Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

@majkel @ Perul, podejrzewam że myślicie o jakiejś posrebrzanej miedzi albo hybrydzie, możecie podać jakieś konkrety, jakie zmiany ?

...

Ja będę robił na miedzi. Niedawno kupiłem eksperymentalnie trochę kabla, póki co zrobiłem na nim 2 kabelki jack-jack i jest naprawdę fajny, przede wszystkim przestrzeni dodaje i bas trochę porządkuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...Obecnie mam HD265 (welur mod), HD535, HD420, HD450 i HD205 - trochę za dużo, trzeba się będzie czegoś pozbyć ;) .

 

Uuu Panie Perul, toż Pan jest chyba przodownikiem fanklubu Sennheisera :woot:

 

Nie jestem, są zdecydowanie liczniejsze kolekcje. Prócz tego mam jeszcze CX400 z popsutym jackiem ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało Perulowi wyszarpać z tej kolekcji hd 560 II i hd 525 (tymi drugimi cieszy się już inny mój kolega, a pierwszych nie oddam).

 

560 II oddałbym bez większego wyszarpywania :) Jak dla mnie są słabsze od jedynek.

 

Ponownie wpisuję się do fanklubu, tym razem z HD25-1 :) Idą jak burza z wszystkiego i pomimo ponad 25 lat na rynku dalej mają to coś :)

Mają to coś, ale nie mają tego tamtego ;)

 

HD25 są całkiem zacne. No i świetnie nadają się do samolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za wprowadzanie w błąd, właśnie sprawdziłem, mam hd 560 ovation. Pomyliło mi się, bo dwójki chciałem kiedyś kupić od Manuela.

Perul dobrał mi do nich sommer'a i jestem zadowolony :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za wprowadzanie w błąd, właśnie sprawdziłem, mam hd 560 ovation. Pomyliło mi się, bo dwójki chciałem kiedyś kupić od Manuela.

Perul dobrał mi do nich sommer'a i jestem zadowolony :)

 

Jak dla mnie dwójki mają zbyt napastliwą górę i słabszy jakościowo i ilościowo bas niż jedynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynki są wyśmienitymi słuchawkami. Mają wspaniałą scenę i szczegółowość. Jedne z najlepszych słuchawek do klasyki.

Basu nie mają na moim torze dużo, ale jest dobrej jakości. Obecnie mam na nich pady hifimana, a jak znajdę ich stare pady (gdzieś się zawieruszyły), to założę na nie te od hm5. Wygoda zyska, a może i nie tylko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To banalne rozwiązanie powoduje ze nie muszę mieć i targać ze sobą kilku kabli, co zajmuje sporo miejsca w etui.

Perul nie wiem nazwy nie znam, w sklepie na miejscu znalazłem, całkiem dobrze zrobione. Chcesz mogę ci podesłać kilka sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Obecnie mam na nich pady hifimana, a jak znajdę ich stare pady (gdzieś się zawieruszyły), to założę na nie te od hm5. Wygoda zyska, a może i nie tylko.

Brzmieniowo na HM5 będzie cieplej, scena trochę bliższa i mniej napowietrzona - tak mi przynajmniej wyszło na HE400 ;)

 

 

...Perul nie wiem nazwy nie znam, w sklepie na miejscu znalazłem, całkiem dobrze zrobione. Chcesz mogę ci podesłać kilka sztuk.

musiałbym zobaczyć jak bez termokurczki wyglądają (czy znajdę zastosowanie), ale wydaje mi się, że będą pasować w muszlę do DT770/880/990.

Są 4-pin czy 3-pin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

.... Obecnie mam na nich pady hifimana, a jak znajdę ich stare pady (gdzieś się zawieruszyły), to założę na nie te od hm5. Wygoda zyska, a może i nie tylko.

Brzmieniowo na HM5 będzie cieplej, scena trochę bliższa i mniej napowietrzona - tak mi przynajmniej wyszło na HE400 ;)

Dzięki, czyli zostaję przy tych co mam, bo oddalona i napowietrzona scena to jest to, co w nich najbardziej cenię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam żadnej pary Sennheisera, a właśnie dostałem od nich propozycję pracy. Chyba będę musiał nabyć hd25, żeby AKG/ATH w oczy się nie rzucać

Jak żyć?

 

Co tak skromnie - tylko HD25? Idź w Orfeusza! Kto bogatemu zabroni? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z was Momentum Over-Ear 1 gen.? W recenzjach piszą, że świetne do rocka i metalu a mnie ciągle brakuje góry, wokal jest zbyt przytłumiony i oddalony, tak jakby wokalista bez mikrofonu starał się przebić przez instrumentalistów, w dodatku stojąc z tyłu sceny. Źrodłem jest laptop + za pomocą kabla chinch-jack leci przez starą wieżę Technics SE-HD301, która troche je rozjaśnia na górze, ale nieznacznie.

 

Ktoś z was ma podobne odczucia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację co do HD25. Z jaśniej brzmiących senków mogę jeszcze polecić HD250 w obu edycjach.

Jeśli chodzi o DT990 to ostrą górę mają te z edycji 2005. Natomiast starsze wersje są raczej zrównoważone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, ze to charakterystyka Sennheisera, ale dziwią mnie aż tak dobre opinie na właściwie wszystkich serwisach, szczególnie, że w czasach, kiedy były pisane, czyli jakieś 3 lata temu, słuchawki kosztowały ponad 1200zł, a za taką cenę takie coś wydaje się niedopuszczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności