Skocz do zawartości

Superlux HD-330 - Garść spostrzeżeń


Saiya-jin

Rekomendowane odpowiedzi

w tej kwestii musimy zaznaczyc ze "lepszy bas" to nie to samo co "nizej schodzący bas".

słuchałem zaproponowanego przez minolciarza utworu-faktycznie na jego przykładzie słychać niżej schodzący bas w CAL.ale czy to znaczy ze bas w CAL jest lepszy?Nie (przynajmniej ja tak uważam)

po za tym słuchawki zamknięte maja to do siebie ze extremalnie basowe utwory po dłuższych odsłuchach są w nich meczące (bas pompowany bezpośrednio do uszu meczy je).W HD330 takiej sytuacji nie ma :)

polecam fanom elektronicznych brzmień przesłuchać sobie anjunadeep vol.4 na tych słuchawkach.Housowe rytmicznie brzmienia w ich wykonaniu to dzieło sztuki ;)

EDIT na szybko porównanie z shure srh750dj-tu bas jest już chyba lepszy niz w hd330 choć jest wrażenie jak by go było minimalnie mniej.Średnie tony wyraźnie wyeksponowane w porównaniu do 330ek.wysokie raczej (o dziwo)porównywalne,Scena odczuwalnie większa w 330kach.Jeśli chodzi o jej poukładanie to powiedział bym ze remis :P

shure są wyraźnie "agresywniejsze" w przekazie

Edytowane przez mazi12435
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z Was miał problemy z "brzęczącą" jedną słuchawką lub grającą ciszej w tych hd330?

Na forum widziałem, że kilka osób się skarżyło. Czy to jest wada w większości egzemplarzy, czy jakieś pojedyncze przypadki?

Może pytanie nie związane z tematem, ale jeśli kupiłbym te 330 w zamówieniu zbiorowym, to w jaki sposób miałbym je zareklamować nie mając faktury/paragonu? Czy w ramach gwarancji wysyłając słuchawki do ich sklepu w Niemczech, musiałbym ponieść koszty przesyłki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

copulation-mialem to specyficzne brzęczenie przy niskim basie ale to od razu po wyciągnięciu z pudelka.Później podłączyłem do radia na noc (żeby sie grzały :woot: )jak rano wstałem to ju było ok.Dlatego uważam za wysoce prawdopodobna wcześniejszą wypowiedz ze to membrana szoruje o rurkę basreflexu najwyraźniej po paru godz grania wypycha ja na tyle ze już nie brzęczy.

na allegro kupisz je nowe za 156zl z przesyłka.Czy opłaca sie robić zamówienie zbiorowe z thomana...żeby przyoszczędzić 10zl.Ja zamówiłem przez allegro mam paragonik myślę ze to bezpieczniejsze rozwiazanie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie wygrzewania Superluxów i ogólnie słuchawek. Wyzerować equalizer i odhaczyć wszystkie ulepszenia takie jak np. wzbogacenie tonów niskich, które zamienia bas w tych słuchawkach w jednolitą masę przy ustawieninu wzmocnienia 80Hz/6dB?

Głośność ustawiłem na 75% w sterowniku i w playerze. Czekam na jakąś podpowiedź. Zrobiłem składankę z utworów Pink Floyd, Led Zeppelin, Deep Purple, Cream, Metallica, Nirvana, 30 Seconds To Mars, Jean Michel Jarre, Tangerine Dream, ATB, trochę Hip-Hopu i Popu, bo o różnorodność przecież chodzi. Jakoś nie ufam tym szumom wygrzewającym, może to i profesjonalne i czysto mechaniczne, ale wolę, aby słuchawki wygrzewały się tym, co będzie na nich słuchane. Jeżeli ktoś ma jakieś fajne propozycje ustawienia korektora dla 31 Hz 62 Hz 125Hz 250Hz 500Hz 1kHz 2kHz 6kHz 10kHz. w zakresie -15 +15 to byłbym wdzięczny.

Edytowane przez Jimmy Floyd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to żadnego znaczenia, wygrzewaj tak jak słuchasz.

Źródłem dla Superluxów jest HP Pavilion dv7 z beats audio. Ustawiłem w sterowniku poziom głośności na 50% a player na 100 %. Wyłączyłem wszelkie ulepszenia Windowsowskie, bo wzmocnienie tonów niskich gryzło się ze wzmocnieniem beats audio i stąd mój wcześniejszy wpis o jednolitej masie basu. Teraz jest o niebo lepiej, aczkolwiek zamula trochę na niektórych utworach. Wiadmomo - mp3-ka mp3-ce nierówna. Do tego dochodzą niewygrzane słuchawki i wyzerowany EQ. Przyczyną mogą też być niedoskonałości HP-ka:). Nie mam możliwości porównania niestety z innym źródłem no poza Samsungiem Galaxy Advance na którym też od biedy można posłuchać ;) Pograły trochę w nocy i dzisiaj na 5 godzin je zostawiłem, czyli stosuję się do rady większości, która sugeruje maksymalnie 5 godzinne wygrzewanie na dzień.

Edytowane przez Jimmy Floyd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam ze to trochę przesada z tym ze nie można tak długo wygrzewać...

mi 330ki grzały się po 15godzin dziennie i nic im sie nie stało :)

grzały się pod wierzą stereo na powiedzmy średniej głośności (takie minimum tego jak slucham na codzien)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam ze to trochę przesada z tym ze nie można tak długo wygrzewać...

mi 330ki grzały się po 15godzin dziennie i nic im sie nie stało :)

grzały się pod wierzą stereo na powiedzmy średniej głośności (takie minimum tego jak slucham na codzien)

I po ilu takich sesjach zauważyłeś jakieś zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a które pady będą najkorzystniejsze (bez zmiany dzwięku) dt 770, dt770M/dt880, dt880/dt990 (są to różne pozycje w sklepie ;) stąd pytanie)

 

no i jeszcze takie pytanie, lepiej HD330 czy HD668B (ogólnie rzeczy ujmując, czym się ewentualnie dal szarego użytkowanika różnią) napędzane w większości będą z lapka przez wzmacniacz yamahy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady to skórzane Beyerdynamic, ewentualnie welurowe od AKG (są ciut większe ale na pewno nie spadną).

 

Co do wyboru HD330 vs HD668b to ja wybrałbym HD330 (lubię sporo basu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD668B też mają sporo basu, ale to zależy od źródła i jest on bardziej punktowy. Ogólnie 668B mają więcej góry i bardziej zdystansowaną scenę. Uważam, że grają lepiej, ale nie mam bezpośredniego porównania. Aczkolwiek ja też bym wybrał HD330 bo są bardziej funowe i ich charakter bardziej mi odpowiada, dobre słuchawki by po prostu założyć je na głowę i cieszyć się muzyką. Na LC mają więcej góry niż normalnie, bo tak mają jej całkiem niedużo... i bardziej kontrolowany bas, ale to nie to o co mi chodzi. Wolałbym aby same z siebie miały więcej góry i słuchać ich na o2 (bo na nim ich bas mi sie bardziej podoba), dlatego chciałbym spróbować jeszcze HD660.

 

Obszyte welurem HD668B są wygodniejsze, bo mają większą muszle i tak nie ściskają. Ale właściwie to co jest w HD330 mi nie przeszkadza i daje radę w nich wytrzymać. Większe uszy mogą się nie mieścić, a ceratkę trzeba lubić ;) nie jest to welur czy miękka skóra ale da się wytrzymać. Co do zastępczych padów, to się nie wypowiem. Sam jestem ciekaw jakiejś taniej lepszej alternatywy...

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Obszyte welurem HD668B są wygodniejsze, bo mają większą muszle i tak nie ściskają. Ale właściwie to co jest w HD330 mi nie przeszkadza i daje radę w nich wytrzymać. Większe uszy mogą się nie mieścić, a ceratkę trzeba lubić ;) nie jest to welur czy miękka skóra ale da się wytrzymać. Co do zastępczych padów, to się nie wypowiem. Sam jestem ciekaw jakiejś taniej lepszej alternatywy...

Ja od dawna używam na HD330 właśnie padów od HD668b obszytych welurem. Co do ściskania, to pierwszą rzeczą jaką robię słuchawkom (HD330, HD440, HD681 itd) to rozgięcie pałąka.

Tania alternatywa padów Beyera/AKG to skarpetkowy mod - w HD330 jak najbardziej wykonalny.

 

 

 

 

... Wolałbym aby same z siebie miały więcej góry i słuchać ich na o2 (bo na nim ich bas mi sie bardziej podoba)...

Tutaj można użyć welurów od beyera - znacząco podbijają wyższe średnie ale niestety odchudzają bas. Mi się takie brzmienie średnio podobało - wolę basy takie jak w oryginale.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jeśli już to takie http://www.thomann.de/pl/beyerdynamic_ohrmuschelsatz.htm

a nie takie http://www.thomann.de/pl/beyerdynamic_dt770_ohrpolster.htm

da się takie coś w Polsce kupić, ewentualnie jak gdyby brać razem ze słuchawkami z thomann-a to jak ma się kwestia ewentualnego serwisu?

I jeszcze pytanie porównując do HD681, mnie np 681 strasznie szybkozaczynało cisnąć w głowę, orientuje się ktoś (w porównaniu do hd681) jak te 330 cisną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy - jak chcesz rozjaśnić, to bierz welury, ale osobiście nie polecam.

 

Co do kupna to dopisz się do zamówienia, najtaniej wyjdzie http://forum.mp3store.pl/topic/102767-zamwienie-z-thomannde-kwiecie-by-bq/page-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym Clipie jest tak sobie, wersja z plusem zdecydowanie lepiej wypada. Nie tylko jest to kwestia mocy, ale zwykłego zgrania - na pierwszej wersji dźwięk z HD330 jest dość mocno kluchowaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się pochwalę nowym nabytkiem za całe 16,99 zł. Po 4 dniach (bo tyle wytrzymałem z tym spiralnym kablem z recablingu elektrycznej golarki tudzież suszarki jak ktoś wcześniej zasugerował :)) wybrałem się po przedłużkę jacka do Saturna - 5 metrową marki TreQ (Gold). Gra tak samo świetnie, a nawet lepiej, bo można słuchać na leżąco :). A same słuchawki - grają coraz lepiej. Przynajmniej tak mi się wydaje. Z pewnością basik już się tak nie ciągnie jak na początku. To jest najbardziej słyszalna zmiana. Dwa filmy też już zaliczone w blurayu - te efekty dźwięku przestrzennego - poezja, ale z drugiej strony moje stare VIVANCO też potrafiły imitować taki dźwięk. No i z pewnością wydłużą się moje potyczki w Call Of Duty z racji wygody jaką Superluxy dają użytkownikowi. Pozycjonowanie też pierwsza klasa. Wygrzewam po 5 godzin dziennie na głowie, ale nie bez przerwy oczywiście. Po prostu odkładam co pewien czas, a te sobie spokojnie plumkają na 50% głośności, a i tak słychać je w 2 pokoju. A jak u was z EQ sterownika - pytanie do osób słuchających na komputerze. Macie jakieś sprawdzone ustawienia w miarę uniwersalne. Ja w beats audio mam tak: 31Hz 0, 62Hz -1, 125Hz -2, 250Hz -1, 500Hz 0, 1 kHz 1, 2kHz 2, 6kHz 3, 10kHz 4. Na wyzerowanych też jest OK. Dodatkowo ustawiam bass 35/100, def 50/100, center 65/100, space 50, focus 50. Dla wyraźniejszego wokalu można dodać jeszcze troche do center - taka rada dla użytkowników HP-ków jeśli są tu takowi. Wracam do słuchania. Coś mi się wydaje, że w ten weekend będe baaaardzo mało rozmowny. Ciekawe kiedy dziewczyna się zbuntuje :)

Edytowane przez Jimmy Floyd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bardzo polubiłem granie HD330 choć ciekawi mnie czy HD660 nie dałyby mi tego co jeszcze trochę brakuje w 330.

 

Ma ktoś może wykresy tych 2 modeli?

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bardzo polubiłem granie HD330 choć ciekawi mnie czy HD660 nie dałyby mi tego co jeszcze trochę brakuje w 330.

 

Ma ktoś może wykresy tych 2 modeli?

A czego brakuje Ci w HD330? Zakładam, że HD440 graja jak HD660 z wentyl modem, ale mogę się mylić. W każdym razie mogę porównać HD330 i HD440 - niestety obie pary już poprawiałem więc nie prezentują fabrycznego brzmienia ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich charakter mi się podoba. Średnica może wybitna nie jest ale dla mnie jest już ok. Nie chcę jej modyfikować. Impuls i faktura basu mogłaby być lepsza (bliższa DT150) oraz wyrazistsza góra. Nie jestem jakimś maniakiem góry i ta co jest wydaje mi się ok, lecz momentami brakuje mi jej ilościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności