Skocz do zawartości

Superlux HD-330 - Garść spostrzeżeń


Saiya-jin

Rekomendowane odpowiedzi

To najpierw wygrzej HD330, i to dość długo, bo to nie te same słuchawki co świeże, szczególnie różnica w jakości basu.

Edytowane przez Zares
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwila. niedawno wróciłem. Nie mam jak wygrzać :) tylko dzisiaj mam je i tyle.

 

 

Dobra. To tak, spodziewałem się jednak lepiej mimo wszystko.

 

 

 

Podobny charakter do 668b, podobna faktura basu itp. Jedynie kwestia tego że na średnicy jest taki koc. 668b mają czystą i klarowną średnicę przy 330. Scena większa w 668b, ale to chyba nie jest zaskoczenie.

 

Tak naprawdę, to jestem bardziej ciekawe co się zmieni w 330 i ile daje recab. Ale wątpię by ten koc zniknął. No jest ten niski bas w sumie, trochę więcej niż 668b.

 

w weekend mogę porównać jeszcze do 440 :)

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hd668b przed wygrzaniem też grały "zwyczajnie" choć koca nie było

 

A co powietrza, to ja to rozumiem jako te najwyższe z wysokich tonów, tak jak tutaj na tym spectrum http://www.independentrecording.net/irn/resources/freqchart/main_display.htm od16k-20k hz, czyli nie słyszysz tego, ale czujesz że dźwięk nie jest taki sterylny, inaczej otwartość dźwięku.

 

Na przykładzie dla mnie 668b mają dużo szerszą scenę od 681F, ale za to te drugie mają więcej powietrza, swobodniejszy dźwięk

 

niech retter może wyjaśni co on miał na myśli, bo może mamy inne odczucia na ten temat :)

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ilość powietrza w w hd330 w porównaniu do 668b? Bo jeżeli i tu gorzej to chyba przestaje myśleć o 330.

Tylko szkoda że nie wygrzane.

Znając z grubsza Twoje preferencje co do dźwięku to odradzam HD330. No chyba, że Ci się coś zmieniło i nagle polubiłeś dużo basu i wycofane średnie. Pod Twój gust prędzej HD440 podejdą, z tym, że grają bliżej od HD668b (w końcu zamknięte). W HD330 jeszcze można mod zrobić http://forum.mp3store.pl/topic/100067-superlux-hd330-mod-podkrelamy-wokal/ , to wtedy się średnie poprawiają, ale ilością do HD440 to jeszcze brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknietę odpadają, myślę trochę o zamknietych ale to juz nie teraz. Brakuje powietrza.

Bas ma u mnie dwa oblicza nie lubię gdy gra jako najważniejszy(hd565), i czasami wole gdy jest go więcej ale nadal nie dominuję reszty jak zamknięte (takie są własnie 668B).

 

Powietrze hmmm to jest swoboda luz takie powietrze wypełnione planktonem miedzy instrumentami wokalem na scenie, przy czym całość nie jest skompresowana do szczelnego pudełka gdzie każdy grający puzzel ma swoje miejsce, na nadmiarową ilość pustej przestrzeni (dającej ten luz swobodę i plankton) miejsca nie ma i wycieką co jest wycięte z muzyki.

 

Co z tego ze scena jest duża jak w obrazie kończy sie jeden zaczyna drugi instrument artysta wokal etc nie ma tego powietrza może być mniej wypełnione (większa swoboda) bardziej wypełnione (gęsta jak dym atmosfera) ale być powinno. No chyba ze ktoś znajdzie 4osobowy zespół grający na 1m2 plecami do siebie.

 

681 sa specyficzne bo na siłę wciskały powietrze tam gdzie sie da choc luzu tam nie ma.

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja swoje HD330 oddałam dziewczynie jako zastępstwo dla K519 do domowych odsłuchów. Dla mnie to za mało zwiewne i zbyt basowe granie i pod tym względem nie mają startu do moich orto-Philipsów.

Ale ogólnie granie ciekawe, mocno funowe i można na nich dłużej słuchać muzyki bez zmęczenia (szczególnie z padami od DT770). Co mnie mocno zaskoczyło, to fakt, że one nawet z Clipa+ fajnie grają.

No i solidna konstrukcja, tak powinno się robić słuchawki. Szkoda tylko, że pałąk dość krótki i przy pełnym rozsunięciu ledwo pasował na moją głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niej bassheadka jest, a jedyne nauszne to K519, więc wygodą nie grzeszą i po góra dwóch godzinach miała dość na cały dzień - teraz ma spokój, choć HD330 nie mają takiego walnięcia jak by chciała. Ale jak za darmo, to nie marudziła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mogłeś mojego moda zrobić, albo coś samemu wymyślić (np to co w SHP2700) żeby je rozjaśnić, ale i oddanie dziewczynie to niezłe wyjście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie jakąś dźwiękówkę, która da radę napędzić te słuchawki, bo waham się między nimi a 681evo. Musi być usb. I możliwie jak najtańsza. Najlepiej poniżej 250zł. Ma ktoś jakiś pomysł.

no to maya u5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie jakąś dźwiękówkę, która da radę napędzić te słuchawki, bo waham się między nimi a 681evo. Musi być usb. I możliwie jak najtańsza. Najlepiej poniżej 250zł. Ma ktoś jakiś pomysł.

no to maya u5

Tak się podepnę, bo właśnie sam się zastanwiałem nad zestawem maya u5 +hd330, gdzieś na forum znalazłem, że do nich lepiej szukać w miarę ciepłego źródła, a maya ponoć trochę chłodna, więc rzeczywiście jestem ciekaw czy by współgrały ładnie? +teraz uciekając od u5, mam okazje za naprawdę psie pieniądze (groszowe sprawy) kupić fiio e5, miałby w ogóle sens taki zestaw lapek(integra) + e5 +hd330?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie jakąś dźwiękówkę, która da radę napędzić te słuchawki, bo waham się między nimi a 681evo. Musi być usb. I możliwie jak najtańsza. Najlepiej poniżej 250zł. Ma ktoś jakiś pomysł.

no to maya u5

Tak się podepnę, bo właśnie sam się zastanwiałem nad zestawem maya u5 +hd330, gdzieś na forum znalazłem, że do nich lepiej szukać w miarę ciepłego źródła, a maya ponoć trochę chłodna, więc rzeczywiście jestem ciekaw czy by współgrały ładnie? +teraz uciekając od u5, mam okazje za naprawdę psie pieniądze (groszowe sprawy) kupić fiio e5, miałby w ogóle sens taki zestaw lapek(integra) + e5 +hd330?

Nie, niektórym słuchawkom (nie wiem jak z hd300) takie tanie g... więcej przeszkadza niż pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności