Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, meehooj napisał(a):

czyli mam nową. tutaj ktoś pisze, ze niczym sie dzwięk obu wersji nie różni

 

 

Różnią. Zredukowali pik na wyższej średnicy który w pierwszej wersji był mocno irytujący.

A co do HD600 - moim zdaniem każdy fan słuchawek powinien je mieć przynajmniej raz ;) Tylko trzeba uważać na używane, bo często są sprzedawane z nieoryginalnymi padami które psują dźwięk.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Kuba_622 napisał(a):

A co do HD600 - moim zdaniem każdy fan słuchawek powinien je mieć przynajmniej raz ;)

Ale trzeba pamiętać, że jak ktoś ma je tylko raz to d**a, a nie fan słuchawek😁

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wstydem muszę przyznać, że ja hd600 nawet nie słuchałem ani razu ani dwóch razy :)  Ale dobrze mieć cel w życiu ;)  Zwłaszcza że ich temat zawsze gdzieś powraca w różnych rozmowach. Miałem HD58X, podobały mi się, pełny dźwięk, ale wraz z rozwojem „kolekcji” zaczął mi przeszkadzać w nich pewien brak klarowności. Wszędzie czytałem że w hd600 z klarownością jest ok ale dół niedociążony więc nie tak melodyjne. I to skolei też przeszkadza. Lubię dół zaakcentowany, ale hd800s mi się podobały, choć też dołu nie mają. Można oszaleć 😂. No a tak serio to zastanawiam się z recenzji czy hd490 pro nie są czymś co łączy i dół i klarowność. Muszę posłuchać obu słuchawek w najbliższej przyszłości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezwykle ciekawe te HD490PRO. Wykres z padami "producer pads" pokazuje że umią w bas o wiele bardziej niż HD6X0 a ten spadek na 2kHz może czasem być korzystny bo powiększa przestrzeń słuchawek. Tak samo jest w owalnych hifimanach i HE-1. Tylko 6-9kHz mniej akuratne do targetu ale wciąż jest dobrze.

Na padach do mixowania mamy mniej więcej HD600 tylko zmienione proporcje sub-basu i wysokiego basu, na korzyść HD490PRO.

To teraz tylko pozostaje pytanie czy technicznie są lepsze niż seria HD6X0?

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pioj napisał(a):

To teraz tylko pozostaje pytanie czy technicznie są lepsze niż seria HD6X0?

Niech każdy zainteresowany sam sprawdzi. Natomiast mówiąc o samej średnicy, wokalach. Właśnie słucham kawałków z youtube, i nigdy nie słyszałem takiej separacji przy zachowaniu takiego naturalnego brzmienia, bez żadnego nawet minimalnego elementu ostrości. Aktualnie leci z ibasso elite. Nie wnikam tu w jakieś mikrodetale których nie opisałbym pewnie :D Na moje preferencje odkrycie chyba życia :D Brzmi to mocno entuzjastycznie, ale co począć. Przeleciałem trochę tych słuchawek, szczególnie ostatnio, i nic nie zrobiło na mnie takiego wrażenia. 

Edytowane przez s1ayto
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2024 o 20:54, bendezar napisał(a):

Ale trzeba pamiętać, że jak ktoś ma je tylko raz to d**a, a nie fan słuchawek😁

Raz miałem pożyczone od kolegi na kilka dni, a drugi raz kupiłem z wyprzedaży i puściłem za parę dni w komisie. Liczy się?

15 godzin temu, MrSheep napisał(a):

image.png

Nie jest to informacja z ostatniej chwili, ale być może niektórzy jeszcze nie widzieli ;)

 

Przeciek z jakiejś wewnętrznej ankiety Sennheisera - planowany model HD620S, pierwsze zamknięte słuchawki z serii 6xx (chociaż wyglądają raczej jak zamknięty wariant HD560S) :)

Jeśli będą one tym wobec HD600 co HD820 względem HD800, to z góry podziękuję. Co do pytania w tytule artykułu - jakiś czas zamknęło mi się koło mentalne w temacie cen słuchawek i znowu sufitem dla mnie są ceny Beyerów DT880 Pro. Toteż odpowiedź brzmi - za drogo!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, majkel napisał(a):

Raz miałem pożyczone od kolegi na kilka dni, a drugi raz kupiłem z wyprzedaży i puściłem za parę dni w komisie. Liczy się?

Jeśli będą one tym wobec HD600 co HD820 względem HD800, to z góry podziękuję. Co do pytania w tytule artykułu - jakiś czas zamknęło mi się koło mentalne w temacie cen słuchawek i znowu sufitem dla mnie są ceny Beyerów DT880 Pro. Toteż odpowiedź brzmi - za drogo!

Makao i po makale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2024 o 11:39, majkel napisał(a):

Jeśli będą one tym wobec HD600 co HD820 względem HD800, to z góry podziękuję.

Nie znam HD820, ale przypuszczam, że chodzi Ci o próbę zbudowania słuchawek zamkniętych wykorzystując ten sam przetwornik, jaki został użyty w słuchawkach otwartych. Cóż, widocznie ta sztuka udała się tylko raz, kiedy to Beyer na wiekowym już driwerze stworzył DT770/880/990. Ani AKG nie wyszło to w przypadku k872 (driwer z k812), ani wcześniej Sennheiserowi np w HD265. Co ciekawe HD600 na driwerze z HD265 da się jednak słuchać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie bardziej z ciekawości. Czy są dapy i dac/ampy z wbudowaną baterią typu mojo, które bez problemu wysterują HD600/HD650 i podobne, nowsze modele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Play napisał(a):

Pytanie bardziej z ciekawości. Czy są dapy i dac/ampy z wbudowaną baterią typu mojo, które bez problemu wysterują HD600/HD650 i podobne, nowsze modele?

 

Xduoo 05 Plus / Plus2 bez problemu. Synergia 05+ z HD650 również bardzo dobra.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2024 o 10:27, Play napisał(a):

Pytanie bardziej z ciekawości. Czy są dapy i dac/ampy z wbudowaną baterią typu mojo, które bez problemu wysterują HD600/HD650 i podobne, nowsze modele?

 

1 godzinę temu, Najner napisał(a):

Mojo2, Shanling H7, Fiio Q15. Z dapów próbowałem 650 z Shanling M8, było git i jeszcze zapas mocy.

 

Jeszcze Shanling H5 z wyjścia zbalansowanego można dopisać, tyle samo mocy co M8 (840 mW @ 32 Ohm).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności