Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Moim też. Custom cable pomaga w wyciągnięciu ze słuchawek 100% dźwięku. Konstruktorzy zazwyczaj kombinują, jakby tu zaoszczędzić, a wypasiony kabel za 200 zł musi sobie kupić sam użytkujący :)

 

Bez herezji, proszę :D

Czy Twoim zdaniem w takich T1 czy K812 200 zł robi różnicę w cenie? Wątpię. A kabel i tak mają jakiś taki zwykły.

 

Nie wiem. Może to wynika z ich niewiedzy ;) Jednak (z mojego doświadczenia), za każdym razem gdy wymieniałem kabel w słuchawkach (każdych), była spora poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Może to wynika z ich niewiedzy ;)

 

Zdecydowanie! :) Beyer, AKG i Sennheiser zatrudniają głuchych, chciwych głąbów, którzy nie słyszą różnicy pomiędzy kablem stockowym a tym ręcznie zwijanym na pięknym udzie 23-letniej Kubanki :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem spokojnie tak. Tego rodzaju modyfikacje raczej wprowadzają małe zmiany i charakter słuchawek pozostaje ten sam. Zazwyczaj...

Pady wprowadzają małe zmiany? Hmmmmm jakoś trudno mi się z Tobą zgodzić.

 

 

 

Moim też. Custom cable pomaga w wyciągnięciu ze słuchawek 100% dźwięku. Konstruktorzy zazwyczaj kombinują, jakby tu zaoszczędzić, a wypasiony kabel za 200 zł musi sobie kupić sam użytkujący :)

 

Bez herezji, proszę :D

Czy Twoim zdaniem w takich T1 czy K812 200 zł robi różnicę w cenie? Wątpię. A kabel i tak mają jakiś taki zwykły.

 

Nie wiem. Może to wynika z ich niewiedzy ;) Jednak (z mojego doświadczenia), za każdym razem gdy wymieniałem kabel w słuchawkach (każdych), była spora poprawa.

 

Ja nie mam takich doświadczeń. Wiem, że będę tu w ekstremalnej mniejszości, ale ja słyszę bardzo małe różnice na kablach... minimalne i nie podjąłbym się porównania w ślepych testach. Ale tak z marszu to porównując kabel z HD 565, 580 czy hD 560 z kabelkiem na Sonolene 3014 z Neutrikiem wskazałbym jednak kable dedykowane a nie robione, jako lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hd580 są bardziej dokładne, hd600 bardziej przestrzenne

 

Co ja zauważyłem hd800 mają pady bardziej welurowe, hd800s mają chyba jakby bardziej ubite i pokryte alkantarą. Materiał lekko gąbczasty, gumowy.

Maiłem stare <2,5k pady były z alcantary takie same jak w nowych, z zewnątrz, mogą się różnić gąbką która jest w środku.

A to zdjęcie załączone w następnym poście, moim zdaniem to wytarte pady z alcantary ze starych 800.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich osobistych wieloletnich doświadczeń wynika, że padami można właśnie zmienić diametralnie charakter słuchawek. Z ciemnych, gęstych, z małą przestrzenią i wypchniętą średnicą zrobić jasne, Przestrzenne i otwarte. Dla mnie to jest diametralna różnica.


Mogą wprowadzać duże. Ale nie przesadzajmy, że każde pady będą diametralnie odmieniać charakter słuchawek

Z moich osobistych wieloletnich doświadczeń wynika, że padami można właśnie zmienić diametralnie charakter słuchawek. Z ciemnych, gęstych, z małą przestrzenią i wypchniętą średnicą zrobić jasne, Przestrzenne i otwarte. Dla mnie to jest diametralna różnica.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ze zrozumieniem to, co zacytowałeś. Napisałem w gruncie rzeczy to samo, tylko trochę inaczej...

Touok ja uważam, że to co piszesz jest nieprawdą, czytam Cię ze zrozumieniem. Pady puszki, wszystkie wytłumienia, mają kluczowe znaczenie, określają co uzyskamy na końcu. Czarne i białe to nie to samo, oczywiście można wszystko interpolować do szarego i powiedzieć, że to prawie to samo, ale tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także uważam, że pady mają istotny wpływ, istotniejszy niż się zazwyczaj myśli.

 

Przypominam, że odpowiadałem jedynie na pytanie kolegi, czy może się wypowiadać o swoich słuchawkach jako o HD540 czy to już zupełnie inne słuchawki. Ale okej, w takim razie rezystor - pisz o swoich słuchawkach jako o modelu XYZ148475 i najlepiej załóż w tym celu osobny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touok nie wiem jak grają HD 540 z padami od DT 990, dla mnie to jest niewiadoma. Rezystor stwierdził jak grają jego słuchawki w odniesieniu do AKG 701 i to cenna informacja. Nie widzę powodu, żeby zakładał do tego oddzielny wątek.

Natomiast klasyczne HD 540 Reference I mają inne barwy niż AKG K 701. Obie pary nie rozrabiają na basie i maja dużą przestrzeń. Jednak sama kolorystyka jest inna. Dla mnie do absolutnej prawdy HD 540 zbliżają się od maniery pastelowo kremowej a AKG K 701 klinicznej. Co kto woli, ja miałem wiele lat AKG K 701 i nigdy mnie nie wciągały tak jak HD 540. Jednak to wszytko kwestia gustu/preferencji.


Dla mnie K 701 przy cichym słuchaniu powodowały uczucie niedosytu a przy głośnym na wielu nagraniach męczyły. Jednak każdy słyszy inaczej, są tacy, którzy słuchają K 701 z laptopa i im się podoba... każdy ma swoje zajawki ;)

Edytowane przez Aulait
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo każdy z nas słuchał tych słuchawek na innym torze, dlatego zdaję sobie sprawę że te opisy brzmienia, jak było to już wielokrotnie powtarzane, nie można uznać za normę. To jedynie jeden z punktów odniesienia dla osób, które w ogóle nigdy nie słyszały danych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 540 reference I na welurowych padach z DT99 i gra to z QP1R o niebo lepiej niż z PM3.Dużo większa scena,mniej basu (jest go tyle ile ma byc- dla mnie) ,szczegółowość super.Piekne wokale,gitara itd. Mam gdzieś jeszcze pady ze skóry,ale póki co nawet nie miałem ciekawości sprawdzać jak będzie na skórzanych (nie wiem czy też z DT990 czy innych słuchawek).Słuchałem też hd600/650 i jak dla mnie 540 lepsze.

 

Prosiłbym doświadczonych osłuchanych forumowiczów o podpowiedź co powinienem odsłuchać szukając jeszcze czegoś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod senki jako zródło posłuchaj C4 i AK320, ja ze swoimi 545 ucieszyłbym się z tego AK. Najlepsze zgranie z tego co miałem na sklepie.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też na sklepie 540 ref 2.

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Poczekajmy, może zacznie się hype i na HD545:D

Wcale bym się nie zdziwił. Jak napisałem ostatnio o czymś dobrze okazywało się że to ****...

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poczekajmy, może zacznie się hype i na HD545:D

Wcale bym się nie zdziwił. Jak napisałem ostatnio o czymś dobrze okazywało się że to ****...

HD545 to zacny model. Bardzo wygodne. lekkie i dobrze leżą na głowie. Chyba ich największym mankamentem jest wyrabiająca się gąbka pod pałąkiem oraz wyrabiający się kabel przy połączeniu z muszlą. Brzmieniowo - bardzo bliskie HD565. Co nie jest zaskoczeniem bo różnią się tylko grillem. Myślę, że powinny mieć też potencjał do modowania. Całkiem ciekawie brzmią bez grilla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie mody (odwracalne) mozna zafundowac tym sluchawkom?

 

Jeszcze jedno - czy w przypadku "zeszmacenia sie" gabki na palaku w staruszkach, to czy uzupelnienie jej pianka termoelastyczna jest dobrym pomyslem? Na pady wydaje sie troche za miekka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odsłuchach porównawczych starych i nowych Orfeuszy mogę powiedzieć jedno, pierwsze Orfii to co, co mi się podoba najbardziej. Naturalność, barwy, umiejętność pięknego i wciągającego odtworzenia praktycznie wszystkiego co słucham, no może z wyjątkiem Cocteau Twins, ale tego żadne normalnie grające słuchawki nie potrafią ;) Nie będę pisał szczegółowej analizy brzmienia, bo wszystko było, jak trzeba. Jedno co parę razy rzuciło mi się w uszy, to delikatna sybilizacja na paru fragmentach. Jednak to może wina samych nagrań... może bo tego nie wiem. Tak czy inaczej słuchawki mnei zaczarowały. Nowe Orfi są dla mnie przy nich trochę nienaturalne, jak koleś na sterydach, niby głupi nie jest, wszystko czai, ale jakoś tak nie do końca :)))

 

Retter ja się zachwycam HD 565 od gruuuubo ponad dwudziestu lat, ponieważ to były moje pierwsze poważne słuchawki jakie kupiłem "dawno, dawno temu w odległej galaktyce" czyli jeszcze nowe, niedługo po premierze jakoś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności