Skocz do zawartości

Superlux HD-330 - Garść spostrzeżeń


Saiya-jin

Rekomendowane odpowiedzi

Jak duże są muszle w HD330? Mam CAL i uszy wchodzą mi całe (ledwo, ledwo ale mi jest dosyć wygodnie). Zauważyłem, że w superluxach muszle są okrągłe i niezbyt duże się wydają czyli opierają się na uszach? Jeśli tak to w którym miejscu i jak jest z wygodą?

Aż mi się wierzyć nie chce, że uszy wchodzą Ci do CALi. Przecież to typowo nauszne (nie wokółuszne) słuchawki.

Nie wiem jak HD 330, ale inne jak HD668 czy HD681 są wyraźnie wokółuszne. Patrząc wymiarowanie na stronie Superluksa wnioskować można, że są takie same.

 

Jak założę słuchawki to czuję, że dotykają całych moich uszu naokoło ale nie leżą na nich, opierają się w pełni na głowie (no, może z wyjątkiem samego dołu ucha, w tym miejscu gdzie dziewczyny noszą kolczyki :D).

 

Dzięki za odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie odnoście tych słuchawek: czytam w pierwszym poście i ogólnie w necie już się z tym spotkałem, że w lewej muszli coś brzęczy/buczy przy zejściu niskich - często takie coś występuje?

Edytowane przez Zemlin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie brzęczy, testowałem na różnych dubstepach, niskich basach, muzyce klasycznej, metalu - wszystko gra jak powinno, nic nie brzęczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie jak jest z wokalami w nich, gdyż dwie recenzję mówią zupełnie coś przeciwnego?

Względem CAL to wokale (jak i całe średnie) są wycofane, ale ogólnie HD330 grają dalszą i większą (zwłaszcza szerszą) sceną. Nad wszystkim znacząco dominuje bas (ale się nie wylewa) - kombinuję jakiegoś moda, który by podkreślił im średnie, bo po przesiadce z innych słuchawek trzeba się przestawiać na ich styl grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

określiłbyś procentową zawartość basu w HD660 w stosunku do HD330? Byłbym wdzięczny :)

No niestety HD660 to nie mam, ale w HD440 po wygłuszeniu basu jest tak z 90% tego co w HD330, natomiast średnich tak ze 120% a wysokich ze 110%. W niemodowanych HD440 z tego co pamiętam to jest tylko trochę mniej basu, pewnie w granicach 80%. Jakbym miał porównać HD330 z CAL to byłoby to odpowiednio 90/110/110 , choć to też zależy od egzemplarza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie jak jest z wokalami w nich, gdyż dwie recenzję mówią zupełnie coś przeciwnego?

 

Jak dla mnie wszystko zależy od utworu i źródła.

Gdyz wiekszosc mowi ze ma wycofane wokale jak i cala srednice, a u Ciebie jakie jest zrodlo, ze mowisz ze nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniał ktoś kabel? Jakieś zmiany wnosi do dźwięku czy raczej gra nie warta świeczki? I jeszcze jedno pytanie czy wywalenie tej gąbki która jest za grillem nie poprawiło by sceny i górnego pasma przez większą otwartość słuchawek?

Ja wymieniłem kabel. Na pewno jest wygodniej a czy coś poprawia, to musiałbym z drugimi normalnymi porównać - nie mam pamięci do brzmień.

Co do wywalania gąbki to poczytaj wątek o HD330 na audiohobby.pl. Ja u siebie zgodnie z tamtymi radami wywaliłem i zastąpiłem płatkiem kosmetycznym nie przysłaniającym całego grilla. Dźwięk zyskał na otwartości a jednocześnie bas nie stracił impaktu, jak przy wyrzuceniu wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jakieś foto jak to u ciebie wygląda?

No i krok dalej w poprawianiu HD330 - http://forum.mp3store.pl/topic/100067-superlux-hd330-mod-podkrelamy-wokal/ - tym razem są zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Wymieniał ktoś kabel? Jakieś zmiany wnosi do dźwięku czy raczej gra nie warta świeczki? I jeszcze jedno pytanie czy wywalenie tej gąbki która jest za grillem nie poprawiło by sceny i górnego pasma przez większą otwartość słuchawek?
Ja u siebie zgodnie z tamtymi radami wywaliłem i zastąpiłem płatkiem kosmetycznym nie przysłaniającym całego grilla. Dźwięk zyskał na otwartości a jednocześnie bas nie stracił impaktu, jak przy wyrzuceniu wszystkiego.

Dokładnie zrobiłem to samo i jest jak piszesz, basu nie ubyło jest nawet "fajniejszy". Ogólnie wszelkie gąbki montowane w superluksach są do niczego.polecam usuwać - sprawdzone na 681 i 330.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena super (105 zł), tylko kiepsko z dostępnością - dostawa w lutym.

 

W mp3store 199 zł :)

 

Już 239zł, zdzierstwo.. Pewnie marża ze 130zł :P. Piszę to nie dlatego by hejtować mp3 store, lecz by wyrazić swoją irytacje bo pamiętam jak były za niecałe 200zł i zastanawiałem się czy ich teraz nie zamówić.

Trzeba poczekać na dostępność w thoman.de

 

Słuchał ktoś może HD330 w parze z Xonarem ST? Myślicie że ma szansę się to zgrać?

Drugie pytanie - one rzeczywiście zagrają dźwiękiem wyższej klasy niż CAL ze zmienionym kablem?

Edytowane przez david11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności