnie, że Momentum służą mi też jako portable, a do tego zadania spisują się świetnie, więc się ich nie pozbędę.

Jak będzie okazja to posłucham HM5 i K550, ale jeszcze bardziej ciekawy jestem 545, ale chyba tych nie znajdę nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy brałeś pod uwagę coś ze stajni Ultrasone? Pro 750 również mają wyeksponowaną górę. Z tego, co widzę ZenekHajzer wystawia właśnie ULE2200 - nie wiem, czy są bliższe 750 czy 2500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wygrzał się? :D

 

No tak jakby ;)

 

Niestety jednocześnie sfinalizowałem mod wzmacniacza, wymieniając BB na Bursony, co też delikatnie zmieniło brzmienie, ale generalnie o ile wczoraj byłem dość negatywnie zaskoczony ilością wysokich tonów (a ten audeos to ponoć miedź 7n), to dziś góra jakby się ustabilizowała.

Być może dodatkowo z "wygrzania" Bursonów wynika też to, że bas stał się nieznacznie szczuplejszy, ale za to bardziej detaliczny, "konturowy".

Na razie nie chce mi się żonglować kabelkami, więc na jakiś czas zostanie jak jest, a potem se znowu zmienię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności